Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

soft pt limitare download/upload

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
ma intereseaza ceva care sa faca urmatoarele chestii:

1. limitare upload/download per total si pe fiecare aplicatie in parte. (am gasit asa ceva - DU super controller care isi face destul de bine treaba, insa ii lipseste pct 2)

2. scheduler - limitele sa poata fi variate conform unui orar definit de utilizator. (eventual si alte reguli - de exemplu daca scade downloadul total sub sa zicem 2k sa intrerupa de tot unele aplicatii etc)

#2
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
http://www.softpedia...4/12-4-31.shtml


Cu plăcere

#3
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
are si acea optiune de scheduler? n-as vrea sa-l instalez degeaba (asa cum am zis DU super controller isi face treaba).

#4
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Are... este ceea ce iti trebuie...

#5
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
multumesc.

intradevar, contine si scheduler. este mai complex decat DU super controller, dar tot mi-ar placea ceva care sa aiba mai multa functionalitate (e foarte greu sa stabilesti un program pentru fiecare aplicatie pentru o zi intreaga, mai ales daca vrei de exemplu sa-si schimbe limita din ora in ora). nu are alocare dinamica (% din cat e disponibil sau macar % upload din cat e downloadul).

mi-e suficient deocamdata Netlimiter, dar daca stiti ceva si mai complex, postati aici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate