Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

SIAB 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 romaximusro, on Oct 13 2007, 17:27, said:

ce parere ati avut de noutatile de acolo? Fiat 500 (arata la fel de bine ca si in poze?, cum e interiorul), Mazda 6, Renault laguna etc..


fiat 500 arata exact ca in poze...dragutel pt gagica
mazda6 hatchback in plus si gri era cocotata cam sus si la ceva distanta... nu o puteam privi calumea. Nici in interior nu o puteam privi detaliat . Per total nu m-a convins sa mi-o cumpar....poate o va face sedanul alb ..studiat mai atent si amplasata pe pamant. :D Alea de acolo cand le-am intrebat care e pretul mi-au zis ca nu stiu....si cand le-am intrebat cand va fi produsa s-au uitat una la alta si au zis in cor : comenzile vor fi preluate din decembrie si va fi furnizata prin feb-martie. In schimb mi-a placut mazda2.
renault laguna nu-mi place deloc , mai ales spatele deoarece mi se pare robotizata(transformers) .....insa mi-a placut interiorul.
off
logan pick-up arata mai spatios ca in poze. Acolo am intrebat pe cineva cand va fi produs si de la ce preturi incepe....mi-a ridicat din umeri ........mi-a raspuns un vizitator care era in trecere. Apoi le-am intrebat pe fetele de la standul info si mi-au zis.

Numai verze per total....la IAA orice scamatoare care era langa masina prezenta si cele mai detaliate date tehnice. :confuzzled:

P.S. romaximus ti-am pus si niste pozne cu kit de Logan :)

Attached Files


Edited by cosmin_miu, 14 October 2007 - 00:59.


#92
Sorin D534

Sorin D534

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 22.07.2007
Am vazut astazi la TV un reportaj de la SIAB. Nu am prins decat sfarsitul, prezentau, intre altele, un automobil mic, ceva gen Smart, rosu, cu 2 usi si 4 locuri (cele din spate cel mai probabil doar "simbolice").
N-am reusit sa vad bine sigla si sa-mi dau seama despre ce marca era vorba. Am retinut decat ca va fi mai ieftin decat Smart-ul, deci nu e un prototip. Poate cineva sa-mi spuna despre ce model era vorba?

#93
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
era o masina de la chinezi :P

#94
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,821
  • Înscris: 06.09.2004

 Sorin D534, on Oct 14 2007, 02:01, said:

Am vazut astazi la TV un reportaj de la SIAB. Nu am prins decat sfarsitul, prezentau, intre altele, un automobil mic, ceva gen Smart, rosu, cu 2 usi si 4 locuri (cele din spate cel mai probabil doar "simbolice").
N-am reusit sa vad bine sigla si sa-mi dau seama despre ce marca era vorba. Am retinut decat ca va fi mai ieftin decat Smart-ul, deci nu e un prototip. Poate cineva sa-mi spuna despre ce model era vorba?

era o firma chinezeasca, cu un stand micut, cu 2 masini: o imitatie perfecta de smart si o imitatie de ceea ce mie mi s-a parut a fi o rav 4. preturi foarte mici la ambele masini. ma chinui sa-mi aduc aminte numele  :(

#95
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

 cosmin_miu, on Oct 14 2007, 01:49, said:

P.S. romaximus ti-am pus si niste pozne cu kit de Logan :)

este si in Iasi un logan cu kit de ala.
e dragut. B)

#96
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 born2lose, on Oct 14 2007, 16:56, said:

era o firma chinezeasca, cu un stand micut, cu 2 masini: o imitatie perfecta de smart si o imitatie de ceea ce mie mi s-a parut a fi o rav 4. preturi foarte mici la ambele masini. ma chinui sa-mi aduc aminte numele  :(

Shuanghuan UFO

http://www.autoblog....ile-ufo/396597/

#97
octavius

octavius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 21.08.2006
In ultima zi au cam lipsit fetele, sau nu s-au trezit de dimineata  :)
Asa ca m-am putut concentra pe masini. Chiar si asa, sunt multe despre care nu-mi mai aduc aminte mai nimic, din cauza ca suindu-te din una in alta uiti destul de repede detaliile. Masina care o cumperi trebuie vazuta clar in showroom, dar salonul este mai eficient din punct de vedere al timpului si mai ales daca esti doar curios si nu vrei sa cumperi nimic.
Si mai este bun pe partea de accesorii, unde iarasi te scapa de alergatura si mai ai si ocazia sa vezi niste produse pe viu si sa le compari. Eu as face in fiecare an un targ de accesorii, separat de SIAB. Ar fi un mare succes.

Dintre masinile pe care doar le-am admirat pe dinafara si eventual prin geamul deschis mi-a placut: Honda Legend, M3, CL63AMG, Audi S5(chiar nu ma asteptam sa-mi placa vreun audi) Corvette, Aston Martin-urile de la Wizards(firma de tuning), Maseratti, motocicleta Augusta de 100 mii euro cu 200cai la doar 180kg :w00t:, Jaguar XK si Volvo S80. Aaa.. si un seria 3 coupe alb blocat in trafic chiar langa mine  ^_^

Dintre masinile care mi-au placut pe dinafara si impresia a ramas sau s-a amplificat dupa ce m-am asezat la volan:
X5, seria 1 coupe, seria 6, Mitsubishi Pajero&Outlander, Jeep Grand Cheeroke, Volvo S40 si C70 si cam atat din pacate.

La capitolul dezamagiri si pareri proaste o sa mentionez numai masini in care m-am urcat si butonat, altfel nu ar fi corect sa le judec doar vizual. De fapt ar fi, dar sunt prea multe pe langa care am trecut la mare distanta :P
M-au dezamagit Dodge-urile aka masinile de plastic (pareau de jucarie+ foarte incomode si neincapatoare), toate Toyota (mai putin FJ), C si E Klasse, Alfa Romeo(nu m-am mai suit ca toate aveau acelasi interior urat), Mitsubishi Lancer, Honda Civic, X3, Hummer H3(tractor si nimic mai mult), Mazda CX-7, Ford Mondeo, VW, Skoda, Opel Antara, si mai sunt cateva pe care le-am uitat cu usurinta.


Si acum o lada de.. poze:

Attached Files


Edited by octavius, 16 October 2007 - 15:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate