Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

"submarinele" din WC

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

#127
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001

Alnaibii, on May 20 2005, 16:47, said:

da, e tare de tot. l-am citit in timpul serviciului si abia ma abtineam sa nu rad in gura mare.

solutia pe care o folosesc eu in situatiile de criza: se ia o perie de WC si cu grija, fara sa dezmembrati submarinul, il impingeti pe calea cea dreapta. dupa operatiune se trage cu incredere apa. solutia merge numai pentru plutitoare.

in consecinta, OkiDoki, doteaza wc-ul cu perie si cu afisul "va rugam sa folositi toate instrumentele din dotare".

<{POST_SNAPBACK}>


am revenit ... din pacate sezonul submarinelor este numai iarna se pare.

@Alnaibii: daca iti vine sa crezi solutia asta nu e buna de loc .. pt ca iata ce am descoperit intr-o zi:
Mai fac vizite inoportune la WC sa vad care mai e situatia .. pentru ca am descoperit ca imi lipseste ceva esential in acel WC... si nu ma refer aici la perie (Care este in dotare de la inceput, am si schimbat-o 1 data ca a "cedat", era probabil atomic submarinul), hartie si alte astfel de ustensile .. si anume un manual numit "Arta" de a iti face nevoile cu subtitlul Cum sa o fac sa nu fie "de oaie" .. intr-una din aceste vizite inoportune ... ce imi vad ochii .. peria era plina de hartie ... ce a facut omusteanu .. dupa ce si-a facut nevoile .. si a folosit hartie .. cam multa . dar na .. o fi fost cu stopi multi  :huh:  intr-un spirit de a face o fapta buna (ma gandesc ca asta era in capul lui) se pune el si foloseste peria.. dar prost .. pt ca o impinge asa de adanc si o invarte asa de mult .. ca se prinde pe deasupra hartia igienica de acum uda ... si cum probabil ia reusit manevra s-a considerat multumit de treaba lui si nu a mai contat restul.

Oricum pot spune ca o imbunatatire am reusit sa aduc la aspectul baii respective... si curios .. cu dotari mai putine ... arata mai bine. Iata ce am facut.. intr-o zi m-am decis sa schimb capacul de acum iremediabil prea distrus si ingalbenit de "vreme" si oricum suruburile de plastic erau rupte .. problema vesnica si eterna... iau unul nou .. alb .. dar ma decid sa nu il pun la baie si il tin pentru cand voi elibera spatiul .. interesant este ca acum vasul este mult mai curat si nu pentru ca cineva face mult mai multa curatenie.. dar se pastreaza mai bine... probabil acum rampa de lansare a submarinelor este mult mai precisa, diametrul fiind cu 2-3 cm mai mare.

Unele submarine in "studiul" facut sunt asa de grele si probabil lansate de la o distanta destul de mare pentru ca altfel nu imi explic baltile din jurul vasului ... sau oare e asa frumoasa faianta alba, sau senzatia din timpul lansarii incat omusteanul isi lasa capul pe spate ametit de placere si usurare .... si evident tinta lui nimereste numai unde trebuie nu. (daca as mai avea si afise cu diverse anunturi cred ca ar trebui sa inlocuiesc toata baia cu o palnie, ar fi mai eficient ...)

Interesant este si faptul ca media de varsta a clientelei este cam pe la 22-25 ani, as mai zice daca as fi la marginea orasului, sau clientela predominanta din randul pustanilor, tiganilor .... si totusi manualul acela nu ma lasa in pace. Ce credeti ca ar trebui sa contina?

#128
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Smecta bomboane - ca sa ai tu pace.

#129
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 15.08.2005

AlexIP, on Aug 16 2005, 14:41, said:

Smecta bomboane - ca sa ai tu pace.

<{POST_SNAPBACK}>


gresit - smecta bomboane ca sa nu mai aiba submarine, sa aiba faianta cu picatele (adica diarie cu explozii).

#130
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
nu iar cu "submarinele" :deadtongue:

#131
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.01.2006

View PostSorin P, on Jun 16 2004, 22:11, said:

Aaa nu bazinul e de vina ci modul in care e construit vasul...bideu parca :).E drept ca daca e bazinul sus e mai "puternic" dar eu am jos si e mai bun ca ala suspendat.Ca solutie incearca Anitra sau Mr Muscolo ala dar ceva super strong parca aveau asa ceva nus cum ii zice heavy duty sau..nu mai stiu....schimba wc....Bafta la vanatoarea de submarine:D
Mancati iaurt cu bere si dispare problema!iese cu presiune si moale!nu mai pluteste!.....e probat de mine!Daca apar manifesteri neplacute adresativa unei fabrici de dopuri!

#132
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
trebuie sa existe sigur o inventie...eu daca as fi as face ceva de genul:"Infund canalizarea, las wc-ul sa se umple cu apa apoi aspir foarte puternic apa din wc dand drumul la canalizare..."

#133
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,822
  • Înscris: 07.02.2003

View PostParakiosu2, on Feb 3 2006, 10:39, said:

Mancati iaurt cu bere si dispare problema!iese cu presiune si moale!nu mai pluteste!.....e probat de mine!

Probabil esti mai sensibil :lol:

#134
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 07.12.2002

View PostZubaida, on Sep 22 2004, 22:28, said:

pune-le in mancare ciocolax
Nu se mai face  de mult...

#135
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
da ciocolax nu se mai produce ...dar exista inlocuitori pt el :)

#136
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
bai tata, bagi mana dupa el, il dai cu capu de ceramica de 2 ori sa ameteasca si il pui frumos intre capacu de la wc-u si colac. lasi capacul peste submarin, apoi te trantesti cu forta peste. deja l-ai injumatatit. mort nu mai este de folos nimanui. acum poti trage apa linistit.
ps. sa stergi bine urmele abominabilei crime.
pss. hartia igienica poate fi martor

Edited by jarrive, 04 April 2006 - 16:04.


#137
binaryboy

binaryboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.03.2006
Suuuper tare topic-ul chiar e cel mai tare pe care l-am citit pana acum.  :D  :D  :D
Si uite asa s-au unit romanii din toate colturile tarii si au conceput "Dictionarul de cacati" o carte dedicata tuturor nesimtitilor care se duc pe la netcafe-uri si se caca-ntruna ca parca nu se pot caca inainte acasa. In primul rand ca nici nu potzi juca CS sau eu stiu ce altceva cu crampele alea si cu basinile insuportabile pe care le dai inainte de momentu' final.
Itzi recomand sa pui pe peretele de la WC, o foaie cu instructiuni  despre cum sa-si faca aia nevoile si in caz de ceva mai nasol(adica perete vopsit cu substanta maro si umeda care se prelinge) sa ai ceva unelte pe care sa le precizezi pe foaia cu instrucituni. :lol:

:rantcurse:

#138
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
tare topicul asta... :D

View Postsigxcpu, on Jun 21 2004, 15:33, said:

aia din us au un fel de vacuum cand tragi apa. ala cum functioneaza?


pentru lamuriri suplimentare despre buda americana stau la dispozitie :lol:

Attached Files



#139
wwwsorinache

wwwsorinache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2007
...sa nu le luam totusi profesionistilor painea de la gura...daca pot sa ma exprim asa

http://www.naturalha...oi/inftoi6.shtm

pentru o prezentare exhaustiva a problemei, vezi aici:

http://www.worldtoilet.org/

Edited by wwwsorinache, 09 February 2007 - 11:31.


#140
rapper_adrian

rapper_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.01.2007
cel mai bine e ca sa bagi niste scheme de wressling pe submarinu ala s mai faci un angel-deth si gata a disparut numai ca el sa imprrrrrastiat pe tine tot si cand ai as intri inapoi la calc ca sa dai minute toti au as easa din sala asa mi sa intamplat mie"eram la o sala nu o stiti voi si erau 6 locuri eu si cu 5 seminaristi baaaaaaaiiii frate aaia nau bun simpt :bandit: cand so besat unu sa inebunesc ce mirosea a oua clocite toti am iesti afara si mi sa mai intalmplat odata ce nesimptiti odata eram tot la o sala dar de playstation frate aveam 10 mam pipi tot pe mine nu mai puteam frate in juma de ora meam daat tot drumu pe mine ca miera rusine sa urinez afara doar is gentleman :D

#141
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 01.01.2007
Daca mai continua mult topicul asta o sa trebuiasca sa deschid si eu unul: "Cu ce asortam voma?"

#142
rue_avenue

rue_avenue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2007
Nu pot sa cred cat am ras, a fost mortal.  :)
Eu nu mai las de mult clientii la baie, sa se duca acasa. Oricum cred ca s-a rezolvat problema pana la urma.

#143
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
''Submarine'' :lol: ....Vanatoarea lui Octombrie  ''Maro''.. :roflmao:  :roflmaofast:

Edited by bogdy68, 14 September 2007 - 21:24.


#144
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
:)))))))))))))))) :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ar trebui mutat pe fun. sau facut o copie ceva..mori de ras. la cate prostii sunt pe forumul asta..oare nu s`ar vinde bine o carte cu cele mai funny topicuri? eu nu stiu cine se c@ca atata la net cafe`uri. mie mi`e sila de orice toaleta publica..bleah, cine stie ce scarbosi au mai fost pe acolo. si cand vezi alte submarine..nu`ti vine sa versi? :puke:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate