Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Manele & manelisti

- - - - -
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#55
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Huh...Aiurea vorbe.
  Pai dak o luam asa totate genurile de muzica au ceva in comun. Inafara de faptul k ai omis sa zici k in manele mai este vorba si de iubire, dragoste etc...precum si in rap de situatia in care traim(cele mai multe exemple adevarate:Parazitii) nu esti deloc la curent cu ceea ce se asculta prin discoteci. Exact! Un unele discoteci se asculta si manele iar in altele numai manele. Dak vrei exemple pot da destule. Acelasi lucru si despre concerte. Nu ai auzit de concerte cu Adrian the WonderBoy, Valy the Storm, etc? Au fost destule si or sa mai fie.
Cat despre muzica clasica...asa cum gasiti voi nod in papura la manele asa se poate gasi si la genul asta de muzica. Ba chiar mai rau :dj:

#56
Son_of_SkyWalker

Son_of_SkyWalker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.06.2005
"  Asculti Rock= Esti un descreierat cu parul lung k nici nu isi da lumea seama dak esti baiat sau fata. Pantaloni taiati, cercei in nas si in multe alte parti. Inseamna k sigur nu poti fii sanatos sa asculti asa ceva si sa faci k toate alea cand auzi o melodie rock.  "


Cred ka mai bine ar trebui sa cunosti cativa rockeri ...... si sa te uiti mai putin la televizor .... :) dauneaza iti zik eu ;)
P.S: eu is rocker si nu ma incadrez in categoria descrisa de tine :D
  

Hmm ... eu nu am auzit sa fie vreo discoteca in Iasi in care sa se askulte manele .... poate imi dai tu cateva exemple daka nu cer prea mult :)

#57
Son_of_SkyWalker

Son_of_SkyWalker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.06.2005
"Vreti sa facem o generalizare? Pai hai sa vedem:
Asculti rap si hip-numele.spamagiului esti drogat, golan, hot si un incult care nu stie decat sa injure
  Asculti Rock= Esti un descreierat cu parul lung k nici nu isi da lumea seama dak esti baiat sau fata. Pantaloni taiati, cercei in nas si in multe alte parti. Inseamna k sigur nu poti fii sanatos sa asculti asa ceva si sa faci k toate alea cand auzi o melodie rock.
  Asculti house= alt fel de om descreierat care isi omoara neuronii prin discoteci unde muzica inseamna doar o bubuiala nesfarsita."


Pana la urma tu ce askulti ??

#58
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Asculti rock si zici k nu faci asa da? Si eu ascult manele si nu sunt tigan si nici incutl si nici nu fur sau alte alea. Dc cei care asculta alte genuri de muzica pot fi pusi de-o parte?
E uite k eu am cativa tovarasi rockeri si e asa cum am zis eu: Plete, cerceri, pantaloni taiati, lanturi, si cate si mai cate.
Am si tov care asculta rap si hip-hop. Unii se imbraca specific, haine largi, vocabular de strada.
  Dak asa parere avezi de manelisti asa ii vad si eu pe astia si fac si eu o generalizare, k de...asa sunt toti dupa voi.
  Acuma cu discotecile...pai tu stai in iasi...Vino in buc si te duce fratele tau intr-o gramada de discoteci sa asculti manele pana iti ies pe nas. Hai da dau exemple in caz k vii singur:
R2, Manele(discoteca numai de manele heheeee), chiar si in Maxx am auzit manele Calisse si mai sunt multe altele. Pun pariu k unele chair nici nu le stiu.
   Eu ascult de toate, iar dak ceva nu imi place nu ascult si gata, nu trea sa stau sa fac atata tam-tam pe acel gen de muzica numai pt k nu-mi place mie si eventual sa fac afirmatii defaimatoare la adresa ascultatorilor acelui gen de muzica.
  Bagati-va bai nene mintile-n cap si nu mai muriti de capra vecinului. Vedeti-va de ciorba voastra k e mai bene....

#59
Son_of_SkyWalker

Son_of_SkyWalker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.06.2005
"E uite k eu am cativa tovarasi rockeri si e asa cum am zis eu: Plete, cerceri, pantaloni taiati, lanturi, si cate si mai cate.
Am si tov care asculta rap si hip-hop. Unii se imbraca specific, haine largi, vocabular de strada"

Si tovarasii tai rockeri ce zik de faptu ka askulti manele sau ca ai atitudine relativ buna fata de manelisti si manele ... sau askulta si ei manele din cand in cand ??:lol:

"Vino in buc si te duce fratele tau intr-o gramada de discoteci sa asculti manele pana iti ies pe nas. Hai da dau exemple in caz k vii singur:
R2, Manele(discoteca numai de manele heheeee), chiar si in Maxx am auzit manele Calisse si mai sunt multe altele. Pun pariu k unele chair nici nu le stiu."


Bucuresti este intrun-adevar capitala Romaniei , mi se pare totusi normal ca akolo se se askulte de toate si cum sunt cartiere ca Giulesti , Pantelimon unde prostia e la nivel critic la fel ca si spectacolul oferit de tigani in fiecare noapte .... presupun ka traiesti in Bucuresti . Faptu ka s-a ajuns ka manelele sa se askulte si in discoteci este un lucru nasol dar in fine este parerea mea .... cu siguranta tu vei avea alta :)  


"Eu ascult de toate, iar dak ceva nu imi place nu ascult si gata, nu trea sa stau sa fac atata tam-tam pe acel gen de muzica numai pt k nu-mi place mie si eventual sa fac afirmatii defaimatoare la adresa ascultatorilor acelui gen de muzica."


  Asculti si rock si Manele?? esti nostim ... presupun ka te simti avand in vedere ka spui ka fak afirmatii defaimatoare  :) Dupa parerea ta daka tot atat tii apararea manelelor .... manelistii vor fi vreodata culti sau ai intalnit manelisti culti ??( eu am cunoscut in persoana ta un manelist care stie sa vorbeaska :lol:) inafara de bani si vile de lux ( cum au si Rapperi ) nu au nimik ... dar cum banu face orice in Romania o sa vedem probabil in curand si manelisti culti :lol:

"Bagati-va bai nene mintile-n cap si nu mai muriti de capra vecinului. Vedeti-va de ciorba voastra k e mai bene...."

  Asta e tare .... :lol: you are indeed a funny guy ... nice talking to you .... We will continue our little conversation in Septembre maiby ....:D

#60
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Da mey stau in Buc dar sa stii discotecile alea nu sunt in giulesti si nici in pantelimon. Majoritatea sunt in faimoasa regie, cartierul discotecilor.
  Despre prietenii aia ai mei...Uneori mai trag si ei cate o manea...
  Despre mine...exact. Eu ascult si rock si manele si house si rap. Cate un pic din fiecare. Nu sunt dedicat unui anumit gen de muzica. Tocmai daia nu suport scandalul asta, nu pt k vreau eu sa iau apararea manelistilor. La fel as fi facut si dak era vb despre rockeri sau altceva.
  Stiu si eu ce e Metalica, Guns'n Roses, Adrian Minune, Broklin Bounce si alte alea. Ascult asa ceva. Nu toate melodiile imi plac dar ascult. Stiu chiar si despre muzica pupulara si lautareasca. Ex: Dolanescu, Maria Ciobanu, Neluta Neagu, Dona Dumitru Siminica.
   Ink o data repet: Nu sunt fan genurilor muzicale de mai sus, dar cunosc.

"eu am cunoscut in persoana ta un manelist care stie sa vorbeaska" Deci dupa cum am mai zis...Nu sunt manelist.

#61
ad_axel

ad_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 04.09.2004
Mi-l imaginez pe D.J. B.K.LY cum se imbraca el daca asculta de toate.Tricou mulat pe piele viu colorat(asa ca de house), pantaloni largi(asa ca de rapper), pantofi de cumatru(asa ca de manelist) si cu o geaca de piele pe care scrie mare "I LuV RoCk!"(asa ca de rocker). :lol:

P.S. Am scris anumit "LuV" pt. a arata prostia omeneasca.

#62
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Altu...Ba nene da tre sa ma imbrac dupa muzica pe care o ascult? Hainele tre sa determine genul de mom care esti? Fratioare gandesti exact k un manelist dala de care zici tu care e tzigan si are 10 lanturi de aur unu mai gros k altul si asculta manele la maxim in mertzan.
  Ce draq conteaza cum ma imbrac? Stii k era o vb...Nu haina il face pe om...
  Aiurea si tu!

#63
ad_axel

ad_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 04.09.2004
Glumeam si eu.Oau...stie manelistu proverbe!Einstein al manelistilor!Ai grija ca te fac astia regele lor! :lol: Mai umbla pe la preferintele muzicale!Parerea mea!

#64
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
ad_axel ... am vazut eu manelist care purta hanorac cu Metallica si un craniu pe el ... nu ma mai mira nimic ...  :D

#65
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Ba da sunteti culmea...Cum vreti voi...Eu nu sunt manelist si chiar dak as fi nu mi-ar fi rusine, asa cum nu mi-e rusine k ascult manele si alte genuri muzicale.

#66
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Poate vi se pare interesant.

http://campaign.thegodz.org/

#67
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
:lol:  Lume nebuna maaaaaaaa....

#68
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
:huh:

k km asha :ciocan:

Totusi, indiferent ce muzica ascultati, nu mai f*teti limba romana.

#69
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

D.J. B.K.LY, on Jul 3 2005, 01:47, said:

Ba da sunteti culmea...Cum vreti voi...Eu nu sunt manelist si chiar dak as fi nu mi-ar fi rusine, asa cum nu mi-e rusine k ascult manele si alte genuri muzicale.

<{POST_SNAPBACK}>

Þi-e rușine când greșești? Ar trebui!

#70
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Cand gresesc? Ce sa gresesc? Prin faptul ca mai ascult si manele pe langa altele? Nu cred ca gresesc cu nimic si in nici un caz nu mi-e rusine. Mi-e rusine ca exista prea multi "oameni de calitate" si "filozofi".

#71
Bebe Chupy

Bebe Chupy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2005
am citit tot...si mi se pare ca D.J.B.K.LY are perfecta dreptate...

good work man!

#72
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Neaaaaaaaaa.... N-are rost! cand omu isi baga in cap o idee si e incapatanat si nu vrea sa renunte la ea...degeaba. N-ai ce sa-i faci!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate