Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Dificultati la DIGI TV / RCS & RDS ?

- - - - -
  • Please log in to reply
867 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Nu are cum sa aiba 623.000 de clienti... nici macar pe site-ul oficial nu se confirma asta
Daca ar fi fost 623.000, ar fi trecut si ei pe site : ''peste 600.000''

Apropo de site... acolo apare aproape exact cifra mentionata de mine!

''Iunie- Iulie 2007. Digi TV este televiziunea din ce in ce mai polulara. Cu peste 510.000 de abonati, numarul programelor disponibile prin Digi Tv Satelit a ajuns la 79.''

http://www.digitv.ro/istoric.html

Mai mult, cifra imi este confirmata si de inca 2 surse interne... aceleasi confirmari se pare ca le are si @gepeto!

Edited by rz, 10 August 2007 - 12:17.


#20
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
ce se intampla pe rdi e genial....kim jong il e sugar pe langa cei care modereaza acolo. rz, acum 3 saptamani ti-as fi dat dreptate, dar acum cred ca si aici e un fel de rdi, in care cine are 12 mii de posturi face ce vrea cu cel care are 20. stii cred la ce ma refer. te-am rugat de doua ori sa ma ajuti cu ceva, dar nici macar sa imi raspunzi nu ai 'reusit'.

#21
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
@eminemscu,
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere insa am crezut ca iti dai seama singur cine anume modereaza pe diverse arii (moderatorii sunt trecuti undeva jos, sub aria respectiva)

GSM/CDMA & Telecomunicatii
Retele de telecomunicatie,ISP,...etc.
Download @ GSM/SMS TOOLS
Subforums: Orange, Vodafone, Cosmote, Telemobil (ZAPP), Romtelecom, RDS & RCS, UPC (Astral), Alti provideri, Aria tehnica, Diverse
Forum Led by: Speedo

#22
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View Postrz, on Aug 10 2007, 13:50, said:

@eminemscu,
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere insa am crezut ca iti dai seama singur cine anume modereaza pe diverse arii (moderatorii sunt trecuti undeva jos, sub aria respectiva)

GSM/CDMA & Telecomunicatii
Retele de telecomunicatie,ISP,...etc.
Download @ GSM/SMS TOOLS
Subforums: Orange, Vodafone, Cosmote, Telemobil (ZAPP), Romtelecom, RDS & RCS, UPC (Astral), Alti provideri, Aria tehnica, Diverse
Forum Led by: Speedo
mersi dar acum e prea tarziu. nu, nu stiam unde sa ma uit.

#23
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Eu, din pacate, am vazut tarziu acel mesaj... nu intodeaua apare fereastra cu PM nou si de aceea se intampla sa intru mai rar acolo

#24
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 30.03.2005

View Postrz, on Aug 9 2007, 13:22, said:

Am aflat din mai multe surse (oficiale) ca au fost in medie 60-70 mii deconectari lunar (avem si confirmarea lui @Fanta in aceasta privinta), in iunie-iulie 2007, iar numarul instalarilor a fost extrem de mic in aceasta perioada... practic, numarul dezinstalarilor a fost mai mare decat numarul instalarilor!

@rz esti sigur ca era vorba de nr-ul rezilierilor de contracte si nu de nr-ul celor care au ramas cu NOTA 10 pe ecran datorita neplatii facturilor??? :rolleyes:

#25
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Este vorba despre numarul celor care au fost deconectati pentru neplata (pasuiti de mai mult timp) plus numarul celor care au terminat contractele si care nu au mai continuat cu ei... la acestia din urma ajungem de regula noi
Am avut cazuri cand nu le-am dat antenele jos deoarece mai aveau cateva luni de contract cu ei... eu nici nu ma bag la astfel de dezinstalari intrucat sunt convins ca nu e permis!
Daca respectivul a terminat contractul cu ei, si solicita dezinstalarea, o fac fara probleme si fara costuri...
Crede-ma ca nu am nici un interes sa mint (nu sunt genul)... spun doar ce intalnesc pe teren si ce imi spun anumite persoane de acolo
Si @Gepeto, cu surse mult mai bune, are confirmarea ca media lunara de renuntari este de aprox. 50 mii... poate am exagerat eu cu 70 mii insa oricum nu poate fi vorba despre o cifra stabila... eu le doresc sa-si rezolve cat mai repede aceste probleme si astfel cifra rezilierilor (renuntarilor) sa fie cat mai mica

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003

View Postrz, on Aug 10 2007, 13:16, said:

''Iunie- Iulie 2007. Digi TV este televiziunea din ce in ce mai polulara. Cu peste 510.000 de abonati, numarul programelor disponibile prin Digi Tv Satelit a ajuns la 79.''

http://www.digitv.ro/istoric.html

Repet din nou... pana si pe site se recunoaste oficial numarul abonatilor Digi din Romania!
Uitati-va tot la istoric cati abonati avea Digi dupa un an de activitate... 120.000
Si aduceti-va aminte cat va spunea @Fanta ca are dupa un an... nici nu mai am taste cu cifre, pe tastatura, sa scriu toata cifra respectiva :D


''Iunie- Iulie 2007. Digi TV este televiziunea din ce in ce mai polulara. Cu peste 510.000 de abonati, numarul programelor disponibile prin Digi Tv Satelit a ajuns la 79.''

http://www.digitv.ro/istoric.html

#27
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postrz, on Aug 10 2007, 15:15, said:

Repet din nou... pana si pe site se recunoaste oficial numarul abonatilor Digi din Romania!
Uitati-va tot la istoric cati abonati avea Digi dupa un an de activitate... 120.000
Si aduceti-va aminte cat va spunea @Fanta ca are dupa un an... nici nu mai am taste cu cifre, pe tastatura, sa scriu toata cifra respectiva :D
''Iunie- Iulie 2007. Digi TV este televiziunea din ce in ce mai polulara. Cu peste 510.000 de abonati, numarul programelor disponibile prin Digi Tv Satelit a ajuns la 79.''

http://www.digitv.ro/istoric.html
RZ, nu te mai osteni atat. Noi te credem.

#28
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View Postrz, on Aug 10 2007, 15:15, said:

Repet din nou... pana si pe site se recunoaste oficial numarul abonatilor Digi din Romania!
Uitati-va tot la istoric cati abonati avea Digi dupa un an de activitate... 120.000
Si aduceti-va aminte cat va spunea @Fanta ca are dupa un an... nici nu mai am taste cu cifre, pe tastatura, sa scriu toata cifra respectiva :D
''Iunie- Iulie 2007. Digi TV este televiziunea din ce in ce mai polulara. Cu peste 510.000 de abonati, numarul programelor disponibile prin Digi Tv Satelit a ajuns la 79.''

http://www.digitv.ro/istoric.html
care aveti cont pe rdi, rugati-l pe domnu' sa explice de ce pe site da o suma, si el infloreste alta...daca s-ar instala 7000 de antene pe zi, parca asa zicea, inseamna ca daca eu merg sa imi cumpar pufarini la magazin, ar trebui sa vad macar vreo 2 vecini cu antena in spate.

#29
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Posteminemscu, on Aug 10 2007, 15:31, said:

care aveti cont pe rdi, rugati-l pe domnu' sa explice de ce pe site da o suma, si el infloreste alta...daca s-ar instala 7000 de antene pe zi, parca asa zicea, inseamna ca daca eu merg sa imi cumpar pufarini la magazin, ar trebui sa vad macar vreo 2 vecini cu antena in spate.
Se vede de la o posta ca ceva e putred in cei 1.500.000 utilizatori GIGITV (de pe rdi - info).
Fanta deja a ajuns sa improaste in stanga si in dreapta. Sunt penibile reactiile lor. De la toti cunoscutii care au digi principala problema a lor era lipsa semnal pe timp noros si ploaie. De aici mai e putin pana la reziliere. Ctr bata-l vina ii mai tine.

#30
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

View Postciprianv, on Aug 10 2007, 15:36, said:

Se vede de la o posta ca ceva e putred in cei 1.500.000 utilizatori GIGITV (de pe rdi - info).
Fanta deja a ajuns sa improaste in stanga si in dreapta. Sunt penibile reactiile lor. De la toti cunoscutii care au digi principala problema a lor era lipsa semnal pe timp noros si ploaie. De aici mai e putin pana la reziliere. Ctr bata-l vina ii mai tine.

e clar ca lucrurile merg rau...cum sa aibe 1.500.000 de useri? In toate  publicatiile in care au aparut cifre despre nr abonatilor, nici una nu a fost mai mare de 700.000 - cifra comunicata oficial de firma.

Ia uitati aici, in decembrie 2006 numarul abonatilor comunicat era de 500.000 - numar realizat in 2 ani !!! De unde au aparut cei inca 1 milion in 8 luni de zile ???

Quote

Serviciul Digi TV implineste in luna decembrie 2006 doi ani de existenta pe piata. Lansat in decembrie 2004, primul serviciu de televiziune digitala prin satelit, in sistem DTH, din Romania, Digi TV are in prezent aproape 500.000 de abonati pe intreg teritoriul tarii, spun oficialii companiei, citati de ziarul financiar electronic www.*****.ro.

Prezentand, pentru inceput, o oferta de 32 de canale tv distribuite in doua pachete de programe (Baza si Extra), serviciul Digi TV a crescut si ofera astazi 71 de programe tv, grupate in 8 pachete: Pachetul Popular ce cuprinde 34 de canale tv, Pachetul Baza cu 51 de programe, Pachetul Extra I cu 57 de canale, Extra II – 63 programe, Extra Complet – 69 canale. La acestea se adauga oferta Pay TV: Pachetul HBO, Pachetul Cinemax si Pachetul HBO MaxPak.

Serviciul de televiziune prin satelit Digi TV a cunoscut o dezvoltare rapida si in afara granitelor Romaniei. La inceputul anului, RCS & RDS a lansat serviciul DTH in Ungaria, unde dupa doar o luna au fost inregistrati deja 10.000 de abonati. In prezent, Digi TV Ungaria deserveste aproximativ 200.000 de abonati. Digi TV a fost bine primit si in Slovacia, la inceputul lunii iunie.


#31
dand6709

dand6709

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 29.05.2007
e greu de crezut ca au 1.5M abonati numai in romania. in cel mai bun caz cifra reprezinta numarul total de abonati digi in toate cele 5-6 tari in care sunt prezenti.

de remarcat ca imaginea rds este bazata in mare parte pe zvonuri sau pe "surse din piata" care fac aprecieri, estimari etc...
la ei nu exista bunul obicei de a-si publica rezultatele financiare asa cum fac ceilalti. vodafone si orange si-au publicat rezultatele semestriale in iulie, upc a facut-o zilele trecute iar cosmote si romtelecom o vor face la sfarsitul lunii august; stim cati clienti au fiecare, ce cifra de afaceri au realizat si care e profitul.
nu insa si la rds. cam multa lipsa de transarenta la o firma care intentioneaza sa se listeze la bursa. sau poate si asta a fost doar un zvon...

#32
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
mersi ady18 ca ai pus intrebarea pe rdi. acum sa vezi explicatii nealcose, si cum vin copilasii de pe rdi si zic: vaai, nenea fanta, e adevarat? zi-ne povesti! linisteste-ne. si vine EL si le explica ba ca lipseste un 1 din fata, ba ca el personal a luat masa cu stolojan si cu cel care se ocupa de site-ul digi, si era cherchelit de la o bere, si de acolo cifra scrisa gresit. ba mai are martori si pe cate 3 reprezentanti de la fiecare dth din tara care intamplator treceau pe acolo si l-au vazut pe respectivul cu berea in mana. pt cei care cred ca exagerez vreun pic, sa intre sa vada discutiile care au loc in general acolo. n-am nimic cu nimeni de acolo, dar sunt simpatici. atotstiutori dar simpatici.

#33
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

View Posteminemscu, on Aug 10 2007, 17:54, said:

mersi ady18 ca ai pus intrebarea pe rdi. acum sa vezi explicatii nealcose, si cum vin copilasii de pe rdi si zic: vaai, nenea fanta, e adevarat? zi-ne povesti! linisteste-ne. si vine EL si le explica ba ca lipseste un 1 din fata, ba ca el personal a luat masa cu stolojan si cu cel care se ocupa de site-ul digi, si era cherchelit de la o bere, si de acolo cifra scrisa gresit. ba mai are martori si pe cate 3 reprezentanti de la fiecare dth din tara care intamplator treceau pe acolo si l-au vazut pe respectivul cu berea in mana. pt cei care cred ca exagerez vreun pic, sa intre sa vada discutiile care au loc in general acolo. n-am nimic cu nimeni de acolo, dar sunt simpatici. atotstiutori dar simpatici.

posturile (cam greu se pot numi asa) lui @fanta imi inveselesc fiecare dimineata. Il cunosc personal si va pot spune ca e un tip foarte normal, in ciuda parerii gresite pe care v-o puteti forma din posturile sale. Din pacate, in ultima perioada s-a transformat intr-un fel de 'bufon' al hobbyului satelistic. Nu exista zi fara sa umple forumul de ineptii si minciuni. De hobby nici nu se mai pune problema. Nimeni nu mai poate discuta nimic, nu mai are nimeni loc de 'prima clona' a forumului.

#34
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005

View Posteminemscu, on Aug 10 2007, 17:54, said:

mersi ady18 ca ai pus intrebarea pe rdi. acum sa vezi explicatii nealcose, si cum vin copilasii de pe rdi si zic: vaai, nenea fanta, e adevarat? zi-ne povesti! linisteste-ne. si vine EL si le explica ba ca lipseste un 1 din fata, ba ca el personal a luat masa cu stolojan si cu cel care se ocupa de site-ul digi, si era cherchelit de la o bere, si de acolo cifra scrisa gresit. ba mai are martori si pe cate 3 reprezentanti de la fiecare dth din tara care intamplator treceau pe acolo si l-au vazut pe respectivul cu berea in mana. pt cei care cred ca exagerez vreun pic, sa intre sa vada discutiile care au loc in general acolo. n-am nimic cu nimeni de acolo, dar sunt simpatici. atotstiutori dar simpatici.

man cum am zis pe si pe rdi

Toata lumea credea ca laud digi si ca nush ce. Acum m-am mai maturizat si mi-am vazut de treaba mea. Incerc sa iau exemplul lui gepeto. Sa fiu impartial.
  Chiar alta treaba n-am de facut decat sa ma cert.

Tot respectul pentru toata lumea . Cand e de laudat jos palaria si cand e de CRITICAT , pai critic constructiv si cu argmuente.

Edited by a_d_y, 10 August 2007 - 17:38.


#35
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
@onyx,
Stai linistit ca nici de mine nu mai au loc acolo (cenzurat in 3 timpi si 3 miscari)... acolo, ''poporul'' nu trebuie sa afle adevarul despre Digi
Asa e... @Fanta e un tip ok, un tanar cu multe realizari in afaceri, mai exact profilul perfect al tanarului afacerist din ziua de azi

Dar nu inteleg aceasta crispare... Digi oricum a fost tot timpul no1 in top, de cand sau lansat si pana azi, cu cei 500.000 abonati, si au sanse sa mai reziste pe locul 1 pana la sfarsitul anului, cand vor fi depasiti de Dolce
Vorba lui @eminemscu... sunt simpatici foc
Trebuie sa recunosc ca si eu rad cu lacrimi la anumite posturi de acolo... iata de ex. o monstra, cu precizarea ca nu e un misto ci chiar un post serios:

''@giolgau:
viitoarea situatie=31 decembrie 2007=pronostic
Imperiul Digi=2.800.000
dolce=300.000
focus=100.000
max=100.000
boom=nu va mai exista
iar daca imperiul digi va revenii cu ideea caravanei situatia ar fi tripla''

Edited by rz, 10 August 2007 - 18:48.


#36
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdand6709, on Aug 10 2007, 17:37, said:

la ei nu exista bunul obicei de a-si publica rezultatele financiare asa cum fac ceilalti. vodafone si orange si-au publicat rezultatele semestriale in iulie, upc a facut-o zilele trecute iar cosmote si romtelecom o vor face la sfarsitul lunii august; stim cati clienti au fiecare, ce cifra de afaceri au realizat si care e profitul.
nu insa si la rds. cam multa lipsa de transarenta la o firma care intentioneaza sa se listeze la bursa. sau poate si asta a fost doar un zvon...
srl-urile si societatile nelistate la bursa nu au obligatia sa isi prezinte rezultatele financiare cuiva, cu exceptia poate a datoriilor de pe site-ul ministerului de finante :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate