Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...
 Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 

sony DCR-SR 32

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

View Postdankalman, on Jul 27 2007, 16:07, said:

:coolspeak: Mersi de promptitudine.
Dar mai am o intrebare. Dacai pui mai multe fime pe DVD cum poti vedea de exemplu pe al doile sau al treilea de exemplu daca ruleaza unul dupa altul ?  <_<

Pur si simplu incepi cu fisierul al doilea, sau al treilea, ...., sau al n-lea. Playerul DVD are meniu, meniu care iti afiseaza toate fisierele, la fel cum face calculatorul in Explorer, adica are Browser de unde tu poti sa alegi cu ce fisier incepi. In timpul play-erii poti sa sari de la unul la altul cu tastele Previous / Next

Edited by dacibesti, 27 July 2007 - 15:23.


#20
outtek

outtek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.07.2007

View Postdacibesti, on Jul 25 2007, 15:05, said:

La filmare HQ merge aproape mega la secunda - iar in 10 sec nu prea ai ce sa vezi. Io sint foarte multumit de ea, chiar daca la inceput m-am speriat un pic. Cind le-am playat pe calculator (cu BSPlayer si cu KMP) facea niste linii foarte ciudate, dar acestea dispar la play cu PowerDVD. Rulate pe tv cu DVD player imaginea e oglinda. La ce am io nevoie camera asta imi este arhisuficient. O sa incerc diseara sa fac un filmulet sub 10 sec si sa iti trimit.

Acele lini iti apar ptr. ca acea camera filmeaza interlaced adica un cadru este compus din doua semicadre, unul contine lini pare unul lini impare. power DVd face deinterlacing adica il face progrsiv daca pot spune asa.

#21
SlowMotion

SlowMotion

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
Sincer, nu stiu de ce va complicati viata cu camere video care folosesc HDD sau mini DVD.
Sunt cele mai proaste alegeri, iar ceea ce va spun acum sunt pareri absolut obiective.
S-a discutat foarte mult pe acest forum despre acest aspect, tot camerele cu mini DV ofera cele mai mari satisfactii, posibilitati mai optime de stocare, ca sa nu mai vorbesc de cele de transfer.
Camerele cu HDD sau DVD sunt apanajul incepatorilor, dar nu stiu saracii ca le vor aduce numai necazuri.
Sunt sanse extrem de mari sa pierdeti materialul filmat, in intregime.
O mica eroare pe HDD sau DVD, si ati pierdut tot.
Daca se defecteaza HDD-ul, sunteti intr-o situatie foarte dificila, credeti-ma.
Pe cand casetele mini DV, in afara faptului ca ofera o calitate a imaginii net superioara, ca ofera un spatiu de stocare mai mare, de pana la 13 GB pe ora (putand fi schimbate la infinit, nu exista o limita), ofera si posibilitatea de PLAY sau transfer de date exact din punctul unde ati oprit caseta, pe cand la celelalte (HDD si DVD), se impune sa umpleti mediul de stocare si sa transferati tot. Asta nu face decat sa atraga, de cele mai multe ori, multe frustrari.
Cam atat. Mai cititi si voi mai baieti, pt ca, repet, s-a discutat foarte mult despre acest gen de camere.

#22
sorin79

sorin79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 13.01.2007

View PostSlowMotion, on Jul 29 2007, 18:10, said:

Sunt cele mai proaste alegeri, iar ceea ce va spun acum sunt pareri absolut obiective.
Mai cititi si voi mai baieti, pt ca, repet, s-a discutat foarte mult despre acest gen de camere.

evolueaza ele, nu sunt tot alea de acu' 3 ani.

canon hr1 si sony ux7 la fel si panasonic au versiunea 2007 de avchd (desi diferite intre ele ca implementare).
cel putin in lumina redusa deja e superior avchd-ul. probabil in 2008 o sa depaseasca 100% ce se inregistreaza pe minidv.

si in toate cazurile exista si hdmi daca cineva vrea sa profite de 422

#23
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007

View PostSlowMotion, on Jul 29 2007, 18:10, said:

Sincer, nu stiu de ce va complicati viata cu camere video care folosesc HDD sau mini DVD.
Sunt cele mai proaste alegeri, iar ceea ce va spun acum sunt pareri absolut obiective.
S-a discutat foarte mult pe acest forum despre acest aspect, tot camerele cu mini DV ofera cele mai mari satisfactii, posibilitati mai optime de stocare, ca sa nu mai vorbesc de cele de transfer.
Camerele cu HDD sau DVD sunt apanajul incepatorilor, dar nu stiu saracii ca le vor aduce numai necazuri.
Sunt sanse extrem de mari sa pierdeti materialul filmat, in intregime.
O mica eroare pe HDD sau DVD, si ati pierdut tot.
Daca se defecteaza HDD-ul, sunteti intr-o situatie foarte dificila, credeti-ma.
Pe cand casetele mini DV, in afara faptului ca ofera o calitate a imaginii net superioara, ca ofera un spatiu de stocare mai mare, de pana la 13 GB pe ora (putand fi schimbate la infinit, nu exista o limita), ofera si posibilitatea de PLAY sau transfer de date exact din punctul unde ati oprit caseta, pe cand la celelalte (HDD si DVD), se impune sa umpleti mediul de stocare si sa transferati tot. Asta nu face decat sa atraga, de cele mai multe ori, multe frustrari.
Cam atat. Mai cititi si voi mai baieti, pt ca, repet, s-a discutat foarte mult despre acest gen de camere.

Asa - si? Care e problema? Nu vreau sa intru in contre cu tine ca nu ma pricep si imi vad lungul nasului. Pina la camera asta nu am mai filmat niciodata, iar acest model l-am primit cadou. La ce folosesc io camera imi este arhisuficient. Asa ca, sincer SCUZE, nu vad care e problema ta.

Edited by dacibesti, 29 July 2007 - 20:56.


#24
corinthias

corinthias

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 06.01.2007

View PostSlowMotion, on Jul 29 2007, 18:10, said:

Pe cand casetele mini DV, in afara faptului ca ofera o calitate a imaginii net superioara, ca ofera un spatiu de stocare mai mare, de pana la 13 GB pe ora (putand fi schimbate la infinit, nu exista o limita), ofera si posibilitatea de PLAY sau transfer de date exact din punctul unde ati oprit caseta, pe cand la celelalte (HDD si DVD), se impune sa umpleti mediul de stocare si sa transferati tot. Asta nu face decat sa atraga, de cele mai multe ori, multe frustrari.
Aici te contrazic. De pe camera mea cu HDD pot transfera in orice moment informatiile inregistrate pe PC.

#25
dankalman

dankalman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.07.2007

View Postcorinthias, on Jul 30 2007, 12:18, said:

Aici te contrazic. De pe camera mea cu HDD pot transfera in orice moment informatiile inregistrate pe PC.

Salut corinthias !

De cand ai camera cu HDD ?
Eu am un DCR-SR-62 numai de 2 saptamani.
Si as vrea sa aud si parerea ta, de la cineva cre are efectiv o astfel de camera.
Si o intrebare tu cum salvezi pe suport DVD filmele dupa ce le copiezi pe hardul calculatorului ca sa le poti rula si pe un DVD Player?

#26
Vv3n0M

Vv3n0M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 22.11.2006
Sa impacam si capra si varza :P. Eu am Sony DCR-SR290E. Este standard definition dar are senzor CCD CMOS de 3MP. Este excelenta. Are hdd de 40 GB. La fiecare rec/stop face un fiser separat. Slow motion n-ai dreptate. Se pot transfera ORICAND si ORICARE clipuri si mult mai RAPID prin USB. In plus poti folosi chiar Windows movie maker (pe care oricine il are in windows) pt a le uni.

Asta unu.

2.Camera face filmele in format MPEG2 numai bun pt DVD player. Dankalman orice DVD player ar trebui sa-ti recunoasca mpegurile.

3.HDD-ul e putin probabil sa se strice chiar in timp ce filmezi. Dupa ce ai filmat oricum le scrii pe un dvd sau macar le copiezi pe hdd-ul PC-ului. SlowMotion cat de repede se strica un hdd pe PC??? Iti spun eu ca hdd-ul camerei e mult mai putin folosit si mult mai putin fragmentat decat cel al PC-ului. Oamenii au stiut ei ce au stiut cand au creat camerele astea cu inregistrare pe hdd. Iar in privinta calitatii video iar as vrea sa-ti spun ca nu ai intru totul dreptate. La un bitrate de 9MB/s merge cam MB si secunda. Si cu miniDV ce faci daca se termina si nu ai unul de rezerva, ai uitat sa iei ce faci? Asa 40GB nici daca ai filma toata nunta nu ii umpli.

In plus camera mea face si poze de 6MP interpolat, care, ce-i drept nu sunt de aceeasi calitate ca la o camera foto. Dar ocazional merge!

Peace, nu am vrut sa te supar doar sa imi spun parerile.

Edited by Vv3n0M, 03 August 2007 - 23:54.


#27
mmihail2000

mmihail2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2008
vand sony dcr sr 32
geanta cabluri statie doc cabluri in cutie
pret 10 mil
contact [email protected]

#28
SmenarulBr

SmenarulBr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.06.2009
rog pe cei care au camera de filmat Sony Handycam DCR SR-32 sa imi dea un Pm sau sa lase ceva date de contact ptc. am pierdut CD`ul cu handycam Aplication iar pe net nu il gasesc nicaier, am umplutu desktopul de prostii trase de dc++ torent chiar si site`ul sony, fara softul ei nu mai pot scoate nimic din ea asa ca va rog cine are softul pentru aceasta camera sa mi`l dea si mie!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate