Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

De ce nu place lumii FORD?

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#1
romy05y

romy05y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.02.2007
De ce nu va place marca FORD? (carora nu le place binenteles)

#2
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,767
  • Înscris: 30.01.2006
mie-mi place marca Ford mai ales Focus, recunosc ca sunt masini bune, peste G5 si Octavia. Dar nu mi-as cumpara Focus. nu stiu de ce, nu are acel "ceva", nu stiu ce, acel lucru care te face sa te schimbi la fata cand urci in ea. Cel putin din punctul meu de vedere, e vorba si de gusturi. Probabil ca nu are renumele de firma pe care-l are VW, si fara sa vreau asta e motivul care ma retine. Dar nu cred, asta a fost doar o presupunere, pentru ca nu inteleg de ce. Am fost la ford, si i-am pus sa ma sune cand o sa aibe un Focus cu mai multe optiuni (Climatronic cel putin), si poate totusi imi place. Dar sa vad...

#3
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005
nu`mi place focusul vechi. de la focusul nou insa imi place foarte mult versiunea in 3 usi...ca sa nu mai zic de ST.

#4
ryco78

ryco78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 12.09.2005
dupa cum a zis si test driver ,masini bune dar fara acel ceva care sa te impresioneze!
nu au acel vino incoa la design si nici un renume la fel ca vw!

#5
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
npul Mondeo imi place chiar foarte mult :)

#6
suli

suli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.08.2006
Desi am 307 recunosc ca Focusul este mai modern (este si mai nou). Cui nu-i place? nu-i place celui care nu are, nu poate, nu vrea. Daca mai aveam 2000 de Euro imi cumparam Focus Ghia. Nu i-am avut si asta este urmatoarea masina in preferintele mele Pejo`307.
G5 (mic si nedotat) si Octavia (senzatie de ieftin)sa se ascunda si sa invete de la batrani.

#7
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 suli, on Apr 23 2007, 10:21, said:

Desi am 307 recunosc ca Focusul este mai modern (este si mai nou). Cui nu-i place? nu-i place celui care nu are, nu poate, nu vrea. Daca mai aveam 2000 de Euro imi cumparam Focus Ghia. Nu i-am avut si asta este urmatoarea masina in preferintele mele Pejo`307.
G5 (mic si nedotat) si Octavia (senzatie de ieftin)sa se ascunda si sa invete de la batrani.

Iti vand un Mondeo  :naughty:  ?

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,694
  • Înscris: 26.11.2001
De nu place ?
Nu as zice ca nu place, ci mai repede ca sunt optiuni mai atractive.

Ford NU resueste, sau NU doreste sa iasa in evidenta.
In continuare face masini sterse, care nu atrag privirea si nu impresioneaza nici prin performante sau pret.

Noile Focus si Monedo are o alura mai sportiva, dar doar daca te uiti cu atentie !

P.S. NU mai dai link-uri catre alte site-uri fara sa scrieti NIMIC :(
In plus, nus e poate intra decat cu user & Pass !

#9
gugulus

gugulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.12.2006
am auzit ca au probleme destul de mari la tablarie ...

#10
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
sunt seci.. :) .. mondeo e destul de misto, dar parca nu e la acelasi nivel cu Passat... in plus, pana la aparitia lui focus aveau o fiabilitate foarte scazuta...

#11
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Personal consider mult mai mare numele Ford decat VW. Si inseamna si mai mult ptr. industria auto. Poate ca ultimile modele or fi seci, dar si in Ro masina nemteasca si telefonul mobil Nokia sunt sfinte.

#12
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

 gtk, on Apr 23 2007, 13:35, said:

sunt seci.. :) .. mondeo e destul de misto, dar parca nu e la acelasi nivel cu Passat... in plus, pana la aparitia lui focus aveau o fiabilitate foarte scazuta...

Mie imi place mult mai mult interiorul de la Mondeo (ala deja "vechi") in comparatie cu cel de la Passat (tot ala "vechi", ca sa pastram comparatie corecta).

#13
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
Eu am si imi plac Fordurile dar cred ca au in general marketing prost. Nu e suficient sa lipesti 3 reclame in oras ca sa te placa lumea. Nici ofertele nu sunt foarte bune dar asta tot la marketing le-as baga.


Quote

nu au acel vino incoa la design si nici un renume la fel ca vw!
Design-ul de la vechiul Focus mi se pare foarte reusit. Mult mai frumos decat actualul Focus. Parerea mea! :P

#14
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Ba mie imi place mai mult Focusul nou decit cel vechi! Mi se pare mai elegant si nu atita de "grasan" ca cel vechi! Si Mondeo (cel care iese acum din fabricatie) mi se pare o masina reusita si frumoasa! Culmea, imi place si Mondeo cel nou  :P ! Si nici Fiesta nu ma lasa indiferent chiar daca nu este o masina frumoasa! E practica!
La Focusul cel nou imi place mult si tabloul de bord, mi se pare foarte bine organizat si usor de citit!

#15
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,303
  • Înscris: 26.06.2006
Ba mie-mi place Ford. :D Mai ales de când Focus-ul actual "prezintă" 100 % siguranță atât la impactul frontal, cât și lateral. :P

#16
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,506
  • Înscris: 04.05.2006
100% siguranta nu inseamna decat condusul in NFS :D
Mie Ford (modelele europene) mi se par prea seci...cum a spus si gtk....si-n plus la noi mai au si renume prost cu privire la service.

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 richelieu, on Apr 23 2007, 20:37, said:

100% siguranta nu inseamna decat condusul in NFS :D
Mie Ford (modelele europene) mi se par prea seci...cum a spus si gtk....si-n plus la noi mai au si renume prost cu privire la service.

daca modelele europene sunt seci, ce sa mai zici de americani? :lol:

#18
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,506
  • Înscris: 04.05.2006
Lasa ca au cateva modele de-mi pica plombele (ma rog....portelanele :P). Dar aspectul pana la urma e pur subiectiv.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate