Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Alegere casti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3742 replies to this topic

#73
tsunamicg

tsunamicg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.03.2005
ma puteti sfatui in legatura cu ce casti de ureche sa cumpar pana in 50 RON da' sa stea si bine adica sa nu ma doara urechea dupa ce le folosesc! am auzit ca sunt modele cu un suport asha de dupa ureche :D

#74
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View PostAIWAMAN, on Oct 19 2005, 16:57, said:

http://www.sennheise...e/HD_477_GB.pdf
Merg castile sa stii....eu am  http://www.sennheise...e/HD_497_GB.pdf si sincer sint usoare pe cap suna bine..si au si cablu lung! Acusi au 3 ani de cand sint la mine:P
:w00t: Merg?! Pentru ~ doua milioane cat costa ma asteptam sa fii mai entuziasmat :P

#75
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Pe ultima suta am facut o schimbare si n-am mai luat 477, ci 212Pro. Sunet si bass clare si puternice :coolspeak: Suna promitator :naughty:
Multumesc pentru ajutor, AIWA :kisstogether: :)

#76
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
de unde poate cumpara omul in romania sennheiser mx 450 ?

aiwa, ajuta un frate de suferinta..

#77
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
omul intreaba, omul raspunde.

eu le-am luat de la video-s.ro, niste tipi super de treaba din timisoara.

am trimis un mail, mi-au dat link spre magazinul lor(nu era in meniul de pe site. dont ask why.), am vazut ca au preturi ok, asa ca m-am hotarat. le iau.
trimis mail, pe stoc nu era decat mx200 (low end) si mx500. oarecum in dubii, am raspuns ca nu cumpar decat albe, gri sau negre(in ilustratie erau albastru inchis).
perfect, au avut albe, am cerut sa primesc proforma, am mers la bcr si platit(btw, aia au niste priviri de criminal in serie. nu mai calc pe acolo curand.) am trimis factura scanata seara pe la 9 si ceva, iar dimineata la 9 am primesc raspuns ca au plecat deja spre mine.

asta a fost ieri.
azi au ajuns, un pic in intarziere, dar asta e treaba comisionarului de la cargus care n-a fost anuntat de tipa de la dispecerat ca le vreau pana in ora 14.

de vreo jumate de ora merg pe aici cu ele in urechi. genial de usoare, 6g cu tot cu volume slider, au venit cu pernute(negre? se vede ca n-au femei in firma) si cutiuta cu mulineta.

pe scurt, pro's and con's si apoi voi trata despre sunet separat:

pro:
design foarte reusit
calitate buna a finisajului
volume slider care nu pune mute la capatul cu min
cutiuta pentru ele
incredibil de usoare (6g, nu imi vine sa cred nici mie. cand trec pe langa un amanet le cantaresc.)
stau bine in urechi (am scuturat destul de violent din cap si nu s-au clintit. nu mai repet,aproape mi-am sucit gatul.)

con:
pernute negre(hello? castile is albe, sennheiser wake up)
pernutele sunt cam subtiri.
slider de volum pus aiurea(la o palma sub unde se imbina firele venind de la casti. daca le port pe sub haine nu mai schimb vol de acolo.)


cum suna:
in primul rand, eu sunt omul soft jazz, pop, poate house un pic, si astea mi se potrivesc perfect, chiar daca sunt earbuds. voiam ceva ce poate fi purtat si pe strada, si astea fac treaba.

sunetul e ok, n-au un bass de-ala de-ti impinge timpanele unul in celalalt, dar nici nu cautam asta, mai degraba umblam dupa fidelitate. fidelitate pe care am obtinut-o, in mare.
suna un pic rece, dar asa-s toate jucariile astea deschise, in 2 min am gasit un preset in eq care ma satisface in ce ascult.
chiar am prins sunete pe care pe sistemul regular, 2.1 nu le aud din cauza bubuitului subwooferului. o viata noua pentru unele melodii, poate..

per total, plaja buna, joase bune, medii clare, si inalte prea puternice dupa gustul meu. 3dB mai jos pe 16k in eq si le-am rezolvat pe astea, iar acum sunt absolut multumit.

#78
CarcT

CarcT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.06.2005

View PostTwister, on May 12 2004, 22:47, said:

O alta varianta este Behringer. Astia fac scule profesionale (la modul real,nu doar cuvinte de efect) si se pot achizitiona si in Romania la un pret accesibil. Eu mi-am luat o pereche de astfel de casti acum 2 ani si iti spun ca merita.



Are careva idee de unde pot cumpara Behringer din Romania?


Multumesc anticipat,
CarcT

#79
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

View PostCarcT, on Nov 1 2005, 23:10, said:

Are careva idee de unde pot cumpara Behringer din Romania?
Multumesc anticipat,
CarcT
Era mai sus un link...adica asta-> http://www.and-roll....21e66a75106f34a

HPX/HPS/HPM astea sint codurile din lista...arunca un ochi si vezi daca le au si pe stoc...

#80
CarcT

CarcT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.06.2005
ms aiwaman

dar nu are modelu care il voiam io... uite un link

http://www.djdeals.c...ngerHPX2000.htm


sa vad daca gasesc pe careva din SUA ca sa mi le comande si mie .. :)

#81
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Pentru cine e interesat am eu casti Sennheiser HD 497, noi de 2 luni, de vanzare la 1.500.000. Pret negociabil.

www.headphone.com/guide/by-manufacturer/sennheiser/sennheiser-hd-497.php

#82
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

View Posttsunamicg, on Oct 19 2005, 16:18, said:

ma puteti sfatui in legatura cu ce casti de ureche sa cumpar pana in 50 RON da' sa stea si bine adica sa nu ma doara urechea dupa ce le folosesc! am auzit ca sunt modele cu un suport asha de dupa ureche :D

Nimeni? Nici o idee? Ce ar cumpara de ex. aiwan cu banii astia?

#83
CarcT

CarcT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.06.2005
deci.. pt. mine se ofera careva sa ma ajute? :P dau o bere :D

deci.. pt. mine se ofera careva sa ma ajute? :P dau o bere :D

#84
pmks

pmks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.11.2005
ce parere aveti despre castile pioneer? m-ar interesa in special modelu SEM280 da pana la urma orice apreciere e bine venita :) dau si eu o bere :D
http://www.comparest...-headphones.asp

Edited by pmks, 10 November 2005 - 10:48.


#85
aliann

aliann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2005
Salut. Am si eu o intrebare. De curand miam luat un sistem audio 5.1, dupa care am vazut ca nu imi mai pot folosi mic-ul :death: , ca nu aveam loc pe placa audio care era on board, miam luat placa audio 5.1 si se aude f. bine zic eu dar acuma am alta prb., sistemul nu are iesire pt. casti... :cursing:  asa ca seara nu pot trage niste jocuri cum vrea eu (deranjez vecinii :madanimated: ). Nu sunt casti care sa aiba mufa USB :walkman: ? Si sa se faca setari sau.... nu stiu
Ati patit asa ceva? sau vati gandit careva la asta?
Astept un sfat.. Multumesc

#86
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

View Postaliann, on Nov 16 2005, 22:19, said:

Salut. Am si eu o intrebare. De curand miam luat un sistem audio 5.1, dupa care am vazut ca nu imi mai pot folosi mic-ul :death: , ca nu aveam loc pe placa audio care era on board, miam luat placa audio 5.1 si se aude f. bine zic eu dar acuma am alta prb., sistemul nu are iesire pt. casti... :cursing:  asa ca seara nu pot trage niste jocuri cum vrea eu (deranjez vecinii :madanimated: ). Nu sunt casti care sa aiba mufa USB :walkman: ? Si sa se faca setari sau.... nu stiu
Ati patit asa ceva? sau vati gandit careva la asta?
Astept un sfat.. Multumesc
Eu am cumparat un splitter pe care l-am conectat la iesirea placii audio si am conectat si sistemul de boxe si castile.

#87
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
din pacate, cu urechile mele total "nescolite", habar n-am care casti ar suna bine. m-am oprit la Sony MDR-P180. Am vazut si MDR-CD380 in oras. pareri, ceva ?

#88
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
scuze pentru tacere..deci...sa va rog ceva..nu pot hotari ce casti sa aleg daca as avea x lei sau y lei atita timp cat nu stiu nici macar la ce o sa doritzi sa le folositzi si mai ales cat pret punetzi pe "fitze"

Edited by AIWAMAN, 22 November 2005 - 10:11.


#89
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postpmks, on Nov 10 2005, 10:30, said:

ce parere aveti despre castile pioneer? m-ar interesa in special modelu SEM280 da pana la urma orice apreciere e bine venita :) dau si eu o bere :D
http://www.comparest...-headphones.asp


Hei!  Daca pana la urma ti-ai luat casti Pioneer (din Carrefour, nu? hi hi)  vrei sa vii sa facem o comparatie? Am AKG K-55  si... mai vreau o pereche de casti. Alea din Carrefour SEM280 si SEM380 arata foarte bine (au si bass reflex, ai vazut?) dar nu am putut face comparatie...
Ti-ai luat pana la urma sau nu?

Mesajul este pentru ORICINE care are Pioneer. HELP!  :-))

#90
dorinnnnn

dorinnnnn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.12.2005
Castile astea sunt bune de ceva? http://www.accessory...Headphones.html
Costa cam 50-60 ron
Eu vreau sa-mi cumpar o pereche de casti sa le folosesc la calculator(muzica, filme) si daca puteti sa imi recomandati altceva pana in 90 ron ar fi excelent. :worthy:

Va multumesc anticipat :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate