Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Copil cu temperament sangvinic
 ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 

mio c720

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 17.09.2007
Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!

#2
knoppyx

knoppyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.09.2006
Ai rezolvat? daca nu ia aici.

#3
knoppyx

knoppyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.09.2006

View Postvnvio2005, on Sep 19 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!
Scuze, n-a facut upload pentru ca fisierul e prea mare. Ti-l pun din bucati arhivat pe felii.

Attached Files



#4
knoppyx

knoppyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.09.2006

View Postvnvio2005, on Sep 19 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!
Partea a doua.

Attached Files



#5
knoppyx

knoppyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.09.2006

View Postvnvio2005, on Sep 19 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!
Partea a 3-a

Attached Files



#6
knoppyx

knoppyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.09.2006

View Postvnvio2005, on Sep 19 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!
Partea a 4-a

Attached Files



#7
knoppyx

knoppyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.09.2006

View Postvnvio2005, on Sep 19 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!
Partea a 5-a si ultima. Succes. Este foarte versatil, filmele merg cursiv si se vad super si cu subtitrare. Trebuie sa ai subtitrarea sub acelasi folder cu fisierul video si cu aceeasi denumire. Daca ai card mic trebuie sa alegi o calitate a sunetului mai scazuta, altfel fisierul trece de 1Gb. Daca merge scrie aici.

Attached Files



#8
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 17.09.2007

View Postvnvio2005, on Sep 19 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna ce program pot folosi pentru a copia un film ( in care am introdus deja subtitrarea ) pe acest dispozitiv. Am incercat un program ( Video ToolBox ) pe care l-am primit la cumpararea GPS-ului dar conversia cu acesta dureaza foarte mult, programul este destul de simplu si nu am posibilitati de configurare. Multumesc anticipat!


#9
danlupu

danlupu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.01.2007
Salutare,
Am si eu un Mio C720 si am auzit ca se pot transforma in PDA prin instalarea unui alt soft pe ele, stiti ceva de genul?
Si inca, ceva; se poate instala cumva pe el Igo 2007? Am inteles ca este mult mai bun softul de navigare, cel putin cu ultima varianta 3,3 nu ma impac deloc, ma baga pe toate stradutele si nu reusesc cu nici o setare sa evit drumurile secundare.

#10
Ikyosu

Ikyosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.10.2007

View Postdanlupu, on Nov 1 2007, 21:29, said:

Salutare,
Am si eu un Mio C720 si am auzit ca se pot transforma in PDA prin instalarea unui alt soft pe ele, stiti ceva de genul?
Si inca, ceva; se poate instala cumva pe el Igo 2007? Am inteles ca este mult mai bun softul de navigare, cel putin cu ultima varianta 3,3 nu ma impac deloc, ma baga pe toate stradutele si nu reusesc cu nici o setare sa evit drumurile secundare.


Salut!
Ce ai mai facut cu C720?
Si eu am unul.
Ai reusit sa schimbi softul?
Cum merge?

#11
razvandumi

razvandumi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.04.2008
salut,

am si eu un C720 de anul trecut din iarna. pana acum s-a comportat excelent si sunt foarte multumit de el. am o intrebare totusi... ce nu am reusit sa fac cu el: ma intereseaza daca se poate introduce o destinatie in coordonate cardinale. de ex: vreau sa ajung in punktul 45grade 38' 25" N cu 37grade... bla bla...

stie cineva daca pot face asta?

#12
Ikyosu

Ikyosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.10.2007
Merge foarte bine!
Cand apesi pe MENU, apare tabloul cu    Adresa,Istoric,Coordonata,Poi,..si doua adrese Favorite.
Intri pe Coordonate si acolo poti introduce de la tastatura N....    si      E......
FFFFF.Simplu si merge struna.

#13
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,686
  • Înscris: 28.11.2001
1. Eu va recomand sa ramaneti pe MioMap 3.3 original
2. Coordonatele geografice...recomand sa citetsi in manualul de utilizare unde ai mai multe amanunte. Retin ca erau 3 moduri de introducere a coordonatelor (se schimba din meniul respectiv, parca e o tasta  speciala , pe ecran)

#14
Ikyosu

Ikyosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbadmania98, on Apr 18 2008, 20:18, said:

1. Eu va recomand sa ramaneti pe MioMap 3.3 original
2. Coordonatele geografice...recomand sa citetsi in manualul de utilizare unde ai mai multe amanunte. Retin ca erau 3 moduri de introducere a coordonatelor (se schimba din meniul respectiv, parca e o tasta  speciala , pe ecran)
M-i se pare corect !

#15
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Se pot updata hartile pe care le are? Am citit pe emag la comentarii ca ar avea unele lacune..  -_-  Oricum zilele astea imi voi cumpara si eu unul. Cred ca e cea mai buna alegere.  :D

#16
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,686
  • Înscris: 28.11.2001
As merge pe C520.( 9,5 mil full Europa).

#17
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 11.04.2005
AM SI EU UN GPS MIO C720 si as dori sa stiu daca se poate faceva ca sa mearga mio8

#18
tbm_tim

tbm_tim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2008
De doua zile sunt si eu posesorul unui Mio C720E. L-am cumparat de la un magazin din Timisoara avand de ales dintre un model Mio C720b si acesta. Diferenta (la vedere) consta in faptul ca modelul C720E contine in plus fata de modelul C720b: incarcator de retea (220Vca), husa pentru transport si un suport de parbriz care include un difuzor si receptorul TMC. La partea de soft si aplicatii nu am sesizat diferente.
Cu toate ca diferenta de pret a fost semnificativa, am preferat modelul C720E.
Aparatul functioneaza aparent bine. Nu comentez detaliile referitoare la calitatea hartilor, deoarece sunt perfect valabile afirmatiile care au mai fost prezentate aici!
Ceea ce ma nemultumeste este faptul ca, desi se conecteaza foarte bine cu telefonul mobil pe Bluetooth, transfera listele de contacte etc., etc., .... nu se aude convorbirea la telefonul apelat decat daca se vorbeste de la 5 mm distanta de microfonul navigatorului!
Cred ca este de prisos sa mai adaug faptul ca persoanele de la magazinul de unde l-am cumparat nu au stiut absolut nimic sa-mi explice despre oricare dintre navigatoarele sau PDA-urile GPS!!!!
Am incercat cu 12 modele (si marci diferite) de telefoane mobile si am constatat ca manifestarea este aceeasi!
Am descarcat de pe site-ul producatorului softul necesar si am efectuat upgradarea firmware si software (inclusiv hartile), dar microfonul tot nu functioneaza!
Celor care ajungeti sa cititi aceste randuri si puteti sa-mi raspundeti, va adresez pe aceasta cale rugamintea de a ma sfatui ce ar mai fi de facut pentru a putea utiliza navigatorul si cu functia de telefon hands-free?!?!?
Altfel, singura idee pe care o mai am acum este aceea de a-l duce inapoi si sa-i rog sa mi-l schimbe, daca se va mai putea!
Va multumesc foarte mult si, ... pentru ca tot suntem in plin sezon, ... va doresc SARBATORI FERICITE!!!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate