Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 

Negociind cu Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
tihuana

tihuana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.05.2007

 Morticia, on Jun 28 2007, 21:14, said:

Sau poate sunt multumiti cu pachetele pe care le au... Dar na, mai stiam eu niste "Flamanzi" care se gandeau ce bonus scot daca isi baga Happy Number prepay-ul propriu. Ii stii si tu cumva? :lol:

din cate stiu eu, daca ai la happy number un nr de prepay nu ti se acumuleaza minutele pt bonus ... deci ... nu va puneti la nr favorit cartela cu scopul de a acumula minute moca, ca nu tine  <_<  s-au gandit baietii de la voda si la chestia asta ...

#20
alexandra_hutton

alexandra_hutton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 04.06.2007

 StefanV, on Apr 21 2007, 09:38, said:

Am auzit la cineva ca a sunat la relatii cu clientii si a spus ca doreste sa renunte la abonamentul pe care il avea de vreo 3 ani.Operatorul de la relatii cu clientii a inceput cu tot felul de intrebari si de oferte de reducere a abonamentului incercand sa o convinga sa nu renunte(asta stiu si eu ca si eu am patit la fel cand am renuntat la un abonament).Persoana respectiva a zis ca nu doreste reduceri la abonament,si ca doreste trecerea pe Orange pentru a lua un tel nou.Operatorul a intrebat ce tel si de cat era dispusa sa dea pe el.Era vorba de un tel de 14-15mil iar pesoana respectiva a zis ca mai mult de 7mil nu vrea sa dea pe el.Atunci operatorul i-a facut o oferta 3mil din puncte de loialitate +5milioane ,adica 8 mil in total pe tel,daca nu renunta la abonament si in schimb isi prelungeste abonamentul pe 2 ani.Mentionez ca persoana respectiva nu avea facturi prea mari,max 1.5mil,iar tel-ul respectiv era 13mil cu prelungirea abonamentului ei pe 2 ani.E posibil asaceva?Nu de alta dar as face si eu asta.

Era persoana fizica sau juridica?
Vodafone trateaza si PFA ca persoana juridica la astfel de chestiuni, chiar daca stim foarte bine ca in Codul Fiscal PFA este persoana fizica...
E important!
Totusi informatiile nu sunt clare, milioanele astea sunt totusi cam multe, iar puncte daca i s-a facut reducerea pe un singur abonament nu prea avea de unde sa adune atata...Deci are mai multe numere pe numele lui?

#21
alexandra_hutton

alexandra_hutton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 04.06.2007

 sartoris, on Jun 28 2007, 21:51, said:

eu stiu ca astia de la Vodafone incearca sa-i convinga pe oameni sa "scape" de abonamentul cu centul.
si stiu pe cienva care a negociat si a schimbat abonamentul : a renuntat la cent in timpul week-endului in schimbul a 200 de minute oricand lunar  :rolleyes:
si mai e alta chestie cu telefoanele : stiu pe cineva, care are factura de aprox 20 mil lunar (sunt 7 oameni) si in 3 luni a primit un tel Nokia E50 gratuit (!!) - dar e vorba de Orange. deci ei sunt darnici, doar sa stii cum sa faci.

eu nu cred ca ei se supara tare daca renunt la abonamentul meu de 4$, cu 3 extraoptiuni - in total valorand 11$  :D

In nici un caz nu este vorba de darnicie sau convingerea unui consultant sa iti dea mai mult.
Toate negocierile se fac dupa niste cadre si proceduri stricte, exista o limita foarte clara si o asezae de asemenea clara a variantelor pentru care poti sa optezi.Am mai spus-o, depinde si foarte mult daca esti persoana fizica sau fima, cu cat mai mare, cu atat mai bine.. :coolspeak:

#22
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006
am un abonament vodafone si mai vreau sa fac unu ceva de genul :  o sa vb cam 200 minute lunar (in toate retelele)...
- pot sa iau vodafone standard + extraoptiunea ore favorite 17:00-5:00 (dimineatza stau la servici ). la ore fav am 200 minute in orice retea la 0.05 centzi iar dupa terminarea minutelor 14 centi in voda si 22 in alte retele.. dupa calculele mele ar veni cu tot cu internet mobil 19 dolari pe luna
- pachetul 3G cu 3 ore si 33 minute ... 10 mb trafic internet inclusi .. si dupa minutele gratuite voi avea tarife mai mici la minut .. adiq .12 centi in vodafone si 17 centi in alte retele..

noua oferta asta nu are si un impact la pachetul 3G ?

in ce masura pot sa negociez cu ei .. as vrea mai multzi mega la 3G si HSDPA

#23
MISIONARUL

MISIONARUL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.01.2007
Scuzati-ma ca scriu la un subiect Vodafone, despre Orange.


Orange-ul, negociaza cu clientii, in caz ca vor sa inchida un tip de abonament?

sau ei , nu comenteaza nimik.

Multumesc.

#24
Eclectic

Eclectic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.06.2006
Da, si Orange negociaza.

#25
jj2ro

jj2ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 07.10.2007
toti negociaza
Persoana respectiva plateste factura de 1.5 milioane pe luna,. nu? E o suma destul de mare care face sa creasca indicatorii si astfel se pot face oferte. Daca stii ca si tu platesti mult factura, dupa perioada contractuala poti cere o oferta, si poti primi chiar una faina.

#26
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Trebuie sa ai si cu ce sa negociezi. Daca ai abonament de 5 dolari pe luna si mai vorbesti de inca 10 dolari, ce sa negociezi? Nu ti se ofera nimic pt ca venitul generat de tine ... da cu minus.

#27
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
In cazul in care ai facturi micute primesti oferta in curs cu prelungire pe 1 sau 2 ani de zile.

#28
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

 cristian0007, on Dec 2 2007, 13:17, said:

In cazul in care ai facturi micute primesti oferta in curs cu prelungire pe 1 sau 2 ani de zile.
Ce inseamna facturi ,,micute''?Cu aproximatie...

#29
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Eu am "facturi micute" pe unul dintre abonamente si ca sa nu renunt la el mi s-au dat 4 luni/an gratuit abonamentul (apr.100 minute incluse) + un tel cadou sony ericsson k si nu mai stiu cat... nu mare scula, dar cadou...

Edited by jericho, 02 December 2007 - 13:58.


#30
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 jamesbond, on Dec 2 2007, 13:28, said:

Ce inseamna facturi ,,micute''?Cu aproximatie...

Cam 20-30 lei,dar pentru ei este important ca tu sa ramai ca abonat chiar daca nu consumi mult.Aduci un venit fix in fiecare luna ,adica platesti abonamentul lunar iar daca mai faci si cost suplimentar este si mai bine. :P

#31
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005

 701, on Dec 2 2007, 12:23, said:

Trebuie sa ai si cu ce sa negociezi. Daca ai abonament de 5 dolari pe luna si mai vorbesti de inca 10 dolari, ce sa negociezi? Nu ti se ofera nimic pt ca venitul generat de tine ... da cu minus.
eu in ultimele luni am avut facturi de peste 1 milion si nu mi au oferit nimic cand am zis ca reziliez
daca ultima factura a fost de 150 lei cea din luna aceasta va fi cu 93% mai mica aprox 10 lei

Edited by vodafone_ro, 02 December 2007 - 15:21.


#32
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 vodafone_ro, on Dec 2 2007, 15:21, said:

daca ultima factura a fost de 150 lei cea din luna aceasta va fi cu 93% mai mica aprox 10 lei
Nici cel mai ieftin abonament nu e aprox 10 lei. Mai bine reziliezi,oricum ti-au aratat c nu le pasa de tine, arata-le si tu ca nu iti pasa de ei :P

#33
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005

 danutz1, on Dec 2 2007, 19:38, said:

Nici cel mai ieftin abonament nu e aprox 10 lei. Mai bine reziliezi,oricum ti-au aratat c nu le pasa de tine, arata-le si tu ca nu iti pasa de ei :P
am abon redus la jumate pana in iunie
sa nu ma faca sa le dau fix 1.5 euro pana atunci
oricum nu mai folosesc centul

#34
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pe ei ii doare fix in pix daca le dai tu 1,5 euro, ori cu 1,5, ori cu 15 pe ei nu ii afecteaza cu nimic.
Dar pe tine cand vezi ca te trateaza cu dispret, te doare ca le-ai platit ab.atat timp si nu reprezinti nimic pt.ei.

#35
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

 danutz1, on Dec 2 2007, 22:39, said:

Dar pe tine cand vezi ca te trateaza cu dispret, te doare ca le-ai platit ab.atat timp si nu reprezinti nimic pt.ei.
Si cam cum ai vrea tu sa te ,,rasplateasca'' Vodafone? :huh:

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O simpla oferta de prelungire de bun simt si fara restrictii ar fi suficient.
Cum crezi ca se simte un client cand ii ofera tel.mai scumpe decat celor care se aboneaza prima data, cum crezi ca se simte un client dupa 6 ani de abonament cu 10 min nationale timp de doi ani.
Cum te-ai simti tu cand vezi ca esti considerat "fraier" pe fata (scuzati expresia) cand vezi aceste oferte? Poate nu e valabil in toate cazurile, dar cert e ca exista si asemenea cazuri si probabil nu sunt putine deloc.
Cazul concret aici http://forum.softped...p;#entry3717103

Edited by danutz1, 03 December 2007 - 09:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate