Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Petitii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
778 replies to this topic

#73
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
e un comportament normal la C.G.  si nu numai...

#74
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Ce rase mai au acest comportament?

#75
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
in general totzi cainii, de rasa sau nu, dar in special ciobanestii si molosoizii.
maidanii, de asemenea, daca ii cresti de mici, sa n-apuce sa si-o fure si sa prinza frica de om. ;)

#76
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
ham,
dar cu stapanul ce s-a intamplat ?
si mai ales cu fratele agresor ?

Acum cateva seri m-am uitat la Animal Precint si unu care isi omorase cainii in bataie cu o bata l-au luat cu catuse ca pe criminali si urmau sa-i intenteze proces PENAL ! Ma intreb daca la noi o sa se intample asa vreodata ... concluzia lor era ca omul era psihopat si predispus la violenta si prin urmare pericol public - de acord ! - si ca merita parnaie, cel putin 1-2 ani.
Macar daca pentru ce i-a facut cainelui astuia ala n-o sa pateasca nimic, sa-l bage careva la racoare ca l-a hacuit pe fra-su !
Si way to go ham, sa stii ca e un caine deosebit ... chiar merita pastrat !

#77
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

View Postham, on Jun 6 2006, 14:18, said:

in general totzi cainii, de rasa sau nu, dar in special ciobanestii si molosoizii.
maidanii, de asemenea, daca ii cresti de mici, sa n-apuce sa si-o fure si sa prinza frica de om. ;)

Multumesc pentru raspuns,ham.
Imi plac mult maidanii.Au ceva aparte in priviri.

#78
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Şi mie îmi plac maidanezii. Morţi sau închişi.
:death:

#79
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

View PostIubiriță, on Jun 6 2006, 15:30, said:

Și mie îmi plac maidanezii. Morți sau închiși.
:death:

Si mie imi plac unii oameni(rar,ce e drept) in aceeasi ipostaza,Iubirita :peacefingers:

#80
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View PostGilda, on Jun 6 2006, 15:32, said:

Si mie imi plac unii oameni(rar,ce e drept) in aceeasi ipostaza,Iubirita :peacefingers:
Nu trebuie să ne placem noi mai ales că io nu înțeleg adopțiile la oraș.

#81
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005

View PostIubiriță, on Jun 6 2006, 15:30, said:

Și mie îmi plac maidanezii. Morți sau închiși.
:death:

ai un cartonas galben, la a doua abatere rosu direct... :death:

====================================================================

@ham, BRAVO, pentru tot ce faci in legatura cu cateii !!! :worthy:

#82
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
kimi, ia vezi tată urmatoru paragraf:
mie nu imi plac câinii. eu îi prefer MORŢI sau ÎNCHIŞI.
eventual DISPĂRUŢI.

ps. ia arată-mi tu cartonaşul roşu....

#83
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005

View PostIubiriță, on Jun 6 2006, 15:41, said:

kimi, ia vezi tată urmatoru paragraf:
mie nu imi plac câinii. eu îi prefer MORȚI sau ÎNCHIȘI.
eventual DISPĂRUȚI.

ps. ia arată-mi tu cartonașul roșu....

[ http://levae.com/forums/images/smilies/batch02/redcard.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si mai ai si avatarul ala de gay pacifist... :no:

#84
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View Postkimi, on Jun 6 2006, 15:47, said:

[ http://levae.com/forums/images/smilies/batch02/redcard.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si mai ai si avatarul ala de gay pacifist... :no:
te rog să dovedești apartenența mea la minoritatea gay.
dacă nu poți am să te rog să-ți ceri scuze. multă lume mă cunoaște pe acest forum.

#85
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
beeei, nu-i concurs de "care-o are mai mare"... :D

#86
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005

View Postmadalinutza, on Jun 6 2006, 14:40, said:

ham,
dar cu stapanul ce s-a intamplat ?
si mai ales cu fratele agresor ?

Acum cateva seri m-am uitat la Animal Precint si unu care isi omorase cainii in bataie cu o bata l-au luat cu catuse ca pe criminali si urmau sa-i intenteze proces PENAL ! Ma intreb daca la noi o sa se intample asa vreodata ... concluzia lor era ca omul era psihopat si predispus la violenta si prin urmare pericol public - de acord ! - si ca merita parnaie, cel putin 1-2 ani.
Macar daca pentru ce i-a facut cainelui astuia ala n-o sa pateasca nimic, sa-l bage careva la racoare ca l-a hacuit pe fra-su !
Si way to go ham, sa stii ca e un caine deosebit ... chiar merita pastrat !

injunghiatul, azi a ieshit din spital; cainele ramane la mine, pana vorbesc cu omul.
agresorul este inca "ascuns".

#87
ham

ham

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.08.2005
[ http://www.caini-ham.ro/l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.caini-ham.ro/lu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

lupoaica mere bine; deja pot sa-i ca't stapan...

#88
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
Iubirita da fuga de semneaza petitia aia ( ca asa banuiesc ca ai ajuns aici ) si multumim pentru actul de prezenta. As vrea sa zic ca ne onoreaza dar ...
In cazul in care n-ai observat aici e o arie destinata celor pe care ii intereseaza subiectul "animale" - vii ! Asadar cu regret te anunt ca nu aduci un aport constructiv cu replici de genul celor de mai sus.

#89
loveinparis1

loveinparis1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2006
am citit intr-un post de aici dupa site despre o petitie care cerea luarea cainilor de pe strazile bucurestiului(cu asta sunt de acord) dar, (si aici nu mai sunt de acord) daca dupa 2 saptamani nu ii ia nimeni atunci ei vor fi euthanasiati. De ce nu castrati si lasati apoi in pace? Stiati ca..........ii injecteaza cu motorina pt ca banii pt injectiile letale ii baga in buzunar? nu e corect, in petitie se vb despre oprirea masacrului oamenilor, dar despre oprirea masacrului cainilor nu zice nimeni nimic? vi se pare normal sa omoram ca sa ""ne integram"" in ue? oameni buni sunteti normali? cine ii omoara pe criminali, violatori, hoti, pe cel ce acum 2 ani a omorat o fetita pt un nokia 3310 cine l-a omorat? nimeni!!! de ce? pt ca e om. ala nu mai e om, cand omori un copil il violezi sau mai stiu eu ce fapte abominabile mai faci, nu mai esti om, esti momstru. si pe monstrii astia cine ii pedepseste cu moartea? nimeni. dar vreti sa omorati bietele animale ca deh, ele nu au cum sa se apere. rusine sa va fie. pe violatori ii tineti in puscarie si dupa aia le dati drumul!!! pai si pe animalele astea kinuite care nu fac fapte atat de grave de ce sa le omoram si sa nu le tinem in adaposturi , sa ii castram si ori sa le dam inapoi pe strada pt ca in timp numarul lor se va micsora ca sunt castrati nu mai au cum sa se inmulteasca, ori sa ramana in adaposturi. Va e atat de greu sa dati macar 10 mii de lei pe luna la un adapost? ca daca ar da toti 10 mii de lei ar ajunge ca sa tinem cateii in adaposturi fara sa ii kinuim sau sa ii omoram. Traim intr-o Romanie groteasca. Mi-e sila de acesti criminali care se considera oameni. Si kinezul ala a murit de la un stop cardiac nu de la muscatura. Stop cardiac putea sa faca si daca il talharea cineva din cauza sperieturii si pe talhar nu il mai omora nimeni.
Incepeti sa ganditi, ca vad ca gandesc altii pt voi si uite unde am ajuns. Va place? Atunci meritati tot raul care e acum in tara ca, cu mana voastra l-ati facut. Aleg altii pt voi, gandesc altii p voi, vorbesc altii pt voi si Romania se duce de rapa. GANDITI CA DE AIA V-A DAT DUMNEZEU CAP. CE FACETI CU MATERIA CENUSIE? O TINETI PT CAND NU VETI MAI AVEA UN CUVANT DE SPUS IN TARA VOASTRA? Lasati-mi speranta ca Romania nu e o tara e criminali si hoti. Lasati-mi farama de mandrie ce o mai am ca sunt roman. Lasati-ma sa cred ca , daca un criminal nu e condamnat la moarte si dupa cativa ani are voie sa se intoarca in societate, si un catel amarat cu ochi calzi si nasuc umed are  o sansa la viata din partea voastra.


Uitati-va la ce am vazut eu ca fac hingherii si apoi mai vorbim. Sa nu fiti socati pt ca asta se intampla zi de zi. Pt hingheri asta e ceva normal.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   16.23K   319 downloads
  • Attached File  2.jpg   49.21K   213 downloads
  • Attached File  3.jpg   22.57K   195 downloads
  • Attached File  4.jpg   22.21K   224 downloads
  • Attached File  5.jpg   21.1K   223 downloads
  • Attached File  6.jpg   28.4K   259 downloads

Edited by me_and_myself, 27 February 2008 - 07:54.


#90
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,860
  • Înscris: 31.10.2002
ce fac acesti caini vagabonzi? uite:
1. musca lumea;
2. produc accidente rutiere (vezi toate drumurile patriei inrosite, cum nu exista nicaieri in lume);
3. transmitatori de boli, paraziti etc.;
4. contribuie la mizeria generala prin materii fecale, rascolirea gunoaielor etc.;
5. contribuie negativ la imaginea romaniei;

beneficii? nesemnificative.

este o solutie de criza; nu avem ce manca noi oamenii si vrem acum sa le facem centre si leagane;  :))

ce-i asa tragedie? ia mergeti si va plangeti de sarmanele vaci, porci, gaini, sacrificate cu zecile de mii zilnic in abatoare;

vreti sa-i salvati? foarte bine, mergeti fiecare dintre voi si luati va cate unul (castrat) acasa si aveti grija de el :)

Edited by mufă, 07 July 2006 - 08:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate