Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Nou - I-TV.RO.

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#37
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
a aparut si AXN

#38
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
se pare ca au aparut si preturile.. 25 ron pe luna :(

#39
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
la mine merge struna pe toate programele ...chiar incep sa agreeez ideea aceasta de iptv..
de altfel chiar le-am trimis un mail cu cateva sugestii :
"1.imbunatatirea calitatii programelor tv emise ,chiar daca asta presupune marirea latimi de banda alocate
pentru un canal.Totusi trebuie sa recunosc ca aveti canale care se vad exceptional, de exemplu :VH1 sau Antena 1

2.imbunatatirea continua a grilei de programe emise, chiar prin actualizari saptamanale sau lunare a grilei
de programe , evident prin adaugarea altor canale noi..

3.inlocuirea subtitrarii de origine nordica de pe canalele: Travel , Zone Reality samd cu subtitrare in
limba romana pentru ca tin sa va reamintesc, cel putin aceste doua canale au sutitrare in limba romana..

4.aici este mai mult o intrebare: as dori sa stiu daca o emiteti in acest format canale tv care deja emit in
format high definition cum ar fi de exemplu: EUROPE2 TV sau CANAL+ ?

5.EPG (electronic personal guide) cum este in prezent pe programul ETNO trebuie introdus la toate celelalte canale..

6.Cateva sugestii de canale care trebuie sa fie introduse in grila dumneavoastra :
-muzica: TMF; DELUXE MUSIC; MCM; MTV DANCE samd
-stiri : EURONEWS; FOX NEWS; SKY NEWS; BBC WORLD samd
-documentare: canalele DISCOVERY; NATIONAL GEOGRAPHIC;
VIASAT EXPLORER; VIASAT HISTORY samd
-filme : TV1000; HBO; CINEMAX; HBO2; HBO COMEDY;
HALLMARK
-sport : SPORT.RO; SPORTKLUB; EUROSPORT1+2; BOOM SPORT
ONE; SPORT1 ;
-programele MediaPro
-programele italiene : CANALE5; ITALIA1; RETE4;
RAIUNO; RAIDUE; RAITRE samd.
-programele germane : RTL; RTL2; SAT1; VOX; samd.."

la care raspunsul lor , venit prompt chiar a doua zi a fost :

" Buna ziua.
Voi raspunde intrebarilor dvs pe rand:
1. Toate programele sunt emise la aceeasi calitate, dpdv i-tv, si anume  
la
2,5mbps. Atata timp cat unele programe se vad ok, si altele mai slab,
vina
este a lor, datorita calitatii cu care emit. Noi receptionam posturile
individual prin satelit, si le retransmitem prin aceeasi metoda, deci,
daca
cateva posturi se vad mai ok, acest lucru se datoreaza faptului ca ei
emit
pe satelit, cu o calitate mai buna(la un bitrate mai mare).
2. Din cate ati vazut, de cand a fost posiblia inregistrarea pe site,
si
pana acum, au mai fost adaugate posturi. Noi lucram in permanenta la
marirea
grilei, dar procedurile legale  pentru introducerea unui post in grila,
sunt
destul de complicate. Numai in legatura cu CNA, din momentul stabilirii
conditiilor comerciale si semnarea contractului cu detinatorii unui
post,
este necesara o perioada de aprox. 2 saptamani pentru aprobarea
modificarii.
3. Se va verifica astazi, si se va remedia.
4. Pentru HDTV la o calitate suficienta, este necesara o transmisie la
minim
8-10mbps(pentru o rezolutie maxima HD (1080), posturile emit pe satelit
cu
40 mbps), si o configuratie PC foarte puternica pentru rulare.
Momentan,
potentialul de abonati care sa poata accesa aceste programe este foarte
mic,
iar contractele cu posturi noi impun costuri foarte de mari. Momentan,
nu
exista un termen asupra momentului cand vom transmite posturi HD.
5. Astazi cel mai probabil, va fi introdus EPG-ul pentru ~40canale, cu
informatii complete in avans pe 7 zile.
6. Programele clasice, care exista pe alti operatori, si pe care nu le
avem,
lipsesc in mare datorita faptului ca proprietarii posturilor nu
agreeaza
ideea de IPTV prin Internet.
   Despre celelalte programe, cel mai probabil cu timpul vor aparea
unele
din ele in grila, fiind solicitate de mai multi utilizatori."

Edited by daniel1976, 02 June 2007 - 10:29.


#40
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
eu sunt curios daca pana acum a platit cineva cei 25 ron/luna

#41
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
se pare ca perioada de gratuitate se aproprie de sfarsit :

"Un weekend de i-TV in plus
Perioada de gratuitate pentru utilizarea i-TV se apropie de sfarsit. Totusi, iti mai facem un cadou, prin prelungirea valabilitatii conturilor gratuite pana luni, 4 Iunie.

Odata cu finalizarea perioadei gratuite, a fost lansat si site-ul www.i-tv.ro, unde pot fi gasite informatii complete despre i-TV si poate fi comandat un cont platit."


#42
DramuletZ

DramuletZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 30.03.2006
pacat :( chiar ma uitam pe i-tv :) la posturile care nu le prind cu conserva de la dolce :D gen: mtv base , hits , romanticaaaaa :lol: doar atat :D

#43
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Stimate Utilizator,


Contul tau i-TV a fost dezactivat, odata cu ajungerea la sfarsitul perioadei de gratuitate.

In speranta ca experienta i-TV a fost una placuta pentru tine, te informam ca incepand cu 1 iunie 2007 este posibila abonarea la serviciul i-TV, pretul abonamentului incepand cu 25RON / luna si putand scadea pana la 17.5RON / luna, pentru plata in avans pe 6 luni.

In situatia in care momentul actual nu este unul propice pentru continuarea utilizarii i-TV contra cost, iti multumim pentru participarea la perioada noastra de test si, speram, pentru reclama facuta printre prietenii tai.

i-TV va fi in continua dezvoltare, urmand ca pe parcurs sa se mai introduca functii noi si alte canale TV. Vom pastra adresa ta de e-mail si te vom anunta pe parcurs despre noutatile i-TV. In cazul in care doresti sa nu mai primesti e-mail-uri de la noi acceseaza link-ul www.i-tv.ro/unsubscribe/14c27c185419056ced31ad79aaa399f0

Momentan, serviciul i-TV prezinta urmatoarele noutati:
-a fost introdus canalul AXN;
-s-au incheiat demersurile pentru introducerea in pachet a programelor Jetix si Jetix Play. Ele vor fi disponibile in grila in maxim 2 zile;

-prin colaborare cu site-ul port.ro, s-a definitivat procedura de preluare a programului TV pentru EPG. Momentan 40 canale beneficiaza de program in format digital, cu descrieri amanuntite pentru filme/emisiuni/seriale, urmand ca toate canalele importante ce urmeaza sa fie adaugate grilei sa beneficieze de aceasta functie;
-a fost introdusa o functie pentru mutarea intr-un Pop-up (fereastra separata) a canalului TV vizionat, pentru o mai usoara pozitionare a acestuia pe ecran. Dimensiunea ferestrei poate fi selectata de catre utilizator, din mai multe variante posibile. Fereastra principala trebuie sa fie mentinuta deschisa in continuare, dar vizualizarea efectiva a posturilor TV nu mai depinde strict de aceasta.


Cu stima,
Echipa i-TV

#44
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
^^   asa, si?  avem si noi mail

#45
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
eu pana la urma m-am abonat la ei ......am luat pt perioada de o luna, sa vad cum se comporta...
bineinteles ca ma ajuta foarte mult "teava" de net ( fiberlink rds care merge constant la 4-5 MB )...
pana akuma totul frumos :
- programele se deschid si se vad foarte bine , cred ca se emit la calitatea la care sunt emise de la emitator..pentru ca apar usoare diferentieri sa zicem , de nuanta , intre sa zicem MTV BASE si DDTV...
- epg-ul este asigurat de site-ul port.ro pe aproape toate programele , exceptie :CCTV9 , VIVA...
- se pregateste introducerea urmatoarelor programe : DISCOVERY , NAT.GEOGRAPHIC, HALLMARK, AXN SCI-FI , AXN CRIME..

#46
bogdanmilan

bogdanmilan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.03.2007
Ati strans si voi macar 50 de abonati:))))???

#47
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006

View Postdaniel1976, on Jun 9 2007, 22:06, said:

- se pregateste introducerea urmatoarelor programe : DISCOVERY , NAT.GEOGRAPHIC, HALLMARK, AXN SCI-FI , AXN CRIME..


se pare ca pana la urma s-au tinut pe jumatate de promisiune (ceea ce este un inceput bun) , adica au introdus: Discovery + Animal Planet , AXN Sci -Fi , Axn Crime ; au programul Jetix Play ( In premiera cred in Romania ) ; au Deutsche welle....chiar au cateva programe bune la calitate a emisiei foarte buna...
cel putin Realitatea se vede mai bine la i-tv decat pe site-ul propriu...
iar acum se pregatesc sa introduca : Deluxe Channel ( un superb canal de muzica ) , Bloomberg , Party tv , se pare ca , cel putin la inceput cei de la i-tv se misca destul de repede in indeplinirea dorintelor abonatilor...as zice chiar mai repede decat unele platforme dth de tip pocnitoare de la noi...
oricum viitorul va arata daca se mentin pe linia pe care au inceput....

#48
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
confirm si eu

I-TV si cu o combinatie de alte site-uri ( pentru Disney, FOX-urile , TMF si trance)  E PERFECTA1

#49
metv

metv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2007
i-tv.ro are de vreo saptamana si varianta low-q in teste (disponibila pe site), la 384kbps, pentru acces de pe laptop prin internet mobil (EVDO sau 3G/ 3G+ ). Cu putina(mai multa) indulgenta, se poate urmari pana si un meci ;).

#50
dreamquestro

dreamquestro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2007
Eu cred ca se face o treaba buna la I-TV ... mai ales ca s'au introdus de azi si AXN-Crime , AXN-SCI-FI ... as avea o singura nemultumire ... nu inteleg de ce se "merge" pe aceleasi posturi care se gasesc la majoritatea operatorilor de cablu tv ... de ce nu se incearca introducerea unor posturi cum ar fi ... TMF Holland sau GOL TV ... CCTV 5 ... posturi care nu exista in grilele nici unui operator TV CABLU ... eu cred ca asa s'ar face cu mult mai multi clienti ... sa fim seriosi ... cine prefera sa dea 25 lei pe atatea posturi ... cand le au si pe cablu tv ... TMF Holland ar fi chiar o idee buna ... sa nu mai spun de celelalte 2 posturi mentionate mai sus ... Sunt nou pe forum aici , sper ca nu deranjez pe cineva ... dar asta e parerea mea ...

#51
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 13.03.2005
Mi-am facut si eu un abonament (momentan pe o luna) si primul aspect de care am fost uimit este calitatea de broadcast. Sincer nici pe TV la provider-ul local nu se vede atit de bine. Un alt punct forte este prezenta perioadei de testare de 5 zile pentru a vedea daca esti multumit de serviciile oferite (been there, done that), iar apoi faptul ca nu esti legat prin vreun contract pe 1 an. Minus: nu exista ProTV si ProCinema - poate le vor introduce cat mai curind.

#52
adrion

adrion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.05.2007
e tare de tot...calitate superioara cablului tv...astept sa adauge si canalele pro apoi ma abonez si eu

#53
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
sa speram

poate vom avea protv-uri

si pachetul hbo ( contra cost ) desigur

#54
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View Posta_d_y, on Sep 6 2007, 17:31, said:

sa speram

poate vom avea protv-uri

si pachetul hbo ( contra cost ) desigur

HBO poti vedea si acuma pe www.hbo.xm.com ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate