Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Loto 6/49 si Joker

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#1
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.01.2004
Pentru cine se afla in pana de inspiratie  ar putea fi o idee buna .
Programul e imbunatatit dupa o idee dintr-un ziar .  Daca aveti vreo idee mai buna o astept ca tocmai am pierdut 91000 azi la 6/49 cu programu' asta . Poate saptamana viitoare castig ceva , macar  la categoria a doua !!!!

PS : Aveti si sura programului ; poate il faceti mai bun

Attached Files

  • Attached File  loto.rar   7.09K   2247 downloads


#2
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Runtime error 200 at 011F:0091.

imi da eroare, nu mere

#3
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
danyboss: iti trebuie un patch pentru ca ai procesor prea rapid

#4
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
adica? explica te rog

#5
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Deci din cate am vazut asta da numere random... deci nu e mare kestie :P :) Initial am crezut ca e ceva cu vreun fisier in care sunt toate numere castigatoare din anii 80 si sa arate probabilitatea ca fiecare numar sa apara... Eu as face un asemenea program daca as avea numerele castigatoare din ultimii 10 ani...

   Am atasat eu varianta patchuita pentru procesoarele 233+ . Am schimbat o singura chestie in sursa : Am schimbat path-ul din c:windowsdesktop in c: deoarece in 2000/XP nu aici e folderul de desktop :)

Attached Files



#6
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
noroc cu postul lui The|SpAwN, ca nu shtiam unde face numere.txt ... Trebuia sa afiseze pe undeva pe ecran. Deci mie-mi merge numere.rar

#7
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Interesant programul, cine castiga primul folosind numerele de aici face cinste?

#8
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.01.2004
Vad ca va pasioneaza subiectu' !
Aveti mai jos toate numerele iesite la joker si ceva incercari de a le "mirosi" pe alea care o sa iasa ( nu s-a prea intamplat !!! ).
Exista o coloana in fisierul Book2.xls care arata o eroare din cauza ca Excelu' nu stie sa calculeze factorialu' peste o anumita valoare (sau nu poate Pc meu : un super P200MMX !!) . In rest toate bune !!


PS : Multumesc pentru modificari si scuze ca n-a putut sa va raspund mai repede ! :cya:

Attached Files



#9
jmf

jmf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 06.06.2002
Am facut si eu un program din asta mai demult, care avea si ceva matematica in spate (pe site-ul loto se gasesc numerele de prin 92 incoace parca) si tot n-am castigat... Deh, cand ies numere gen 1,5,9... ce sa mai faci :)

#10
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

Quote

Originally posted by The|SpAwN
Deci din cate am vazut asta da numere random... deci nu e mare kestie :P :) Initial am crezut ca e ceva cu vreun fisier in care sunt toate numere castigatoare din anii 80 si sa arate probabilitatea ca fiecare numar sa apara... Eu as face un asemenea program daca as avea numerele castigatoare din ultimii 10 ani...  


Am gasit eu undeva pe Net odata, numerele castigatoare din fiecare saptamana, ori de la inceputuri, ori din ultimii multi ani, am sa ma gandesc unde era, am sa mai caut si am sa postez adresa aici... Poate construiesti softul ala, da roade, de inchid astia Loteria nationala!:)

#11
Tzevaru

Tzevaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 01.01.2004
Site-ul loteriei este aici http://www.loto.ro/frToate1.htm.
Despre probabilitatea ca un program sa determine niste numere cat de cat bune nu prea cred ca o sa prindem asa ceva . Ar trebui sa luam in calcul prea multe elemente care tin de tehnica extragerii  incat  nu s-ar merita calcul

#12
alin_nic

alin_nic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.06.2004
Rezultate la tragerile Loto 6/49 in perioada 8 aug. 1993 - 21 dec. 1997

http://www.loto.ro/RZ-649/Loto649.htm

Rezultate la tragerile 6/49 incepind cu: 1998-01-04

http://www.loto.ro/RZ-649/lo649to.asp

Sper sa va ajute.
Si imi dati si mie o bere cand castigati :)

#13
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Bai, voi nu aveti ce face.
Una din cea mai mare aberatie de la noi -LOTO
Dati bani ca sa castige altii!

Numai intr-o tara ca Romania joaca atatia oameni

#14
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
orice numar poate sa iasa .... dar de iesit iese cel nejucat.
am jucat ani buni un fond de 20 de numere in mai multe scheme reduse
nu una de 20. Niciodata nu am prins 6 din 20 .
sunt sigur ca la norocul meu , daca sunt 99 de lozuri cish si unul necishtigator , ala al meu este.
Facusem un programel in basic (HC 85 cine shi le aminteste) cu tragerile
pe 5 ani ,afinitatii de numere ,legaturi , perioade  ......dar daca nu ai mincat
kk la timpul lui, geaba.
Daca insa nu contribui la taxa pe prostie ajungi ca jidanul din banc: se tot
ruga in fiecare an la zidul lor acolo pina cind la batrinete la rugaciune cind
ii reprosa LUI ca nu cistiga se aude o voce din cer: cum sa cistigi daca n-ai jucat niciodata?
Bafto delodelo.

#15
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Si totusi... daca ii dai numerele din 98 incoace softului nu iti extrage numerele care sunt cel mai probabil din lume sa cada la urmatoarea extragere? Eu n-am o treaba cu matematica, neam, insa ma gandesc ca LOTO nu a inceput de 2-3 ani ci de atatia, si daca aveti atatea numere de la atatea extrageri la dispozitie, s-ar putea face un algoritm ceva, nu?

#16
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Un generaor de numere aleatoare pt. 6 din 49, gasiti si pe:
http://www.my-press.com/
Dati click pe "Numerele Mele Norocoase!"

NOROC ;)

#17
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

StGermain, on Aug 26 2004, 17:38, said:

Si totusi... daca ii dai numerele din 98 incoace softului nu iti extrage numerele care sunt cel mai probabil din lume sa cada la urmatoarea extragere? Eu n-am o treaba cu matematica, neam, insa ma gandesc ca LOTO nu a inceput de 2-3 ani ci de atatia, si daca aveti atatea numere de la atatea extrageri la dispozitie, s-ar putea face un algoritm ceva, nu?

<{POST_SNAPBACK}>



      Ceea ce spui e o prostie . S-ar putea face un algoritm daca ar fi folosite aceleasi bile de fiecare data timp de cativa ani si s-ar folosi acelasi sistem de extragere (mashina). Algoritmul ar putea determina care sunt bilele care prin greutate si forma ar avea tendinta sa iasa mai des .  
      Din cate stiu eu , sistemul de extragere a fost schimbat in mod repetat in ultimii ani cu masini din ce in ce mai complexe . Dupa mine , cu cat masina exte mai complexa cu atat posibilitatea de fraudare exte mai mare .
      De asemenea , s-a vazut ca in momentele in care numarul de participanti era extrem de mare , au iesit combinatii ciudate cum ar fi 1,2 , 13,14,23,24  etc etc
      Parerea mea este ca erau unele din putinele variante care nu fusesera jucate .
      De altfel , personal , nu am vazut nici un  document care sa ateste ca jucatorii au garantia unei extrageri corecte .  
       Am vazut un film al carui subiect era un concurs de tv in care unul dintre participanti primea intrebarile si raspunsurile corecte . Justitia a fost de acord ca nimeni nu a avut de pierdut .
        Cam la fel este si aici . Nu semneaza nimeni nici un contract prin care sa iti garanteze ceva . In afara de asta , la nivelul la care a ajuns coruptia in Ro in ziua de azi nu cred ca Loteria a scapat neatinsa .

Edited by cspot, 09 September 2004 - 18:44.


#18
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
[

cspot, on Sep 9 2004, 19:43, said:

S-ar putea face un algoritm daca ar fi folosite aceleasi bile de fiecare data timp de cativa ani si s-ar folosi acelasi sistem de extragere (mashina). Algoritmul ar putea determina care sunt bilele care prin greutate si forma ar avea tendinta sa iasa mai des . 

Da, datorita imperfectiunilor fizice ale sistemului anumite bile au tendinta sa iasa mai des. Orice sistem fizic are tendinta sa  repete anumite fenomene. Este un fapt statistic. Deci problema ar trebui tratata statistic, nu probabilistic. Ar trebui stiut la ce interval schimba loteria bilele si masina de extragere si folosite datele din intervalul respectiv. Ar trebui jucate scheme complexe, nu ceva de genul cele mai iesite 6 numere. Poate asa ar iesi o data pe an 2-3, poate chiar patru numere.
By the way: a auzit cineva de lanturi Markov?

Greetz!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate