Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Sagem MIX-5m? Ajutor!

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19

  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Nu trebuie sa-l decodezi pt ca: la GlobalNet au Sagem MYX-5d. Care nu este codat in reteaua Orange :). Diferenta dintre MYX-5m si MYX-5d este cca. 350.000 lei. MYX-5d are modem GPRS.

Features:
High-resolution 256 colour graphic display
(101x80 pixels for a maximum of 8 lines)
Hi-Fi ring tones
M Services
Wap 1.2 browser
Enhanced Messaging (EMS: SMS with pictures and sound)
GPRS-integrated D@ta/Fax modem ( MYX-5d version)   
Infrared connection
Vibrating device
Handsfree
Talk-time:up to 4h
Stand-by time*: up to 240h
Battery: Li-ion 720mAh**
Weight (battery included): 92 g
Size: 105x46x20mm
Volume: 77cm 3

#20
jokerutz

jokerutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2003
De 2 saptamani ma tot gandesc cu ce sa-mi schimb telefonul 3310  ;)  , ca m-am saturat de acelasi meniu. Pana la urma m-am gandit sa-mi iau un sagem mix-5m pt. ca ma atrag foarte mult toate facilitatile lui. Dar dupa cate "complimente" am auzit despre el m-am cam razgandit.
1) Vreau sa va intreb daca telefonul ma va tine cel putin un an
2) Am in total cam 3.300.000lei. Ce as putea sa-mi iau  (daca nu sagem)
3) E buna firma sagem ?

#21
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
1) Nu cred ca iti poate raspunde cineva la intrebarea asta pt ca nici nu are un an telefonul.
2)Cu ecran color si sunete polifonice sigur nu mai ai alta alternativa. In rest... sunt destule.
3)Eu cu toate ca am Sagemul asta mix-5m zic ca nu e chiar asa buna. Oricum fata de acum 1 an (cand am mai avut un Sagem) eu zic ca sunt mai buni..

#22
jokerutz

jokerutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2003
Fratilor ieri mi-am luat telefonul.  Sunt foarte multumit de el, mai am 3 liniute la baterie da l-am frecat destul. am gprs, am intrat pe wap si mi-am luat niste ringtones si un wallpaper. Si vreau sa va intreb daca stiti vreun site cu multe walpapers, screensavers, etc. inafara de planetsagem ca nu merge romania si te costa. Multumesc. Telefonul e OK :OK:

#23
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Esato.com

#24
WaaZZZuuP

WaaZZZuuP

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 63
  • Înscris: 19.08.2003
www.gsmarena.com
Sagem e o SUPER PORCARIE!!!!
try siemens sau nokia

#25
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Iti dau alte variante:Sony-Ericsson ;)
Inca o kestie : am vazut ca si cei de la gsm-arena o cam dau in bara la detalii tehnice ;)

#26
ringo

ringo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2003
daca ai cumparat sagemul ala mix-5m sa stii ca il pot decoda eu...0722697897

#27
AMOK

AMOK

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.09.2003
mi-am luat un sagem, dak aveti intrebari incercati la [email protected], apropo daca vreau sa primesc/transmit poze, sunete prin irda cum fac?, sau si asta e blocat de orange

#28
flo

flo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2003
http://www.planetsagem.com

#29
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2003
Are cineva softul Sagem Code Reader?
Ca cica altfel nu se poate debloca myx-5m -ul
alte idei?
Cat mai cost ao deblocare de sagem? Ca mie mi-au cerut astia 500.000 ceea ce mi se pare enorm...
deocamdata l-am rezolvat doar temporar...adica teapa daca il inchid!!!

10x

#30
xcristix

xcristix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.01.2004
Sagem-ul se poate decoda fara probleme. Cei ce ti-au facut decodarea aceea temporara au gasit o solutie free , dar bineinteles cu dezavantajele ei. Este adevarat ca solutia full costa... :) Eu zic sa cauti un service serios care isi permite sa cumpere programele adecvate. In ultima perioada din ce in ce mai multi isi protejaza munca si ofera soft-urile pentru decodare impreuna cu o cheie harware. Prin urmare pretul pentru anumite operatii software (ex. decodare) este mai mare decat la altele.
Si inca ceva, daca pentru decodare iti cere sa astepti prea mult ori te cheama pentru a doua zi e clar ca decodarea este facuta la alta unitate service :) Asa ca mai cauta... In mod normal operatia dureaza cel mult 30min.

Cristi

#31
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
@mtode
zi-mi si mie te rog cum ai reusit cu debloc. temporara .. un program ceva ..
mersi

#32
mtode

mtode

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.11.2003
multumesc xcristix
E adevarat ca solutia temporara e free ! L-am rezolvat singur ca m-a speriat pretul !!!
Nu ma ocup de deblocari insa sunt obisnuit sa imi rezolv singur "problemele" ! telefoanele pe care le-am avut le-am deblocat fara ajutorul "meseriasilor" :-)
Faza e ca pentru Sagem-urile mai noi  nu gasesti doace free pe net si nici software. Pentru deblocare totala erau 2 metode: una cu cititul unor campuri (field-uri) din prom functie de care se poate calcula codul insa cade deoarece noile versiuni au acele field-uri protejate la citire...
Si alta utilizand un cablu de date  + test points si un software (Sagem code reader...parca) care e protejat de o cheie hard (dongle). Clone de dongle se mai gasesc pe net insa soft free NO WAY!..pana acum!!!

Asa ca raman la solutia temporara!
pentru inginerium: Daca vrei iti trimit pe mail softuletzu (se mai gaseste pe net) insa iti trebuie un cablu de date...nu stiu daca merge pe IR. Eu l-am imprumutat de la serviciu!!!

10x
mtode

#33
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Am citit tot. :D Eu as vrea urmatorul luru: sa sterg din fisierele de pe telefon default (sunete & stuff), nu neaparat in ideea de a elibera memoria, lucru care nici nu cred ca se poate.
Mai am o chestie. Posesorii de sajem mix 5 pe orange cel putin vor vedea... mai bine zis nu vor vedea wallpaperul ca lumea din cauza lu' orange care vine fix pe mijlocul ecranului. Cum il scot pe "orange"?, si sa am si semnal etc... iarasi nu cred ca merge dar poate aveti voi idee de asa ceva.
Sanatate!

#34
agemo

agemo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 13.01.2004
Nu poti sa scoti de tot 'orange', dar poti sa ii schimbi pozitia.
De ex. daca iti setezi ceasul pe analog, vei sesiza o diferenta.
La fel si daca dezactivezi de tot time/date.
Item-urile predefinite nu se pot sterge.

#35
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Da... din pacate. Comunistii dreaq...
mersi oricum de informatii (pe care le stiam deja :D)

#36
dossia1

dossia1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2004
voiam sa stiu daca sagem mix-5 -ul ishi pastreaza codul de identificare ( in cazu in care este furat poate fi gasit prin tracking dupa codul asta)si in cazul in care se face o decodare e.g.Orange->Connex....pls

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate