Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 Lipsa etrieri noduri

nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament
 

cel mai inspaimantator film

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
639 răspunsuri în acest subiect

#559
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.057
  • Înscris: 10.11.2006
Blair Witch e amuzant, at best.

#560
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.022
  • Înscris: 16.07.2007
nu m-a impresionat Blair Witch Project si m-a durut si capu' dupa ce l-am derminat .In genul asta e mult mai reusit Rec.The Orphanage e tare.Silent Hill a fost cat de cat dragut.La capitolul fantome/spirite japonezii reusesc sa creeze o atmosfera foarte buna in filmele lor (The Ring,The Grudge,Dark Water).Ah,foarte tare mai ales pt vremea lui a fost The Shining si Jack Nicholson e genial.Filmul meu preferat e oricum The Exorcist(ala original din anii '70 cu Linda Blair).

#561
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postschrodinger, on Apr 13 2008, 18:45, said:

Numai scena cu broasca testoasa para reala.


Din cauza ca e reala. Sunt mai multe animale in film care au parte de morti cat se poate de reale.

#562
sandgrl

sandgrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 08.08.2007
[REC] este intr-adevar un film reusit.ba mai mult, chiar am tresarit la unele faze. un film foarte bine realizat, intens, si care te tine in suspans.

LE: am vazut si Samhain trecut pe-aici. e destul de sadic, dar nu inspaimantator.

Editat de sandgrl, 20 aprilie 2008 - 21:00.


#563
pinhed

pinhed

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 01.04.2008

View Postsandgrl, on Apr 20 2008, 18:59, said:

[LE: am vazut si Samhain trecut pe-aici. e destul de sadic, dar nu inspaimantator.
Samhain ... nici vorba de inspaimatator doar ffff scarbos si oricum asemanator cu wrong turn

:deadtongue: ce am vazut de curand...seria Hellraiser (opt :naughty: )  din care de apreciat primele partzi din 80 si cv dupa care nu se mai leaga filmul ... oricum ideea e originala si merita vazut (de la A la Z)

#564
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 10.04.2008
A l'intérieur http://www.imdb.com/title/tt0856288/ nu chiar inspaimantator ci socant si extreme de violent,cu un pesonaj negativ monstruos,de neoprit care pana la urma isi atinge scopul(sa nu credeti ca singura ei menire(villainul e o femeie) e sa casapeasca in stanga si dreapta,dorinta ei e mai mult decat atat).

Editat de HorrorMaster, 05 iulie 2008 - 10:16.


#565
EuMaOmor

EuMaOmor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 112
  • Înscris: 04.06.2008
Stephen King. Horror master, după mine.
Storm of the century
Nightmares and dreamscapes
Dreamcatcher
The shining

L.E. Și multe altele, tot de la mister King. The master.  :newblush:

Editat de EuMaOmor, 05 iulie 2008 - 10:34.


#566
Gauritttu

Gauritttu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 08.10.2007
va iau pe toti...

the messengers

am facut pe mine atunci

#567
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.128
  • Înscris: 27.12.2006

View PostHorrorMaster, on Jul 5 2008, 11:15, said:

A l'intérieur http://www.imdb.com/title/tt0856288/ nu chiar inspaimantator ci socant si extreme de violent,cu un pesonaj negativ monstruos,de neoprit care pana la urma isi atinge scopul(sa nu credeti ca singura ei menire(villainul e o femeie) e sa casapeasca in stanga si dreapta,dorinta ei e mai mult decat atat).

Trebuia sa-l bagi si la filme violente  :coolspeak:

#568
hellboy666_germy

hellboy666_germy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 119
  • Înscris: 19.08.2008

View Postschrodinger, on Apr 13 2008, 18:45, said:

canibal holocaust nu mi-a parut deloc ca ar avea faze reale.Se vedea ca e trucat la greu.Numai scena cu broasca testoasa para reala.



Daca citesti pe wikipedia despre Cannibal Holocaust vei vedea ca oamenii din anii 80' credeau ca regizorii au omorat actorii in fata camerei  :lol:


in orice caz e un film interesant de vazut, de aventura dar putin.......putin mai mult.....chiar foarte scarbos :D


shi daca tot vrei un film horror incercati They ca este destul de bine facut mai putin sfarsitul  <_<

Editat de hellboy666_germy, 27 august 2008 - 20:10.


#569
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 923
  • Înscris: 01.08.2006
Caut filme, nu neaparat horror, dar sa fie vorba despre diavol (lucifer), decaderea lui, filme in care apare diavolul sau fiinte ale iadului, filme cat mai apropiate de religia care o cunoastem toti, eventual sa aibe la baza o poveste (legenda)



ps: sa nu aibe prea multe doze de SF si sa nu fie vorba despre exorcizari, daca sunt sa nu reprezinte subiectul principal al filmului.

Editat de DjValy, 29 august 2008 - 22:25.


#570
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.628
  • Înscris: 03.09.2006
Am vazut o groaza de filme de gen insa cel mai tare m-au speriat, datorita varstei pe care o aveam pe atunci, 3 dintre ele:
1. Expresul groazei (nu cunosc denumirea in engleza) difuzat imediat dupa '90: am tras patura peste cap de frica atunci cand am vazut mana aia iesind din cutie;
2. ala cu Ann Putnam, ceva cu niste vrajitoare, vazut singur in casa: secventele di  anii 1700 erau alb-maro si m-au speriat din cale-afara, mai ales faza cand se deschide usa cabinei telefonice, i se deschide unuia gura, i se deschide palma, i se inchide palma si cand redeschide palma avea acolo limba;
3. Dracula cu Cristopher Lee, prima difuzare pe TVR1, nu cred sa fi fost dupa '92: eram la nasii mei care stateau la casa si, normal, aveau wc in curte; nu m-am mai pishat in seata aia :P.
Preferatele mele ar fi Exorcistul, Stigmata si... Iisus-ul lui Zeffirelli.

#571
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostDjValy, on Aug 29 2008, 23:23, said:

Caut filme, nu neaparat horror, dar sa fie vorba despre diavol (lucifer), decaderea lui, filme in care apare diavolul sau fiinte ale iadului, filme cat mai apropiate de religia care o cunoastem toti, eventual sa aibe la baza o poveste (legenda)



ps: sa nu aibe prea multe doze de SF si sa nu fie vorba despre exorcizari, daca sunt sa nu reprezinte subiectul principal al filmului.


End of Days
Bless the Child
The Seventh Sign
Prophecy1,2,3
Omen 1,2,3

#572
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.926
  • Înscris: 26.09.2006
Ghost Rider :D

#573
zmeulcelrau

zmeulcelrau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 100
  • Înscris: 22.05.2004

View Postkrossfire, on Aug 10 2006, 07:52, said:

Cat de cat scary mi s-a parut Rose Red-ul lui Stephen King (3 parti) la prima vizionare - am urmarit cele 4 ore in foc continuu...noaptea, acum vreo 4-5 ani, si la ora aia chiar m-a speriat. Dar daca stau sa ma gandesc, orice film horror cu o doza cat mai mica de stupiditate ar fi facut-o, deci nu, nu cred sa existe un film cu-adevarat inspaimantator din genul horror. (Prefer filmele psihologice sau sociale la cateogria asta - Monstrii nu sunt inspaimantatori , oamenii da !)

Sincer nu impartasesc parerea de mai sus. Imi par mai degraba credibile povestile cu fantome sau demoni decit existenta dezaxatilor care apar prin anumite thrillere psihologice. O persoana care considera ca oamenii pot fi inspaimintatori evident are anumite probleme de integrare sociala.

#574
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.360
  • Înscris: 11.08.2008
Sa va impartasesc si eu cateva exemple:
Eu prefer filmele mai realiste, nu cele in care apare unul fara cap si ii imorata pe toti.

The Happening (2008)
O substanta toxica eliminata de plante ii face pe oameni sa se sinucita

28 Weeks Later (2007)
28 Days Later... (2002)
Este vorba despre rabie. Totul s-a intamplat cand niste oameni au eliberat maimute pe care se faceau teste

I am legend (2008)
Au incercat sa trateze oamenii cu un virus, impotriva cancerului, dar s-a dovedit ca a dat gres.

Shutter
Un om este bantuit de o persoana pe care a omorat-o.

#575
LoginIsFutile

LoginIsFutile

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 107
  • Înscris: 14.05.2008

View PostkkLM, on Aug 30 2008, 01:31, said:

1. Expresul groazei (nu cunosc denumirea in engleza) difuzat imediat dupa '90: am tras patura peste cap de frica atunci cand am vazut mana aia iesind din cutie;

http://www.imdb.com/title/tt0068713/ asta-i, nu? Horror Express. Mda, am tras si eu un urlet pe vremea aia :))

#576
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 07.01.2009
nustiu ce vo parut atat de infricosator THE RING mam uitat singur si naveam nicio grija

View PosteXXocet, on Sep 18 2004, 20:54, said:

Casa diavolului[B], :cursing:
Film vazut in perioada de glorie  a video-urilor, imediat dupa revolutie.
Nici nu stiu care era titlul original, insa mi-a ramas in minte ca un film intr-adevar de groaza. Stiu ca era cu un individ care-si montase o drujba in locul unei maini, actiunea se petrecea la o cabana, multi draci, strigoi, nopate, all the stuff.

nustiu de ce tea speriat casa diavolului eu in special am ras la acest film naveam nicio grija

va rog zicetimi si mie un film de groaza care char sa te .... pe tine de frica ca nustiu ce sa incerc THE RING nu mi sa parut deloc infricosator ca chiar as vrea sa ma sperii si eu

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate