Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...
 

SIAB 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#37
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

 OIL1, on Oct 5 2007, 23:40, said:

Stie cineva daca se vor prezenta noul M3 si noul A4? Pentru astea as merge pana acolo.
Sunt ambele prezente. Un M3 nou am vazut chiar si pe strada (numere rosii).

Dintre "saloanele" in cort, tot Tiriac Parc mi-a placut cel mai mult pana acum. Organizarea si felul cum m-am simtit la SIAB a lasat mult de dorit, sincer.
The chicks are nice though! :D

LE: Focus facelift nu e, dar e conceptul Iosis X (foarte tare modul cum se pot deschide usile: dupa 2 minute in care doi "ingineri" au umblat sub roata stanga-fata si sub bara spate).

Edited by WildChild, 06 October 2007 - 19:46.


#38
sonic2007

sonic2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 30.04.2007

 copy/paste, on Oct 6 2007, 20:38, said:

Focus 2 facelifted de la Frankfurt este la SIAB?
nu este. mi-a zis un prieten care a fost astazi ca si eu as fi vrut sa il vad.

#39
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 06.02.2007

 OIL1, on Oct 6 2007, 09:53, said:

Te rog sa postezi opiniile tale dupa ce te intorci.

Nu imi dicteaza Mircea Badea, desigur...dar pot sa am un semn de intrebare. Oricum nu eram foarte hotarat sa merg. Urasc locurile cu lume multa si inghesuiala. Am cam vazut toate modelele posibile cu exceptia celor noi, pe care le voi vedea in curand pe strazi.
Asteptam posturile celor care au fost deja acolo.

M-am intors de acolo.

Am intrat dinspre Bucuresti si pana la Otopeni am mers bine insa la Otopeni cand a trebuit sa o iau pe sub pod am prins pe Triceanu cand a venit si sa blocat putin circulatia. Totul a durat o jumatate de ora si la 12 jumate am reusit sa parchez masina.
Am plecat la ora 19.

Nu imi pare rau ca am fost.
Degeaba apar masinile pe strada daca nu poti urca in ele si mai ales sa faci comparatie intre doua masini intr-un timp scurt.
Am fost dezamagit de mai multe masini dar au fost si multe care mi-au placut.
In afara ca am fost dezamagit total de interiorul lui Bravo si incantat ca masina de Mondeo mai multe despre masini nu spun aici fiindca este topicul despre SIAB.
Parcare cu pietris insa nu sunt nici eu asa pretentios.
Mancare se gaseste.
Sucuri reci sunt.
Drive test cu masinile de teren poti sa faci.
Astazi nu a fost asa cald in corturi.
Fete frumoase sunt multe.
Motociclete parca mai multe ca in ceilalti ani.
Avantajul cu corturile este ca nu iti scapa nici un stand deoarece sunt 2 randuri in fecare cort.
Multe premiere.
Masini de Formula1, WRC si WTTC.
Este si ceva mizerie in afara corturilor.
WC-urile sunt murdare si sunt puse cam departe.

#40
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
SIAB 2007-fiasco total.
1.Parcare pe pietris- daca mai e vreun salon auto "international" la care parcarea se face pe pietris mananc tastatura.
2.Daca ajungeai la parcarea pe pietris poti sa te consideri un om cu o mare stapanire de sine. Din Titan la SIAB am facut 2h15min. Nu stiu cui i-a trecut prin cap locatia asta, da' are gargauni pe post de creier.
3.Mizerie multe, cosurile de gunoi pline, nimeni nu se sinchisea sa le goleasca.
4.Toalete. Ecologice. Sa zicem, poti sa iti faci nevoile in ele, insa nu stiu cum sunt altii, dar mie-mi place sa ma spal pe maine dupa ce ma pis. Robinetel cu apa potabila canci.
5.Ventilatie de doi lei. In conditiile in care afara era prea racoare pentru un tricou, inauntru mureai de cal cu un tricou.
6.Amploare a spatiului limitata. Creierii de la APIA care au avut la dispozitie doi ani pentru organizarea eventului au tinut cont doar de spatiul pe care erau amplasate masinile propriu-zise, spatiu pentru vizitatori canci. Cu alte cuvinte, inauntrul corturilor la SIAB e doar ffff putin mai lejer decat intr-um autobuz RATB de pe o linie intens circulata pe timp de rush-hour.
Nu recomand nimanui sa se duca. Mie imi pare rau ca am fost si, dupa cum zicea si WildChild, Tiriac Parc a dat clasa fata de ce a fost la SIAB. Rusine organizatorilor!

#41
A_Ionut

A_Ionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 05.08.2007
Si eu am fost si pot spune ca 90% am pierdut timpul degeaba. Conditii proaste(parcare,WC-uri, caldura in cort)
Iar partea care m-a uimit cel mai mult a fost k cei care ar fi trebuit sa iti dea detalii despre masinile pe care le promovau erau pe dinafara. Venisera sa fie prezenti si nu stiau nimic mai mult decat cei care citeau un poster cu datele masinii.

#42
aug

aug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 04.11.2004
partea funny e ca "in mare" tot cei de la "Tiriac" s-au ocupat de organizare :))

#43
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 OIL1, on Oct 5 2007, 23:40, said:

Stie cineva daca se vor prezenta noul M3 si noul A4? Pentru astea as merge pana acolo.
Attached File  IMG_1029_resize.jpg   249.87K   56 downloads Attached File  IMG_1030_resize.jpg   243.24K   44 downloads Attached File  IMG_1031_resize.jpg   283.59K   136 downloads

Attached File  IMG_1104_resize.jpg   247.02K   51 downloads Attached File  IMG_1103_resize.jpg   249.82K   52 downloads

In plus:

"Noul" R8  :lol:

Attached File  IMG_1099_resize.jpg   302.81K   55 downloads Attached File  IMG_1100_resize.jpg   304.55K   37 downloads Attached File  IMG_1102_resize.jpg   253.99K   35 downloads

Niste "sportive"
Attached File  IMG_1065_resize.jpg   246.42K   28 downloads Attached File  IMG_1080_resize.jpg   266.91K   36 downloads Attached File  IMG_1098_resize.jpg   232.18K   26 downloads

Edited by don_dannielo, 07 October 2007 - 17:04.


#44
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Acum m-am intors de la SIAB. De ajuns se ajunge destul de greu dinspre Bucuresti (f.f. aglomerat) dar daca te duci cu cativa prieteni nu te plictisesti. Iti trebuie cam 2-3 ore ca sa treci prin cele 3 corturi si sa te urci in toate masinile in care ai voie. Despre organizare eu pot sa spun ca am fost multumit (dar nu pot fi f. corect intrucat nu am mai fost la un alt salon automobilistic international asa cum poate au fost cei care critica siab-ul pe acest forum....) curatel..... de toalete nu am avut nevoie dar erau destule.....de mancat nu am avut nevoie dar era.... nu m-am dus pt mancare ci ca sa vad masini........din astea erau destule.....cam tot ce iti puteai dori-putea cumpara. Eu am vrut sa compar in scurt timp cateva modele pt a ma hotara ce sa imi cumpar. M-am urcat in Kia cee'd, Suzuki swift, Mitsubishi colt s.a.  Kia m-a convins....

#45
OIL1

OIL1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 17.06.2007
Multumesc tuturor pt raspunsuri si poze :D
M-am hotarat. Voi merge marti ca sa mai scap de aglomeratia din weekend.

#46
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Hai sa va arat ce mi-a placut cel mai mult la SIAB... si incep cu doua (pardon cururi ) de Corvette....

Attached Files



#47
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002

 dragospas, on Oct 7 2007, 20:53, said:

Hai sa va arat ce mi-a placut cel mai mult la SIAB... si incep cu doua (pardon cururi ) de Corvette....

Ceea ce conteaza este ca are back tunning :)

#48
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
multele motive ptr. a NU vizita SIAB-ul de anul asta au fost spuse asa ca nu ma mai complic. dar nu pot sa nu remarc totala lipsa de pregatire a celor care trebuiau sa faca o prezentare de 2 cuvinte (groaznic de penibil sa nu fii in stare sa-mi spui 2 lucruri tehnice despre masina pe care o prezinti).

P.S: stie cineva daca noul Ford mondeo beneficiaza de discount pe perioada SIAB? eu am intrebat un rep. vanzari si mi-a zis ca nu, dar in masina o domnisoara vazand interesul meu ptr. masina mi-a spus sa vb cu un rep de vanzari ptr. info tehnice, si ba mai mult ca daca sunt interesat sa cumpar sa iau acum ptr.ca masina are si ceva discount.

Edited by The_Mack, 07 October 2007 - 21:11.


#49
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
nu am apreciat in cadrul SIAB 2007 taranismul unora care ne considera inca tara bananiera si au ingradit masinile sa nu cumva sa le atingi
nu am apreciat lipsa de organizare, parcatul masinilor...si sictirul unor reprezentanti/reprezentante (sa nu spun necunostinta)

dar...la noi merge :lol: cati dintre cei prezenti au admirat "motoarele transparente" sau au venit sa-si faca poze cu "gagicile" ?

#50
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
partea asta cu necunostinta reprezentantilor e o problema arhaica in Romania. cred ca noi ce de pe sectiunea Auto, stim mult mult mai multe despre masini decat ei. Asta pt ca ne interesam de toate modele inainte sa luam. In timp ce lor le e lene macar sa memoreze niste detalii ale unui model.

#51
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
m-a dezamagit grav siab-ul anul acesta...in afara de noul a4 si Honda civic TypeR in care am stat cam 30 de minute nu m-a atras mai nimic. Aglomeratie ca la balamuc, parcarea era 15 RON!!!, cald de mureai inauntru. Un singur plus....gagica de langa Lancia Ypsilon!!!!!!!!!!!!!!!!

#52
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

 bogdanan, on Oct 8 2007, 00:35, said:

nu am apreciat in cadrul SIAB 2007 taranismul unora care ne considera inca tara bananiera si au ingradit masinile sa nu cumva sa le atingi
Sorry, dar din punctul asta de vedere le dau oarecum dreptate, suntem tara bananiera. De ce crezi ca din majoritatea masinilor lipseau deja brichetele sau scrumierele? Ca puteau sa evite chestia asta in alt mod, dar au preferat sa fie tarani, e partea a doua.

Mi-aduc aminte acum cateva editii cand unu' plecase cu volanul unei replici de monopost Honda F1. :D

#53
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 WildChild, on Oct 8 2007, 10:12, said:

Sorry, dar din punctul asta de vedere le dau oarecum dreptate, suntem tara bananiera. De ce crezi ca din majoritatea masinilor lipseau deja brichetele .......

Din pacate sunt de acord cu tine.... ceva nu este in regula cu societatea noastra ....

Ma uitam acum ceva timp la un reportaj facut in tarile vestice in care erau emigranti romani si reporterul ii intreba pe acei romanasi din ce traiesc.....
Iar ei fara nici o urma de rusine spuneau ca fura...cu atata nonsalanta cum ai spune  "sunt electrician si muncesc 12 ore pe zi ".....
In Italia deja se pune semnul egal intre hoti si romani si tigani....trebuie facut ceva ...nu se mai poate !

Edited by dragospas, 08 October 2007 - 09:40.


#54
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Ca unul care am participat la diverse targuri gen SIAB (nu auto, alte domenii), pot sa spun ca singura lor solutie este intr-adevar sa scoata scrumierele din masini si sa stea cu ochii in paispe dupa fiecare "vizitator". Ca sa nu mai zic ce se intampla peste noapte, cand cei platiti sa pazeasca fie sunt morti de beti, fie isi fac de cap "testand" produsele expuse. Vi dimineata la stand cu gandul "oare mai imi gasesc produsele (intregi)?". Credeti ca la SIAB paznicii nu cotrobaie noaptea sa vada daca a uitat cineva ceva neincuiat? Asa ca ce pretentii sa mai ai de la aia care vin la SIAB doar ptr ca poate le pica ceva?

Asta e, suntem o natie de hoti imputiti. Cum ai putea de exemplu sa faci a.i. bodegile sa nu mai fie pline la 8 dimineata? Ce sa le faci? Cand domnu' Tariceanu declara referitor la romanii din Italia ca "nu fura mai mult decat italienii"... na ca s-a rezolvat problema, sa taca aia din gura sa ne lase sa furam in liniste.

Edited by dsdev, 08 October 2007 - 10:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate