Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

ONE Dance Station

- - - - -
  • Please log in to reply
705 replies to this topic

#649
Floryn-Floryn

Floryn-Floryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.07.2009
Dar nu merge sa il mute din prima, nu? Le trebuie alta solicitare?

#650
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View PostFloryn-Floryn, on 24 octombrie 2013 - 11:19, said:

Dar nu merge sa il mute din prima, nu? Le trebuie alta solicitare?
Parca Kiss cand a preluat 104,7 de la Mix Montan a cerut din prima mutare pe cota 2000.


#651
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Am ascultat acum onefm si am prins interventia unui agarici de la kissfm. Revenirea one fm ar aduce numai  schimbari proaste. Prefer sa aud ca au castigat licenta aia de la Digi. si sa se intoarca Guerrilla in FM.
P.S. Cei de la 21 mai bine faceau un CHR din VibeFM si il introduceau pe frecventele 21 exact ca ProFM si astazi o duceau mai bine in audiente. Asta trebuia sa se intample cand a incepuit declinul la 21 , iar Vibe era pe val.

Edited by gabybcr, 24 October 2013 - 14:30.


#652
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Cam orice au incercat in ultima perioada nu le-a iesit. Oricum, atat 21 dar si Vibe fm se duc la vale, moarte lenta dar sigura.

Edited by chaosss, 24 October 2013 - 20:06.


#653
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Gata.S-a actualizat site-ul One FM:http://www.onefm.ro/programe.php

#654
Floryn-Floryn

Floryn-Floryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.07.2009
Parca vezi ca revin astia in FM.

#655
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Din ce văd eu au trimis niște oameni să mai facă puțină atmosferă pe-acolo, poate-poate... Ideea e că SBS merge pe low-cost și ideea de „unul face mai multe” și nu cred că le va fi bine dacă continuă așa. DJ de la Kiss FM la One, de la KISS FM la KISS TV. Cred că playlist-ul și grafica postului TV sunt făcute de un angajat din radio, altfel nu pot să-mi explic grafica proastă și playlist-ul și mai prost.
La ce minte au ăștia mâine ne trezim cu Hrubaru prezentând noua piesă a INNEI. :lol:

#656
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,891
  • Înscris: 14.10.2008
Grafica si petardalyst-ul de la Piss TV sunt facute de femeia de serviciu de la Kiss FM.

#657
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Poate odata cu preluarea de catre greci sa mai miste ceva prin trust, ca s-au prafuit de tot radiourile, iar de Kiss TV nu mai vorbesc...

#658
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,891
  • Înscris: 14.10.2008
Kiss TV e ca un sac de praf de la aspirator.

Totusi, e unicul canal muzical din hotelurile de la Caciulata, dintre toate canalele, pe ala l-au considerat cel mai bun.

#659
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Nu cred ca e vina patronilor de hotel, ci a cablistului. Pana si in comuna din Prahova unde lucrez, sunt 2 posturi muzicale pe cablu: Kiss si U. In plus este si Dolce sport 1, dar asta deja intra la alta arie.

#660
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,891
  • Înscris: 14.10.2008
Nu e cablist, patronii acelor 3 hoteluri au renuntat la cablu TV in 2006 pentru ca RDS la abonamentele business te taxeaza in functie de cate televizoare ai, asa ca are doar internet de la fibra RDS ce intra in complexul balnear, servit pe AP-uri deasupra lifturilor iar pentru televizoarele NEI de 37 cm (LCD au in restaurante) a facut instalatie de receptie-conversie satelit/CATV pe hotel Cozia-24 de programe, cu FTA-uri si posturile principale codate din Dolce-ul tau. Posturile 16:9 au un aspect ratio ingrozitor, laterale decupate iar KISS TV se vedea foarte colorat.

Am facut topic dedicat acestui caz special pe aria de cablu analogic.

In 2007 aveau UTV ca singurul post de muzica, acum in iunie 2013 am gasit KISS TV. 1 MUSIC e si el FTA pe satelit, dar considera mai bun KISS.

Edited by Neaceasca85, 26 December 2013 - 01:14.


#661
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Interesant, dar tot nu cred ca e 100% legal (ma refer la posturile decodate de pe Dolce).

BTW, Dolce nu e al meu (as vrea eu sa fie... :greedy: ) Daca as avea niuste actiuni la Romtelefon, as fi mai linistit dpdv financiar :)

#662
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,891
  • Înscris: 14.10.2008
De ce sa nu fie legal? Ei platesc Dolce, ies mai ieftin si gata, cele 3 hoteluri comunica intre ele, sunt un complex, restul statiunii e pe RDS.

Pensiunile de la munte au tot asa, CATV intern dar cu posturi 100% de pe un DTH, nu 7 antene de satelit ca la Caciulata. Sambata de Sus e un exemplu de statiune unde nu exista cablisti, Dambovicioara de Arges e alta.

Nu strica offtopicul aici, ONE FM e un post cam mort, starv de-a binelea, o copie moarta de-a lui Chiss FM. Posted Image

pufonel, ai putea citi si posta aici, din cauza ca ai DTH nu te-a interesat aria de CATV, e logic:

http://forum.softped...eluri-pensiuni/

Edited by Neaceasca85, 27 December 2013 - 01:17.


#663
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Atata mai spun, si cu asta inchei off-topicul si ii asteptam pe greci :lol:

Din cate stiu retransmisia posturilor de pe Dolce sau orice alt DTH e ilegala, cu exceptia cazului in care complexul de hoteluri are un acord cu RTC (caz in care iese cam la fel de scump ca si cand s-ar cabla). Din cauza asta canalele din trusturile Pro si National au impus RTC sa imprime sigla lor peste transmisie, pentru a putea controla mai usor cine retransmite ilegal aceste posturi.

#664
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,891
  • Înscris: 14.10.2008
Poate ca de aia lasa pan scan-ul ala cretin, se vedea doar ROM din ROMTELECOM in partea dreapta, insa pe National TV in permanenta si pe PRO TV la reclamele 4:3 se vedea, m-a si intrebat maica-mea de ce scrie ROMTELECOM, la LCD in restaurant era mai vizibil, pe NEI in camera mai greu. Posted Image

Ah, si cand venea furtuna, destul de des la Caciulata, scria mare pe ecran DOLCE FARA SEMNAL-decodorul nu poate receptiona semnale, folositi tastele numerice pentru a incerca alt canal sau sunati la 1930. Posted Image

La posturile FTA era No Signal sau Fara Semnal.

#665
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
Nu stiu daca a mai observat cineva...dar am reinceput sa aud pe actualul onefm vechiile jingle-uri din 2007 cu "one fm club station", dar din pacate doar atat, muzica e aceeasi. Stie cineva daca au in plan sa-i schimbe iarasi formatul in cel cu care s-au consacrat initial?

Edited by no-limit, 08 May 2014 - 15:42.


#666
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Pai anul trecut bagasera ceva animatori pe One FM.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate