Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Loto 6/49 si Joker

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#19
m.alexandru

m.alexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 29.08.2004

dixy, on Sep 9 2004, 20:49, said:

By the way: a auzit cineva de lanturi Markov?

lol, da eu !
la teoria probabilitatilor... am luat 1 si tot am trecut :P

#20
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
:D

Va ganditi prea departe.

Chestia aia cu greutatea bilelor ar putea merge, desi foarte limitat avind in vedere viteza bilelor, insa odata ce sunt shimbate nu merge.

Mai demult am luat eu toate rezultatele din ultimii nu stiu cati ani si am numarat frecventa bilelor iesite cu un mic prog vba in excel, dar fara nici o relevanta.

Sansa e cam 1 din ~14milioane si la fel de bine cum ies celelalte numere ar putea iesi si 1,2,3,4,5,6 desi multa lume ar considera aproape imposibil, fara sa se gandesca , de fapt, ca orice alta combinatie are acceasi probabilitate de a iesi  , in speta posibilitatea de a castiga la loto. Nu sperati la programele care sa va aduca numere norocoase, ca nu exista asa ceva.

Eu unul joc doar cand sunt sume mai mari in joc, pentru ca de multe ori(depinde) platesti acelasi pret indiferent de fondul de castiguri.
Oricum, daca te gandesti rational la sansele de gastig, totul e o prostie uriasa, insa acea sansa totusi exista.

#21
gioni

gioni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 06.10.2004
Poate va este de folos,
http://www.mi4g.as.ro/GenLoto.zip

#22
Mr.Shadow

Mr.Shadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.12.2004
ATT !

Bilele la 6/49 se schimba saptamanal

Poate intereseaza pe cineva ...

#23
zit

zit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 04.11.2004

Mr.Shadow, on Dec 2 2004, 17:59, said:

ATT !

Bilele la 6/49 se schimba saptamanal

Poate intereseaza pe cineva ...

<{POST_SNAPBACK}>



normal!!  
in fiecare saptamina in care trebuie sa se mareasca reportul sint alte variante care nu au fost jucate... :puke:

#24
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

Mr.Shadow, on Dec 2 2004, 16:59, said:

ATT !

Bilele la 6/49 se schimba saptamanal

Poate intereseaza pe cineva ...

<{POST_SNAPBACK}>

Atunci inseamna ca din pacate nu se poate realiza nici o schema bazata pe uzura bilelor.

#25
myhaylab

myhaylab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.12.2004
problema e ca oamenii au inca incredere in instinctele lor ...... lasa sa isi faca de cap......si eu sunt entuziasmat pt fiecare bilet cumparat............. :coolspeak:

#26
LotoMania Admin

LotoMania Admin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.01.2005
Am un MONSTRU de program care analizeaza numerele extrase pe toate fetele.....calculand frecventa, perechile, tripletii cei mai frecventi..... imparte numerele in categorii:
CALDE - cele care au iesit in ultimele X extrageri
RECI - cele care nu au iesit in ultimele X extrageri si au si frecventa de aparitie 'joasa'
ASTEPTATE - cele care nu au iesit in ultimele X extrageri, dar au frecventa de aparitie 'ridicata'
PRECEDENTE - cele care au iesit in ultima extragere.

CARE ESTE.... multe categorii.....CUM aleg numerele?

Bazat pe categoriile de mai sus 'periez ' baza de date si aflu pt. fiecare extragere cate numere au fost CALDE, RECI,ASTEPTATE, PRECEDENTE cate au fost din perechile, tripletii cei mai frecventi care este frecventa de aparitie a fiecarei extrageri....etc.
Toate astea le analizez STATISTIC si RAMAN cam 100.000 variante din care ALEG una.
Multa munca pt. a elimina +13mil de variante, dar tot raman destule.....
Pt. mai multe amanunte ne vedem pe forum la LOTOMANIA.AS>RO

LOTOMANIA


:rolleyes:

Edited by EndLess_Point, 19 January 2005 - 12:14.


#27
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
"Ai pus-o"!
Stai ca apare acuma burvi si iti demoleaza "monstru".  :death:

enjoy,
Mtz

#28
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.08.2004

LotoMania Admin, on Jan 1 2005, 14:28, said:

Haideti pe:
http://www.lotomania.as.ro/
pentru programe de generare numere - aleator (varianta flash si exe)
Am un MONSTRU de program care analizeaza numerele extrase pe toate fetele.....calculand frecventa, perechile, tripletii cei mai frecventi..... imparte numerele in categorii:
CALDE - cele care au iesit in ultimele X extrageri
RECI - cele care nu au iesit in ultimele X extrageri si au si frecventa de aparitie 'joasa'
ASTEPTATE - cele care nu au iesit in ultimele X extrageri, dar au frecventa de aparitie 'ridicata'
PRECEDENTE - cele care au iesit in ultima extragere.[.....]

<{POST_SNAPBACK}>

Jee man, fa si tu un site mai calumea...plain text daca nu le ai cu flash... :confuzzled:

#29
LotoMania Admin

LotoMania Admin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.01.2005
No Comments....
Site-ul NU promoveaza abilitatile mele grafice, ci va promova niste programele destepte foc....

Have Fun!
Lotomania Admin

Edited by LotoMania Admin, 06 January 2005 - 18:58.


#30
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Fratzilor lasati-va de programe de astea... Bilele din urna nu au memorie, nu stiu de cate ori au mai iesit inainte :nonobad:
tin minte ca acu un an si ceva am spart un programash de asta comercial care facea analize de astea & stuff,  dar singurul lucru folositor era sa-ti construiasca variante combinate pe ma multe bilete. In rest, totul nu este decat noroc. Ma rog, nu in romania....

#31
LotoMania Admin

LotoMania Admin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.01.2005
Tocmai asta este, LOTO 6 din 49 nu are nimic de a face cu numerele, ele (numerele) sunt pictate pe niste bile care au CARACTERISICI FIZICE de masa si volum....
Orice proces natural ex. curgerea apei, rostogolirea pietrelor se supune (demonstrat euristic) legilor statistice.
Eu ce am facut ... am aplicat un pic de statistica asupra procesului de selectare a bilelor (bolovanilor) de la LOTO..... am reusit sa 'izolez' cam 100.000 de variante pentru fiecare extragere care sunt cele 'favorite'. Daca le joci pe toate (lucru greu de realizat) GARANTAT este ca prinzi 4 din 6........restul e exceptie de la regula.
ORICUM sansele de castig iti cresc simtitor de la 1 la apropape 14mil la 1 la o suta de mii...in cazul in care joci o varianta.
Experimentez acest program de mai bine de 1 an si se verifica....dar cine are bani de jucat asa IN MASA cum ar trebui sa ai macar sanse la suta nu la PPM...

Have Fun,
Lotomania Admin

#32
danielc

danielc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.01.2005

Tzevaru, on Apr 25 2004, 20:41, said:

Pentru cine se afla in pana de inspiratie  ar putea fi o idee buna .
Programul e imbunatatit dupa o idee dintr-un ziar .  Daca aveti vreo idee mai buna o astept ca tocmai am pierdut 91000 azi la 6/49 cu programu' asta . Poate saptamana viitoare castig ceva , macar  la categoria a doua !!!!
PS : Aveti si sura programului ; poate il faceti mai bun

<{POST_SNAPBACK}>


Atasez si eu unul simplu de tot.

Cu stim@!

Attached Files



#33
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.01.2004
By the way: a auzit cineva de lanturi Markov?

Am facut ceva despre ele la o materie care se muesa Fiabilitatea instalatiilor (sunt student in anul 5 la Instalatii)

#34
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.01.2004
Si eu m-am apucat si am facut asa ceva in Fox Pro 2.6 si iese destul de bine ; de  la o vreme vad ca imi ies 1-2 numere

#35
nick_sveck

nick_sveck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2005
Acum LotoMania are baza de date Mysql+PHP - pt. Loto 6/49 si JOKER.
Info despre Extrageri, Perechi, Tripleti, Categorii de Nr, etc......
check this out:
http://www.lotomania.as.ro

#36
progy

progy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.06.2003
Baieti, ati scapat ceva din vedere:
In momentul de fata, toate consolele de prelucrare a biletelor de loto din tara sunt in retea. Astfel, Duminica cand se inchid agentiile, la centrala se cunosc toate variantele care s-au jucat in tara. Deci, daca mai au nevoie de sumele alea uriase sa le tina in ceva conturi inca o vreme, sau sa finanteze nu stiu ce, probabil va iesi report si in saptamana in cauza. E doar o presupunere, dar totusi suntem in Romania. Sau ma insel eu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate