Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

indesit?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
i.bogdan

i.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 09.08.2007
as vrea sa imi cumpar un frigider indesit tan 5. ma gindesc ca e destul de incapator, fata de altele. intrebarile mele sint:
modelul e fiabil? marca a buna? ce parere aveti cei care au aceasta marca?investitie e buna sau voi regreta mai incolo? :eek:

#2
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007
Pe mine m-ar tenta atat achizionarea unei masini de spalat rufe cu uscator cat si a unei combine frigorifice marca indesit, insa nu stiu nici eu cat de fiabila este marca. Avand in vedere ca nu ar fi o investitie mica, v-as fi recunoscatoare pentru niste pareri. :)

Merci :OK:

#3
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Eu am frigider marca Indesit de 5 ani și nu am avut nicio problemă, la fel ca și mașina de spălat, care este tot Indesit. Cred că atâta timp cât îți iei o marcă cunoscută :Indesit , Whirpool, Bosch etc nu văd de ce să se strice, dacă bineînțeles le și exploatezi corect.

#4
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007
Iti multumesc pentru raspuns :)

Alte pareri?

#5
kenkenken

kenkenken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.06.2005

 marinareasa, on Apr 19 2008, 01:44, said:

Iti multumesc pentru raspuns :)

Alte pareri?
Salut

Cred ca un factor foarte important in achizitionarea unui produs o constituie si garantia. Cei de la indesit ofera acum garantie extinsa cu inca 3 ani contra unei sume modice (120 RON inclusiv tva) . Deci in total vei beneficia de garantie 5 ani.
Mai multe detalii....   http://www.pentruaca...ton-si-indesit/

Edited by kenkenken, 19 April 2008 - 17:36.


#6
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
si eu am masina de spalat indesit si sunt f multumita de ea, mie mi se pare o marca de incredere, eu zic ca poti merge pe mana lor, mai ales ca au si preturi bune. la alte marci, pt aceleasi dotari sau caracteristici platesti mai mult (indiferent ca e frigider, masina de spalat...)

#7
Alx2oo3

Alx2oo3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.12.2007
Am doua masini de spalat Indesit, una de  vreo 10 si alta de 5 ani, insa nu e niciuna cu uscator. Sunt multumit de ele, totusi, la cea veche apare cam la doi-trei ani un defect minor, nu se mai inchide hubloul. Reparatia se face rapid si ieftin.

#8
AdrianG

AdrianG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.07.2006

 marinareasa, on Apr 18 2008, 22:20, said:

Pe mine m-ar tenta atat achizionarea unei masini de spalat rufe cu uscator cat si a unei combine frigorifice marca indesit, insa nu stiu nici eu cat de fiabila este marca. Avand in vedere ca nu ar fi o investitie mica, v-as fi recunoscatoare pentru niste pareri. :)

Merci :OK:
Am de un an si combina NoFrost si masina cu uscator Indesit. Nu au facut probleme dar nici nu sunt idealul de silentiozitate daca ai pretentii (la combina pe langa zomotele uzuale apare si un zumzet usor al ventilatorului iar masina la 1200 de rotatii nu prea are cum sa mearga in soapta). La masina uscarea produce un usor miros plus un scartait de la cauciucul incalzit dar m-am obisnuit. Oricum, din cate am citit pana sa le cumpar (ca doar de astea aveam bani), principalul inamic pentru modulele electronice de control  sunt variatiile de tensiune iar la masina contribuie in plus si umiditatea mediului in care e instalata. Poate ne povesteste cineva care are de mai mult timp asa ceva.

#9
ursulache

ursulache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.10.2007

 i.bogdan, on Aug 9 2007, 20:55, said:

as vrea sa imi cumpar un frigider indesit tan 5. ma gindesc ca e destul de incapator, fata de altele. intrebarile mele sint:
modelul e fiabil? marca a buna? ce parere aveti cei care au aceasta marca?investitie e buna sau voi regreta mai incolo? :eek:
Si eu mi-am luat frigider indesit si in prima saptamana am chemat sa-l repare, am fost destul de dezamagita, nu e la fel de bun ca si frigiderul cel vechi, la care am renuntat doar pentru ca era cam vechi.
Pt frigider ia free frost.

De masina de spalat ( cu cuva verticala) cred ca mai proasta nu puteam nimeri, mult sub asteptari, este sub masina "automatic" facuta de Cugir de pe vremuri. Pe asta noua am reparat-o de 3 ori pe cea veche niciodata in 10 ani!

Sfatul meu mai bine da un ban in plus si ia un lucru de calitate altfel ramai  cu banii dati si nu te bucuri de produs.

#10
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Am o masina de spalat Indesit iar pe motor scrie "Made in Romania" .  :cursing:

#11
AdrianG

AdrianG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.07.2006
Pai de unde crezi ca sunt preturile relativ mici? Si modulul electronic de comanda la masina de spalat e facut pe la Timisoara dar pe masina scrie ca e facuta in Italia.

#12
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. :)

Mai are cineva masina de spalat cu uscator marca indesit sa ne impartaseasca si noua pareri? :)

#13
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,342
  • Înscris: 30.07.2006

 marinareasa, on Apr 18 2008, 23:20, said:

Pe mine m-ar tenta atat achizionarea unei masini de spalat rufe cu uscator cat si a unei combine frigorifice marca indesit, insa nu stiu nici eu cat de fiabila este marca. Avand in vedere ca nu ar fi o investitie mica, v-as fi recunoscatoare pentru niste pareri. :)

Merci :OK:


masina de spalat e super ok. eu o am de 4 ani de zile, nici o problema.

la combina frigorifica, nu ma pronunt, nu am asa ceva.

#14
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
eu am masina de spalat indesit, slim, cu incarcare prin fata
fara probleme pana acum
si aragaz, la acesta a murit senzorul se gaz de la cuptor, de si nu l-am folosit cine stie cat; a costat 100 lei schimbarea

ambele de ceva mai mult de 4 ani

#15
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
am indesit si masina de spalat si frigider(varianta cea mai mare cu congelator sus)
au fix un an de zile....foarte multumit de ambele
personal recomand

#16
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Practic majoritateamarcilor sunt "bune".
Toate produsele sunt comerciale si sunt facute cam "pe acelasi vapor".
Aceste electrocasnice sunt practic o suma de componente de la diferiti furnizori, alesi pe criteriul pret mic-calitate suficienta.

In societatea actuala " de consum", producatorii nu se inghesuie sa faca modele care sa tina 10 ani, daca lumea nu le va tine 10 ani.
Ai mei de exemplu au avut o masina de spalat Sharp care este practic ca si noua, cu o uzura minimala, dar s-au gandit sa ia alta care are mai multe programe si este "clasa A+". Poti fi sigur(-a) ca in curand o sa apara alte masini care sa aiba alte artificii comerciale in plus.

Un frigider de obicei tine multi ani, peste 10 daca este intretinut corespunzator.


Asa cum spunea cineva, daca exploatezi corect, nu prea are sanse sa se strice.

Imi pare rau ca nu am frigider Indesit sa iti raspund cu exactitate.

Ca marca de frigidere (si masini de spalat) am o parere buna despre Ariston.

Edited by nelu97, 28 April 2008 - 10:37.


#17
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
si pana la urma ce conteaza?
frigiderul e compartimentat destul de inteligen si raceste foarte bine...
masina de spalat spala foarte bine si e silentioasa
ce altceva te-ar mai putea interesa in afara de faptul ca nu se strica...in rest e cam teoria chibritului
doar nu vrei sa fie facute de Matsushita (cunoscatorii stiu)

#18
MARIOSTANESCU

MARIOSTANESCU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 11.01.2012

 i.bogdan, on 9th August 2007, 19:55, said:

as vrea sa imi cumpar un frigider indesit tan 5. ma gindesc ca e destul de incapator, fata de altele. intrebarile mele sint:
modelul e fiabil? marca a buna? ce parere aveti cei care au aceasta marca?investitie e buna sau voi regreta mai incolo? :eek:
Salut,

Produsul este de super calitate , pretul este OK

Este FOARTE IMPORTANT SA AI CERTIFICAT DE GARANTIE ORIGINAL , ASA CUM A SPUS SI @KENKENKEN ,TREBUIE SA VERIFICI ACEST LUCRU SI AI SI ALTE AVANTAJE

ATASEZ CERTIFICATUL DE GARANTIE ORIGINAL EMIS DE PRODUCATOR

SUCCES

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate