Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Connex "mega oferta" la cartele

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Pana pe 19 aprilie orice cartela connex costa DOAR 3$ cu credit initial banuiesc ca tot 6$... Ce dreq fratilor se poate si mai ieftin de atat?
Ce e cu miscarile astea disperate ??? Astept sa scada pretul pana cat sa coste cat un bilet de RATB  :OK:
Cred ca au nevoie de bani "grupa mare" de s-au pus pe fraierit populatia cu ofertele astea la cartele...

Pareri ?

#2
Colonelu'

Colonelu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.12.2003
sint anumite target-uri care trebuie atinse astfel incat pierderile sint trecute cu vederea in prima faza

#3
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Creditul este de 5 USD.

#4
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by ezekio
Cred ca au nevoie de bani "grupa mare" de s-au pus pe fraierit populatia cu ofertele astea la cartele...


Eu nu inteleg de ce initiezi un thread pe un ton atit de intrigat, in reactie la o oferta care chiar suna bine fata de altele existente pe piata. Ce nu-ti convine exact? Ca e "suspect" de convenabila? Ca vine de la Connex? Ce anume? :confused:

Dupa unele cazuri memorabile in domeniu, unii au ajuns sa priveasca toate ofertele ca pe niste potentiale "tepe". Luati informatiile legate de oferta, verificati detaliile si procedati in consecinta!

Nu exista o oferta buna pentru toata lumea, adica perfecta. Fiecare stie ce posibilitati are si daca respectiva oferta il avantajeaza intr-adevar. Comentariile circotase nu isi au rostul, mai ales ca oferta cu 50% reducere la abonament continua si acum.  :eek:  Am privit ciudat prima data oferta, dar dupa aceea m-am lamurit ca este o oferta ca oricare alta.

Orange "gifiie", iar Connex vrea mai multi clienti.  :D

#5
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Din punct de vedere strategic rolul cartelelor este de a atrage convorbiri din partea abonatilor. Deci ele sunt money-losing din design, iar Connex si Orange chiar au avut probleme in trecut din cauza procentului mare de "cartelisti".

Probabil ca Mobifon ataca acum piata de Orange si ofera cartelele ca si "initial bait". In high-tech sunt multe oferte care aduc literal pierderi dar recupereaza banii mai tarziu din subscription sau royalties. Consolele de joc sunt o categorie, telefoanele mobile subventionate.

Tot aici intra Amazon.com a fost afacere care a mers mult timp pe rosu din cauza asaltului initial pana acum un an si ceva cand a inceput sa arate profit partial doar de dragul investitorilor, pentru a obtine maximul  de marketshare. Si efectele strategiei se vad, multe companii brick&mortar mutandu-se pe platforma de ecommerce a lor datorita imposibilitatii de a se bate cu ei (Target e un exemplu bun).

#6
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Eu prefer sa primesc o oferta de la CONNEX pentru cartele si ma bucur de ea. Spre deosebire de CONNEX, zgarcitii de la orange nu ar scoate o oferta speciala pentru cartele nici sa-i impusti. Au dat si portocalele un mic bonus de Crăciun (valoarea efectiva a acestuia fiind de doar 1 USD), pe cand CONNEX scoate la oferte speciale una dupa alta.:drac:

#7
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
connex scoate oferte speciale pentru ca doar atat este in stare sa faca, kamaradul este bun  mai ales pentru tariful de seara, dar sa nu uitam ca orange da 1$ pentru 100 de apeluri primite, luna trecuta am primit 4$, chestia asta nu este  la connex.

#8
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
si e primesc... problema e ca n-ai ce face cu ei... tot trebuie sa le dai 5$ pe luna pt ca sa poti suna... asa ca tot teapa e...

probabil o sa-mi iau o cartela si eu...

#9
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
si la connex nu trebuie sa incarci?
O sa cumparati toti cartele o sa faca connex 4.000.000 de clienti , dar cu 2.000.000 activi.
Cumparati fratilor

#10
gaesti

gaesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 03.09.2002
la connex - kamarad...dai 3 usd primesti 5 credit adica maxim 33 minute (in retzea cu kamaradul ) aka  9 centzi minutul ... si asta in doua luni ...ca apoi tb reincarcata ...nu e mare afacere 30 min se duc rapid
sau...cumperi 10 cartele si le activezi pe 10 numere favorite

#11
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu nu o sa uit magaria connex cu cartele kamarad cand de la 1c/min au sarit la 10 c/min....acele cartele kamarad au fost mai scumpe initial, nu s-a precizat NIMIC, fie mic-mic intr-un colt de faptul ca s-ar putea ca tariful sa fie valabil doar 1 an; pur si simplu s-au trezit la un moment dat ca modifica tariful, si nu cu putin, ci de 10 ori !! .....

si sititi de unde provine imensa mea nemultumire ???  i-am vandut unei tipe cu 1 sapt inainte de modificarea tarifelor cartela mea kamarad de 1c/min cu 1.5 mil :D, credit 1$...... m-a injurat aia 6 luni dupa aceea, i-a pus pe unii sa ma alerge si ma bumbceasca ca am tras-o in teapa, ca eu stiam de modificarea tarifelor, sa-i dau banii inapoi.....cu toata placerea ia-s fi dat banii inapoi dar se dusesera....nu am mai pupat baruri, discoteci vreo 5-6 luni :S

#12
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003

Quote

Originally posted by Corbul2004
orange da 1$ pentru 100 de apeluri primite, luna trecuta am primit 4$, chestia asta nu este  la connex.




;yeslol;  ;yeslol;  ;yeslol;  ;yeslol;

Trebuie sa primesc 100 apeluri ca sa primesc 1$.......10x but no thanks....Se pare ca tot Connex se merita mai mult
:)

#13
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by neo27
Trebuie sa primesc 100 apeluri ca sa primesc 1$.......10x but no thanks....Se pare ca tot Connex se merita mai mult  
:)


Sau sa te sune cineva si sa vorbesti 100 de minute, neintrerupt. :D  Practic imposibil, pentru ca, daca respectivul e tot pe Orange, exista un sistem de protectie, care o data la 60 de minute intrerupe convorbirea...  :D  Daca te straduiesti, pina la urma reusesti sa capeti dolarelul portocaliu.

#14
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by aeon
eu nu o sa uit magaria connex cu cartele kamarad cand de la 1c/min au sarit la 10 c/min....acele cartele kamarad au fost mai scumpe initial, nu s-a precizat NIMIC, fie mic-mic intr-un colt de faptul ca s-ar putea ca tariful sa fie valabil doar 1 an; pur si simplu s-au trezit la un moment dat ca modifica tariful, si nu cu putin, ci de 10 ori !! ....


pe vremea aia eram si eu client connex ... imi aduc aminte ca uneori in weekend trebuia sa incerc de vreo 10-20 de ori sa apelez un numar pana reuseam sa prind legatura. decizia a fost corecta, sa protejeze abonamentele, nu cartelele.

#15
gaesti

gaesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 03.09.2002
wrong...nu tb sa vorbesti 100 minute neintrerupt...si apelurile poti sa le primesti din orice retzea...se contorizeaza toate apelurilepeste 1 minut...cand aduni 100 minute vine dolarul valabil 24 h...si tot asha

#16
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by gaesti
wrong...(...)


Fii mai atent! Am spus "SAU"!  :lol:

#17
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
"Sau" inseamna ca trebuie sa se indepliceasca una din cele doua conditii: 1. "Trebuie sa primesc 100 apeluri..."(neo27), 2. "Sau sa te sune cineva si sa vorbesti 100 de minute, NEINTRERUPT" (Allex). De ce ai propus alternativa asta cand stii foarte bine ca e imposibila (ai si explicat)? Iar sistemul de protectie e valabil si la convorbirile Connex-Orange, asa ca nu-si avea sensul nici conditia "daca respectivul e tot pe Orange"...

#18
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by aeon
eu nu o sa uit magaria connex cu cartele kamarad cand de la 1c/min au sarit la 10 c/min....acele cartele kamarad au fost mai scumpe initial, nu s-a precizat NIMIC, fie mic-mic intr-un colt de faptul ca s-ar putea ca tariful sa fie valabil doar 1 an; pur si simplu s-au trezit la un moment dat ca modifica tariful, si nu cu putin, ci de 10 ori !! .....

si sititi de unde provine imensa mea nemultumire ???  i-am vandut unei tipe cu 1 sapt inainte de modificarea tarifelor cartela mea kamarad de 1c/min cu 1.5 mil :D, credit 1$...... m-a injurat aia 6 luni dupa aceea, i-a pus pe unii sa ma alerge si ma bumbceasca ca am tras-o in teapa, ca eu stiam de modificarea tarifelor, sa-i dau banii inapoi.....cu toata placerea ia-s fi dat banii inapoi dar se dusesera....nu am mai pupat baruri, discoteci vreo 5-6 luni :S

Modificarea de tarife  a fost anuntata cu 30 de zile inainte, daca ai vandut-o cu o saptamana inainte.... i-ai tras teapa

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate