Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Petitii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
778 replies to this topic

#91
loveinparis1

loveinparis1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2006
Bietii catei sunt un balast in calea civilizatiei? Oamenii ca tine sunt. Daca pt tot ce nu iti convine tu ai ca solutie taierea sau gazarea e clar ce fel de "om" esti. Iubitorilor de animale cu siguranta nu le place attitudinea ta dar nici unul nu te va gaza sau taia. Esti ingrozitor si sincer imi este mila de cei ce cunosc o lichea ca tine. De ce nu gazezi criminalii din tara? Chiar daca omori un caine sau un om tot suflet este si te inscrii cu succes in listele criminalilor.
Musca lumea? Pai daca el latra si tu dai cu pietre sau cu bata ce ai vrea? Sa iti multumeasca? Trebuie luati de pe strazi, vaccinati si verificati atat de boli cat si comportamental. Cei care sunt f agresivi sa fie euthanasiati cu substante care sa nu ii tortureze si in ultimele clipe de viata. Nu tiati si Nu gazati!!! Iar cei ce sunt bine din punct de vedere comportamental sa fie vaccinati, tratati si dati spre adoptie, lasati in adapost sau dati inapoi pe strada ca din moment ce sunt castrati nu se vor mai inmulti.
Produc accidente rutiere? Cate accidente rutiere sunt din cauza cainilor fara stapana si cate sunt din cauza oamenilor beti, adormiti, neatenti? Daca ai merge cu viteza legala ai putea sa ii claxonezi din timp sa se dea sau ai putea sa ii ocolesti cu usurinta. probabil esti adeptul vitezei si atunci tu risti sa faci accidentul fara nici un caine imprejurul tau.
Transmitatori de boli? wow da asta asa este ca SIDA este de la ei, la fel si Cancerul, la fel si toate bolile care fac cele mai mari victime printre oameni la ora asta. Ori esti total dezinformat ori esti mai pr*st decat pr**tii.
Contribuie la mizeria generala prin materii fecale, rascolirea gunoaielor etc.; Nu-i asa? ca betivul din fata blocului nu se kk si pisa in scara ta. Oamenii strazii sunt tare curati si nu rascolesc gunoaie. Tu nu vezi ca esti deplasat? Pai daca nu ai tine lada de gunoi pana se umple la refuz ei nu ar mai cauta in gunoaie, si pana la urma el cauta in gunoaiele facute de noi. Sa nu imi zici ca tu nu ai aruncat niciodata gunoaie pe strada sau ca te-ai obosit ridicand hartia vecinului.
Contribuie negativ la imaginea romaniei? mai tu vezi tara in care traim? cainii nici nu mai conteaza la imaginea Romaniei atunci cand Basescu intr-un interviu la bbc spune in engleza ca romanii au protejat gripa aviara si am ajutat sa se extinda, sau atunci cand, copii strazii sunt la orice intrsectie, sau cand heterosexualii ii bat pe homosexuali in plina strada sau cand in tarile UE animalele sunt ingrijite si poti lua amenda sau poti kiar face puscarie daca nu ai grija de ele cum trebuie iar la noi fostul primar//actualul presedine da ordin sa fie omorati toti cainii. Traiesti intr-o tara in care la primele inundatii Basescu a zis" pai sa le dam galeti mai multe!" cand reporterul a zis ca nu sunt pompe destule, traiesti intr-o tara condusa de ignoranti si tu crezi ca bietele animale strica imaginea?
Pai noi romanii cu aberatiile noastre si cu caricatura aia de presedinte suntem aratati cu degetul pt prostiile noastre nu pt cateii fara stapan.

Ai un copil, il musca un caine de mana,iti duci copilul la spital face antitetanous si antirabic, ii pune 2 bandaje si scapa. te duci si omori cainele ca deh! nu te opreste nimeni.
Ai un copil, il violeaza un ordinar si oricat l-ai duce la spital pe copil stii ca rani vor ramane pt totdeauna. Tu nu il omori pe violator ca e protejat de lege. Face el puscarie dar de murit to nu moare.
Acum vezi si tu cine face mai mult rau? cainele sau omul?

Zici ca nu sunt beneficii? Cainii care ajuta surzii sau orbii, caini care au invatat sa formeze numarul de la urgenta sau politie, caini care au scos copii din case in flacari, cainele ala cu botic umed care te vede suparat si vine la tine si iti arata ca e langa tine, cainele care sta cu tine neconditionat si te iubeste si orice ai face el ramane langa tine si nu are 2 fete ca oamenii, el nu te barfeste si nu te injura.

Daca si acum dupa ce ti-am raspuns la fiecare problema a ta care o aveai cu cainii tot mai vrei sa ii omori atunci nu esti normal, imi e rusine ca te numesti OM si mai rau imi pare de mine ca am incercat sa schimb parerea unui inadaptat al societaii care pt probleme facute de oameni omoara cainii pt ca ei nu pot sa se apere. Sper sa intram in UE si cei ce isi subnutresc animalele sa faca puscarie. Vreti in UE dar cred ca la asta nu v-ati gandit!

#92
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 loveinparis1, on Jul 6 2006, 11:35, said:

Bietii catei sunt un balast in calea civilizatiei?

Mi-ai rupt inima in two pieces.
Bietii catei numai bieti nu sunt cand sar la tine in haita. fatuca, tu ai fost muscata sau incoltita de dragalasii de maidanezi turbati?

Solutiile propuse de tine nu au suport practic. Mai bine ai plange dupa copii nenascuti si alte fiinte umane care sufera.

Sa nu crezi ca sunt de acord cu bestialitatile asupra animalelor, in special a cainilor, dar pana sa ii numesti bieti si dragalasi e bine sa iei seama la realitatea din jur: oamenii muscati si sfasiati de aceste animalute dragalase.

#93
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
Rezonabil 2 saptamani de c(g)azare pe banii nostri.
Si babele care vin sa ii scoata ar trebui sa bage cu subsemnatul si sa primeasca amenzi daca le da drumu pe strada. :death:

#94
loveinparis1

loveinparis1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2006
Nici nu are rost sa imi bat capul cu unii ca voi. Oricum voi nu aveti ce face pt ca nu vreti. Solutia gasita de voi este uciderea lor. Da am fost muscata dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel. Ce daca ala de langa tine e criminal si tu esti? Va considerati inteligenti dar nu gasiti solutii la nici o problema de aia a ajuns Romania unde a ajuns. Va multumesc pt reply. Acum inteleg si eu in ce tara d kkt traiesc. INvatati sa rezolvati nu sa ucideti si sa ignorati.

#95
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,589
  • Înscris: 30.10.2003
Inscrie-te intr-o asociatie pentru protectia animalelor. Te pui si depui petitii la primarie sau unde "dreq" trebuie depuse, discuti cu ei, le arati ce se intampla.
Ai fi mult mai folositoare si ti-ai indeplini obiectivele decat sa vii aici si sa-ti versi necazul. Oamenii de rand au alte probleme pe cap (mancare, rude bolnave, intretinerea propriilor catei, sa stea la coada la medicamente) decat sa-i "urecheze" pe hingeri!

Edited by Bursul, 06 July 2006 - 11:13.


#96
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 loveinparis1, on Jul 6 2006, 11:59, said:

Nici nu are rost sa imi bat capul cu unii ca voi. Oricum voi nu aveti ce face pt ca nu vreti. Solutia gasita de voi este uciderea lor. Da am fost muscata dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel. Ce daca ala de langa tine e criminal si tu esti? Va considerati inteligenti dar nu gasiti solutii la nici o problema de aia a ajuns Romania unde a ajuns. Va multumesc pt reply. Acum inteleg si eu in ce tara d kkt traiesc. INvatati sa rezolvati nu sa ucideti si sa ignorati.


Confunzi un lucru elementar duduie:

Toate fiintele umane au aceleasi drepturi.
Animalele se bucura si ele de anumite drepturi. Mai restrictive, e drept.
Apropo, presupun ca esti si vegetariana.

#97
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Si eu sunt de parere ca trebuie omorati. Prin orice mijloace.
Lacrimogenele ma lasa rece.

#98
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006
io unu' i as aduna pe toti si i-as transporta cu camionu'  prin padurile virgine ale Carpatilor sau prin delta
de unde sa nu mai ajunga prin orase :coolspeak:

#99
FlorinC

FlorinC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.01.2006
Si mie imi este mila de bietii caini, dar nu avem ce sa facem. Sunt foarte multi!!! Oricum, la mine in oras cainii nu sunt eutanasiati. Sunt luati, castrati, deparazitati, iar dupa accea le da drumul.

Dar sa stiti ca nu sunt de acord sa se poarte asa cu ei(ca in poze). Daca este adevarat ca ii eutanasiaza cu motorina si ii tine deshidratati, atunci sunt impotriva.Daca au conditii si au grija de ei pana ii eutanasiaza nu as fi impotriva.

#100
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 ronnie o, on Jul 6 2006, 15:00, said:

io unu' i as aduna pe toti si i-as transporta cu camionu'  prin padurile virgine ale Carpatilor sau prin delta
de unde sa nu mai ajunga prin orase :coolspeak:

Great idea!

Dupa aia ne putem asemana cu Zambia, Mozambic, Namibia si alte cateva tari africane care mai au caini salbatici.

Merita retinuta ideea, oricum.

#101
andra_3502

andra_3502

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.02.2006
Eu vad asa treaba: Maidanezii(cainii, pisicile si sobolanii)trebuie omorati. Nu cred ca e loc de discutii aici. Nu au ce cauta pe strada. Nu e bine pt noi si nici pt ei. Nu e normal sa nu poti dormi noaptea de urletele haitelor de caini, de zgomotele de la incaierarile lor, nu e normal sa fie parcurile murdare si spatiile verzi de fecalele lor, nu e normal sa mergi seara pe o strada si sa te atace o haita de 10-15 caini. Nu e normal sa iti sara maidanezii in fata masinii, nu e normal ca acel caine pe care il tii tu acasa si ai grija de el ca de un copil sa se imbolnaveasca pentru ca l-ai dus in parcul pe unde au umblat maidanezii purtatori de n boli.
Sunt foarte multe persoane cu frica de caini si nu pot iesi singure seara nici macar pana la coltul strazii. Cunosc vreo 10 cazuri.
Nu e normal sa obligi un maidanez sa duca o viata chinuita, sa faca permanent foamea, sa fie lovit de masini, sa fie bolnav si se taraie asa pana cand isi da duhul. Nu e normal sa "salvezi" un caine de la hingheri sub pretextul ca ai scapat o viata si apoi sa-i dai drumul pe strazi unde va duce iar o vita de KKt si eventual mai face si vreo 10-15 pui pe an pe care ii condamni la acelasi chin.
Eu una m-am saturat sa-i vad intinsi pe sosea, cu matele scoase, si m-am saturat sa ies pe strada seara si sa fiu pregatita sa impart suturi in stanga si in dreapta ca sa pot trece. M-am saturat sa ies cu cainele la plimbare si sa vina maidanezul sa-l atace cand eu incerc sa-l invat pe al meu ca nu are voie sa faca asa ceva.
Problema care trebuie rezolvata nu e :omoram sau nu maidanezii? Problema e cum ii omoram. Trebuie gasita o metoda rapida cel putin, ca nedureroasa nu prea cred.  
Eu zic ca pt acest lucru ar trebui sa se zbata cei care se bat cu pumnul in piept ca iubesc maidanezii.
Atata timp cat sunt aurolaci pe strazi, batrani care dorm in coltul strazii pe cartoane si copii abandonati de care nu se mai poate ocupa nimeni din lipsa de fonduri, eu cred ca e o mare nesimtire sa ceri salvarea maidanezilor.
...........Si credeti-ma ca imi plac mai mult cainii decat majoritatea oamenilor..............



#102
rolo

rolo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 24.02.2006

 andra_3502, on Jul 6 2006, 15:44, said:

Maidanezii(cainii, pisicile si sobolanii)trebuie omorati.

E cineva care sustine salvarea sobolanilor?

Nu stiu daca trebuie neaparat omorati. Ci tinuti in adaposturi speciale dupa ce au fost sterilizati. Dar asta dupa ce eradicam alte probleme sociale: saracia, copiii strazii, cersetoria, etc.

#103
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

 rolo, on Jul 6 2006, 15:27, said:

Dupa aia ne putem asemana cu Zambia, Mozambic, Namibia si alte cateva tari africane care mai au caini salbatici.

Merita retinuta ideea, oricum.
parca il si vad pe Tiriac la vanatoare de caini salbatici  -_-

#104
andra_3502

andra_3502

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.02.2006

Quote

E cineva care sustine salvarea sobolanilor?

Da, Indienii. B)
Fara gluma acum, eu ziceam de ce ar trebui sa scapam de pe strazi. Si cand vom termina cu cainii se vor inmulti pisicile, dupa ce terminam si cu pisicile, raman sobolanii. :nonobad:

Quote

Nu stiu daca trebuie neaparat omorati. Ci tinuti in adaposturi speciale dupa ce au fost sterilizati. Dar asta dupa ce eradicam alte probleme sociale: saracia, copiii strazii, cersetoria, etc.

Nu exista resurse pt a-i tine undeva in conditii decente acum.Sunt ingrozitori de multi. Trebuie bani pt teren, constructie, prindere, ingrijire, tratamente, etc. Aici se ajunge la sume fabuloase pe luna.
Dupa ce terminam cu marea majoritate , pt putinii care vor ramane , se pote face ceva de genul adapost.
Dar pana atunci vorbim discutii. :confuzzled:

#105
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 loveinparis1, on Jul 6 2006, 11:35, said:

Bietii catei sunt un balast in calea civilizatiei? Oamenii ca tine sunt.

Nivelul dumneavoastra intelectual nu ne permite sa va raspundem. CotCoDac!!  :D

#106
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Eu propun o metoda mult mai ieftina de eutanasiere , inecul.
Am vazut la stiri cum au evadat o multime de jigodii cind s-a inundat adapostul, daca erau in custi sanatoase de metal din care nu puteau iesi , erau rezolvati toti, simplu, eficient, fara cheltuieli.
Propun sa se faca un poll sa se voteze cine este pentru si cine impotriva eliminarii fizice totale a ciinilor ce reprezinta un pericol imediat la viata si sanatatea oamenilor.

#107
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006
ori ii omoara pe absolut toti cainii ( fie si prin metode barbare) si se scapa o data de problema asta fie nu se omoara nici macar unul... ce naiba...asa nu se rezolva nimic...problema ar fii foarte simpla: cati caini sunt in bucuresti?
sa zicem k sunt 200.000 ( e cea mai mare cifra pe care am auzit o pe la tv)
primaria sa organizeze undeva la margine orasului un tzarc in aer liber bine imprajmuit :
200.000 caini X 1 mp/caine = 200.000 mp =20 hectare =un patrat de 450 X 450 metri  ar avea tzarcul
in termen de x zile (10-20 maxim) sa se poate aduce de catre oricine un caine in tzarc si sa i se dea o recompensa de (zic eu) 25 euro pentru un caine: rezulta 5 milioane de euro pt asa zisa recompensa
sa se faca o cladire langa tzarc si sa i gazeze(aici sunt hitler... dar daca nu e acceptata ideea cu transportul lor in muntii patriei....) cand sunt toti adunati

ce parere aveti?
eventual daca ideea e ok faceti comentarii asupra cifrelor

#108
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
Hai sa iti zic o treaba despre "bietii catei". Mie imi place Bucurestiul, cu tot ce inseamna zona veche. Dar in zonele alea sunt o gramada de javre. Ele nu ma lasa sa ma plimb asa cum as vrea eu, ele ma musca.

Suficient de superficial? :death:

Edited by brebe85, 06 July 2006 - 21:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate