Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

sony DCR-SR 32

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007
Buna, sunt interesat in a cumpara o camera video sony dcr sr 32 si as dori sa vad ce calitate au video-urile.Cine are o camera ca aceasta imi poate trimite un video s-a vad ce calitate are camera?


                        Multumesc anticipat!

#2
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007
E-mail-ul meu este : [email protected] daca puteti sa imi trimiteti un video

#3
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

 tudortocai21, on Jul 23 2007, 13:08, said:

E-mail-ul meu este : [email protected] daca puteti sa imi trimiteti un video

Daca se poate iti trimit eu dar ai un pic de rabdare ca sint la munca si nu am filmuletele aici. Zic "daca se poate" din cauza ca fisierele sint foarte mari, de ordinul zecilor de mega (filmez setat HQ) si nu stiu ce adresa de mail permite transfer de fisiere cu asemenea dimensiuni.

#4
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007
Pai pe yahoo limita este de 10 mb, un filmulet cat de mic sa (10-20 de secunde sau mai putin) imi fac si eu o impresie de calitatea video, esti multumit de camera?

#5
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
http://fast-upload.r...d...26&id=11484

un filmulet de pe munte

#6
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

 tudortocai21, on Jul 25 2007, 14:24, said:

Pai pe yahoo limita este de 10 mb, un filmulet cat de mic sa (10-20 de secunde sau mai putin) imi fac si eu o impresie de calitatea video, esti multumit de camera?

La filmare HQ merge aproape mega la secunda - iar in 10 sec nu prea ai ce sa vezi. Io sint foarte multumit de ea, chiar daca la inceput m-am speriat un pic. Cind le-am playat pe calculator (cu BSPlayer si cu KMP) facea niste linii foarte ciudate, dar acestea dispar la play cu PowerDVD. Rulate pe tv cu DVD player imaginea e oglinda. La ce am io nevoie camera asta imi este arhisuficient. O sa incerc diseara sa fac un filmulet sub 10 sec si sa iti trimit.

#7
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007
mersi mult

#8
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007

 woe, on Jul 25 2007, 14:52, said:


Nu pot sa il deschid

#9
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007

 dacibesti, on Jul 25 2007, 15:05, said:

La filmare HQ merge aproape mega la secunda - iar in 10 sec nu prea ai ce sa vezi. Io sint foarte multumit de ea, chiar daca la inceput m-am speriat un pic. Cind le-am playat pe calculator (cu BSPlayer si cu KMP) facea niste linii foarte ciudate, dar acestea dispar la play cu PowerDVD. Rulate pe tv cu DVD player imaginea e oglinda. La ce am io nevoie camera asta imi este arhisuficient. O sa incerc diseara sa fac un filmulet sub 10 sec si sa iti trimit.

Daca ai trimite filmuletul prin http://fast-upload.rol.ro/ , si atunci poate poti trimite umpic mai mult

#10
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

 tudortocai21, on Jul 25 2007, 16:23, said:

Daca ai trimite filmuletul prin http://fast-upload.rol.ro/ , si atunci poate poti trimite umpic mai mult

tiam trimis 3 fisiere - confirma daca le-ai primit

#11
alex-skater

alex-skater

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 14.05.2005
As dori si eu sampleuri ale camerelord miniDV  SD si HD ... inca sunt nehotarat daca sa raman la standard definition sau sa trec la high definition.

In special sampleuri video de la panasonic GS320/230 si Sony HC96.
Multumesc.
Daca nu puteti sa le urcati pe net, PM si va dau adresa de mail, thanks.

#12
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
scuze, s-a stricat bazaconia
re-trimit deseara, acum is la munca.

#13
tudortocai21

tudortocai21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.07.2007

 dacibesti, on Jul 25 2007, 19:15, said:

tiam trimis 3 fisiere - confirma daca le-ai primit

Nu le-am primit, daca ai incerca sa mi le trimiti pe Yahoo Messenger sau Skype?

#14
dankalman

dankalman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.07.2007
Salut
Sunt un nou posesor al unei camere video Sony DCR-SR60 (sistem NTSC) adusa din SUA.
Am o rugaminte la voi.
Cum pot face din fisierele mpeg realizate cu camera si salvate pe calculator un DVD care sa se vada pe un DVD Player?

:worthy:

PS Ar fi frumos daca am schimba intre noi idei si exerienta acumulata de fiecare in utizarea acestui tip de camera.

Edited by dankalman, 26 July 2007 - 14:00.


#15
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

 dankalman, on Jul 26 2007, 14:58, said:

Salut
Sunt un nou posesor al unei camere video Sony DCR-SR60 (sistem NTSC) adusa din SUA.
Am o rugaminte la voi.
Cum pot face din fisierele mpeg realizate cu camera si salvate pe calculator un DVD care sa se vada pe un DVD Player?

:worthy:

PS Ar fi frumos daca am schimba intre noi idei si exerienta acumulata de fiecare in utizarea acestui tip de camera.

DCR SR32 are la statia de lucru un buton care scrie automat ce e pe hdd din camera pe dvd, adica functia de creare a unui DVD printr-o singura atingere. Modelul tau nu are? Daca nu descarca pe un calculator si apoi scriele pe un DVD. DVD playerul meu playeaza toate fisierele de pe disc unu in continuarea celuilalt fara intrerupere.

#16
dankalman

dankalman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.07.2007

 dacibesti, on Jul 26 2007, 21:04, said:

DCR SR32 are la statia de lucru un buton care scrie automat ce e pe hdd din camera pe dvd, adica functia de creare a unui DVD printr-o singura atingere. Modelul tau nu are? Daca nu descarca pe un calculator si apoi scriele pe un DVD. DVD playerul meu playeaza toate fisierele de pe disc unu in continuarea celuilalt fara intrerupere.

Intrebarea mea este : Pur si simplu scriu pe un DVD fisierul cu extensia .mpg si dupa ce il introduc in DVD Player o sa ruleze ?
Apropo, am avut ceva probleme cu instalarea softului si nu pot face cu el direct DVD-uri ca imi da o eroare. Atunci am exportat fisierul in calculator , cu softul aparatului, si  a copiat doua fiere unul cu extensia .mpg si unul cu extensia .modd. Ai habar ce e asta ? Pe DVD trebuie sa scriu ambele fisiere?

Scuze, pt atatea intrebari dar sunt cu totul nou in domeniu.

Si inca ceva ce DVD Player imi recomanzi , sa recunoasca direct .mpeg-urile

#17
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

 dankalman, on Jul 27 2007, 12:22, said:

Intrebarea mea este : Pur si simplu scriu pe un DVD fisierul cu extensia .mpg si dupa ce il introduc in DVD Player o sa ruleze ?
Apropo, am avut ceva probleme cu instalarea softului si nu pot face cu el direct DVD-uri ca imi da o eroare. Atunci am exportat fisierul in calculator , cu softul aparatului, si  a copiat doua fiere unul cu extensia .mpg si unul cu extensia .modd. Ai habar ce e asta ? Pe DVD trebuie sa scriu ambele fisiere?

Scuze, pt atatea intrebari dar sunt cu totul nou in domeniu.

Si inca ceva ce DVD Player imi recomanzi , sa recunoasca direct .mpeg-urile

Mie doar fisiere mpeg imi apar. Le scriu direct de dvd in radacina (adica nu impartite in directoare). Prefer sa le export prima data pe calculator si apoi sa le scriu (vorba ta: pur si simplu) pe dvd cu Nero deoarece mi se pare ca dureaza mai putin, decit daca as scrie direct din camera. Playerul meu le recunoaste si le play-eaza unul in continuarea celuilalt fara nici o intrerupere. Eu ca dvd player folosesc Eboda 777. In afara de Eboda 555 si 777 nu pot sa iti spun daca alte playere se comporta la fel intrucit nu am incercat.

#18
dankalman

dankalman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.07.2007

 dacibesti, on Jul 27 2007, 15:42, said:

Mie doar fisiere mpeg imi apar. Le scriu direct de dvd in radacina (adica nu impartite in directoare). Prefer sa le export prima data pe calculator si apoi sa le scriu (vorba ta: pur si simplu) pe dvd cu Nero deoarece mi se pare ca dureaza mai putin, decit daca as scrie direct din camera. Playerul meu le recunoaste si le play-eaza unul in continuarea celuilalt fara nici o intrerupere. Eu ca dvd player folosesc Eboda 777. In afara de Eboda 555 si 777 nu pot sa iti spun daca alte playere se comporta la fel intrucit nu am incercat.

:coolspeak: Mersi de promptitudine.
Dar mai am o intrebare. Dacai pui mai multe fime pe DVD cum poti vedea de exemplu pe al doile sau al treilea de exemplu daca ruleaza unul dupa altul ?  <_<

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate