Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Manele & manelisti

- - - - -
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#73
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
in mare parte ai dreptate...eu in general ascult rock, dar nu sunt extremist, nu am nimic cu manelistii pt k mai presus de "devoratori de manele" sunt oameni, si atata timp cat nu au nimic cu mine si cat nu ma deranjeaza nu vad de ce i-as jigni si i-as injosi. Fiecare cu cultura si cu gandirea lui....Si in muzica e ca si cand ai fi suporterul unei echipe de fotbal, trebuie sa te rezumi doar la a-ti sustine echipa, nu trebuie sa incepi cu jigniri la adresa suporterilor altor echipe. Ma rog, poate intelegeti ce vreau sa spun... :)

#74
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Azi am cunoscut doi lautari foarte cunoscuti. Au interactionat cu mine si am apucat sa-i cunosc putin. Sunt tot oameni. Chiar daca sunt manelisti.

#75
lethal_maiden

lethal_maiden

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.07.2005
Pentru inceput, ce ar trebuie sa facem domnule Dj?..spuneai ca noi rockerii facem ca toate alea, manelistii ce fac?...dau din buric si din c**, rapperi ce fac?..acelasi lucru...deci...uite o asemanare. Alta chestie: la petreceri manelistii asculta manele, iar rapperii, tot manele...ca deh suntem la petrecere. E GROTESC !!....pe strada nu mai poti sa mergi ca auzi de la masini, melodii de genul asta, trebuie sa ma uit in jos din cauza multor oameni la bustul gol, cu burti mari, cu lantoaie ca altfel nu pot sa le spun, din aur..care mai de care mai gros. Nu poti sa porti o conversatie civilizata cu ei, ca incep sa injure, vin tiganii cu sabiile.....asta e chiar tare...am auzit-o pe la multi, care mai de care mai jegos si cu un limbaj mai urat. Majoritatea au putine clase, cultura generala nu mai vorbim, gusturi, nici alea....multi fura,etc. N-am cuvinte....e trist !! Rockerii...sa stii ca sunt mai multe explicatii pentru care poarta parul lung, prea multe lanturi, sau bratari cu tepi vezi mai mult la punkeri, dar nu cred ca faci diferenta. De asemenea exista rock, heavy metal, black metal, hard-rock, alternativ si altele. Iti si pot defini ce este rock, hard sau punk.....sa stii ca grohaielile si vomitaturile impreunate cu urlete, pe care le auzi tu..si nu iti plac probabil(ca ziceai ca asculti din toate...ceea ce e nostim, cum spunea cineva pe-aici..adica sa asculti si putina manea..si putin black...heh!)..sunt black metal. Oricum..manelistii nu fac diferenta intre aceste genuri....le catalogheaza pe toate la un loc....fiind "naspa", "nasoale"..ii deranjeaza la auz.Pai sincer..cred ca e mai deranjant la ajuz un ecou dintr-o voce optionala. Pentru ei e aceeasi chestie..ca deh e incultura.Macar aia care stiu engleza sa traduca niste versuri de la Metallica sau altele...nu ma astept sa le inteleaga...macar sa vada ca nu sunt craps...ca versurile manelelor. Inca o data, GROTESC !!!

#76
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

Zazie, on Jul 27 2005, 22:51, said:

Azi am cunoscut doi lautari foarte cunoscuti. Au interactionat cu mine si am apucat sa-i cunosc putin. Sunt tot oameni. Chiar daca sunt manelisti.

<{POST_SNAPBACK}>


Si criminalii sunt tot oameni.
Chiar daca ucigasi.

#77
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Pt lethal_maiden: Te repeti! Aceeasi idee extremista k si ceilalti. Zici k manelistii nu fac diferenta intre genurile de roc si intre rockeri si nu vor sa vada diferenta? Asa si? Voi vedeti diferenta intre manelisti? Vreti sa vedeti si oamenii normali si la locul lor care asculta manele doar pt k este muzica si atat? NU! Voi ii vedeti pe toti hoti si tigani si cum vreti voi. Pai si atunci? Voi vorbiti numai din punctul vostru de vedere. Sunteti limitati! Voi nu vedeti decat intr-o singura directie precum caii aia care nu vad stanga, dreapta. Si inca ceva...zici k pleci capul in jos pe strada cand vezi pe unu la masina k asculta manele. Pai inseamna k ai probleme de personalitate nene. Ce ma intereseaza pe mine ce asculta ala pe strada? Poate sa asculte si muzica simfonica dak vrea. Ma uit, rad si trec mai departe. Eu ascult tot ce vreau si nu ma intereseaza ce face ala. Si am mai observat ceva interesant. Toti astia care va luati de manelisti sunteti rockeri. Nu prea am auzit fani ai altor genuri muzicale sa se planga asa k voi. Suferiti ma. Pe cuvant...Urat! Chiar GROTESC!! :P

#78
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Aceeasi idee extremista k si ceilalti.

Ce urat e cand auzi pe la stiri si preiei un cuvant fara sa-l treci prin filtrul gandirii!


Zici k manelistii nu fac diferenta intre genurile de roc si intre rockeri si nu vor sa vada diferenta? Asa si? Voi vedeti diferenta intre manelisti?

Care diferente?Expune-le tu.


Quote

Vreti sa vedeti si oamenii normali si la locul lor care asculta manele doar pt k este muzica si atat? NU!

Chiar tu ti-ai raspuns, un NU hotarat.De ce?Pe motive de: depravare, vulgaritate, etc

Quote

Voi ii vedeti pe toti hoti si tigani si cum vreti voi.
Inainte sa-i vedem noi, se vad ei.Ce vina avem noi pentru faptul ca intr-o etnie 90% din reprezentanti nu muncesc?Si daca nu muncesc, cum traiesc?

Quote

Pai si atunci? Voi vorbiti numai din punctul vostru de vedere.

Omule, tu ai o problema cu logica.Ai vrea cumva sa vorbesc din punctul tau de vedere?


Quote

Sunteti limitati! Voi nu vedeti decat intr-o singura directie precum caii aia care nu vad stanga, dreapta.

:lol: calu' tau nu intoarce capu' mai mult de 180dgrd? :lol:

Quote

Si inca ceva...zici k pleci capul in jos pe strada cand vezi pe unu la masina k asculta manele. Pai inseamna k ai probleme de personalitate nene.

Eu vad ca ai probleme de personalitate mai nene, da' nu uita ca strada e domeniu public


Quote

Ce ma intereseaza pe mine ce asculta ala pe strada? Poate sa asculte si muzica simfonica dak vrea.

Ar fi fost prea frumos sa se intample asta.


Quote

Ma uit, rad si trec mai departe.

Razi de aia care rad de tine.

Quote

Eu ascult tot ce vreau si nu ma intereseaza ce face ala.

Ce spirit intelectualo-libertin...


Quote

Si am mai observat ceva interesant. Toti astia care va luati de manelisti sunteti rockeri.

As putea spune ca n-ai un simt de observatie prea dezvoltat...sau toti oamenii de cultura sunt rockeri?  :naughty:

Quote

Nu prea am auzit fani ai altor genuri muzicale sa se planga asa k voi. Suferiti ma. Pe cuvant...Urat! Chiar GROTESC!! :P

Poor man.

Edited by Grave Land, 31 July 2005 - 12:29.


#79
lethal_maiden

lethal_maiden

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.07.2005
Domnule Dj,

Ma repet in legatura cu ce?Cu ideile extremiste?sau te referi la paragraful care l-am scris?(nush, nu-mi dau seama, poate ca mai repet unele cuvinte...shit happens). Data viitoare, te rog sa citesti cu mai multa atentie ce am scris...nu am zis ca plec capul cand aud muzica de la masini !!! Am spus ca plec capul cand ii vad pe toti la bustul gol si altele !!!! Cred ca tu ai o problema ca nu faci diferenta intre mai nimic.Nu vad de ce as pune privirea in pamant cand aud melodii din masini?Eu de fapt trec mai departe, intrebari nu-mi mai pun in legat. cu aceia ca n-are rost..Asta e lumea din care facem parte, trista!...Si chiar..lumineaza-ma, fi psihologul meu si zi-mi care-i problema mea cu personalitatea? Umm...aceeasi idee extremista...o fi sau nu..e opinia personala si se pare ca si a altora. Pai de ce sa nu ma iau de manelisti, care, cand vad rockeri ii injosesc, ii scuipa, etc. De ce eu sa trec linistita pe strada si sa vina un tigan sa se ia de mine??..m-am saturat, voi nu acceptati faptul ca toti facem parte din aceasta lume si ca trebuie sa fim la randul nostru respectati. Si daca acesti oameni nu te respecta, ce rost mai are sa stai ca fraieru' fara sa zici nimic, din moment ce nu te poti intelege cu ei doar in moduri violente.Repet: e grotesc, e trist..si e DE PLANS !!!

#80
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Vad k n-are rost...parasesc thread-ul asta. Fiecare gandeste cum vrea si face ce vrea. Luati-o voi cum vreti! :P

#81
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005
Pai de ce te agiti daca spuneai ca nu esti manelist. Nu ar trebui sa te deranjeze cand se spune despre manelisti ca sunt un pic inculti :).

FAN, fani s.m. (Livr.) Admirator entuziast, pasionat, al unei vedete, al unei mișcări artistice; simpatizant.

Prin definitie nu te numesti manelist daca asculti mai multe genuri de muzica. Cel mult esti catalogat ca fiind pasionat de muzica.

Ca manelistii  si manele sunt pline de incultura nu e un mister. Trebuie sa fii ipocrit sa nu recunosti.

Asa cum rockerii zbiara, rapperii injura, manelistii sunt pe nici unde. Si la instrumental si la versuri. Se spune ca majoritatea generalizarilor sunt false asa ca nu stau sa analizez in amanunt versuri. :smoke: Ca sunt cateva manele care chiar suna misto sau sunt pline de intelepciune asta nu ajuta la nimic . Astea sunt influente din alte genuri.

Lupta impotriva manelelor este fireasca. Poate daca ar avea si ei niste versuri mai rasarite s-ar schimba lucrurile. Stii cum e...si copii mici mananca c*cat daca ii lasi. Asta nu inseamna ca e bine sau ei nu simt acelasi gust ca si un matur. Doar ca mintea lui nu-i in stare sa distinga intre ce e bun si ce e mai putin bun  :notangel:

Adolescentii asculta manele datorita teribilismului specific varstei. Cu cat inaintezi in varsta unii incep sa realizeze ca maneaua reprezinta o 'pseudo-muzica'. Din pacate nu toti. Mai sunt inca oameni care raman cu mintea de la 16 ani.
Un alt motiv pentru care se asculta manele:
- Scopul in viata al multor inteligenti este sa lucreze necalificati prin Italia, sa-si ia o masina care dincolo costa 700euro( dar cine o sa stie in RO :death: ). Cand se intorc in RO se fac bisnitari si au multe bambine :) Seamana paragraful asta cu un text dintr-o manea?  :w00t:
- Fetele vor sa ajunga in modeling dar sfarsesc prin a fi 'animatoare' prin Spania, Italia etc... Se intorc in tara isi gasesc un barosan realizat (cum? vezi paragraful de mai sus) si devin subiect intr-o manea.

THE END :death:

#82
Adelle

Adelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.08.2005
Imi place sa ascult muzica ,ascult aproape toate genurile si pot spune ca si manelele imi plac .Manelele sunt un gen muzical f ascultat in Romania...chiar daca unora le e rusine sa recunoasca(eu sincer nu pot sa inteleg de ce).Imi plac in mod deosebit Ady si Guta.
Manelele mele preferate sunt Daniela si Guta-De ce ma minti ,Elegance-Rad cu tine ,Ady de la Valcea -Supararea si Tinu-Suparat.Merita ascultate   :coolspeak:

#83
Enchantress

Enchantress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.08.2005
As fi vrut sa il intreb ceva pe D.J. dar daca a parasit threadu'...

Nu doar rockerii se plang de manele. Sunt tot felul de oameni care se incadreaza in categoria asta. Cunosc si cativa rapperi care nu le agreeaza. Bine ca eu nu stiu ce fac ei la asa zisele "petreceri si baieramuri". Ideea e ca degeaba incercati sa ii clasificati pe rockeri ca fiind inamicul nr 1 al manelelor.. Sunt si altii care ar prefera sa dispara acest gen de muzica.

Ce vroiam sa il intreb pe D.j.: Daca tot gandesti tu asa profund zi-mi si mie o chestie. Acum cateva saptamani eram pe pietonal la noi in oras, unde se strang rockerii. Eram multi in seara aia. La un moment dat vin niste ranjiti in fata noastra.  B) Unul dintre ei avea un casetofon.Ce sa faca taranu'?...Da drumu la manele.  :o Da' tare frate! Si se incep sa ranjeasca la noi (nu am sa le uit niciodata moaca ca mi s-a facut o sila..) Noi ne uitam la ei si nu ne venea sa credem.. Ca si cum te-ar fi invitat sa-i injuri. Ma crezi ca, in ciuda faptului ca stateau la juma de metru in fata noastra si se uitau la noi, nu le-a zis nimeni nimic? :whistling:
Acum sa te intreb luminatule.. Noi eram vreo 20 pe putin. Ei erau trei sau patru. Daca eram noi in locul lor nu luam noi o bataie pe cinste? :rolleyes:  :disgust:

#84
av norron aest

av norron aest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.09.2005
Sunt un om terminat ..nici nu stiu de unde sa incep..
Acum 2 luni ..am inceput sa sesizez cum incepea treptat sa imi cresaca pulsul
cand in diferite circumstante cotidiene...ascultam muzica de la radio...intamplator
nu voit ...apoi cand deschideam televizoru ( dupa ce am avut o perioada de luni de zile de pauza ..fara tv)si nimeream la unul din programele de muzica ..ma iritam groaznic..
Apoi treptat ....am intrat in alta nebunie cum ar fi sa ma imbrac intr o culoare deschisa.. nu stiu ..poate galben...sa zicem as putea.....rosu ..da...dar ROZ?
:death:
Ceva ma irita..ceva ce m-a facut sa ma schimb ..ceva ce m-a facut
sa nu mai privesc negrul ca pe o culoare unica si bleestemata si atat de nedorita
...incat am realizat ca eram LA MODA...ca e la moda printre cei destepti si culti..sa citesti carti care trateaza latura mistica...religiile....
sa asculti rock .. sa stii albume...sa traiesti din asta...incat am descoperit treptat ca muzica pe care eu o savuram ..de fapt ..majoritatea cunoscutilor mei ascultau acelasi lucru...nu mai ma individualiza nimic...ok m-am gandit atunci  ce ar fi ..daca menirea ta nu e sa fi rocar (remarcati gandirea imatura ..dar tot ce zic e 100% true) ..cum sa nu fiu eu rocar? cum m-ar privi toti cunoscutii mei daca a 2a zi as fi imbracata in roz si as asculta j.lo... BUN intre timp m-am obisnuit cu ideea...si chiar am iesit intr o zi  in roz (logic nu din cap pana in picioare)...
Ce descopeream eu la mine si ma dezgusta..era ca imi pasa mai tare de senzatia pe care o lasam ...lucrul asta il urasc la oameni..imaginea...
   Incat dorind sa fiu tot ceea ce ceilalti nu sunt si nu isi doresc a fi ..m-am conformat ..ca daca as vrea as putea sa ma imbrac in orice culoare si sa ascult orice muzica...orice .....dar MANELE.....????!!!! muzica aia care te a dezgustat intotdeauna si nu i-ai inteles sensu ..cum te poti gandi ca ti ar putea place...
si asa am inceput sa innebunesc..sa trec pe la psiholog sa nu mai pot sa fac nimic fara sa ma gandesc la cat de falsa sunt ....si  sa ajung sa imi DORESC SA POT SA MAI ASCULT METAL...nu mai am placerea aia nebuna si rabdarea aia....acum am ajuns sa ma urasc...si aseara am ascultat prima data in viata mea o MANEA PE PC..da asta am facut ...ca  poate asa sa ma lamuresc....acum ma urasc...si simt ca nu am scapare..s
In cautarea mea nebuna de a ma lamuri ca DA AS PUTEA ASCULTA MANELE DAR NU VREAU .....am nimerit pe subiectu asta...aseara am citit despre adrian copilu minune ...in ce rahat am ajuns ..ma urasc ...
daca cineva m-ar putea trezi as fi profund recunoscatoare ...nu vreau sa ajung o manelista...imi e teama  totusi ..realizez cat de patetica sunt la 2 dimineata sa postez un mesaj atat de disperat ...mda..mediocritatea e de vina...
De ce nu mai pot asculta metal?
Pentru ca am senzatia ca a devenit ceva extrem de popular...asta e ...nu mai e ceva ce il descopar doar eu.... sau poate ma oblig sa imi placa...nu stiu dar privesc acum maneaua ca pe un tabu..si imi interzic sa ma imi placa...e ideea aia..IT S WRONG...dar pe mine intotdeauna m a atras ce e gresit si interzis....ca nimeni nu ar fi de acord cu mine... ..asa cum era povestea cu varg  si euro acum un timp.. ..acum am ajuns sa citesc despre adrian copilu minune..nu am scapare...judecati-ma  ( mayhem sau manele...mare blasfemie comit )
e o chestie pur psihologica care ma ucide ....lame..si totusi  ..

#85
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Freezing Moon de la Mayhem. Dupa aia baga orice manea. Dupa aia iara Freezing Moon. Dupa aia iara maneaua. Daca o sa simti nevoia sa mai dai play o data la Freezing Moon, poate iti revii, deci culca'te. Daca nu, da'ti parul cu gel/machiaza'te strident (dupa gen) si ia'ti o bere la 2 ca e mai kul. Repeta pana iti revii sau termini gelul/machiajul. Then PM me.

P.S. Daca vrei ceva cu adevarat interzis si care te face sa fii altfel, incearca... muzica clasica. PM pt referinte :)

Edited by AlexIP, 05 September 2005 - 01:53.


#86
BlonduGL

BlonduGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.07.2004
av norron aest: ai citit de curand Eliade? Tot acelasi stil, tot aceeasi vointa, tot aceasi suferinta.. si mama ei de mediocritate :)
In primul rand nu e bine sa te iei dupa mase, ce conteaza daca se poarta rozul daca tie nu-ti place si nu te simti confortabil? Care mai e rostul atunci sa porti hainele care iti plac? Care mai e rostul sa te satisfaca pe plan auditiv o melodie metal? De ce trebuie neaparat sa asculti o muzica care nici nu-ti place?
Daca ai incerca sa fii tu insuti nu ar fi mai bine?

#87
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
av norron aest ... nu te gandi la o manea ca la ceva interzis pentru ca o sa fii tentata sa asculti si foarte posibil sa te ia "microbul" chiar daca tie nu iti plac ... fii tu insuti .. nu te lua dupa mase, experimenteaza toate genurile muzicale ... daca eu am prieteni care asculta manele si rap, de ce sa fiu ca ei ... imi place sa fiu unic atata timp cat in unicitatea mea imi plac lucrurile care ma fac unic ... nu te remarca doar de dragul de a fi remarcata, nu fi ca restul de dragul de a te simti bine din exterior ... fii tu insuti si lasa dracului istericalele ca nu fac bine nimanui ... incearca o zi sa nu te mai machiezi strident ca sa arati ca esti roackaritza (sau cum se mai scrie) si baga un shuffle in winamp(asta daca mai ai si alta muzica in afara de metal) ... viata e lunga si diversa, dar totusi unica ... iti doresc insanatosire grabnica si nu mai lasa lucrurile minore sa iti provoace problemele astea existentiale ... e adevarat, poate toti trecem prin asta dar nu merita sa ne consumam atata ... astept vesti de la tine  :peacefingers:

later edit : ca sa-ti faci o impresie despre mine : ascult metallica, nirvana, keane, travis, veritasaga, some tupac ...  ^_^ si alte chestii ... mai mult melodii independente

Edited by shobi, 05 September 2005 - 22:37.


#88
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

lethal_maiden, on Jul 31 2005, 16:12, said:

Domnule Dj,

...nu am zis ca plec capul cand aud muzica de la masini !!! Am spus ca plec capul cand ii vad pe toti la bustul gol si altele !!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Când văd pe câte-unul într-o mașină "bengoasă", cu nelipsita manea dată la maxim, cu lanțu' de aur cât mai gros și cât mai mare... pe mine mă cam pufnește râsul...     :D
:puke: Chiar nu își dau seama ?

@av norron aest, ce-ai pui? Ce dacă te schimbi? În loc să-ți creezi tabu-uri mai bine vezi despre ce e vorba și judecă singură.
și dimineața, când te-ai trezit, tot la fel te simțeai?  :D Sau deja era altfel?

Edited by irennescat, 08 September 2005 - 12:21.


#89
gogu

gogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.02.2005
oricat s-ar vorbi aici de "cat de prost trebuie sa fii sa asculti manele" sau "numai tiganii asculta manele" nu conteaza, pentru ca in RO  :peacefingers:  se vor asculta manele la o scara industriala pentru inca 5 ani (cel putin).
nu ne plac, ok, dar ce sa facem, cand le auzim dintr-un mercedes ce sa facem, sa dam cu pietre in masina? este un gen de muzica si trebuie luat ca atare. nici mie nu-mi plac aia cu kilu de gel in par si pantofi cu cioc de 20 cm, da asta e :D

p.s. mai rau decat manelistii ma enerveaza aia care asculta linkin park si marylin manson, si-au luat tricou cu iron maiden si sunt "rockeri" nene  :wallbash:
am auzit odata intr-o discutie: "-fata daca noi ascultam si -nu mai stiu ce formatie- suntem si punkerite?"


sorry daca am fost off-topic ;)

#90
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005
Þi-ai pus întrebarea totuși de ce se vor asculta manele în RO pe o scară industrială și în continuare? ;)

și de ce să dai cu pietre după merțane cu manele, când e distractiv de privit. Am mai râs de unul la Carrefour cu ditamai „belciuga” la gât din aur, ceva de-a dreptul odios, eram mai mulți prieteni atunci și vedeam pe fața lui că pur și simplu nu înțelege de ce. Nu era ostentativ, doar ne uitam din când în când la el și ne pufnea râsul. Era aproape șocat  :w00t:. Cred că se credea întruchiparea perfecțiunii. Am uitat să spun, bineînțeles că își fredona maneaua preferată.

Iar offtopic, faza cu discuția între „rockerițe”, prostie există peste tot. Sau erau 2 puștoaice care nu știau pe ce lume trăiesc, ca majoritatea de altfel până la o anumită vârstă. Btw, I like linkin park și nu sunt, cum se spune, „rocker”. Încearcă să-i asculți o dată, poate cine știe.  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate