Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Vodka Zubrowka

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
grinco

grinco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.04.2006
Am venit acum 2 saptamani din Polonia. Acolo m-am ''indragostit'' de vodka Zubrowka. Am adus o sticla si acasa dar s-a dus repede :D  Are cineva idee unde se poate gasi de cumparat vodka Zubrowka in Romania? Va multumesc

#2
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

 grinco, on Aug 8 2007, 13:28, said:

Am venit acum 2 saptamani din Polonia. Acolo m-am ''indragostit'' de vodka Zubrowka. Am adus o sticla si acasa dar s-a dus repede :D  Are cineva idee unde se poate gasi de cumparat vodka Zubrowka in Romania? Va multumesc
Cu 30 de ani in urma era in toate alimentarele alaturi de Wiborowa. Este o vodka fina care nu prea place la romani. Daca vad pe undeva te anunt!

#3
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Readuc in atentie un topic mai vechi.....a vazut cineva prin magazine ori altundeva vodka mai sus mentionata?....am tot cautat si nu gasesc la capitolul vodka poloneza decat  Wyborowa....buna.... dar e altceva. Se apropie sarbatorile si vreau sa pregatesc ceva mai deosebit....multumesc

#4
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 alexpet, on Dec 3 2008, 20:59, said:

Readuc in atentie un topic mai vechi.....a vazut cineva prin magazine ori altundeva vodka mai sus mentionata?....am tot cautat si nu gasesc la capitolul vodka poloneza decat  Wyborowa....buna.... dar e altceva. Se apropie sarbatorile si vreau sa pregatesc ceva mai deosebit....multumesc

da-i search pe google cu numele si apare intr-un magazin online, nu stiu daca pot sa pun link-ul

#5
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
culmea....mi-a venit si mie ideea....oricum e mai simplu decat sa scriu aici...problema este ca comanda minima este de 1000 de lei iar eu vreau numai o sticla (hai doua) care costa numai.... 45 de lei....am facut un calcul cu rude si prieteni si tot nu reusim sa ne strangem pentru 22 de sticle

#6
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
bunicica zubrowka. e vodca mea preferata daca poci spune asa, in ideea ca nu prea ma omor cu vutci.
cine are ocazia sa o incerce, sa o incerce ca e de bine. aroma dulce, placuta, aluneca mai usor.

#7
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
bunicica....bunicica da ia-o de unde nu-i....acum vre-o 3-4 ani am vazut-o pe la Billa. O alta vodka buna si ieftina dar care nu se gaseste la noi e Nemirnov....

#8
Alinda

Alinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.12.2008

 alexpet, on Dec 3 2008, 23:25, said:

culmea....mi-a venit si mie ideea....oricum e mai simplu decat sa scriu aici...problema este ca comanda minima este de 1000 de lei iar eu vreau numai o sticla (hai doua) care costa numai.... 45 de lei....am facut un calcul cu rude si prieteni si tot nu reusim sa ne strangem pentru 22 de sticle

Daca ai gasit-o in vreun magazin la noi, vinde-mi si mie pontul, te rog.

#9
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 Alinda, on Dec 12 2008, 12:28, said:

Daca ai gasit-o in vreun magazin la noi, vinde-mi si mie pontul, te rog.
pai ce pont sa dau?!....cauta pe google in romana si vei gasi un site care vinde on-line bauturi alcoolice...asta este tot (nu stiu daca pot da adresa dar este foarte simplu)...mai ramane doar sa dai o comanda de 1000 de lei (10.000.000 lei vechi) si s-a rezolvat...ca sa zic asa

#10
Alinda

Alinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.12.2008

 alexpet, on Dec 12 2008, 22:46, said:

pai ce pont sa dau?!....cauta pe google in romana si vei gasi un site care vinde on-line bauturi alcoolice...asta este tot (nu stiu daca pot da adresa dar este foarte simplu)...mai ramane doar sa dai o comanda de 1000 de lei (10.000.000 lei vechi) si s-a rezolvat...ca sa zic asa

Nu am gasit site-ul respectiv. Insa si daca l-as fi gasit, ar fi fost acelasi lucru. Iesim la numar daca as cumpara si eu 2 sticle?

PS. La Multi Ani !
_____________________
I cook, therefore i am.

#11
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
la naiba...sper sa nu fiu sanctionat
http://www.magazine-...owka-07l--34863
Pai eu stiu?...poate daca ne unim mai multi pe forum si dam o comanda en-gross...desi acum sunt mai putin interesat....vroiam de sarbatori sa-mi dau pe spate cunoscutii la propriu si la figurat....am luat in schimb Wiborowa care se gaseste pe toate drumurile....buna.... dar nu se compara!

#12
Alinda

Alinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.12.2008

 alexpet, on Jan 6 2009, 11:53, said:

la naiba...sper sa nu fiu sanctionat
http://www.magazine-...owka-07l--34863
Pai eu stiu?...poate daca ne unim mai multi pe forum si dam o comanda en-gross...desi acum sunt mai putin interesat....vroiam de sarbatori sa-mi dau pe spate cunoscutii la propriu si la figurat....am luat in schimb Wiborowa care se gaseste pe toate drumurile....buna.... dar nu se compara!


Ahh... Zubrowka este buna oricind, nu numai de sarbatori !!!
Eu am cunoscuti carora nu le-a placut prea mult. Ai incercat Zubrowka cu suc de mere? Sau "singura in pahar" si cu ciuperci murate? Uffff... citeodata mi-e tare dor de Polonia ;-)

_____________________
I cookl, therefore i am.

 Alinda, on Jan 6 2009, 15:33, said:

Ahh... Zubrowka este buna oricind, nu numai de sarbatori !!!
Eu am cunoscuti carora nu le-a placut prea mult. Ai incercat Zubrowka cu suc de mere? Sau "singura in pahar" si cu ciuperci murate? Uffff... citeodata mi-e tare dor de Polonia ;-)

_____________________
I cook, therefore i am.


PS. M-am uitat acum pe site-ul ala pe care mi l-ai recomandat... Si eticheta aia nu imi spune nimic... Sa fie pentru export? Habar nu am. Eticheta pe care o stiu eu este ca asta din poza... Ufff, ce amintiri !

_____________________
I cook, therefore i am.

Attached Files



#13
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Eu nu sunt bautor de vodka dar Zubrowka e greu sa nu-ti placa... cat despre combinatii...nu stiu ce sa spun...dar daca pun mana pe o sticla o savurez rece ca gheata in paharele mici...are un gust prea rafinat si proaspat pentru al mixa cu alceva...parerea mea...poate daca asi avea-o la dispozitie orcand asi incerca si varianta propusa de tine...cine stie poate merge si cu suc de mere!...Cat despre ciuperci, interesant, am sa incerc cu prima ocazie! Cred ca pana la urma fac un drum la Cracovia in concediu la vara....nu neaparat pentru vodka evident ci pentru ca Cracovia este un oras deosebit...

Da eticheta pusa de tine imi este cunoscuta si mie...cealalta nu am mai vazut-o pana acum.

#14
Alinda

Alinda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.12.2008
Eu am baut in combinatiile astea 2, la sfaturile prietenilor polonezi. Zubrowka cu suc de mere insa... ufff... tre' sa fii foarte atent fiindca bei si nu iti dai seama cind sa te opresti. Decit atunci cind te scoli de la masa :-) Iar ciupercile erau culese de ei personal, din padure (cred ca in Polonia e sport national) si erau murate intr-un mare fel :-D
Iar daca te duci in Cracovia, iti recomand un pub, Prozac se numeste. Acum 2 ani cind am fost acolo m-am ales cu o distractie pe cinste. Din pacate doar pina la 12 noaptea :-(
Insa iti recomand cu caldura Wroclaw. Este orasul meu preferat din Polonia... si este si la mica distanta de Cracovia, daca nu ma insel vreo 250 km si pe autostrada ii faci imediat.

_________________________
I cook, therefore i am.

#15
HUASCAR

HUASCAR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.02.2009

 alexpet, on Dec 4 2008, 11:15, said:

bunicica....bunicica da ia-o de unde nu-i....acum vre-o 3-4 ani am vazut-o pe la Billa. O alta vodka buna si ieftina dar care nu se gaseste la noi e Nemirnov....

Salutare,
Bine zis de Nemirov (in Selgros)...................pot sa adaug si Ruschii Standard (in Lukoil 2 categorii gold si platinum scumpe rau, recomandare: daca aveti prieteni basarabeni sau pe cineva de langa Galati sa va aduca din patria sora).
Cat priveste Zubrowka am vazut-o in mai toate barurile mai spalate si in Metro (am cumparat cam prin noiembrie).

Spor!



Hai ca mi-ati facut pofta.......ma duc pe balcon la o "surubelnitza"!

#16
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,101
  • Înscris: 22.06.2004
ciupercile trebuie sa fie halucinogene?

#17
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

 HUASCAR, on Feb 7 2009, 16:25, said:

Salutare,
Bine zis de Nemirov (in Selgros)...................pot sa adaug si Ruschii Standard (in Lukoil 2 categorii gold si platinum scumpe rau, recomandare: daca aveti prieteni basarabeni sau pe cineva de langa Galati sa va aduca din patria sora).
Cat priveste Zubrowka am vazut-o in mai toate barurile mai spalate si in Metro (am cumparat cam prin noiembrie).

Spor!



Hai ca mi-ati facut pofta.......ma duc pe balcon la o "surubelnitza"!
Daca gasesc am sa inchin in sanatatea ta asa ca sa nu te sperii daca te ia sughitul...deci Selgros si Metro zici? ca prin baruri ...spalate ori nu calc mai rar ...adica deloc!

#18
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Selgros-ul l-am taiat de pe lista (cel din Pantelimon)....o sa incerc si la Metro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate