Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Bacalaureat 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
2312 replies to this topic

#37
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Avem o săptămână jumate de când a început școala. Ce vrei să învăț acum? :huh:

#38
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
invata de acum ca nu mai ai timp :))

#39
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Ne-a spus azi profa de română un zvon cum că e posibil să nu apară doar 100 de variante ci 400. Eu sunt curioasă de unde găsesc ei 400 de subiecte III. Că la I sau II se găsesc atâtea texte. Dar la eseu? :huh:

Mie mi se părea mai ok dacă dădea 50 de modele de subiect ce să cuprindă mai tot și la bac să construiască o variantă nouă după modelele acelea...

#40
mikiduzza

mikiduzza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 08.04.2006
Eu am o intrebare legata e proba de educatie fizica:Daca am fost scutita in clasa a IX-a un semestru,mai pot da bacul din  sport?
       Se zvonea intr-o vreme ca daca ai fost scutit nu mai poti da bacul din sport.Este adevarat?

#41
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
poti sa dai...
tre sa nu fi scutit(a) pe ultimul an, adica pe a 12-a

#42
dani_ella

dani_ella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.06.2007
V-ati hotarat ce probe o sa sustineti la bac la cele cu mai multe variante? Nu uitati sa specificati si profilul.

Eu - matematica-informatica - Biologie vegetala/animala si Sport (viteza/exercitiu gimnastica/abdomene/baschet).

#43
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
eu info sau fizica( nu stiu nici acum) si sport ( nici aici nu stiu ce probe o sa dau)

Nu inteleg de ce se plang majoritatea de .. "structura"? daca  inveti nu ai cum sa pici.

PS sunt la mate info. Bafta de pe acum :) si poate ne intalnim la anul tot asa de fericiti si lipsiti de griji ca in acest moment :P  prin Bucuresti .

LE.... (sper)  dau engleza la oral. Franceza habar nu am.

Edited by Purice`, 06 October 2007 - 19:06.


#44
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Eu-s la mate info.

Dau engleză oral, info, sport.

#45
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
despre schimbarile  de la luna la luna, n`avem noi treaba. structura e stabilita pana la 1 septembrie. tot ce se schimba dupa e valabil pt aia care`s acu a 11a. ce nu a fost publicat in monitorul oficial pana la 1 sept. nu mai are treaba cu noi.

eu dau engleza oral, biologie, geografie(am o super profa).

#46
_anathema_

_anathema_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.07.2007
mie mi se pare o prostie sa se dea examen la atatea probe... adica ptr ce Dumnezeu mai dam proba la un obiect in afara ariei curriculare? ar trebui sa se dea numai la 3 probe :D in fine... eu la mate-info dau la engleza oral, fizica si istorie.... damn literatura lor romana ca mult mai e de invatat...

#47
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
mate info : dau engleza oral, info si ... geografie/economie... depinde ce dracu o sa dau la facultate ...

facultati? pe la care va tenteaza? :P

eu momentan am in cap sa dau la comunicare la snspa, la rei la ase si la fjsc de la universitate, desi rei-ul incepe sa cam iasa din discutie (nu ma pasioneaza) ...

ce inseamna asta? destul de invatat ...

#48
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
mate info
engleza oral,biologie(IX/X) si istorie
Amin

#49
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
mate- info
engleza oral,biologie(IX/X)  si sport.

PS: ce multi suntem la mate-info  -_-

#50
eu_cu_mine

eu_cu_mine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 16.11.2006
Eu-s la stiinte ale naturii si dau engleza oral,chimie organica si istorie

#51
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postdani_ella, on Oct 6 2007, 18:23, said:

V-ati hotarat ce probe o sa sustineti la bac la cele cu mai multe variante? Nu uitati sa specificati si profilul.

Eu - matematica-informatica - Biologie vegetala/animala si Sport (viteza/exercitiu gimnastica/abdomene/baschet).

Cate abdomene trebuie sa faci pentru 10 ? Se pot da abdomene in locul flotarilor ?
Si ce presupune exercitiul de gimnastica?

#52
dani_ella

dani_ella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.06.2007
Trebuie sa faci 25 abdomene in 30 de secunde pentru 10 (fetele 23/30sec). Da, se pot da in locul flotarilor. Iar exercitiu de gimnastica este unul impus. Cauta in programa la sport si o sa vezi exact ce trebuie sa faci.

#53
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Dani_ela: Am vrut și eu să dau gimnastică. Dar am înțeles că te poate penaliza ușor acolo. Sunt multe exerciții de făcut și e greu să le faci perfect pe toate.

Capra e mai ușor. Ai trambulina, o sari o dată și ai scăpat.

De asemenea, la baschet riști să nu nimerești coșul. La handbal e imposibil să nu nimerești poarta, la cât de mare e și fără nimeni în ea :)

Edited by Dida, 20 October 2007 - 18:45.


#54
dani_ella

dani_ella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.06.2007

View PostDida, on Oct 20 2007, 19:39, said:

Dani_ela: Am vrut și eu să dau gimnastică. Dar am înțeles că te poate penaliza ușor acolo. Sunt multe exerciții de făcut și e greu să le faci perfect pe toate.

Capra e mai ușor. Ai trambulina, o sari o dată și ai scăpat.

De asemenea, la baschet riști să nu nimerești coșul. La handbal e imposibil să nu nimerești poarta, la cât de mare e și fără nimeni în ea :)

Si mie mi se pare ca gimnastica e mai dificila. Si de aceea sunt aproape hotarata sa dau saritura la capra, dar astept sa am un "contact" direct cu aparatul caci n-am mai sarit de mult timp (totusi, imi amintesc ca atunci reuseam fara probleme). Exercitiu de gimnastica l-am tot facut in anii astia de liceu (am o profa mai exigenta) si chiar de ar fi sa aleg gimnastica cred ca m-as descurca.
In ceea ce priveste proba sportiva si baschetul si handbalul sunt usoare din punctul meu de vedere. In schimb, profesorii nu recomanda voleiul, pt ca e cel mai greu. Pentru mine oricum nu e greu de ales, dat fiind faptul ca am facut multi ani baschet. :first:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate