Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Dificultati la DIGI TV / RCS & RDS ?

- - - - -
  • Please log in to reply
867 replies to this topic

#865
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Stiu ca sunt RGU... eu le-am numit simplu si pe intelesul tuturor: ''ABONAMENTE'' (unitati generatoare de bani)

Normal ca nu conteaza dar macar sa aiba bunul simt (sau ziaristii sa se infomeze mai bine) si sa nu mai declare in presa ca in Romania sunt pe locul 1 la numar abonati, cu 1.100.000 de ''abonati unici''... sa spuna ca sunt 1.100.000 de abonamente nu abonati unici
Oricum, Dolce este de cateva luni bune pe primul loc in Romania ca numar de abonati unici... pacat ca nu si faca reclama cu chestia asta

P.S. Se pare ca si cehii renunta la Digi dar nu e la fel de grav ca in Ungaria... 25.000 de abonati cehi au parasit Digi, in 2009

Edited by rz, 15 April 2010 - 09:28.


#866
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postrz, on 15th April 2010, 10:26, said:

pacat ca nu si faca reclama cu chestia asta
Ii banuiesti de lipsa de inteligenta si nu e cazul. Iti faci reclama pe subiecte care vand; subscriberului putin ii pasa cati abonati are o retea, iar investitori la bursa in actiuni OTE m-as mira sa fie pe aici. Asa ca, la ce le-ar folosi o astfel de reclama?
Ziaristii insa vand ziarul cu genul asta de afirmatii, asa ca pe ei putem sa-i intelegem.

Cat despre confuzia semnalata de tine, ea e mostenita de la mobili unde tot ziaristul priceput confunda abonatii cu cartelele active in retea. Ce-i drept, de vreo 2 ani incoace ZF a mirosit scamatoria, dar cu o floare nu se face primavara...

#867
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009
Am si eu o intrebare pentru cei ce-si platesc abonamentul in mod cinstit, indiferent ca e vorba de cablu sau satelit, nagra 2,3 sau 4, daca odata ce ai semnat un contract cu ei si ti-au dat cartela aia de ce nu o poti imperechea cu ce receptor vrei, nu neaparat cu conservele lor, care pe buna dreptate sunt chiar conserve, comparativ cu ce se gaseste pe piata. Cei doare pe ei odata ce le platesti abonament? , sau trebuie neaparat sa-ti mananci nervii cu conservele lor ca sa simti ca esti abonat digi?

#868
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Fact statement: Nagra cere neaparat imperechere in ideea in care sa impiedice key sharing... acu' sigur... noi stim ca asta e mai degraba o bataie de cap pentru cei cinstiti decat pentru ceilalti. (e daca vrei ca lacatul pe gard in padure)
Ce pot sa-ti spun sigur este ca pe cablu se cauta solutii pentru problema asta; nu mi-e clar insa deocamdata cand si care se va aplica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate