Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Petitii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
778 replies to this topic

#1
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
am primit pt. semnat petitzia asta, pare o.k., asa ca am semnat-o si o postez aici, pt. cei ce vor sa o citeasca, comenteze sau semneze:

-------- Original Message --------
Subject: Fwd: Petitie pentru a salva cetatenii Bucurestiului de atacurile cainilor fara stapan
Date: Wed, 1 Feb 2006 13:55:17 -0800 (PST)
From:
Bcc:

Am scris aceasta petitie pentru ca nimeni din cei ce ar fi trebuit sa o faca nu a cerut un referendum asupra acestei probleme ce intereseaza intreaga populatie a capitalei.
pentru a citi/ comenta/ semna dati clik:

PETITIE PENTRU A SALVA CETATENII BUCURESTIULUI DE ATACURILE CAINILOR FARA STAPAN (dati clik)


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Titlul petitiei n-are nici o legatura cu continutul. Chiar pe dos.

#3
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003

View Postdon_dannielo, on Feb 2 2006, 10:44, said:

Titlul petitiei n-are nici o legatura cu continutul. Chiar pe dos.

serios?

Quote

Our proposal is to keep the stray dogs in the shelters for 2 weeks, and meanwhile they should be tested and the ones that do not pass the test for adoption should be put to sleep.The small remaining number of dogs that are eligible for adoption should be kept in shelters for some time and try to get people to adopt them. Our proposal: Please help us to: - convince the local authorities to manage this problem in a human way, respecting international standards, laws and conventions that Romania signed to become part of European Union in 2007,


#4
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
Nu stiu ce sa zic ... voi chiar credeti ca omul ala a murit de la o  muscatura la gamba ? Doar daca cainele ala purta vreun virus de laborator care omoara omul in 5 minute, ca altfel nu vad cum ! Gripa aviara asta care a afectat numai tarile astea care nu importau suficienta carne de pui de la americani ca deh, aveau taranii aia amarati cateva gaini in curte si cainele soldat universal, mai mare eficienta decat sa omoare omu dintr-o muscatura in 5 minute nici la NASA nu s-a pomenit !
N-am sa va plictisesc povestindu-va cum am luat puii proaspat fatati ai unei catele din spatele blocului care ramasesera fara mama din motive necunoscute, i-am hranit cu biberonul si mi s-a cojit pielea de pe maini spaland cimentul bucatariei si baii, toate astea doar ca sa-i gasesc a doua zi dupa ce i-am "eliberat", lati in curtea aceluiasi bloc langa o bucata de carne cu verde de paris ... si mi s-au elucidat cu ocazia asta si "motivele necunoscute" ... insa o sa va spun in loc de asta cat mi-a schimbat viata catelusa mea, corcitura pura de bishon cu yorkshire terrier ale carei vitamine si vaccine ma costa mai mult decat alea proprii, cum ma uit in ochisorii ei si-mi trec toate supararile, cum visez o zi intreaga sa ajung acasa si sa ma cuibaresc la televizor cu ea in brate si descrierea poate continua ...
O sa-mi spuneti ca trebuie sa punem oamenii mai intai si ca nu se compara un caine de casa, ingrijit si prietenos cu problema cainilor vagabonzi. Da, de acord !
                                                 DAR
Oamenilor li s-a dat dotarea necesara sa stapaneasca peste animale - de ce oare? ca eu chiar nu-nteleg ... - iar daca animalele ( care nu trebuie sa uitam ca au niste creiere la ale caror dimensiuni este fenomenal ce se intampla totusi in interior ! ) fac uneori lucruri pe care nu ar trebui sa le faca, asta inseamna in opinia mea 2 lucruri :
1. oamenii cu care acele animale au intrat in contact le-au oferit numai exemplu negativ, le-au agresat, chinuit sau, in cel mai bun caz, ignorat ;
2. oamenii care erau responsabili de masurile proprii de securitate si de cele care tin de sanatatea, habitatul, inmultirea respectivelor animale nu si-au facut datoria.
Daca observati, in ambele cazuri, eu nu pot gasi vreo vina animalului, indiferent ce ar fi facut ...

Exista multe masuri pe care altii, prin alte parti, le-au luat ca sa elimine problemele de acest gen si au si reusit ! Asta ce inseamna, ca (,)cainii nostrii sunt ceva cu totul special, mai rai decat toti cainii de pe mapamond, sau mai diabolici, sau mai tampiti ?
Da, noi avem mai multe probleme existentiale, viata grea, griji pe cap si ultimul lucru care ne lipseste este sa ne batem capul cu animalele de pe strada ! E mai usor sa aratam cu degetul, sa fim cruzi si insensibili si sa spunem ca nu ne pasa ce se intampla cu ei sau ca merita sa fie omorati, de la inaltimea justificata a fiintelor "superioare", in mainile carora  sta de fapt soarta acestor animale de strada ...
Dar ce-ar fi daca fiecare ar incepe in plasarea cauzei cu el insusi ? Ce-ar fi daca fiecare, in loc sa se dea de ceasul mortii ca traieste intr-o lume inadecvata, ar face ceva, oricat de mic, in dreptul lui ? Ce-ar fi daca , in loc sa semnam cu atata usurinta condamnari la moarte - vezi lista de mai sus !!! - ne-am gandi ca viata este ceva pretios care trebuie protejat si omul nu poate deocamdata face o frunza asa cum creste ea in pom, daramite un catel ?!?
Pentru cei pe care nu i-am convins, uitati-va in ochii primului catel vagabond pe care il intalniti pe strada si o sa intelegeti mai mult ... sau poate nu ! Imi pare din suflet rau pentru cei care nu vor intelege nimic.

#5
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005

View Postmadalinutza, on Feb 2 2006, 22:13, said:

... O sa-mi spuneti ca trebuie sa punem oamenii mai intai si ca nu se compara un caine de casa, ingrijit si prietenos cu problema cainilor vagabonzi. Da, de acord !
                                                 DAR
...
Dar ce-ar fi daca fiecare ar incepe in plasarea cauzei cu el insusi ? Ce-ar fi daca fiecare, in loc sa se dea de ceasul mortii ca traieste intr-o lume inadecvata, ar face ceva, oricat de mic, in dreptul lui ? Ce-ar fi daca , in loc sa semnam cu atata usurinta condamnari la moarte - vezi lista de mai sus !!! - ne-am gandi ca viata este ceva pretios care trebuie protejat si omul nu poate deocamdata face o frunza asa cum creste ea in pom, daramite un catel ?!?
Pentru cei pe care nu i-am convins, uitati-va in ochii primului catel vagabond pe care il intalniti pe strada si o sa intelegeti mai mult ... sau poate nu ! Imi pare din suflet rau pentru cei care nu vor intelege nimic.

ok, foarte frumos ce spui si in parte adevarat.
ce propui?

si nu incerca sa te iei de mine, hranesc, am adoptat, cazez pana la adoptzie, intermediez adoptzii de caini fara stapan, donez bani si hrana pt. adaposturi (intreaba-i pe cei de la daisy hope), asa ca mi-as dori sa se poata ce itzi doresti tu!

intrebare este: CUM?
nu ma lua cu castrari si intoarcere in teritoriu; cainii musca, cu sau fara ovare sau testicole.
CUM, fara eutanasierea celor ce, datorita bolilor sau agresivitatzii, nu pot fi recuperatzi si datzi spre adoptzie (din pacate, marea majoritate a cainilor fara stapan)?
CUM?

Edited by ham, 03 February 2006 - 00:23.


#6
vasile1

vasile1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.01.2006
orice s-a spune, subiectul este predestinat sa se transforme in flame

fiecare are dreptate in felul lui, dar cand intr-adevar se pune problema de supravietuire, ma tem ca e care pe care

am copii mici si imi este frica de ce va fi peste 2 ani cand vor merge la scoala si vor trece printre haitele de maidanezi indobitociti si super-periculosi


stau intr-o zona super-centrala din bucuresti, si vad in ultima vreme cate 12-15 bucati odata, urland furibunde cand vreun pricajit de patruped "alien" (care nu e din zona) are curaj sa treaca pe acelasi trotuar

sau cand trece pe langa ei un copil iesit cu sacosa la cumparaturi (si probabil ca ii simt teama)

si mie imi este frica de caini, mai ales cand umbla cate 12 bucati in haita

dar unui copil de clasa 1?

nu cred ca exista alta solutie decat euthanasierea a 100% din cainii vagabonzi (daca in x zile nu sunt adoptati de cineva; x<5)

plus ca aceste "adoptii" ar trebui sa fie verificate si aplicate pedepse cu puscaria (minim 1 an fara suspendare) pentru cei care iau animalul si apoi il lasa tot dupa bloc (normal, pe cretinoid nu il vor musca, pentru ca dobitocul ii hraneste si cainele e putin probabil sa muste mana ce il hraneste)

din pacate, oricat am vrea sa fim umani, ma tem ca nu exista alte solutii fezabile de rezolvare a acestei probleme cu haitele urbane

oricine doreste poate adopta un numar nelimitat de caini, atata vreme cat poate sa ii tina si nu deranjeaza pe altii prin acest demers (cum ar fi un vecin de palier cu 12 caini in garsoniera, pe care sa ii scoata la plimbat de n ori pe zi, indesandu-i printre urlete in lift)

oricat am vrea sa ne dam mari crestini si/sau umanisti (hai sa rezolvam mai intai problema copiilor/oamenilor strazii), sa acceptam ca zecile de mii de muscaturi anuale / metropola sunt stupide si ca cineva trebuie sa aiba curajul sa ia o decizie, chiar daca pare "inumana"

pe vremea fostului primar bucurestean, actual presedinte, ajunsesem la un moment dat sa uit ca mai exista caini vagabonzi in bucuresti (cel putin in zonele centrale erau raritati)

si asta pentru ca desi presa si brigite bardot au urlat, solutia adoptata s-a dovedit singura viabila

scuze de lungimea postului, dar sa va fereasca cine vreti voi sa va muste vreodata pe voi sau pe copiii vostri o haita din aceasta de 12-15 comunitari

offtopic: cati dintre cei care suspina dupa bietele jivine au fost intr-un orfelinat sau la ce autoritate se ocupa de aceasta problema, sa infieze 1-2-12 aurolaci? ei sunt oameni, semeni, cred ca au mai multa nevoie de ajutor decat haitele, nu credeti?

de ce sa consumi resurse enorme cu hrana, paza si ingrijirea haitelor (poate vreo 20 de ani, pana moare bestia de batranete?), nu mai bine folosim aceste resurse pentru salvarea (atat cat e posibil, cu resursele limitate) a semenilor nostri homeless?

...ganditi va rog !

PS: nu vreau sa fiu cinic, dar daca din pielea jivinelor nomade s-ar face manusi si cojocele / incaltaminte (distribuite gratuit la homeless-i), din restul sapun (tot pentru cei defavorizati) - eu cred ca jivina aceasta periculoasa si-a indeplinit menirea in lantul trofic urban

oare ce e mai normal, ca statul (prin autoritatile locale) sa ia masuri pentru apararea integritatii fizice a cetatenilor, sau sa ajungem cumva sa ne auto-aparam ca in vestul salbatic (uneori ma tenteaza sa cumpar un pistol cu co2 si munitie pe saturate si sa impusc instantaneu fiecare jigodie care maraie la mine, sa ii explic astfel cum stau de fapt lucrurile)

pps: urasc sincer si total haitele nomade, si o mare parte din vina o poarta cei care nu sunt in stare sa gestioneze aceasta situatie; altfel, imi plac cainii (de rasa) si ma emotionez ca si voi cand vad pe animal planet sau descopery channel cate o vietate, ganganie sau animalut simpatic

Edited by vasile1, 03 February 2006 - 03:14.


#7
stanley7

stanley7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.10.2005
si eu am o catelusa si iubesc cainii.....dar asa este...intr-un orash n-au ce cauta cainii fara stapan....si sunt cu sutele....oriunde te uiti vezi vreun maidanez si nu e normal...nu zic sa ii omoare da se va ajunge si la asta daca nu ii euanasiaza....adik decat cu caini necastrati ...mai bine mortzi....
asta e .....s-au inmultit prea mult......si nu e padure.......un orash

#8
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005

View Postham, on Feb 3 2006, 00:21, said:

ok, foarte frumos ce spui si in parte adevarat.
ce propui?

si nu incerca sa te iei de mine, hranesc, am adoptat, cazez pana la adoptzie, intermediez adoptzii de caini fara stapan, donez bani si hrana pt. adaposturi (intreaba-i pe cei de la daisy hope), asa ca mi-as dori sa se poata ce itzi doresti tu!

intrebare este: CUM?
nu ma lua cu castrari si intoarcere in teritoriu; cainii musca, cu sau fara ovare sau testicole.
CUM, fara eutanasierea celor ce, datorita bolilor sau agresivitatzii, nu pot fi recuperatzi si datzi spre adoptzie (din pacate, marea majoritate a cainilor fara stapan)?
CUM?

Nu va scandalizati, am citit tot ce ati postat dupa citat, cm preluat acest citat pentru ca mi se adreseaza si pentru ca mi se pare relevant. Pana la urma putem sa expunem 1000 de pareri pro si contra, atata timp cat nu vine nimeni cu o solutie e tot degeaba !

Solutii ar fi, numa bunavointa sa existe ...

Cati maidanezi sunt in Bucuresti ? Cineva vehicula prin topicu asta sau prin altu' cifra de 150.000. Si cati oameni ? Eu nu stiu cat numara populatia Bucurestiului actualmente, dar cred ca suficient pentru ca sa scapam de cainii vagabonzi daca un procent destul de mic ar adopta cate o "potaie", "javra", "bestie" si ar mai renunta la pretentiile de certificat de rasa si prezentari pe la concursuri canine. Nu credeti?
Nu am nimic impotriva folosirii cainilor la facut manusi sau sapun atata timp cat sunt omorati fara chinuri, ca pana la urma pe strada se chinuie mai tare, doar ca eu personal prefer produsele ecologice in materie de manusi iar cu sapun de-ala cu untura de catel nu cred ca m-as putea spala ... decat daca vine razboiu !
Btw, stiati ca unele firme de cosmetice folosesc extrase canine pentru rujuri ? :) Ati cam vrea sa stiti care, nu ? ...
Daca toti cainii ar fi stransi de pe strada, fie de catre hingheri, fie de catre organizatiile acreditate, nu ar mai exista nici un pericol pentru oameni, asa-i ? Si daca respectivele organizatii ar dona cate un caine deparazitat, spalat, eventual putin dresat unei persoane oarbe sau cu handicap, asa cum se procedeaza prin alte tari, nu ar deveni respectivii catei nu doar bine priviti, ci chiar apreciati ? In acest spirit e valabila comparatia cu paragraful de mai sus, ar fi suficient ca un procent relativ mic de oameni bine intentionati sa faca voluntariat in pregatirea cainilor cat si in gasirea respectivelor persoane, in loc sa arunce cu "Death to canine race!"
Si sa nu uitam de organizatiile de protectie si paza, politienesti, de detectivi si de alte feluri care folosesc in diverse scopuri profesionale patrupedele care n-ar mai vrea in ruptul capului sa fie numite "prietenii omului" daca ar sti cam ce pun la cale oamenii in privinta lor ...
Dupa cum vedeti este necesara doar putina imaginatie si dorinta de a schimba ceva in bine, dar si disponibilitate de a misca ceva in dreptul propriei persoane, in loc sa semnam petitii si adeziuni virtuale care de fapt arunca matza moarta ( sau catelul ) in curtea vecinului !
Eu nu cunosc pe nimeni care sa aiba putere de decizie in aceasta privinta, sau care sa lucreze la vreo organizatie sau adapost pentru caini si recunosc ca am si alte probleme pe cap decat sa fac voluntariat pentru strangerea cainilor de pe strazi ... dar daca mi s-ar oferi posibilitatea cred ca as face-o !

Vasile, priveste la televizor ! Mai multi copii mor calcati de masini decat muscati de caini. Daca pe aia care iau cainii de la hingheri si le dau drumul ii trimiti la parnaie, pe portarul pedofil de la scoala, care o sa-ti sodomizeze copii pana n-o sa le mai fie frica sa-ti spuna unde-l trimiti ?

"offtopic: cati dintre cei care suspina dupa bietele jivine au fost intr-un orfelinat sau la ce autoritate se ocupa de aceasta problema, sa infieze 1-2-12 aurolaci? ei sunt oameni, semeni, cred ca au mai multa nevoie de ajutor decat haitele, nu credeti?"

Da, normal, singurul impediment este ca si acolo ne lovim de aceleasi probleme: intransigenta, radicalismul si obtuzitatea unora care in loc sa caute solutii prefera sa semneze adeziuni in speranta ca se va rezolva cumva ceva, intre timp, fara ca ei sa stie cum .... Dar pana una alta parte din copiii aia sunt irecuperabili ( au sida, sifilis si alte "podoabe" incurabile, nu de alta dar am fost si pe la orfelinate ) iar restul ajung niste elemente declasate din acelasi motiv: incapacitatea societatii sa-i reintegreze la maturitate. Un copil reprezinta o responsabilitate mult mai mare decat un catel si poate de asta se inghesuie lumea asa sa adopte orfani ... unii sunt responsabili !
OAMENII pot face mult mai mult rau copiilor tai decat CAINII vagabonzi ! Ia si tu o carte, un articol pe net si vezi ca ai sa gasesti beneficiile pe care un copil le poate avea in vecinatatea unui animalutz, nu degeaba "life is better with animals".

P.S. @ham, da-mi si mie un nr. de tel. de la daisy hope.

Edited by madalinutza, 04 February 2006 - 21:27.


#9
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
madalinutza.... ai vazut vreo data cum se omoara vaca? cu ce e mai presus un caine decat o vaca.

nu sunt iubitor de animale, insa imi plac. dar de ce trebuie sa imi fie teama cand vin noaptea tarziu acasa de 3 caini care s-au instalat langa blocul meu acum 4 saptamani.

fi sigura de faptul ca nu ai avea habar de sapunurile alea cu "untura" de caine. nu cred ca vor fi marcate.

hai sa te mai intreb un lucru. ziceai de caini ca ar putea fi dresati pentru a le folosi persoanelor cu handicap. te-ai gandit cat costa dresajul, daca ar fi fezabil? in plus unii cani sunt prosti de put. cu aia ce facem?

#10
vasile1

vasile1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.01.2006

View Postmadalinutza, on Feb 4 2006, 21:22, said:

Vasile, priveste la televizor ! Mai multi copii mor calcati de masini decat muscati de caini. Daca pe aia care iau cainii de la hingheri si le dau drumul ii trimiti la parnaie, pe portarul pedofil de la scoala, care o sa-ti sodomizeze copii pana n-o sa le mai fie frica sa-ti spuna unde-l trimiti ?

"offtopic: cati dintre cei care suspina dupa bietele jivine au fost intr-un orfelinat sau la ce autoritate se ocupa de aceasta problema, sa infieze 1-2-12 aurolaci? ei sunt oameni, semeni, cred ca au mai multa nevoie de ajutor decat haitele, nu credeti?"

1. statisticile oficiale (poate gresesc, dar asa cred ca s-a zis pe sticla) spun de 80.000 bucuresteni muscati de caini in fiecare an; nu cred ca sunt nici pe departe 80.000 copii calcati de masini / an in Buc.

2. chestia cu sodomizarea... e cutremurator sa aduci in discutie asa ceva...plus ca nu vad legatura cu subiectul - gandeste logic: in scoli, am vazut ca sunt profesoare lesbiene, droguri, sictir de invatat etc - toate rele, sa inteleg ca tu gandesti ca unde tot vine/pleaca baut/drogat la/de la scoala copilul, nu mai simte sau nu mai conteaza ca e si muscat de jigodiile in haita ?!!? sincer, scuze, dar senzatia mea e (fara sa vreau sa te jignesc) ca din dragostea ta aberanta pentru potaile vagaboande o iei razna cu "rationamentul"

tu ce ai face, apropos, madalinutza, daca (asa cum ziceai) te-ai trezi cu copiii sodomizati pe indelete si pe saturate de portar? ati infia impreuna o potaie de pe strada? si ati asculta impreuna hitul "sa iubim si cainii vagabonzi..." clatinand amandoi usurel din capsoare? chiar m-ai facut curios, ce ai face tu draga madalinutza ?

3. eu refuz deocamdata sa ma gandesc la asa ceva (varianta de la 2); nu incit la violenta, insa probabil ca orice parinte in situatia de mai sus ar proceda cam ca in filmele cu van-dame si alti razbunatori (adica i-ar decalota tigva, cam ca in kill bill)

off topic: iata o alta chestie de calitate care ne infrumuseteaza viata in Ro, filmele "artistice" de cea mai buna calitate, la ore accesibile, de mai am putin si desfiintez si cablul tv, ca oricum e junk (alo, CNA, probleme gogule ?)

Edited by vasile1, 05 February 2006 - 02:06.


#11
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
o muscatura "live"
Attached File  auramuscata.jpg   20.99K   165 downloads

#12
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
KILL'EM ALL.
ps: i love dogs but ....

#13
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005

View Postham, on Feb 5 2006, 02:23, said:

o muscatura "live"
Attachment attachment

Se pare ca oricum sunt minoritate si ca nimeni nu mai e dispus sa considere decat solutii radicale si inumane cand este confruntat cu imagini ca cele de mai sus ... poate ca asta e norocul nostru, celor care "din iubire" o luam "razna", asa traim si noi bucurandu-ne de civilizatie si securitate gratie astora care sunt dispusi sa dea cu drujba-n cainii vagabonzi !
Nu mai am nimic de adaugat ...

Probabil ca cel mai usor mod in care raul se poate intampla este ca oamenii buni sa stea deoparte, mormaind ca aia isi meritau soarta si ca este de vina guvernul, UE, ONU, foametea din Africa sau incalzirea globala ... dar eu prefer asa. Este doar o optiune personala, prefer sa ma confrunt cu riscul de a face antirabic decat sa infig unui caine vagabond o seringa letala in gat ( chiar daca moare fara dureri ) ! Poate ca daca m-as trezi plina de sange la urgenta in loc sa ajung unde aveam treaba n-as mai fi atat de calma, sau poate ca daca as avea putere de decizie si majoritatea ar hotara altfel as fi nevoita sa gazez cainii aia, ca deh, injectiile letale costa scump !...
Pana una alta insa prefer sa iau literalmente "sa nu ucizi", nu m-am angajat nici la hingheri nici la abator si , daca cineva ma intreaba ce e de facut, le spun parerea mea ... atat.

#14
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
esti vegetariana?

#15
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
madalinutza vrei sa ii salvezi?
incearca sa ii aduni pe toti la tine acasa si ce nu poti aduna ... la manusi.
e bine asa?

#16
corcoos

corcoos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.12.2004

View Postham, on Feb 5 2006, 02:23, said:

o muscatura "live"
Attachment attachment


Pai data viitoare cand il va lasa nesupravegheat, poate il calca vre-o masina. Copii chiar mor in Buc. calcati de masini. Si nu te supara, dar esti sigur c-a fost muscat de-un caine vagabond?

#17
Iubita

Iubita

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 212
  • Înscris: 04.03.2005
@madalinutza, nu te mai chinui cu ei, esti prea superioara sa poti sa stai de vb. cu asemenea oameni, daca se pot numi asa.....cruzimea si rautatea de care dau dovada este fara margini. Asa cum spuneai, omul este mai presus de animale, iar daca ar fi invers, daca aceste animalute ar fi mai presus, cu siguranta ca nu ar eutanasia oamenii cu care ar avea incidente. Asta ar merita ei, acestia care nu arunca cu piatra, care nu au nici un pacat, si-si dau repede cu parea lor cruda, cu inima lor impietrita....ar merita sa fie judecati de acesti caini si omorati fara mila de ei. Dar asta poate la judecata de apoi......

#18
jarrive

jarrive

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 573
  • Înscris: 17.06.2005
Iubita nu stiu cui, de-a lungul anilor omul a evoluat iar cainele a ramas prin fundurile evolutiei. maidanezii astia, specii de caini in stadiu de canis sapiens musca si halesc ce pot pe unde pot. acuma, ca sa nu-mi haleasca mie curu, prefer sa-l fac sapun si sa dorm linistit. lasa-ma dracu cu inima rea si om had   ca e semn de masochism.

View PostIubita, on Feb 7 2006, 11:22, said:

esti prea superioara
agramata

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate