Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Champions League !

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#163
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mă așteptam să-i bată bavarezii, dar chiar să-ți iei 8 goluri... Aveam ca pronostic, un 3-1.

Edited by Vlad_22, 15 August 2020 - 04:24.


#164
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

 caiuscorneliu, on 14 august 2020 - 22:55, said:

8-2 Bayern - Barcelona

Pe cei de la FC Barcelona i-a "blestemat" Nasser Al-Khelaifi, preşedintele de la Paris Saint-Germain, după ceea ce le-a făcut catalanii francezilor în Martie 2017: dacă în meciul tur din faza "Optimilor" Ligii Campionilor, PSG câştigase cu 4-0 împotriva Barcelonei, în retur scorul a fost FC Barcelona - PSG 6-1 (avantaj FC Barcelona).

Eeeh, începând de-atunci a urmat aşa:

Primăvara lui 2018, Sferturi de Finală Liga Campionilor: tur, FC Barcelona - AS Roma 4-1....retur, AS Roma - FC Barcelona 3-0 (avantaj Roma)

Primăvara lui 2019, Sferturi de Finală Liga Campionilor: tur, FC Barcelona - FC Liverpool 3-0....retur, FC Liverpool - FC Barcelona 4-0 (avantaj Liverpool)

Vara anului 2020, Sferturi de Finală Liga Campionilor: FC Barcelona - Bayern München 2-8. Posted Image


Dacă Barcelona nu merge să ceară iertare lui Nasser Al-Khelaifi, mă gândesc cu groază ce scor negativ va mai înregistra FC Barcelona în anii care vin, tot în Sferturile Ligii Campionilor ?!

Edited by lupini, 15 August 2020 - 12:47.


#165
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,125
  • Înscris: 30.07.2006

 caiuscorneliu, on 14 august 2020 - 22:55, said:

8-2 Bayern - Barcelona :D

Handbal,nu?

#166
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006
În urma meciului din seara trecură, dintre Manchester City şi Olympique Lyon 1-3, se cunosc perechile din semifinale: RB Leipzig - PSG, şi Bayern München - Olympique Lyon.

Văzând perechea asta, îmi aminteşte de Cupa Mondială din Rusia 2018, unde încă din "Optimi" se vedea clar că Franţa va deveni Campionă Mondială, şi, la fel spun acum că...se vede clar că Bayern va deveni Campioana Europei. Sper să nu fie aşa, eu fiind un fan al FC Barcelonei, cu alea 8 goluri primite cu tot ! Posted Image

Dacă nu mai e FC Barcelona, sper să câştige RB...ăia din Leipzig, cu al lor antrenor Julian Nagelsmann, care...bine-ar fi să ajungă la FC Barcelona, deşi nu cred. Posted Image

Adevărul e că anul acesta e...U.E.F.A. COVID Champions League.

Edited by lupini, 16 August 2020 - 00:09.


#167
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Neah, eu zic că finala va fi Bayern-PSG, ramane de văzut. Deși Leipzig poate produce surpriza, dar nu vad ce ar putea face Lyon cu Bayern. Cu tot respectul pt Lyon, sunt băieți muncitori și au un lot unit, dar Bayern e prea motivată. Au avut și puțin noroc la al 2-lea gol cu City, si la ratarea monumentala a lui Sterling și cea mare a lui Jesus. Oricum, City de toată jena. Îmi pare RAU de unii jucători, precum KDB sau David Silva care dau totul pt club. Cel puțin De Bruyne, are niste pase și suturi magnifice, lui nu ai ce îi reproșa in aceasta seara. Și Sterling a făcut un meci bun, până la acea ratare inexplicabilă. Macar avem și noi un roman, in fazele finale, pe Tătărușanu.
Ca fan al Barcelonei, n-ar fi trebuit să fie o surpriză eșecul, însă faptul că a fost usturător și e deja al 3-lea sezon la rand, la care sunt scoși din sferturi. Ce-i drept, eu preconizam un 3-1 pt bavarezi, scorul a fost pur și simplu umilitor, orice echipa ar fi fost, mai mult ținând cont de faptul că sunt un club mare. La Barca trebuie reconstrucție totala, de la conducere, antrenor și până la o parte importanta din lot. Cred că e vremea și pt Messi, sa plece, fiindcă nu are atitudine de lider și în situațiile delicate, pur și simplu se citește pe fata lui, că e la pământ. Filozofia de joc a catalanilor, a apus de mult.

Edited by Vlad_22, 16 August 2020 - 00:18.


#168
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

 Vlad_22, on 16 august 2020 - 00:10, said:

Deși Leipzig ppate produce surpriza, dar nu vad ce ar putea face Lyon cu Bayern. Cu tot respectul pt Lyon, sunt băieți muncitori și au un lot unit, dar Bayern e prea motivată.

Adevărul e că nici eu nu vedeam ce poate face Lyon împotriva lui Juventus, darmite împotriva lui Manchester City. Şi...au făcut !

Cât despre RB Lepzig, îmi place mult echipa asta, împreună cu antrenorul. Îmi aminteşte de Chelsea din 2004, când a băgat Abramovich bani acolo: exact aşa juca şi ea, fără menajamente în faţa oricui.

#169
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006

 Vlad_22, on 16 august 2020 - 00:10, said:

Ca fan al Barcelonei, n-ar fi trebuit să fie o surpriză eșecul, însă faptul că a fost usturător și e deja al 3-lea sezon la rand, la care sunt scoși din sferturi. Ce-i drept, eu preconizam un 3-1 pt bavarezi, scorul a fost pur și simplu umilitor, orice echipa ar fi fost, mai mult ținând cont de faptul că sunt un club mare. La Barca trebuie reconstrucție totala, de la conducere, antrenor și până la o parte importanta din lot. Cred că e vremea și pt Messi, sa plece,

Da, cu toată "durerea" mea de fan FC Barcelona, care am fost de câteva ori pe Camp Nou la meciurile lui Messi (dar l-am ratata pe cel cu PSG 6-1), sunt şi eu de părere că Leo ar trebui să se retragă.

Îmi amintesc de anul 2008 când a ajuns antrenor la catalani Pep Guardiola. Primul lucru pe care l-a făcut, a fost să ceară plecarea lui...Ronaldinho şi Deco (Ronaldinho fiind un "zeu" în acel moment). Şi apoi după plecarea lor...în anii următori a urmat glorie pentru FC Barcelona: 2009 şi 2011 Liga Campionilor cucerite !

Edited by lupini, 16 August 2020 - 00:38.


#170
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nici macar la tenis, nu se joaca pana la 8.

#171
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,291
  • Înscris: 29.12.2006
Aseară s-a jucat prima Semifinală a Ligii Campionilor, ediţia 2019-2020: RB Leipzig - Paris Saint-Germain  0-3

Astfel, clubul din Paris ajunge pentru prima dată în Finala acestei competiţii.

Azi de la ora 22:00 se joacă cealaltă Semifinală, între Olympique Lyon şi Bayern München. Văzând tabloul acestui meci de azi, mă gândesc iar la FC Barcelona. Posted Image

#172
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu știu ce să zic, în apărare sunt mai buni lyonezii. Dar da, dacă vor juca așa cum au făcut-o cu City, nu le dau șanse prea mari. Cert e ca nu te poți pune cu fundul in poarta, împotriva bavarezilor. Sau daca faci asta, ar trebui sa fie perfect cam fiecare contraatac.

Edited by Vlad_22, 19 August 2020 - 15:03.


#173
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Finala: PSG vs Bayern Munchen
Pe cine mizati?

#174
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Va fi mai strâns, părerea mea, dar merg pe mana bavarezilor, dar undeva la limita. Poate vom avea și prelungiri.

#175
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Parca tin un pic mai mult cu PSG. Pentru Mbappe si Neymar. Bayern nu are asemenea jucatori.

#176
CostumNational

CostumNational

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.09.2018
Salut!
Se poate urmari pe undeva finala de pe telefon?

#177
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Da. Se poate.
https://www.digionline.ro/

#178
CostumNational

CostumNational

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.09.2018
Multumesc! Dar nu am numar cont si numar factura. Nu m-am pregatit. Acum am aflat ca deseara e finala.




#179
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,589
  • Înscris: 30.10.2003
Hai ca a inceput.

#180
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,589
  • Înscris: 30.10.2003
Goool Bayern!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate