Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Complex rezidential Gura Siriului si PALLADY

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#163
mfdunhill

mfdunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 28.01.2007
salut,


as dori sa vorbesc cu cineva care are in Pallady care s-a mutat sau urmaeza sa se mute.
Am fost si eu acolo dar as avea nevoie de niste info din interior. As aprecia daca m-ar putea contacta. numarul meu este 0751 751 212

multam

#164
cristiantr

cristiantr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2008
Salutare,

Acum ceva timp am fost sa vad si acest complex deoarece ma interesa zona. Ce s-a mai intamplat intre timp, e gata v-ati mutat?

Pe mine ma interesa un apt de 3 camere in blocul mic, nu mai stiu exact cum sunt numerotate.

Multumiri pentru raspunsuri.

#165
hammurabi

hammurabi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2008
Salut,

Mi se pare tare ciudat ca nu mai exista activitate pe acest topic legat de Complexul Pallady Residence. As vrea sa stiu si eu cum vedeti lucrurile, de data asta din interior. Va rog sa-mi dati eventuale detalii pentru ca sunt interesat de un apartament cu 2 camere in acest complex si m-ar interesa cum mai stau lucrurile pentru ca mi se pare ciudat ca dupa o activitate intensa de 10 pagini s-a intrerupt totul...dintr-o data. Sa fie oare netul de la Ilink sau  Romtelecom :) .

Va doresc numai bine!

#166
boboloi70

boboloi70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.05.2008

 hammurabi, on Apr 8 2009, 22:19, said:

Salut,

Mi se pare tare ciudat ca nu mai exista activitate pe acest topic legat de Complexul Pallady Residence. As vrea sa stiu si eu cum vedeti lucrurile, de data asta din interior. Va rog sa-mi dati eventuale detalii pentru ca sunt interesat de un apartament cu 2 camere in acest complex si m-ar interesa cum mai stau lucrurile pentru ca mi se pare ciudat ca dupa o activitate intensa de 10 pagini s-a intrerupt totul...dintr-o data. Sa fie oare netul de la Ilink sau  Romtelecom :) .

Va doresc numai bine!


#167
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006
Salutare tuturor noilor veniti......
Hammurabi, nu mai exista activitate pe acest topic pentru ca NE-AM MUTAAAAAAAAT ......in cele din urma. In cazul nostru dupa 11 luni de asteptare  :angry:  si pur si simplu nu am avut timp de nimic, pana nu ne-am carat troacele, mobila, pisica  :D  ..... A fost asa o nebunie.....impacheteaza, incarca masina (de vreo 6 ori in cazul nostru), descarca, despacheteaza, comanda mobila de bucatarie, monteaza mobila, dute si cauta lustre/aplice/perdele etc....saptamana trecuta am reusit in cele din urma sa ne facem si contractele la gaze si lumina.....gata noi am terminat  :coolspeak:  dar altii abia incep!
A iesit frumos...hmmm...as zice chiar minunat, noi suntem mai mult decat multumiti. Mai sunt mici neplaceri pe care ni le vom rezolva singuri: caloriferul din baie picura putin la garnitura, cada trebuie izolata pe margine, gura de evacuare a apei pentru masina de spalat rufe este infundata....hmmm ....din astea de kkolu....maruntisuri pentru care eu pur si simplu nu am mai stat sa mi le rezolve constructorul. Nu mai vroiam decat sa ma mut cu orice chip.
Acum asteptam sa ne iasa actele oficiale pentru Asociatia de Proprietari....fara asociatie nimeni nu vorbeste cu noi   :death: nu am putut sa ne punem decat internet de la Romtelecom (oferta speciala pe complex) si asta pentru ca a fost un aranjament al beneficiarului si si-au adus ei aparatura necesara.....ca altii nu au primit acceptul. Contractul cu Rosalul este facut de un vecin pe numele lui (si ii dam lui banii lunar) pentru ca era singura varianta posibila in acest moment. In principiu, orice vrem sa facem pentru bloc se loveste de asociata de proprietari....si mai avem nitel de asteptat.
Pentru cristiantr, mai sunt apartamente de 3 camere in T3, la fel si in T1 si T2...din cate am inteles vreo 30 de apartamente ....studio,2cam,3cam si sunt mai ieftine decat pe vremea cand le-am contractat noi  ;) , iar un loc de parcare in subteran este 6000euro+tva (de la 13.000euro  :cursing: ).....asta este, acum 1 an nu aveam de unde sa stim ca se va ajunge aici.....anyway....acum nu as mai fi primit creditul la cat sunt de naspa conditiile la banci deci e discutabil.
Astept intrebari si sa auzim numai de bine!!!!

#168
gmileschin

gmileschin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.05.2009
Salut,
Sunt un viitor posibil vecin al dvs. Am citit cu multa atentie topic-ul deschis de voi inca din anul 2007. Am realizat cate ati patimit pana v-ati mutat.
Cine este reprezentantul asociatiei de locatari si la ce telefon poate fi contactat ?
Ce ar trebui in mod special sa verific la predarea apartamentului ?
Se mai poate comanda la firma recomandata de dezvoltator mobila de bucatarie ? Un pret aproximativ se poate sa-mi spuneti ?
Multumesc anticipat.

#169
andreeea34

andreeea34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.06.2009

 gmileschin, on 29th May 2009, 20:12, said:

Salut,
Sunt un viitor posibil vecin al dvs. Am citit cu multa atentie topic-ul deschis de voi inca din anul 2007. Am realizat cate ati patimit pana v-ati mutat.
Cine este reprezentantul asociatiei de locatari si la ce telefon poate fi contactat ?
Ce ar trebui in mod special sa verific la predarea apartamentului ?
Se mai poate comanda la firma recomandata de dezvoltator mobila de bucatarie ? Un pret aproximativ se poate sa-mi spuneti ?
Multumesc anticipat.
salut!pt gmileschin;ai cumparat deja?si eu sint in negocieri,deocamdata.am cash.tu ce ai luat?cite camere?cu cine tratezi la pret?multumesc anticipat

#170
andreeea34

andreeea34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.06.2009
:huh: hello
nu mai vb nimeni despre pallady residence?
:mellow: ce stiti despre calea de acces spre bv/
se mai deschide/
?

#171
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006
Buna andreea si gmileschin, probabil ca intre timp ati si cumparat, v-ati si mutat.......
mobila de bucatarie despre care mentiona gmleschin, recomandata de dezvoltator, presupun ca e facuta de IMA Design (firma tot a dezvoltatorului)......si acum vreo 8 luni cand eu am cerut o oferta de pret pentru un proiect facut de mine mi-a crapat capul la ce scoruri au aruncat (2500euro)  :cursing: ....am facut aceiasi mobila la 1000euro cu alt cineva si a iesit perfecta. In prezent mai sunt vreo 20 de apartamente de vanzare, studiouri si 3 camere; avem si noi ca niste oameni normali asociatie de proprietari, functionam legal  :OK:  http://www.aflucum.r...f8b8bc6e7fc37cb . S-au incheiat contractele cu apa nova si distrigaz pentru partile comune + Rosal (la Enel lucrurile merg ceva mai greu :( ). Lucrurile se misca incetisor dar in directia cea buna, inca nu s-a facut predarea oficiala a celor 3 imobile si o sa mai dureze deoarece constructorul mai are de remediat/finisat niste lucruri si pana nu se vor termina toate Asociatia nu va semna de primire. In privinta caii de acces spre IOR2...asta este tot o problema pe care Asociatia o va rezolva candva....dezvoltatorul si-a cam luat mana de pe noi.
Sa auzim numai de bine.

#172
gmileschin

gmileschin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.05.2009
Buna carinutza si andreea,
Eu nu am reusit sa finalizez tranzactia cu dezvoltatorul. Dupa ce am vizitat mai multe studiouri am ales ap.14 din tronsonul 1 si in jurul datei de 3 iunie am ajuns la un pret final cu negociatorul lor de la IBC-projects, Cornel Balan. Cand am solicitat copii dupa acte necesare in vedera semnarii unui antecontract la care am oferit ca avans mai mult de 50% din valoarea tranzactiei s-a rupt filmul.Am solicitat, stiind de la voi de pe forum situatia firmei, la acea data urmatoarele acte:
-  draft antecontract ;
- draft contract de vanzare cumparare;
- titlu de proprietate asupra terenului pe care s-a construit blocul;
- autorizatie de construire;
- RELEVEUL apartamentului ( cel pe care l-am primit anterior este o fotografie scanata si nu se pot citi cotele);
- extras de informare de la Cartea Funciara (pentru a vedea daca proprietatea este sau nu libera de sarcini, ipoteca) pe care m-am oferit sa-l platesc;
- lista finisaje apartament;
- pasaport termic (daca exista pentru apartament).
Dupa mai multe discutii mi-au transmis ca ap.14 s-a vandut si ca mai este disponibil ap.91.Am optat pentru acesta si am primit numai un antecontract (prin fax) si acceptul sa fie notarizat. Cand am propus niste amendamente la clauzele contractuale de ex. sa existe egalitate de tratament in ceea ce priveste penalitatile, am fost refuzat de catre domnul Corneliu BALAN ( " Despre alegerile dvs. pt.banca,tratamente egale , etc,etc- NU SE POATE.")
In conditiile prezentate mai sus am fost nevoit sa intrerup tranzactia. Pentru detalii contactati-ma pe [email protected]

#173
andreeea34

andreeea34

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.06.2009

 gmileschin, on 6th July 2009, 20:11, said:

Buna carinutza si andreea,
Eu nu am reusit sa finalizez tranzactia cu dezvoltatorul. Dupa ce am vizitat mai multe studiouri am ales ap.14 din tronsonul 1 si in jurul datei de 3 iunie am ajuns la un pret final cu negociatorul lor de la IBC-projects, Cornel Balan. Cand am solicitat copii dupa acte necesare in vedera semnarii unui antecontract la care am oferit ca avans mai mult de 50% din valoarea tranzactiei s-a rupt filmul.Am solicitat, stiind de la voi de pe forum situatia firmei, la acea data urmatoarele acte:
-  draft antecontract ;
- draft contract de vanzare cumparare;
- titlu de proprietate asupra terenului pe care s-a construit blocul;
- autorizatie de construire;
- RELEVEUL apartamentului ( cel pe care l-am primit anterior este o fotografie scanata si nu se pot citi cotele);
- extras de informare de la Cartea Funciara (pentru a vedea daca proprietatea este sau nu libera de sarcini, ipoteca) pe care m-am oferit sa-l platesc;
- lista finisaje apartament;
- pasaport termic (daca exista pentru apartament).
Dupa mai multe discutii mi-au transmis ca ap.14 s-a vandut si ca mai este disponibil ap.91.Am optat pentru acesta si am primit numai un antecontract (prin fax) si acceptul sa fie notarizat. Cand am propus niste amendamente la clauzele contractuale de ex. sa existe egalitate de tratament in ceea ce priveste penalitatile, am fost refuzat de catre domnul Corneliu BALAN ( " Despre alegerile dvs. pt.banca,tratamente egale , etc,etc- NU SE POATE.")
In conditiile prezentate mai sus am fost nevoit sa intrerup tranzactia. Pentru detalii contactati-ma pe [email protected]
Salutare tuturor!Imi pare rau sa aud ca ati avut neplaceri la cumpararea casei de la invest.Eu am avut noroc si m am inteles f bine cu ei.Este adevarat ca am avut cash,n am facut nici un credit.Mi au facut si o reducere destul de mare.sint f multumita.Cu garajul n am avut succes.Daca ne am stringe toti cei fara garaje sa negociem la 4000 buc,ni le ar da en-gros la pretul asta.Eu am luat 3 camere cu terasa la parter,e superb apartamentul.Am vazut pe cineva la balcon la ap.14 de curind,ne am salutat.Intr adevar s a vindut.Pacat pt nereusita,e f frumoasa garsoniera aceea.Eu cu actele nu am avut probleme.Am primit la semnarea finala toate actele posibile.Nici nu le am cerut la avans.Am dat avansul,am primit cheile pe loc,iar peste 14 zile am semnat actele finale.Dar eu ma mutasem de la avans.V ati complicat in tot felul de acte,si n ati mai finalizat.Pacat!eu zic ,ca merita.Nu stiu ce oferta de pret ati avut,dar pot sa va spun ca cei de la ap.4 au cumparat cu 50000.Asa au spus ei.Intre timp s au mai scumpit iar,in iunie era bine daca incheiati afacerea.Mai vad ca este liber un 2 camere in t2 parter,cu terasa,ap59.Este superb apart.Ar fi o tranzactie buna daca vi l ati permite.Va spun eu sincer,duceti va cu cash si negociati.Altfel stati de vb!D -l balan e f de treaba!Va urez succes tuturor,si multe salutari noilor mei vecini!

 carinutza, on 24th June 2009, 15:56, said:

Buna andreea si gmileschin, probabil ca intre timp ati si cumparat, v-ati si mutat.......
mobila de bucatarie despre care mentiona gmleschin, recomandata de dezvoltator, presupun ca e facuta de IMA Design (firma tot a dezvoltatorului)......si acum vreo 8 luni cand eu am cerut o oferta de pret pentru un proiect facut de mine mi-a crapat capul la ce scoruri au aruncat (2500euro)  :cursing: ....am facut aceiasi mobila la 1000euro cu alt cineva si a iesit perfecta. In prezent mai sunt vreo 20 de apartamente de vanzare, studiouri si 3 camere; avem si noi ca niste oameni normali asociatie de proprietari, functionam legal  :OK:  http://www.aflucum.r...f8b8bc6e7fc37cb . S-au incheiat contractele cu apa nova si distrigaz pentru partile comune + Rosal (la Enel lucrurile merg ceva mai greu :( ). Lucrurile se misca incetisor dar in directia cea buna, inca nu s-a facut predarea oficiala a celor 3 imobile si o sa mai dureze deoarece constructorul mai are de remediat/finisat niste lucruri si pana nu se vor termina toate Asociatia nu va semna de primire. In privinta caii de acces spre IOR2...asta este tot o problema pe care Asociatia o va rezolva candva....dezvoltatorul si-a cam luat mana de pe noi.
Sa auzim numai de bine.
PT.CARINUTZA.ERA UN PRET BUN 2500 EURO,MIE MI AU SPUS 6000.M A LUAT INIMA CIND AM AUZIT.II FACE SOTUL SINGUR,MI AM FAC. SOCOTEALA,SI MA COSTA 40 MIL,ULTIMUL RACNET,CU SERTARELE ACELEA COS,CU AMORTIZOARE,ETC.SI AM LUNGIME DE 12 M DE BUCATARIE.O MULTIME DE DULAPURI SI SUS SI JOS!MOMENTAN AM PUS DOAR BLATUL PE UN SCHELET DE LEMN,PLITA SI GHIUVETA.CA NU MAI AM BANI.O SA MAI CONTINUI IN TIMP CE MAI CISTIGAM ALTI BANI.ASTA ESTE.BINE CA MI AU AJUNS BANII SAL CUMPAR,MAI DEPARTE VEDEM NOI.STII CUMVA CE PRET AU INVESTUL LA CUPTOARELE INCASTRABILE?
CACI AU O OFERTA LA PACHET:CUPTOR,PLITA,HOTA.550 EURO +TVA.DAR EU AS DORI DOAR CUPTOR MOMENTAN,SI ALTA DATA HOTA.PLITA AM CUMPARAT ACUM 1 AN,NU MI TREBUIE.MULTUMESC MULT ANTICIPAT!

#174
furbymurby

furbymurby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.04.2009
Ptr cei care intentioneaza sa cumpere un apt in Pallady Residence, va sfatuiesc sa aveti grija deoarece sunt probleme....
Nu este un complex asa grozav precum se tot spune. Una din marile probleme este reprezentata de faptul ca la fiecare ploaie subsolul se inunda si sunt infiltratii...Invest refuza sa remedieze problema deoarece spune ca nu sunt bani...
pretul apartamentelor este prea mare comparativ cu ceea ce ofera.

#175
perdox

perdox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.02.2014
de blocurile din gura siriului stie cineva ceva? vreun proprietar cu ceva info? ma refer la http://www.idealresi...deal-residence/

#176
Necrosero

Necrosero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 02.07.2009

 perdox, on 25 februarie 2014 - 17:47, said:

de blocurile din gura siriului stie cineva ceva? vreun proprietar cu ceva info? ma refer la http://www.idealresi...deal-residence/

ceva noutati? as dori informatii mai recente (va rog) de la cei care locuiesc deja in pallady residence 1. mersi anticipat.

#177
malexmihai

malexmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2010

 Necrosero, on 13 iunie 2014 - 16:21, said:


ceva noutati? as dori informatii mai recente (va rog) de la cei care locuiesc deja in pallady residence 1. mersi anticipat.

Eu stau acolo din 2009,de cand s-au dat in folosinta apartamentele. Complexul se prezinta excelent. Avem cativa carcotasi, asta e, dar una peste alta cam toti proprietarii sunt multumiti. Eu in momentul de fata, caut varianta sa fac un schimb cu un apartament de 3 camere tot in complex.

Izolatia este ok! Inundatiiile din subsol despre care se vorbea mai inainte, apar in cazul ploilor torentiale de vara cand canalizarea nu face fata(nu stiu ce canalizare ar face fata)! Sunt ceva infiltratii la subsol, dar sunt in zonele unde sunt gurile de aerisire, asa ca nu vad o problema serioasa acolo.

Eu as sfatui un prieten sa se mute in complex, eu insumi as ramane acolo daca gasesc o varianta convenabila!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate