Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Nou - I-TV.RO.

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#1
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Are cineva cont la i-tv.ro , mi-am facut cont acum 3 zile si e gratuit pana pe 1 iunie vizionarea tuturor canalelor, se vede f bine si pe full screen.

Mai astept pareri.

#2
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
STIE CINEVA mai multe despre sistemul asta?. Preturi.. grile... etc..

practic daca ai conexiune pppose si te dezconectezi nu-ti mai merge.

#3
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,358
  • Înscris: 31.08.2006

View Posta_d_y, on May 16 2007, 00:13, said:

STIE CINEVA mai multe despre sistemul asta?. Preturi.. grile... etc..

practic daca ai conexiune pppose si te dezconectezi nu-ti mai merge.


Asa e. Daca ai IP dinamic trebuie sa tii calc-ul non-stop in functiune si sa nu te puna gaia sa intrerupi legatura la net sau sa-i dai vreun restart ca poti sa-i spui PA programului.  Cred ca orice comentariu e de prisos...

#4
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
SIGUR va fi o solutie ! Dar trebuie depasita perioada de teste

Oricum initiativa e f bine primita.

Multe canale nu se regasesc in grilele nenorocitilor astora care isi bat joc de noi ( si ma refer aici la IUPISI care te stoarce de bani )

#5
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
Providerul de televiziune pe PC "i-TV" si-a propus 40.000 de clienti si venituri de 0,5 mil. euro
Providerul de televiziune digitala pe internet i-TV s-a lansat ca urmare a unei investitii initiale in echipamente si contracte de 100.000 euro, oficialii anticipand ca in doi ani vor atinge 30-40.000 de utilizatori si venituri de 500.000 euro in primul an.
i-TV este un serviciu al companiei Synco Telecom. Aceasta are capital 100% romanesc si este controlat de doi oameni de afaceri romani. Serviciul presupune livrarea pe computer a canalelor TV ce sunt receptionate in mod obisnuit prin cablu TV.

Lucian Obrocea, directorul executiv al i-TV si actionar cu 50% in companie, a spus pentru DailyBusiness ca se asteapta ca televiziunea sa intre pe profit tot dupa doi ani de activitate, timp in care scopurile principale sunt largirea gamei de programe si extinderea serviciilor prin incheierea de contracte cu furnizorii de internet broadband din afara Bucurestiului.

In prezent, televiziunea digitala pe internet are contracte individuale incheiate cu fiecare din cele peste 50 de canale TV din diverse arii. "Cel mai tarziu vom incepe sa emitem incepand cu 1 iunie. Deocamdata, ne concentram cel mai mult pe incheierea de contracte cu providerii de internet din Bucuresti", a spus Corina Cozminca, marketing manager la i-TV.

Printre canalele TV ce pot fi receptionate direct pe computer se numara TVR 1 si 2, Prima TV, National TV, Kanal D, MTV, Telesport sau Realitatea TV. De asemenea sunt disponibile si canale mai putin uzuale, precum GoodLife Channel, Pratech, Motors Tv, Direct Digital TV.

Deocamdata este disponibil spre abonament un singur pachet, de baza. Intr-o perioada promotionala pana la jumatatea lunii viitoare, acesta va costa 25 lei, urmand ca dupa aceasta data costul acestuia sa fie de 39 lei pe luna. Abonamentul se achita pe internet, televiziunea fiind disponibila doar on-line pentru clientii care au conexiune la internet cu o viteza minima de 2,5 megabiti.

Prezenta si aparitia oficiala a i-TV in cadrul CERF a costat 20.000 euro, urmand ca publicitatea ulterioara sa fie realizata in special online.
sursa:http://www.dailybusiness.ro/providerul-de-televiziune-pe-pc-i-tv-si-a-propus-40-000-de-clienti-si-venituri-de-0-5-mil-euro_cat-4_article-2609.html

La 39 lei /luna pt 45 canale sau 50 cat or fi mi se pare ff mult.deci nu e o varianta sa renunti la cablu in favoarea acestui serviciu.mai ales ca serviciul momentan ofera doar vizionare in pagina explorer, control  sunet si epg, neexistant posibilitati de inregistrare sau reglare imagine(16:9 sau luminozitate, contrast,etc) sau alte posibiliti similare uni stb digital.In plus trebuie sa ai conexiune ff buna de internet plus ca vizionarea se face doar dupa ip'ul pe care e facut contul.Un pret acesibil multor categorii de "internauti" ar fi 10 lei/luna , poate asa ar ajunge la 40.000 de utilizatori cat si'au propus, parerea mea.....

#6
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Multumim de articol

e foarte scump nene ... mai bine fac ab la un provider digital :D

#7
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Imaginea e f. buna dar mananca mult din banda de net ...pretul la care va fi oferit insa e prea mare

Deocamdata sunt putine programe ...oricum e un inceput si e bine ca cineva a avut curajul sa investeasca in chestia asta iar cu timpul, piata si concurenta, vor regla pretul si calitatea serviciului

[ http://i108.photobucket.com/albums/n17/twoPEU/ggg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,358
  • Înscris: 31.08.2006
Mi se pare un pret enorm avand in vedere si serviciile pe care le ofera. Ma intreb cum vor face fata (mai ales cu pretul asta piperat) in conditiile in care si asa piata e saturata de servicii similare oferite prin cablu sau direct prin satelit. Oricum , asa cum banuiam baietii conteaza pe abonatii cu "potenta" din Romania. Din start sunt exclusi "amaratii"  care nu-si pot permite sa plateasca un abonament la net de 2,5 Mb. Va dati seama ca si ala e destul de scump si insumat cu asta... Banuiesc ca se vor gasi totusi destui sa arunce banii pentru un moft costisitor. Din partea mea: NEXT !

#9
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006
Pe langa pretul enorm pentru serviciul lor, mai trebuie sa platesc un pret enorm si pentru o conexiune de cel putin 2MB/s, plus ca cica trebuie sa fiu NEAPARAT din Bucuresti, si nici sa-mi schimb IP-ul.

Imi pare rau, dar trebuie sa refuz!  :death:

#10
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
nu trebuie sa fi (neaparat) din Bucuresti, stiu ca asa scrie pe undeva dar nu e adevarat... eu sunt din provincie si merge perfect @ UPC 4mbps din care el consuma intre 2 si 3

Edited by Jaguar Paw, 16 May 2007 - 09:36.


#11
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
din poza se vede ip-ul lor si banda folosita (exclusiv de internet explorer pe care il folosesc acum pt vizionare pt ca firefox imi da o eroare)

PS Nu am mai apucat sa dau edit...nu stiu de ce nu poti da edit dupa vreo cateva minute aici pe softpedia  :ciocan:

[ http://i108.photobucket.com/albums/n17/twoPEU/iiip.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View PostJaguar Paw, on May 16 2007, 10:55, said:

din poza se vede ip-ul lor si banda folosita (exclusiv de internet explorer pe care il folosesc acum pt vizionare pt ca firefox imi da o eroare)
[ http://i108.photobucket.com/albums/n17/twoPEU/iiip.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La mine e invers: Firefox merge OK, IE nu merge.

#13
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View PostZygoth, on May 16 2007, 10:31, said:

Pe langa pretul enorm pentru serviciul lor, mai trebuie sa platesc un pret enorm si pentru o conexiune de cel putin 2MB/s, plus ca cica trebuie sa fiu NEAPARAT din Bucuresti, si nici sa-mi schimb IP-ul.

Imi pare rau, dar trebuie sa refuz!  :death:



ai o problema!  nu e vorba de 2 mB, ci de 2 mbps. in plus, nu vad care e acel pret enorm pentru o astfel de conexiune? pretul pentru 6 mbps e de 110 lei, suma modica daca ar merge astfel tot timpul, macar pe http. din pacate, seara e departe de acei 6 mega...

#14
necenzurat

necenzurat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 29.12.2005
Costuri:
35 RON/luna daca ai cont dupa 1 iulie
25 RON/luna daca ai cont inainte de 1 iulie

Grila de programe "nu exista" toate posturile sunt doar intr-o grila

* preturile inca nu sunt 100% sigure

Edited by necenzurat, 17 May 2007 - 15:11.


#15
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postnecenzurat, on May 17 2007, 16:08, said:

Costuri:
35 RON/luna daca ai cont dupa 1 iulie
25 RON/luna daca ai cont inainte de 1 iulie

Grila de programe "nu exista" toate posturile sunt doar intr-o grila

* preturile inca nu sunt 100% sigure

ma intreb daca la preturile astea vor avea mai multi de 100 abonati

#16
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

View Postdjmaxx, on May 17 2007, 18:06, said:

ma intreb daca la preturile astea vor avea mai multi de 100 abonati


Daca ar baga : MTV Dance, TMF, HBO, HBO Comedy, Cinemax , Cinemx 2 , Axn , Axn SCI FI , Axn Crime, MGM, SPORT 1


mai merge... 35 de ron pe luna :rolleyes:

#17
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Calitatea e excelent si merge chiar bine.

Daca ar baga mai multe canale, ar merita 25 lei. Altfel, n-as plati.

#18
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
IN ce camp introduc IP ADRESS?LA username sau la parola?IMI da ca introduc incorect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate