Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

GPS pe Windows CE 4.2

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postbogdan6179, on Jan 27 2008, 10:26, said:

Salut Cristi 11.Vreau sa te rog si eu ceva...Probabil ca te pricepi la sisteme de navigatie,PDA-uri...etc.
Am un Pocket PC HP iPaq HX2410.Problema mea.....are un windows mobile 2003 in limba germana. :cursing:  Pt mine chiar este o problema pt ca nu inteleg o iota din germana!!!
Vreau sa trec la un alt windows...o resoftare.Un wind.mobile 2003...2005....oricare...dar in engleza sa fie.
Ma poti ajuta te rog in acest sens?..explicatii...pasi..procedee.. :worthy:
Merci anticipat.
Astept raspunsul tau.
PS:
Mergand pe ideea ca me pessenger ai acelai id ca aici,te-am contactat si acolo...SPer ca pe tine... :)

cauta un patch de limba Engleza sau Romana pentru WinMobile!
intreaba-l si pe "badmania98": eu nu am si nici nu-mi plac PDA-urile!

#38
jozsidrum

jozsidrum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2007
Salut, tot legat de WinCE, in speta 5. Am reusit sa intru in Blaupunkt Lucca 3.3, am instalat soft si harti in Resident Flash si incurajat de rezultate am mai "citit" prin Windows, care din pacate e in germana si nu inteleg si mi-a disparut prima data tastatura, de nu mai pot scrie in registri, iar acu nu mai apare nici Resident Flash in explorer. Intrebarea e de unde as putea lua Wince5 pt Lucca, ca asa merge numai de pe SD card si nici nu-i pot pune si alte aplicatii. Recunosc ca e vina mea, m-am grabit sa umblu in el fara backup si fara sa notez pasii facuti, nemaivorbind ca sunt dictionare! Multumiri anticipate pentru ajutor, un link sau concret on ROM pt. Lucca 3.3 simplu, ca vad ca sunt destule aparate in tara!

#39
jozsidrum

jozsidrum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2007

View Postjozsidrum, on Feb 1 2008, 19:19, said:

Salut, tot legat de WinCE, in speta 5. Am reusit sa intru in Blaupunkt Lucca 3.3, am instalat soft si harti in Resident Flash si incurajat de rezultate am mai "citit" prin Windows, care din pacate e in germana si nu inteleg si mi-a disparut prima data tastatura, de nu mai pot scrie in registri, iar acu nu mai apare nici Resident Flash in explorer. Intrebarea e de unde as putea lua Wince5 pt Lucca, ca asa merge numai de pe SD card si nici nu-i pot pune si alte aplicatii. Recunosc ca e vina mea, m-am grabit sa umblu in el fara backup si fara sa notez pasii facuti, nemaivorbind ca sunt dictionare! Multumiri anticipate pentru ajutor, un link sau concret on ROM pt. Lucca 3.3 simplu, ca vad ca sunt destule aparate in tara!

Ma poate ajuta cineva, please?

#40
chris1

chris1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 25.10.2007
Am un Myguide 3100

Quote

de fapt ii MyGuide 3120 Navigator, 20 Channels GPS, 512MB ROM, 64MB RAM, 1100mAh LiIon, WinCE 5.0, MyGuide EasternEurope Map
si are pe ea windows CE core 5.0.
Doresc sa fac teste pe ea dar pt a fi sigur ca nu o sami para rau as vrea sa salvezi sistemul de operare de pe ea.cum pot sa fac o imagine de pe memoria interna?
multumesc anticipat

#41
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postchris1, on Feb 27 2008, 14:36, said:

Am un Myguide 3100  si are pe ea windows CE core 5.0.
Doresc sa fac teste pe ea dar pt a fi sigur ca nu o sami para rau as vrea sa salvezi sistemul de operare de pe ea.cum pot sa fac o imagine de pe memoria interna?
multumesc anticipat

nu e atit de simplu cum pare!
se incepe cu un dump de ROM care ulterior trebuie prelucrat pentru a deveni imagine valida.
gasesti amanunte pe xda-developers.com.

#42
cant

cant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.01.2008
Salut,
Tocamai am formatat un Mio C250 ma ajuta si pe mine cineva cu imaginea Win(din cate am inteles)
Please.
Merci.

#43
huk

huk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 02.02.2005
Am luat si eu un mio c210 SH.
Am sters un fisier de pe el tot incercand sa ma "joc" cu licentele si a inceput sa dea eroare la boot. Am gasit pe net si am reusit sa restorez CEul dar acum imi cere DVDul original MAP sa "recover the software". Are cineva asa ceva acasa sa pot sa fac si eu un restore rapid? Nu cer soft piratat, doar acces la calculatorul cu DVDul in unitate sa-mi restorez si eu device-ul.

Va rog dati-mi un PM sau un mail la huk_mail la mac punct com daca aveti discul. Merci.

P.S. Cred ca ar fi suficient si daca as primi o imagine FATP.BIN si FATP.CKS dupa un device functional (prin backup din boot in ecranul albastru, map tools, copiere pe SD), pentru ca as putea face un restore invers de pe card, dar dureaza mult pana se scriu 200MB. Cu DVDul ar merge mai repede. Nu sunt mofturos, accept orice solutie.

#44
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postcant, on Mar 30 2008, 05:21, said:

Salut,
Tocamai am formatat un Mio C250 ma ajuta si pe mine cineva cu imaginea Win(din cate am inteles)
Please.
Merci.
Ce aveti mai cu ele de le tot formatati aiurea? De ce nu le trageti cate un ciocan mai bine?
Probabil ca se rezolva cu DVD-ul original de restore...

#45
huk

huk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 02.02.2005
N-am gasit inca DVD de Mio C210. Poate sa-mi scrie cineva adresa service-ului sau un nr de telefon de pe garantia mio-ului? Poate ma ajuta ei...

@SuperDuper: Ai fost de un real ajutor.

#46
rpl

rpl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.02.2007
pentru clarion map770 cum ii bag si eu harta romaniei completa.Merge dar nu este full,adica sa aiba toate strazile oraselor din romania.Am incercat tot felul de harti romania.fbl .Pe pocket merge perfect harta romaniei dar pe navigator ioc.La unele spune ca este blocata iar la alta spun ca a expirat :(
Sau cine imi pote spune cum ii fac ubdate sau sa ii bag ceva nou.Nu ma pricep :(
MERSI


#47
cant

cant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.01.2008
Fratilor, chiar nu are nimeni o imagine de win pentru mio c250(winceimg.bin si winceimg.cks)
Sau poate imi spune cineva cum se creaza aceasta imagine ca mai am unul functional(al unui prieten).

#48
mmatei

mmatei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.02.2007
am un falk cu windows ce p el si vreau sa iiinstalez un player video niste programe ,aplicatii stie cineva vreun site cu asa ceva? am nevoie neaparata

#49
nicos008s

nicos008s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.08.2008
salut !  am si eu o mica problema .......... am un gps  ce  ruleaza cu windows ce   de un timp nu mai pot vedea videoclipurile pe el ,daca incerc sa deschid un un fisier mpg de exemplu in cateva secunde iese automat din aplicatie cateodata mai imi da si o eroare  (am facut uplpod la crash ), Se poate face ceva ? trebuie instalat alt player sau codec ? (cum se poate instala ? ca meniul este f simplu imi apar pe ecran doar  aplicatile : navigare , muzica ,filme ,bluetooth,poze ......)

Attached Files


Edited by nicos008s, 23 August 2008 - 20:17.


#50
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
aveti idee cum fac un backup de Win CE la un GPS Becker 7934 EC-107 ?!!

View Postcristian11, on May 19 2007, 08:44, said:

E asa cum am banuit; ai Flash-ul formatat!

Daca mai ai unul functional ar trebui sa incerci asta:

http://wiki.xda-deve...../pmemdump.exe

Adica sa faci o copie dupa cel functional si apoi sa reincarci daca reusesti pe cel sters.
In principiu se instaleaza o aplicatie care face o imagine a ROM-ului pe un SD ( deobicei) .
Apoi cu acesta imagine in functie de program sau se poate flashui direct un device identic
sau in alt caz , se prelucreaza aceasta imagine pe un PC si rezulta tot un ROM care se va folosi pentru flashuit .

Aici ai programele utile la ceea ce ar trebui sa faci:
http://www.xs4all.nl.../xda/tools.html
http://wiki.xda-deve...ls/pdocread.exe

Ideal ar fi sa gasesti undeva imaginea de ROM gata extrasa!
Incearca pe site-ul producatorului (nu cred sa o dea da' cine stie...!) cit si aici:
http://home.scarlet.be/lataupe/


#51
nicos008s

nicos008s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.08.2008

View Postnicos008s, on Aug 23 2008, 20:03, said:

salut !  am si eu o mica problema .......... am un gps  ce  ruleaza cu windows ce   de un timp nu mai pot vedea videoclipurile pe el ,daca incerc sa deschid un un fisier mpg de exemplu in cateva secunde iese automat din aplicatie cateodata mai imi da si o eroare  (am facut uplpod la crash ), Se poate face ceva ? trebuie instalat alt player sau codec ? (cum se poate instala ? ca meniul este f simplu imi apar pe ecran doar  aplicatile : navigare , muzica ,filme ,bluetooth,poze ......)
    din cate vad eu cred ca are o protectie , nu se poate instala nimic in windows................  stie cineva cum se poate sparge aceasta protectie?

#52
cosminbot

cosminbot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.07.2008
Salutari la toata lumea, am si eu un Medion PNA 250 t sau MD96800, a fost crakuit sau heckarit cumva ca mergea cu IGO pe el. Dar...dupa ce s-a descarcat gata a aparut un ecran cu 3 iconite, banuiesc ca era softul original. Ei ca sa ma aflu si eu in treaba am incercat sa fac cumva sa intru in Windows CE.net 4.2 CORE, am pus pe un card SD, 3 fisiere, care presupun  ca trebuiau sa faca sa intre in Windows, asa zicea un nene, dar surpiza dupa reset aparatul imi arata doar pt. o secunda imaginea de startup cu Medion si pe urma am un ecran alb. Daca il conectez la calculator am aces la memoria flash si la windows dar nu stiu ce sa fac sa imi intre din nou softul original care il folosea...sau ceva sa il fac sa mearga din nou. Precizez ca nu am cd sau dvd de instalare.
Daca ma poate ajuta cineva cu vreo idee sau cu un link sau cu orice legat de problema mea ii multumesc din suflet si platesc.
Cu multumiri si respect la toti.

#53
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postcosminbot, on Aug 29 2008, 18:01, said:


daca nu bagi cardul si faci hard reset, ce se intimpla?
ce fisiere sunt cele de pe card?

#54
PuNk

PuNk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.11.2005
cristian am si eu un gps goodmans gnav22 ...si mi-a murit softul de pe el in primul ecran merge doar butonul settings si-atat :-?? ...

ce-i de facut ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate