Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Nou - I-TV.RO.

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#55
ViruSDanny

ViruSDanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 16.08.2007
..mey stie kreva dak se baga posturi noi la i tv? si dece nu mere jetix play? :rolleyes:

#56
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
sa inteleg ca daca ma conectez de pe laptop di alte locatii chiar daca permite banda nu pot sa accesez serviciul?...

#57
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006
se pare ca , cei de la i-tv au in continuare probleme cu cateva posturi , cum ar fi :
- Jetix Play - desi anuntam mai demult ca au acest canal din oferta in premiera pentru piata tv din romanica , acest canal nu cred sa fi rulat fara probleme ...cel putin de o luna de cand sunt abonat oficial al lui i-tv , Jetix Play nu a mers nici macar o data...
- TVR 1 si Antena 1 - aceste programe , desi sunt in oferta si merg fara probleme in cea mai mare parte a timpului...ei bine , atunci cand sunt transmise meciuri de fotbal sau transmisii din diferite sporturi pe aceste doua canale , ele nu functioneaza deloc...
de canale noi introduse nici nu mai poate fi vorba atata timp cat sunt canale in oferta curenta cu care sunt probleme reale...

#58
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006

 daniel1976, on Sep 23 2007, 21:02, said:

se pare ca , cei de la i-tv au in continuare probleme cu cateva posturi , cum ar fi :
- Jetix Play - desi anuntam mai demult ca au acest canal din oferta in premiera pentru piata tv din romanica , acest canal nu cred sa fi rulat fara probleme ...cel putin de o luna de cand sunt abonat oficial al lui i-tv , Jetix Play nu a mers nici macar o data...
- TVR 1 si Antena 1 - aceste programe , desi sunt in oferta si merg fara probleme in cea mai mare parte a timpului...ei bine , atunci cand sunt transmise meciuri de fotbal sau transmisii din diferite sporturi pe aceste doua canale , ele nu functioneaza deloc...
de canale noi introduse nici nu mai poate fi vorba atata timp cat sunt canale in oferta curenta cu care sunt probleme reale...

s-au rezovat problemele pe care le mentionam anterior cu mentiunea ca programul Jetix Play avand program de 12 ore zilnic este disponibil doar intre orele 07.00-19.00 in restul timpului ecran negru..
- toate programele sunt emise constant de catre i-tv la o calitate de cel putin 2.5MB , iar imaginea este exceptionala pe toate canalele , pe unele se vad mai bine chiar si decat cele de pe cablu..din cate am inteles se foloseste 2.5MB cu un codec MPEG ceea ce face ca la unele cadre foarte rapide la succesiunea de cadre sa apara asa-zisele "macroblocuri " dar cred ca se are in calcul ca pe viitor sa se foloseasca un codec de tip xvid sau divx iar atunci calitatea imaginilor oferite ar fi mult mai buna ( daca se poate spune asa ceva) ..
- de exemplu astazi in grila a foat inclus PARTY TV care din cate am vazut pe unele site-uri este oferit gratuit la 1 mb , dar credeti-ma aceasta imagine nu se compara cu cea oferite de i-tv ...
-urmeaza sa fie introduse in grila : FRANCE24 , TV5 MONDE...

#59
adrion

adrion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.05.2007
france 24??vreau pro-urile....apoi ma si abonez...ca sa nu mai zic eurosporturile...da ma abonez si fara eurosporturi.Pe cand???Si sa nu vii cu vrajeala ca se negociaza ca daca se negocia se bagau.Asa zic si aia de la rcs cu eurosport romania...da ei negociaza cam mult.PEACE

#60
amboomdth

amboomdth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.05.2007
i-tv a introdus party tv la sectiunea demo alaturi de relitatea,money ch si senso -http://www.i-tv.ro/play

Edited by amboomdth, 12 October 2007 - 19:03.


#61
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
bine au facut

imi place postul asta :)

#62
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006

 amboomdth, on Oct 12 2007, 20:00, said:

i-tv a introdus party tv la sectiunea demo alaturi de relitatea,money ch si senso -http://www.i-tv.ro/play


o mizerie de televiziune, resuscitarea fostului atomic, ulterior tvklumea, care ajunsese sa difuzeze numai spanuri romanesti si care, din pacate, era televiziunea muzicala cu cea mai mare audienta!

#63
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
party tv , nu are nicio treaba cu tv k lumea , atomic  ..

#64
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006

 a_d_y, on Oct 13 2007, 17:02, said:

party tv , nu are nicio treaba cu tv k lumea , atomic  ..



nici nu am zis ca ar avea vreo legatura, cu exceptia faptului ca "muzica" e cam aceeasi sau poate chiar mai rau!

Edited by rz, 13 October 2007 - 23:30.


#65
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Nu stiu de ce, dar "simt in urina" ca acest post va avea maaaare succes printre ®romanasii nostri...

#66
svstfn

svstfn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2006
am si euu o intrebare legat de i--tv: i-tv ofera cartoon network 24/7 si tcm 24/7 sau is tot partajate?????
multumesc
svstfn

Edited by svstfn, 16 October 2007 - 23:10.


#67
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
nupe

05-22 cartoon
22-05 tcm

:)

#68
love audio in my car

love audio in my car

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 01.08.2005
se poate inregistra de pe I-TV?

#69
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

 love audio in my car, on Nov 2 2007, 10:23, said:

se poate inregistra de pe I-TV?

Da, se poate :) e un mic trick care nu il pot zice aici din motive evidente :D dar se poate inregistra si de asemenea transmite mai departe orice post transmis pe Itv. (nu exista ceva care sa nu poata fi spart din moment ce semnalul ajunge la tine si ai acces la el....trebuie doar sa imparti lantul de emisie-receptie si sa descoperi/decodifici unde e veriga slaba)

:peacefingers:

Edited by frioan, 03 November 2007 - 02:10.


#70
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.04.2006
Au aparut in grila i-tv trei noi canale :
FRANCE 24 ( varianta in engleza )
FRANCE 24 ( varianta in franceza )
TV5 MONDE EUROPE
Calitatea la care emit aceste programe este exceptionala ( cel putin la mine ) , calitate care de altfel este intalnita si toate celelalte canale i-tv.

#71
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007
Am si eu o intrebare legata de I-TV,

Imi apare mesajul "Valabilitatea contului expira astazi" le sectiunea demo.

Asta apare desi nu mi-am creat nici un cont, si nu am avut nici un abonament la I-tv.

Oare expira perioada de demo pentru totii userii sau doar pentru mine(asta desi nu am nici un cont creat)?

#72
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,479
  • Înscris: 17.06.2007
tu ai primit un cont tip demo care dureaza 3 zile aproximativ. banuiesc ca te-au anuntat ca ti-a expirat contul si te invita sa faci abonament real la ei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate