Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Bacalaureat 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
2312 replies to this topic

#19
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View Postiulia89, on Sep 5 2007, 20:46, said:

am citit pe un site...ca se publica prin martie :thumbdown: ce nasolllll... bine ca nu le publica prin 1 iunie :deadtongue:
Macar le publica :)

#20
dani_ella

dani_ella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.06.2007
Da. Eu am vazut ca sunt diferite subiectele la informatica. Cautati pe edu programa materiilor pentru bacalureat.

#21
Howzit_90

Howzit_90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 10.06.2005

View PostThe_Napster, on Sep 10 2007, 22:59, said:

Macar le publica :)
probabil pana la bac vor fi si rezolvate variantele de catre edituri, nah sa faca si ele profit  B)

#22
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Am înțeles că extragerea va fi diferită față de anul trecut.
Nu se va extrage o variantă completă.

Vor fi grupate pe subiecte.
Toate subiectele I de la toate variantele, toate II, III și IV. Și se face o variantă nouă din fiecare subiect extras.

#23
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
mda..macar asa..

#24
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostDida, on Sep 17 2007, 10:58, said:

Am înțeles că extragerea va fi diferită față de anul trecut.
Nu se va extrage o variantă completă.

Vor fi grupate pe subiecte.
Toate subiectele I de la toate variantele, toate II, III și IV. Și se face o variantă nouă din fiecare subiect extras.

Da , asa ne-a spus si noua astazi un profesor.

#25
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View Postruthless, on Sep 19 2007, 12:43, said:

Da , asa ne-a spus si noua astazi un profesor.
numarul de variante se stie ? in metodologie nu e specificat  :huh:

#26
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Tot 100 :)

#27
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

View Postdani_ella, on Sep 8 2007, 11:30, said:

A ramas Educatia Fizica. Dar intr-o varianta diferita fata de ce a fost pana acum. Din punctul meu de vedere este mult mai accesibila.  :clapping:
Sunt 4 probe la alegere dintre:
Proba I: 1. Alergare de viteza pe distanta de 50 m cu start de jos
             2. Aruncarea greutatii, de pe loc la distanta
             3. Saritura in lungime cu elan la groapa de nisip
Proba II: 1. Saritura in sprijin departat peste capra.
              2. Exercitiu impus din gimnastica acrobatica
Proba III: 1. Flotari
               2. RIdicari ale trunchiului din culcat dorsal
               3. Saritura in lungime de pe loc
Proba IV: 1. Baschet
               2. Volei
               3. Handbal
               4. Fotbal


eu fac culturism de 2 ani, de forta & co. nu se pune problema. Fac si flotari dar nu stiu ce inseamna nr 2 de la proba III.

Proba III: 1. Flotari
                ?? 2. RIdicari ale trunchiului din culcat dorsal
                3. Saritura in lungime de pe loc


P.S. recomand pt toti care dati proba in ultima saptamana sa luati cate 5-6 pastile /zi de naposim. Prietenii stiu de ce ^_^

#28
dani_ella

dani_ella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.06.2007

View Posteminem4ever, on Sep 20 2007, 21:59, said:

?? 2. RIdicari ale trunchiului din culcat dorsal

Inseamna abdomene :D

#29
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Se rezolva  :lol:

#30
informix

informix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007
In cazul in care nu ati auzit, sunt zvonuri care indica faptul ca in interiorul ministerului sunt discutii pentru eliminarea examenului de bacalaureat, asa cum s-a intamplat si cu testele nationale devenite teze cu subiect unic.

Asta ar fi o stire bomba insa mediul politic din Romania pare ca nu-l va sprijini pe ministru mai ales ca numarul contestatarilor este din ce in ce mai mare. Din zvonuri, se pare ca se doreste reintroducerea examenelor in trepte si evaluarea permanenta a elevilor din liceu astfel incat in locul examenului de bacalaureat sa existe alte 3 sau 4 examene dupa fiecare an de liceu.

O alta chestiune importanta (eu am gasit-o la http://imagine-roman...-rezultate.html ) este legata de proiectele speciale de educatie pentru Italia si Spania - sunt multi romani care vor sa dea examenul de bacalaureat in aceste tari tocmai pentru a primi o calificare mai buna la locul de munca (cu toate ca ministerul zice ca ar fi chipurile pentru copiii celor plecati la munca in strainatate.

Eu va urez succes la BAC si sper sa aveti norocul sa se mai scoata din materiile alea naspa si super comuniste!

#31
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Doh, nu iar!! Pe mine ce mă deranjează cel mai mult e că se hotărăsc în timpul anului!! Păi anu trecut au zis că se pune sportul. După câteva săptămâni de școală, nu se mai pune la bac. La jumătatea anului spun că se pune sportu ca probă. Hotărâți-vă înaintea anului școlar!!

#32
informix

informix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007

View PostDida, on Sep 24 2007, 19:00, said:

Doh, nu iar!! Pe mine ce mă deranjează cel mai mult e că se hotărăsc în timpul anului!! Păi anu trecut au zis că se pune sportul. După câteva săptămâni de școală, nu se mai pune la bac. La jumătatea anului spun că se pune sportu ca probă. Hotărâți-vă înaintea anului școlar!!

Incomepetenta este la loc de cinste in minister dar si in clasa politica de la noi si din pacate noi suntem cei care avem de suferit de pe urma prostiei lor. De cativa ani fac numai stangacii astia de la minister si asta ma enerveaza la culme.
Cel mai sigur este sa te pregatesti daca nu vrei sa ai surprize cu astia - iti sugerez sa faci subiectele din 2007 (sunt la http://www.e-scoala....mene/index.html ) si sa stai cu ochii in patru pentru ca de la luna la luna se va schimba modificarea in acelasi fel in care suntem invatati de ani de zile spre disperarea tuturor.

Oamenii astia de la minister ar trebui concediati. E CLAR ca sunt INCOMPETENTI!!!

#33
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Mda. Sper totuși să nu scoată sportul. Chiar nu o să mai am timp să învăț și la geogra (probabil asta aleg) pe lângă admitere și restul pt bac.

Dar dacă nu modifică acum ceva, sigur o vor face la anul. Îs nebuni cu toții. Oare au nevoie de un an întreg ca să le mai fete mintea câte un pui? Nu pot să gândească de la început bine? Și să rămână așa? (început adică de când se schimbă ministrul........)

#34
informix

informix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007

View PostDida, on Sep 24 2007, 23:25, said:

Mda. Sper totuși să nu scoată sportul. Chiar nu o să mai am timp să învăț și la geogra (probabil asta aleg) pe lângă admitere și restul pt bac.

Dar dacă nu modifică acum ceva, sigur o vor face la anul. Îs nebuni cu toții. Oare au nevoie de un an întreg ca să le mai fete mintea câte un pui? Nu pot să gândească de la început bine? Și să rămână așa? (început adică de când se schimbă ministrul........)

La noi, ministrul se schimba la sase luni si odata cu el vine altul cu alte idei de experimente.
Sunt de o nesimtire greu de inchipuit si cred ca unicul lor scop este sa ne prosteasca inca din scoala.

#35
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Nu, scopul e să intre în istorie. De exemplu nenea Adormiței va rămâne cu ”tezele unice” (pe lângă multe înjurături)

#36
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostDida, on Sep 24 2007, 23:25, said:

Mda. Sper totuși să nu scoată sportul. Chiar nu o să mai am timp să învăț și la geogra (probabil asta aleg) pe lângă admitere și restul pt bac.
Stai calma ca a ramas sportul . http://www.edu.ro/in...p/articles/8480
Nu ai timp sa inveti dar ai timp sa stai degeaba pe forumuri  ;) .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate