Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 

Nou - I-TV.RO.

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#73
arestelecom

arestelecom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.10.2007
bla bla bla....le-am platit 1 mil prin internet si mi-au actualizat 1 luna in loc de 4...hai safim seriosi ca mai au mult pana sa fie ok...plus ca dupa o groaza de emailuri date mi-au raspuns ca "nu s-a facut actualizarea" actualizare care si in prezent  "e pe vine"

Edited by arestelecom, 11 December 2007 - 01:08.


#74
arestelecom

arestelecom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.10.2007

 bogdanmilan, on Jun 1 2007, 10:30, said:

Bai da frate da cu bani astia dupa 4 luni pot sa imi iau Tuner TV.Io zic ca e scump totusi.
bla bla bla....le-am platit 1 mil prin internet si mi-au actualizat 1 luna in loc de 4...hai safim seriosi ca mai au mult pana sa fie ok...plus ca dupa o groaza de emailuri date mi-au raspuns ca "nu s-a facut actualizarea" actualizare care si in prezent  "e pe vine"

#75
arestelecom

arestelecom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.10.2007

 djmaxx, on May 16 2007, 01:40, said:

Providerul de televiziune pe PC "i-TV" si-a propus 40.000 de clienti si venituri de 0,5 mil. euro
Providerul de televiziune digitala pe internet i-TV s-a lansat ca urmare a unei investitii initiale in echipamente si contracte de 100.000 euro, oficialii anticipand ca in doi ani vor atinge 30-40.000 de utilizatori si venituri de 500.000 euro in primul an.
i-TV este un serviciu al companiei Synco Telecom. Aceasta are capital 100% romanesc si este controlat de doi oameni de afaceri romani. Serviciul presupune livrarea pe computer a canalelor TV ce sunt receptionate in mod obisnuit prin cablu TV.

Lucian Obrocea, directorul executiv al i-TV si actionar cu 50% in companie, a spus pentru DailyBusiness ca se asteapta ca televiziunea sa intre pe profit tot dupa doi ani de activitate, timp in care scopurile principale sunt largirea gamei de programe si extinderea serviciilor prin incheierea de contracte cu furnizorii de internet broadband din afara Bucurestiului.

In prezent, televiziunea digitala pe internet are contracte individuale incheiate cu fiecare din cele peste 50 de canale TV din diverse arii. "Cel mai tarziu vom incepe sa emitem incepand cu 1 iunie. Deocamdata, ne concentram cel mai mult pe incheierea de contracte cu providerii de internet din Bucuresti", a spus Corina Cozminca, marketing manager la i-TV.

Printre canalele TV ce pot fi receptionate direct pe computer se numara TVR 1 si 2, Prima TV, National TV, Kanal D, MTV, Telesport sau Realitatea TV. De asemenea sunt disponibile si canale mai putin uzuale, precum GoodLife Channel, Pratech, Motors Tv, Direct Digital TV.

Deocamdata este disponibil spre abonament un singur pachet, de baza. Intr-o perioada promotionala pana la jumatatea lunii viitoare, acesta va costa 25 lei, urmand ca dupa aceasta data costul acestuia sa fie de 39 lei pe luna. Abonamentul se achita pe internet, televiziunea fiind disponibila doar on-line pentru clientii care au conexiune la internet cu o viteza minima de 2,5 megabiti.

Prezenta si aparitia oficiala a i-TV in cadrul CERF a costat 20.000 euro, urmand ca publicitatea ulterioara sa fie realizata in special online.
sursa:http://www.dailybusiness.ro/providerul-de-televiziune-pe-pc-i-tv-si-a-propus-40-000-de-clienti-si-venituri-de-0-5-mil-euro_cat-4_article-2609.html

La 39 lei /luna pt 45 canale sau 50 cat or fi mi se pare ff mult.deci nu e o varianta sa renunti la cablu in favoarea acestui serviciu.mai ales ca serviciul momentan ofera doar vizionare in pagina explorer, control  sunet si epg, neexistant posibilitati de inregistrare sau reglare imagine(16:9 sau luminozitate, contrast,etc) sau alte posibiliti similare uni stb digital.In plus trebuie sa ai conexiune ff buna de internet plus ca vizionarea se face doar dupa ip'ul pe care e facut contul.Un pret acesibil multor categorii de "internauti" ar fi 10 lei/luna , poate asa ar ajunge la 40.000 de utilizatori cat si'au propus, parerea mea.....
bla bla bla....le-am platit 1 mil prin internet si mi-au actualizat 1 luna in loc de 4...hai safim seriosi ca mai au mult pana sa fie ok...plus ca dupa o groaza de emailuri date mi-au raspuns ca "nu s-a facut actualizarea" actualizare care si in prezent  "e pe vine"

#76
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007
Hello !

As dori sa stiu daca posturile Cartoon Network si Boomerang sunt dublate in romana la i-TV.

Multumesc.

#77
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,479
  • Înscris: 17.06.2007

 t0rrent, on Dec 11 2007, 05:33, said:

Hello !

As dori sa stiu daca posturile Cartoon Network si Boomerang sunt dublate in romana la i-TV.

Multumesc.

boomerang nu este tradus (inca) pe nicaieri in Romania iar cartoon network e in engleza pentru ca cei de la i-tv "asa au incheiat contractul"

#78
georgii08

georgii08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.02.2007
Salut, numele meu este N Marius , am un cont  la I-TV facut de curand si sunt foarte nemultumit . Nu ma asteptam la o asa proasta calitate a imaginii tinand cont ca este vorba de ip-tv, care are un standard foarte ridicat .Daca ati facut optiunile "low bitrate si normal bitrate" de ce nu ati facut si optiunea "HI BITRATE", si sa oferiti celor care au o conexiune la internet mai buna, o rezolutie mai mare decat cea de la low-bitrate si "cica" normal bitrate .
    Oferiti macar o calitate a imaginii NORMALA
                                        
                                                                      
                                                                                                          Va multumesc !

#79
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,479
  • Înscris: 17.06.2007

 georgii08, on Jan 5 2008, 22:44, said:

Salut, numele meu este N Marius , am un cont  la I-TV facut de curand si sunt foarte nemultumit . Nu ma asteptam la o asa proasta calitate a imaginii tinand cont ca este vorba de ip-tv, care are un standard foarte ridicat .Daca ati facut optiunile "low bitrate si normal bitrate" de ce nu ati facut si optiunea "HI BITRATE", si sa oferiti celor care au o conexiune la internet mai buna, o rezolutie mai mare decat cea de la low-bitrate si "cica" normal bitrate .
    Oferiti macar o calitate a imaginii NORMALA
                                        
                                                                      
                                                                                                          Va multumesc !

Nu inteleg de ce esti nemultumit de i-tv pentru ca la mine pe optiunea "normal bitrate" absolut toate posturile tv se vad foarte clar inclusiv otv care de obicei se vede jalnic pe net. Posturile sunt preluate direct de pe satelit (pe baza de contract, bineinteles) si la mine se vad super (exceptand perioadele cand unele canale "cad")

#80
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
Se vede bine la mine, nu crystal clear, da bine ... binenteles vorbesc de posturile oferite gratis :D ... un dispozitiv care sa redea posturile la tv, altul decat pc-ul, le-ar mai trebui

#81
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006
in urma unui mail postat de mine pe blogul lor in care caracterizam activitatea lor cam lenta in privinta dezvoltarii grilei de programe , am primit pe 08.01.08 urmatorul raspuns de la i-tv pe care il redau partial  :

''Primirea unei licente pentru redistribuirea unui post TV dureaza destul de mult, pentru ca sunt implicate mai multe aspecte, de la incheierea contractului cu postul sau reprezentatii acestuia pana la obtinerea acordului CNA, care este foarte important pentru functionarea in conditii legale.
Referitor la Euro Sport avem acordul reprezentantilor din Franta, iar cel tarziu saptamana viitoare contractul va fi semnat. A durat destul de mult pentru ca suntem primul serviciu din Romania care furnizeaza tehnologia IPTV direct pe PC, lucru care este nou pentru ei si au avut nevoie de timp pentru a testa solutia oferita de noi.
Cazul Deluxe Music este un pic mai special, deoarece trebuie sa clarificam cu UCMRADA drepturile de autor cu privire la introducerea acestui post. Asteptam sa primim decizia Dlor.
Totodata in acesta luna o sa introducem ProTV International, Bloomberg, Super RTL, RTL, ProSieben si Sat 1.
O sa va tin la curent cu privire la introducerea posturilor EuroSport si Deluxe Music."

#82
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006
in urma unui mail postat de mine pe blogul lor in care caracterizam activitatea lor cam lenta in privinta dezvoltarii grilei de programe , am primit pe 08.01.08 urmatorul raspuns de la i-tv pe care il redau partial  :

''Primirea unei licente pentru redistribuirea unui post TV dureaza destul de mult, pentru ca sunt implicate mai multe aspecte, de la incheierea contractului cu postul sau reprezentatii acestuia pana la obtinerea acordului CNA, care este foarte important pentru functionarea in conditii legale.
Referitor la Euro Sport avem acordul reprezentantilor din Franta, iar cel tarziu saptamana viitoare contractul va fi semnat. A durat destul de mult pentru ca suntem primul serviciu din Romania care furnizeaza tehnologia IPTV direct pe PC, lucru care este nou pentru ei si au avut nevoie de timp pentru a testa solutia oferita de noi.
Cazul Deluxe Music este un pic mai special, deoarece trebuie sa clarificam cu UCMRADA drepturile de autor cu privire la introducerea acestui post. Asteptam sa primim decizia Dlor.
Totodata in acesta luna o sa introducem ProTV International, Bloomberg, Super RTL, RTL, ProSieben si Sat 1.
O sa va tin la curent cu privire la introducerea posturilor EuroSport si Deluxe Music."

#83
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,479
  • Înscris: 17.06.2007
de eurosport 2 amineste ceva?

#84
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006

 donmarinica, on Jan 9 2008, 21:45, said:

de eurosport 2 amineste ceva?

in mail-ul de raspuns se vorbeste de Eurosport la general, desi, eu cand am postat pe blogul lor faceam precizarea ca Eurosport emite pentru Romania nu mai putin de 3 canale tv ( Eurosport 1 varianta "internationala"; Eurosport 2 varianta "internationala" si Eurosport 2 Romania- cel care transmite meciurile din Premier League...
sa speram ca pana la urma va fi asa....

#85
unique2

unique2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 15.07.2006
Spun ei acolo ca receptia NU este posibila din afara Romaniei. Cine imi spune si mie cum sa simulez un IP de Romania?

#86
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

 unique2, on Jan 11 2008, 00:07, said:

Spun ei acolo ca receptia NU este posibila din afara Romaniei. Cine imi spune si mie cum sa simulez un IP de Romania?

VPN sau proxifier.... merge garantat...desi sincer mai bine si mai ieftin iesi daca emiti chiar tu de acasa din romania oriunde in lume (poti folosi slingbox sau un pc+tv tuner)  :peacefingers:

#87
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,479
  • Înscris: 17.06.2007
Am trimis un mail celor de la i-tv in legatura cu eurosport si tcm 24 si am primit urmatorul raspuns: "Contractul cu Eurosport o sa fie definitivat la sfarsitul acestei luni. Astfel, cel tarziu in luna Februarie o sa introducem Eurosport, Eurosport 2 si Eurosport News.

Postul TCM 24 h va fi disponibil in luna Februarie.

In aceasta luna o sa introducem ProTV International, Bloomberg, Super RTL, RTL, ProSieben si Sat 1."

#88
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006
se pare ca , cei de la i-tv au reusit sa semneze contractul pentru TCM 24/24 si CARTOON 24/24 si dupa cum se anunta pe blogul lor , aceste canale vor fi introduse in doua - trei saptamani....ce bine ar fi...

#89
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005

 daniel1976, on Jan 11 2008, 22:50, said:

se pare ca , cei de la i-tv au reusit sa semneze contractul pentru TCM 24/24 si CARTOON 24/24 si dupa cum se anunta pe blogul lor , aceste canale vor fi introduse in doua - trei saptamani....ce bine ar fi...

este o veste excelenta!

#90
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006

 donmarinica, on Jan 11 2008, 22:46, said:

Am trimis un mail celor de la i-tv in legatura cu eurosport si tcm 24 si am primit urmatorul raspuns: "Contractul cu Eurosport o sa fie definitivat la sfarsitul acestei luni. Astfel, cel tarziu in luna Februarie o sa introducem Eurosport, Eurosport 2 si Eurosport News.

Postul TCM 24 h va fi disponibil in luna Februarie.

In aceasta luna o sa introducem ProTV International, Bloomberg, Super RTL, RTL, ProSieben si Sat 1."
sunt curios ce versiune a Eurosport 2 este ..cea pt romania & ungary sau versiunea cea mai des intalnita in realitate , cea internationala...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate