Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 

Bacalaureat 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
2312 replies to this topic

#55
yumy

yumy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.10.2007
imi poate spune si mie cineva unde pot gasi variantele de bac franceza oral, subiectul 1, de anu' trecut?? plzz

#56
Lily Anne

Lily Anne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 18.04.2006
Voi faceti pregatire la bio? cat dati? :( Si cand incepeti?:((

#57
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Pregatire la bio ? :o  lol,la bio e toceala...pt ce iti trebuie pregatire?eu o sa ma apuc sa invat la bio de prin ianuarie...putin cate putin :) ,in mod normal.... vreo 2 saptamani ar fi super suficiente ca sa inveti toata materia dar e bine sa te pregatesti din timp si sa nu lasi totul pe ultima 100 de m

#58
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostMariusxzoner, on Nov 1 2007, 22:01, said:

Pregatire la bio ? :o  lol,la bio e toceala...pt ce iti trebuie pregatire?eu o sa ma apuc sa invat la bio de prin ianuarie...putin cate putin :) ,in mod normal.... vreo 2 saptamani ar fi super suficiente ca sa inveti toata materia dar e bine sa te pregatesti din timp si sa nu lasi totul pe ultima 100 de m
cum puteti voi sa invatati in 2 saptamani tot ce trebuie pentru bac?! chiar nu pot sa inteleg. cand am dat eu bacul am mai avut colegi care au inceput sa invete la romana cu 1 luna inainte be probele orale...insa eu nu pot sa cred asa ceva :mellow:

#59
Lily Anne

Lily Anne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 18.04.2006

View PostMariusxzoner, on Nov 1 2007, 19:01, said:

Pregatire la bio ? :o  lol,la bio e toceala...pt ce iti trebuie pregatire?eu o sa ma apuc sa invat la bio de prin ianuarie...putin cate putin :) ,in mod normal.... vreo 2 saptamani ar fi super suficiente ca sa inveti toata materia dar e bine sa te pregatesti din timp si sa nu lasi totul pe ultima 100 de m
Pai daca te-ai fi uitat putin pe variantele de anu trecut ai fi vazut ca de 10 nu puteai face daca invatai numa din manual. Sau poate ca voi...

Edited by Lily Anne, 02 November 2007 - 18:15.


#60
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Gata, am inceput pregatirile pentru bac :o . Am inceput pregatirea la mate, urmeaza sa incep la fizica. Sunt la mate-info, dau bacu la engleza oral, fizica si sport B) .

La biologie am inteles ca trebuie sa inveti din toate manualele alternative daca vrei nota mare.

#61
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Are ceva dacă nu fac pregătire la nimic? :D

Profa de română + mate + info o să ne mai cheme sâmbăta pe toți (mă rog, cine vrea) să mai facem ore. De la 8 la 14, 2 ore fiecare. Deci o să am doar duminica liberă :(

#62
Lily Anne

Lily Anne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 18.04.2006

View PostDida, on Nov 3 2007, 09:09, said:

Are ceva dacă nu fac pregătire la nimic? :D

Profa de română + mate + info o să ne mai cheme sâmbăta pe toți (mă rog, cine vrea) să mai facem ore. De la 8 la 14, 2 ore fiecare. Deci o să am doar duminica liberă :(
is atre curioasa ce o sa iasa. Trebe sa faceti cadouri considerabile sa se ocupe pe bune. Cand in clasa sunt max 10 elevi e greu sa te poti ocupa de ei. -_-

#63
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostLily Anne, on Nov 4 2007, 22:12, said:

is atre curioasa ce o sa iasa. Trebe sa faceti cadouri considerabile sa se ocupe pe bune. Cand in clasa sunt max 10 elevi e greu sa te poti ocupa de ei. -_-
Si eu care credeam ca e mai simplu cu mai putini, din cauza ca se poate face mai mult cu fiecare...mda...

Dida, faci pregatire numai daca stii sigur ca iti trebuie...
Eu nu am facut si am supravietuit numai bine.

#64
$3rgiu

$3rgiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 18.12.2006

View PostMr.Jinx, on Nov 1 2007, 21:12, said:

cum puteti voi sa invatati in 2 saptamani tot ce trebuie pentru bac?! chiar nu pot sa inteleg. cand am dat eu bacul am mai avut colegi care au inceput sa invete la romana cu 1 luna inainte be probele orale...insa eu nu pot sa cred asa ceva :mellow:
In 2 saptamani nu poti invata tot ce trebuie pentru bac dar poti invata tot ce trebuie pentru a lua bacul . In legatura cu colegii tai nu mi se pare nimic anormal ca au inceput sa invete cu    
1 luna inainte . Ar fi de necrezut doar daca au luat nota 10 la oral si la scris  , altfel nu .

#65
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Post$3rgiu, on Nov 5 2007, 02:55, said:

In 2 saptamani nu poti invata tot ce trebuie pentru bac dar poti invata tot ce trebuie pentru a lua bacul . In legatura cu colegii tai nu mi se pare nimic anormal ca au inceput sa invete cu    
1 luna inainte . Ar fi de necrezut doar daca au luat nota 10 la oral si la scris  , altfel nu .
au luat 10 la oral si in jur de 9 la scris :| (si nu ma refeream doar la o materie, au inceput sa invete cu 1 luna inainte si la romana si la geografie de exemplu)

Edited by Mr.Jinx, 05 November 2007 - 11:41.


#66
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

View PostLily Anne, on Nov 4 2007, 23:12, said:

is atre curioasa ce o sa iasa. Trebe sa faceti cadouri considerabile sa se ocupe pe bune. Cand in clasa sunt max 10 elevi e greu sa te poti ocupa de ei. -_-
Se ocupă pe bune fără cine știe ce atenții. Sunt profesori faine, interesați să ne facă oameni :D Mă rog, adică să luăm bacul cu note mari, că mulți intră pe dosar la facultate :)

M0n0, da, așa gândesc și eu. Văd că toți fac, chiar și elevi buni care, după mine, n-ar mai avea nevoie. Eu înțeleg de la ore, am profesori care explică bine (materiile de bac) și cu ce învăț îmi e sufient. Mă descurc :)

#67
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
La invatat copii! Altfel nu se poate :)

#68
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
suficient* spuneam mai sus :D

Syncron, învățăm, ce să facem? :D

#69
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
puneti mana pe cartea aia si fum sa iasa din ea!
e un sfat foarte bun,pentru oricine.
chiar daca nu va arde voua de pe acum sa invatati,dar macar din ianuarie ,februarie,sa va apucati.
aveti si fostele variante de la noi,de la bacul trecut.nu va mai trebuie nimic altceva decat un pic de vointa.
hai bafta,sa aud numai de 10

#70
aly89

aly89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.11.2007
apropo de bac daca va intereseaza au mai aparut cateva chestii:

http://www.edu.ro/in.../articles/c133/ uitati-va si voi si descarcati daca va intereseaza

#71
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Este cineva pe aici care a dat bacul la franceză oral? În ultimii 3-4 ani?

#72
b2007

b2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.11.2007
si pe mine m-ar interesa :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate