Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 

cel mai inspaimantator film

- - - - -
  • Please log in to reply
639 replies to this topic

#595
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostM0n0, on Feb 12 2009, 00:59, said:

Nu e chestia ca nu te sperie pe tine lawrence...insa e un horror facut exceptional si nu numai din cauza lui Kubrick. E iesit din tiparele normale ale horrorului, e psihologic, nu sunt folosite machiaje ridicole, monstrii sau zombie...nu foloseste gimickuri ieftine si de prost gust. E tensionant de la inceput pana la sfarsit si asta induce starea de infricosare in spectator.
Din punctul meu de vedere e horrorul meu preferat si am vazut si altele din cele vechi pe care le-am considerat bune.

ia-o cu usurelul  :rolleyes: Cred ca am vazut The Shining de 10 ori...am DVD-ul original (this is from someone who doesn't own many DVD's ......)..m-am uitat si la varianta mini-serie, dar nu se compara...Rolul jucat de Jack Nicholson in filmul asta e pe locul 2 dupa OFOTCN, in viziunea mea...

o tachinam un pic pe don'soara....crezi ca m-am transformat peste noapte intr-un teenager care-si duce gagica la "The Mummy" sau "Scary movie" ??? :) sau incepi deja sa-ti iei in primire rolul de mod ? :lol:

#596
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
:lol:
De abia astept zilele cand se leaga lumea de mine ca "ce...esti moderator si ai voie sa zici ce vrei?" ...please don't.
Normal, nu compar in nici un fel actingul dintr-un film de un gen cu actingul dintr-un film de cu totul alt gen...e ca si cum m-as uita la doi actori diferiti cu exceptia a catorva momente.
Plus, nu vorbeam de Jack, ci vorbeam de horroruri :P insa iti impartasesc parerea.

Vreau si eu dvd-ul de la filmul asta...de unde l-ai luat? (The Shining, I mean...)

Edited by M0n0, 12 February 2009 - 01:55.


#597
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
L-am luat de prin SUA...believe it or not, m-a costat fix 3 $, era la "galeata" de reduceri :(   .... in fine, nu povestesc mai multe ca e off-topic....

Abia astept sa se faca oleaca de ordine pe aici ca prea e debandada....

Edited by lawrence38, 12 February 2009 - 02:11.


#598
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Nu stiu , cum pot afira uni ca Rec este mai bun ca Blair Witch Project . Cand vezi un horror nu il vezi pe la ora 13:00 , cand nevasta/mama da cu aspiratorul prin camera ,iar apoi faci pauza de 10 min pentru o tigara . Cred ca as paria ca , cu toti am avea emoti la Blair Witch Project .... vazut seara 20:00> singuri intr-o casa !  Am zis Blair Witch Project pentru ca asta imi vine in minte acum ... si este cat se poate de NR1/2  :P

#599
alina_alinutza

alina_alinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2007
Pe mine chiar m-a inspaimantat The Ring , in special ca l-am vazut la 2 dimineata , singura in casa si cu luminile stinse , chiar m-a speriata fetita aia  :fear: , si The Shining a fost destul de scary ....... si The Grudge :)

#600
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
suspiria misto filmul http://www.imdb.com/title/tt0076786/

#601
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
shrooms http://www.imdb.com/title/tt0492486/
audition  http://www.imdb.com/title/tt0235198/
dark reel http://www.imdb.com/title/tt0883398/
the children  http://www.imdb.com/title/tt1172571/
mai spuneti si voi niste filme tari horror

#602
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Nu stiu daca se pot incadra la horror,dar la thriller cu scene de groaza super ar fi;
Destinatie finala 1,2,3
Saw 1,2,3,4 ,5
Boogeyman-omul negru 1 si 2

#603
WackoJacko

WackoJacko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 15.04.2009
Dead Silence

#604
alextreme

alextreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.05.2009
The Shining si Psycho

#605
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
Dead Silence :vampire:

#606
larynice

larynice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.06.2009
filmul se numeste IT de stephen king ... dar stai linistit ca dak te uitzi acum la el nu tzii se mai pare la fel :P ca si pt mine era singuru film la care ma speriam de nu mai stiam de mine ... dar acum :-j

#607
cArmEnuSh_meTal

cArmEnuSh_meTal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.07.2009
Casa celor 1000 de cadavre este mai pustin de groaza si mai mult scarbos adica...OMUL PESTE...e dezgustator :puke:  in schimb mia placut si nu am vazut sa fi  cnva  de Puscaria Parasita si saw are o mentalitate de mentionat;) :death:

#608
_anathema_

_anathema_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.07.2007
Mie mi-au placut:
1. Rose Red (2002) - cam lung, dar... nu te plictisesti
2. The Changeling (1980) - poveste cu sfarsit oarecum neasteptat
3. Session 9 (2001) - merita vazut pentru fostul azil Danvers
4. The Shinning (1980) - no more need be said
5. Clownhouse (1989) - horror-urile cu clowni sunt cel putin interesante
6. Candyman (1992) - Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candy... / isi mai aminteste cineva de el? :)
nu neaparat in ordinea asta

#609
liviustoica60

liviustoica60

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2008
Nici pe mine nu ma speriat nici un film,si acum tot mai caut un film cu adevat horror,sigurele care mi-au placut a fost  Jeepers Creepers si seria Destinatie Finala,poate si Apel Nepreluat,am citi intreg topicul si incerc sa vad cateva recomandari de la voi,acum vreau sa vad Beyond  the  Limits ,salutare

#610
liviustoica60

liviustoica60

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2008
Am vazut si Beyond the Limits ,o mare porcarie asta nu poate fii numit horror doar pt faptul ca este numai macel si sare sangele cu presiune ,nu il recomand nu aveti ce pierde

#611
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Wrong turn 1&2
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

#612
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005

View PostWackoJacko, on 17th April 2009, 14:08, said:

Dead Silence

Dead Silence, da, cu atat mai mult cu cat vine ca o revigoranta gura de aer proaspat non-gore din obosita masinarie Saw. Filmele cu ventriloci sunt mereu datatoare de fiori. Pour la bonne bouche, mai serviti Magic, cu Anthony Hopkins (Attenborough, regizor) si Dead Of Night (Cavalcanti autor).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate