Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Ascutire Cutite Si Foarfeci

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
cumnatu

cumnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 24.04.2007
Salutare,

Evident deschid topicul cu rugamintea de a fi redirectat daca s-a mai postat ( eu n-am gasit ) .

Detin ( ca oricare dintre noi ) un set de cutite ce s-a tocit de tot si intrucat nu am incredere in nimic din ce este pe piata in domeniu cum ca si-ar pastra lama indeajuns de mult timp cat sa isi scoata banii , vreau sa le ascut.

Pana acum ceva timp era un centru d-asta de ascutit cutite si foarfeci undeva la statia de masina Gorjului-Militari, langa casieria RCS. Acum, nu mai e.

Voi unde le ascutiti ??
Atata timp cat sunt pe raza Bucurestiului astept ajutorul vostru materializat prin descrierea locului unde sunt centre de acest gen !

Multumesc !

#2
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 866
  • Înscris: 31.10.2004
stiu ca era o tocilarie in hala obor la mezanin, dar nu am mai trecut demult pe acolo

#3
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.779
  • Înscris: 29.06.2005
mai era la Gara de Nord, in dreptul statiei de tramvai (nici asta nu stiu daca mai e).

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
solutia gasita de mie: se ia una bucata hard defect. se desface. se pune pe platane o hartie de smirghel. se alimenteaza. si se ascute tot ce vrei in felul asta. sau cu o bucata de piatra de ascutit (imi scapa numele ei acum)

#5
cumnatu

cumnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 24.04.2007
si cica nu-i romanaul inventiv :P . Bravos !

#6
sonkocu

sonkocu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 10.04.2007
pe calea victoriei langa agentia de bliete e un centru acolo aproape toate frizeriile ascut foarfecile acolo

#7
cumnatu

cumnatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 24.04.2007
Mai exact ?? Descrierea adresei tale e... vaga.

Astept instructiuni, multumesc !

#8
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.935
  • Înscris: 27.09.2006

 cumnatu, on May 6 2007, 09:19, said:

Voi unde le ascutiti ??
Atata timp cat sunt pe raza Bucurestiului astept ajutorul vostru materializat prin descrierea locului unde sunt centre de acest gen !

Multumesc !
Salut,
Eu stiu 3:
- la hala Obor pe rampa (in afara halei, pe partea cu targul "modernizat" de toale si primaria sect. 2). Intrarea se face prin str. Chiristigiilor (pe partea dreapta cum stai cu fata la primaria sect. 2). N-am fost pana acum, se pare ca tipul chiar stie meserie. A aparut intr-un articol de ziar.
- pe cal. Grivitei in zona P-ta Matache. Punct de reper statia lui 24 si vizavi de ruinele cinematografului Feroviar. I-am frecventat mai demult, lucreaza bine.
- pe Cal. Victoriei intr-un gang in blocul colt cu str. P-ta Amzei. Pentru cutite merge dar la forfecute de manichiura nu se prea pricepe.

#9
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.183
  • Înscris: 05.02.2003
Eu am ascutit saptamana trecuta cutitele la o tocilarie situata pe strada Margeanului,sector 5, Rahova, vizavi de o biserica.
Este situata chiar langa intrarea unui bloc.Este mica, deci trb sa fii atent ca poti sa treci pe langa ea fara sa o vezi.

In functie de cutit m-a costat  intre 10.000-25.000 ROL (cel mai mare - 30cm lungime costa 25.000 ROL).

#10
antuko25

antuko25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 09.01.2007

 jadcomp, on May 7 2007, 08:07, said:

Salut,
Eu stiu 3:
- la hala Obor pe rampa (in afara halei, pe partea cu targul "modernizat" de toale si primaria sect. 2). Intrarea se face prin str. Chiristigiilor (pe partea dreapta cum stai cu fata la primaria sect. 2). N-am fost pana acum, se pare ca tipul chiar stie meserie. A aparut intr-un articol de ziar.
- pe cal. Grivitei in zona P-ta Matache. Punct de reper statia lui 24 si vizavi de ruinele cinematografului Feroviar. I-am frecventat mai demult, lucreaza bine.
- pe Cal. Victoriei intr-un gang in blocul colt cu str. P-ta Amzei. Pentru cutite merge dar la forfecute de manichiura nu se prea pricepe.


sti ceva daca face(ascute) si patine. acel domn din hala obor la care am fost eu azi -mi-a indicat acest loc.

nu stiu daca a mai intrebat cineva sau nu...dar totusi UNDE GASESC o TOCILARIE , dar atentie ,care imi poate ascuti patinele.

ps: am fost in obor la vreo 2 tocilarii: la nea' mihai si inca unul un pic bronzat si au spus ca nu se baga.

*primul mi-a dat indicatie ca ar fi unul pe stefan cel mare (din auzite) , nu mi-a putut indica locul exact.
**al doilea- mi-a spus sa ma duc undeva pe calea victoriei langa piata amzei , pe un gang (asa ceva).

voi aveti cunostinte de o tocilarie, care imi poate ascuti patinele?!

#11
antuko25

antuko25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 09.01.2007
am fost la cea de la victoriei, nu se ocupa de patine. Insa am fost apoi la patinoarul mihai flamaropol unde pt 10 ron ascute si patine iar pt altii 10 ron intri si te dai pe patinoar. Cool!! Asadar uitati de tocilarii, ele sunt bune doar pt foarfeci topoare si cutite si mai stiu eu ce alte arme albe :D.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate