Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Complex rezidential Gura Siriului si PALLADY

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#145
h0stile

h0stile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.03.2008

 tudro, on Dec 3 2008, 09:23, said:

Salut,

Sunt si eu posesorul unui apartament in T1. In legatura cu internetul, eu am de un an abonament la ilink si merge foarte bine. Uptime-ul este foarte bun, iar preturile mi se par acceptabile. Nu este chiar o retea de cartier si sigur nu dureaza saptamani sa repare problemele. Parerile de pe google le stiu bine, mai ales ca am fost semi fortat sa trec pe ilink (au cumparat reteaua la care eram) si ma asteptam sa am net 3 zile pe luna dupa ce se spunea p-acolo, dar pana acum nu s-a adeverit nimic. Oricum, orice in afara de romtelecom  :D

Numai bine,
Tudor


aha, multam de raspuns. pai atunci, in prima faza, poate ii convingem pe cei de la ilink sa cableze blocurile, mai ales daca suntem mai multi interesati. poate cunosti pe cineva la ei, nu stiu, ai putea sa ii intrebi cit dureaza, cum facem, etc. inca o treaba. poti sa imi spui cum te conectezi la ilink? sper ca nu au o aplicatie ca cei de la c-zone.

#146
tudro

tudro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2008

 h0stile, on Dec 4 2008, 03:56, said:

aha, multam de raspuns. pai atunci, in prima faza, poate ii convingem pe cei de la ilink sa cableze blocurile, mai ales daca suntem mai multi interesati. poate cunosti pe cineva la ei, nu stiu, ai putea sa ii intrebi cit dureaza, cum facem, etc. inca o treaba. poti sa imi spui cum te conectezi la ilink? sper ca nu au o aplicatie ca cei de la c-zone.

Nu cunosc pe nimeni de la ei insa am sunat si i-am intrebat de cate persoane este nevoie si cat dureaza. Tipul cu care am vorbit a spus ca nu poate sa-mi dea raspunsul pe loc asa ca i-am lasat adresa blocului si nr meu de tel si o sa ma sune.

Conectarea se face normal, fara vreo alta aplicatie.

#147
OlderMan

OlderMan

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.04.2008

 h0stile, on Dec 4 2008, 02:56, said:

aha, multam de raspuns. pai atunci, in prima faza, poate ii convingem pe cei de la ilink sa cableze blocurile, mai ales daca suntem mai multi interesati. poate cunosti pe cineva la ei, nu stiu, ai putea sa ii intrebi cit dureaza, cum facem, etc. inca o treaba. poti sa imi spui cum te conectezi la ilink? sper ca nu au o aplicatie ca cei de la c-zone.

Salutare,
si eu am ilink si sunt oarecum multumit, au fost cazuri in care am stat si 2 zile pina au remediat problema, una peste alta este bine, dar la un nivel de vizualizare, download ocazional si fara pretentii.... oricum este de vrb cu ei.....

acum sa trecem la treburi mai resioare, cel putin in acest moment, am aflat ca GLS va preda T1 in perioada 22.12-31.12.2008, ceea ce contravine antecontractului, celelalte doua tronsoane vor fi predate mai devreme. Am trecut zilele astea pe la santier, si aici vrb doar despre T1.
- terminasera de pus gresia pe holurile comune;
- la parter terminasera un apartament, ca-i vine omuluimobila si nu are unde sa o puna (mobila);
- nici pina acum nu au facut gurile de evacuare pt. centrala termica si hota;
- au montat usile interioare;
- au inceput sa termine si holurile comune, in ceea ce priveste miina a doua de vopsea lavabila;
Se pare ca au fost cei de la gaze si au facut conectarea la reteau de gaze a complexului, saptamina asta ar trebuii sa vina si cei de la electrica, se pare ca au inceput sa iasa si cadastrele si intabularile si au inceput sa semneze contactul fial de vinzare cumparare.
cam atit pina acum.

suma respectelor.

#148
tudro

tudro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2008

 OlderMan, on Dec 4 2008, 10:54, said:

Salutare,
si eu am ilink si sunt oarecum multumit, au fost cazuri in care am stat si 2 zile pina au remediat problema, una peste alta este bine, dar la un nivel de vizualizare, download ocazional si fara pretentii.... oricum este de vrb cu ei.....

suma respectelor.

Salut,

La mine merge foarte bine downloadul (am abonamentul de 45 ron)...cel putin pe torrenti rupe. Am atasat si 2 teste de viteza, insa nu pot sa garantez ca va merge la fel de bine si acolo :).

Attached Files



#149
alinta

alinta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.02.2008
Buna seara,
E uite, ca nu stiam ca s-au dat si niste perioade. Notificarea a sosit prin posta azi, e recomandata n-am ajuns la posta sa o ridic, insa nu cred ca ma duc pt ca deja am vb cu d-l Serban, comunicandu-mi ca luni vom merge la banca pt finalizare...dar de, cum nu toate merg ca pe roate, banca n-a anuntat nimic asa ca azi am sunat eu sa intreb daca ramane ca data finala ziua de luni, 8 dec...stupoare, in niciun caz luni, nu a primit extrasele de carte funciara, sa fie marti, sa fie saptamana viitoare?!Cert ca ca pe cei cu mobila i-am amanat inca o saptamana, sper sa nu aman si mai mult.

In ceea ce priveste netul, am prieteni care stau in zona si au ilink, sunt multumiti oarecum si ei, nu cunosc exact tipul de abonament pe care-l au insa singura problema pe care ai au mentionat-o a fost una de ordin tehnic, sa-i zicem. N-au mai avut internet si defectiunile s-au remediat destul de greu, 4-5 zile si asta cu telefoane non-stop, amenintari de reziliere contract. Nu stiu ce sa zic...daca sunt mai multi doritori, si daca se misca cu talent in faza de instalat, eu ma pun pe lista :P , oricum sunt sigura ca e mult mai bine decat romtelecom...ideal ar fi sa avem mai multe optiuni, ca sa avem de unde alege nu de alta.

Older, spuneai ca au venit pt racordare...au facut si probe?? as vrea sa cred ca da si ca acum gazele sunt functionale, dar cer prea mult... :naughty: , poate saptamana asta..cine stie....

In ceea ce priveste semnarea contractului final, cunosc destui care au semnat cam in acelasi stadiu cu noi si au avut neplacuta surpriza sa mai astepte cateva luni pana s-au putut muta, in apartamente totul era gata, dar utilitati din parti.Sper sa nu se intample si aici la fel. Oricum in prereceptie s-au scris nimicuri, insa acestea trebuiesc rezolvate in 30 de zile, si asta e o chichita ca sa mai poata amana cu cateva zile. Per ansamblu eu sunt multumita, ar fi fost minunat sa se tina de cuvant in ceea ce priveste data finalizarii.

Rabdare, nu mai e mult si vom trece si marea.

#150
81ack

81ack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.06.2007
hello,

Am fost si eu marti dupa-amiaza la ap si vreau sa va spun, cu parere de rau, ca nu cred ca vor termina pana la sf anului in T1. Si subscriu la cele spuse de  OlderMan cu mentiunile ca in majoritatea apartamentelor nu era curatenie pt a se pune parchetul, pe holuri era santier asa cum era si acum 3-4 luni, mi se pare neschimbat stadiul lucrarilor cel putin la ap nostru. Am intrebat cand vor incepe sa monteze parchetul si au zis ca sapt care vine, asa mi-au spus si acum 2 saptamani, si cu o saptamana in urma. Cred ca nu avem aceeasi notiune a timpului. Stadiul actual al t1, nu-mi da mari sperante. Mi-as dori sa ma insel sa fie asa cum spui ca in perioada 22.12-31.12.2008, va fi gata. data care oricum depseste termenul stabilit si pt care banuiesc ca tb sa fim despagubitzi pt fiecare zi de intaziere. O sa vedem ce se intampla.

o zi buna!

 OlderMan, on Dec 4 2008, 09:54, said:

Salutare,
si eu am ilink si sunt oarecum multumit, au fost cazuri in care am stat si 2 zile pina au remediat problema, una peste alta este bine, dar la un nivel de vizualizare, download ocazional si fara pretentii.... oricum este de vrb cu ei.....

acum sa trecem la treburi mai resioare, cel putin in acest moment, am aflat ca GLS va preda T1 in perioada 22.12-31.12.2008, ceea ce contravine antecontractului, celelalte doua tronsoane vor fi predate mai devreme. Am trecut zilele astea pe la santier, si aici vrb doar despre T1.
- terminasera de pus gresia pe holurile comune;
- la parter terminasera un apartament, ca-i vine omuluimobila si nu are unde sa o puna (mobila);
- nici pina acum nu au facut gurile de evacuare pt. centrala termica si hota;
- au montat usile interioare;
- au inceput sa termine si holurile comune, in ceea ce priveste miina a doua de vopsea lavabila;
Se pare ca au fost cei de la gaze si au facut conectarea la reteau de gaze a complexului, saptamina asta ar trebuii sa vina si cei de la electrica, se pare ca au inceput sa iasa si cadastrele si intabularile si au inceput sa semneze contactul fial de vinzare cumparare.
cam atit pina acum.

suma respectelor.


#151
missy_09_09

missy_09_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.08.2007

 81ack, on Dec 5 2008, 11:26, said:

hello,

Am fost si eu marti dupa-amiaza la ap si vreau sa va spun, cu parere de rau, ca nu cred ca vor termina pana la sf anului in T1. Si subscriu la cele spuse de  OlderMan cu mentiunile ca in majoritatea apartamentelor nu era curatenie pt a se pune parchetul, pe holuri era santier asa cum era si acum 3-4 luni, mi se pare neschimbat stadiul lucrarilor cel putin la ap nostru. Am intrebat cand vor incepe sa monteze parchetul si au zis ca sapt care vine, asa mi-au spus si acum 2 saptamani, si cu o saptamana in urma. Cred ca nu avem aceeasi notiune a timpului. Stadiul actual al t1, nu-mi da mari sperante. Mi-as dori sa ma insel sa fie asa cum spui ca in perioada 22.12-31.12.2008, va fi gata. data care oricum depseste termenul stabilit si pt care banuiesc ca tb sa fim despagubitzi pt fiecare zi de intaziere. O sa vedem ce se intampla.

o zi buna!


Eu m-am uitat in antecontract si n-am gasit nimic despre despagubiri in cazul in care nu se respecta termenul de predare. A mai verificat cineva?

In alta ordine de idei, stie cineva ce implicatii ar putea avea asupra noastra faptul ca Gigant a declansat procedura de insolvabilitate? Ar trebui sa ne facem griji si din cauza asta? Ca sincer nu mai stiu pt ce sa ma framant mai intai....

#152
tudro

tudro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2008
Am vorbit cu cei de la ilink si au zis ca insalarea dureaza 48 de ore (deci probabil o sapt sau doua :) ) si ca daca au fibra aproape de bloc e nevoie de minim 10 persoane, daca nu, de minim 20.

#153
alinta

alinta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.02.2008

 tudro, on Dec 5 2008, 17:11, said:

Am vorbit cu cei de la ilink si au zis ca insalarea dureaza 48 de ore (deci probabil o sapt sau doua :) ) si ca daca au fibra aproape de bloc e nevoie de minim 10 persoane, daca nu, de minim 20.

:)) buna tuturor, buna tudor....m-ai facut sa rad cu lacrimi...vechea zicala "tara arde babele....", multumim pt info si ma repet - pune-ma pe lista. :thumbup:

Ce sa zic- nu cred ca e cineva caruia ii pica bine intarzierea asta, dar sa nu ma intelegeti gresit acum, daca era apart fara nimic in el (gresie, faianta, etc) ma consolam cu ideea ca se intarzie, dar e frustrant de-a dreptul sa stii ca totul  e gata sau aproape gata(cazul meu) dar nu te poti muta ca n-ai utilitati...si ca trebuie sa astept pana termina ei definitiv. No comment!

#154
81ack

81ack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.06.2007

 missy_09_09, on Dec 5 2008, 15:24, said:

Eu m-am uitat in antecontract si n-am gasit nimic despre despagubiri in cazul in care nu se respecta termenul de predare. A mai verificat cineva?

In alta ordine de idei, stie cineva ce implicatii ar putea avea asupra noastra faptul ca Gigant a declansat procedura de insolvabilitate? Ar trebui sa ne facem griji si din cauza asta? Ca sincer nu mai stiu pt ce sa ma framant mai intai....


sa stii ca m-am uitat si eu la un sfarsit de saptama foarte atent pe antecontractul ala de vanzare-cumparare. din cate-mi aduc eu aminte, este trecuta o clauza in contract in caz de intarziere din cauza vanzatorului sa fie platita o despagubire pentru fiecare zi de intarziere peste termenul stabilit in contract de semnare a contractului de vanzare-cumparare (suma depinde de nivelul platilor care au fost facute pana la termenul limita stabilit pentru semnarea contractului de vanzare-cumparare). in alta ordine de idei, saptamana asta o sa ma intalnesc cu un prieten avocat si o sa-i prezint situatia, cu toate detaliile, sa vedem ce o sa-mi recomande el.

mai e o chestie pe care eu unul nu o inteleg. noi trebuie sa semnam un proces verbal de predare-primire intre mine, ca persoana fizica si GLS. ori eu cu GLS nu am nici o relatie contractuala stabilita. lucrul asta o sa-l stabilesc probabil cu dl Serban dupa ce o sa vorbesc cu prietenul meu avocat. ideea e simpla, nu vreau sa cad de fraier in momentul in care ar trebui sa fie facute toate reparatiile pe care le trec eu in procesul verbal (e clar ca la momentul la care ar trebui sa semnez acel proces verbal, apartamentul este departe de a fi terminat), tocmai pentru faptul ca eu nu am nici o relatie contractuala cu GLS. n-as fi vrut niciodata sa ajung la situatia de a ruga cunoscutii avocati pe care-i am sa se uite peste contractul pe care l-am vazut, pentru a evita o situatie de genul asta.

ori eu, la momentul la care semnez contractul de vanzare-cumparare, fac plata apartamentului integrala (adica ii dai si restul de  10% pe care trebuie sa-l mai dau). ce-l opreste pe dl Serban dupa ce-i platesc eu sa nu-mi mai termine de facut lucrarile care sunt de facut in apartament? probabil nimic, din moment ce eu ar trebui sa semnez un proces-verbal de predare-primire cu GLS, cu care, inca o data, nu am nici o relatie contractuala stabilita.

d-asta la momentul asta eu nu grabesc deloc sa semnez acel proces verbal. oricum, din ce-am discutat la banca, nici actele nu au ajuns toate pentru a putea incepe semnarea contractelor de vanzare-cumparare.


legat de procedura de insolvabilitate, teoretic nu ar trebui sa ne afecteze pe noi de loc. pe de alta parte, noi nu cred ca suntem in masura a cunoaste relatiile contractuale existente intre GigantConstruct si Invest Imobiliar Construct. doar asa ne pot afecta pe noi, altfel, sunt 2 firme diferite.

numai bine la toata lumea.

 tudro, on Dec 5 2008, 17:11, said:

Am vorbit cu cei de la ilink si au zis ca insalarea dureaza 48 de ore (deci probabil o sapt sau doua :) ) si ca daca au fibra aproape de bloc e nevoie de minim 10 persoane, daca nu, de minim 20.

daca ce da romtelecum e varza, sau daca apar sa faca instalarea prin martie, sa fii sigur ca se gasesc cel putin 20 de persoane care sa se inscrie la reteaua de cartier.

#155
mihaelads

mihaelads

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.10.2008
Buna!

Stie cineva daca au inceput predarile?
Din cate stiam pe 8 dec trebuiau sa inceapa sa predea T3

Numai bine

#156
alinta

alinta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.02.2008

 mihaelads, on Dec 10 2008, 10:17, said:

Buna!

Stie cineva daca au inceput predarile?
Din cate stiam pe 8 dec trebuiau sa inceapa sa predea T3

Numai bine


Buna,
Nu, n-am auzit de predare nimic, insa stiu ca sunt deja destui care si-au luat un rand de chei, unii si-au adus o parte buna din mobila. Sunt in testari cu apa...azi aproape tot T2 avea apa,ajunsesera la etajul 1 si coborau, era presiune in centrala....nu mai e mult asta e sigur. Nu stiu acum cum merge in T1 acolo se pare ca vor termina la finele lunii....ca predare mai mult ca siguur oridinea va fi T2, T3 si T1, cu mici exceptii.
Sambata ma duc acolo, daca sunt noutati anunt.

#157
mat77

mat77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.04.2008
Buna,

A semnat cineva vreun proces verbal. Daca DA, ce fel de PV a semnat, de terminare a lucrarilor sau de punere in functiune. O sa trebuiasca sa semnam toti si nu stiu ce vom semna. Astazi o sa incerc sa ajung pe "santier" si o sa intreb. Eu trebuia sa semnez contractul la banca p data de 9, dar s-a amanat. Dl Serban a zis ca vom fi anuntati de catre d-na Teodora Oancea in jurul datei de 14-15, dar pentru acest lucru trebuie sa ajunga la el acest PV semnat de catre noi.

#158
steliadis

steliadis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.03.2008

 mat77, on Dec 12 2008, 09:02, said:

Buna,

A semnat cineva vreun proces verbal. Daca DA, ce fel de PV a semnat, de terminare a lucrarilor sau de punere in functiune. O sa trebuiasca sa semnam toti si nu stiu ce vom semna. Astazi o sa incerc sa ajung pe "santier" si o sa intreb. Eu trebuia sa semnez contractul la banca p data de 9, dar s-a amanat. Dl Serban a zis ca vom fi anuntati de catre d-na Teodora Oancea in jurul datei de 14-15, dar pentru acest lucru trebuie sa ajunga la el acest PV semnat de catre noi.


ATENTIE TVA5% inclusiv pentru avans - raspuns oficial MINISTERUL DE FINANTE
salutare, eu sunt din complexul rasarit de soare, dar am vazut ca va preocupa discutiile legate de noua OUG privind TVA de 5% pentru constructii. Eu am facut o solicitare ofociala catre MEF in care am cerut sa ni se explice foarte clar cum se aplica aceasta ordonanta. Ideea este ca indiferent daca s-a achitat avans s-au nu, daca intrarea in proprietate se face dupa 15 decembrie se aplica un TVA de 5% - raspunsul celor de la MEF integral il aveti pe blogul meu http://steliadis.blogspot.com/

#159
missy_09_09

missy_09_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.08.2007

 steliadis, on Dec 12 2008, 20:57, said:

ATENTIE TVA5% inclusiv pentru avans - raspuns oficial MINISTERUL DE FINANTE
salutare, eu sunt din complexul rasarit de soare, dar am vazut ca va preocupa discutiile legate de noua OUG privind TVA de 5% pentru constructii. Eu am facut o solicitare ofociala catre MEF in care am cerut sa ni se explice foarte clar cum se aplica aceasta ordonanta. Ideea este ca indiferent daca s-a achitat avans s-au nu, daca intrarea in proprietate se face dupa 15 decembrie se aplica un TVA de 5% - raspunsul celor de la MEF integral il aveti pe blogul meu http://steliadis.blogspot.com/


Multumim mult pt info!
Eu am achitat deja 90% din valoare (mi s-au emis 3 facturi cu tva 19%). Asta inseamna ca nu ar trebui sa mai achit cei 10% ramasi, ba chiar ar trebui sa mai recuperez ceva din acesti bani.

Din cate am mai citit si eu, se pare ca trebuie doar sa mergem la notar sa dam o declaratie pe proprie raspundere ca ne incadram in conditiile legii respective. E corect?

#160
OlderMan

OlderMan

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.04.2008
Salutare,

ce mai facetzi? v-ati mutat? e careva pe aici care a semnat de primire? (T3 & T2), ca eu oricum nu cred ca voi semna anul asta (T1), la cum se misca faimoasa companie de "contruit nervi si draqi" GLS (ca de altceva nu sunt in stare), nu am nicio sansa sa mai vad ceva modificari in apartament, apartament care este cam in acelasi stadiu ca acum citeva luni bune, (cu mici expectii, USILE), am fost si eu simbata pe acolo, montasera usile interioare si gresia & faianta,  cica trecuse pe acolo si un zugraz, nu prea am vazut asta, atit timp cit inca nu erau facute toate reparatiile la faimosii pereti de gips-carton, pete pe pereti (pete de la alte reparatii). din cele 3 usi interioare pe care apartamentul le poseda, niciuna NU se inchide, toate tocurile au luft. parchetul nu era montat si nici macar intentia de a se monta, ce sa mai vrb despre centrala termica sau obiecte sanitare, vise taica, vise. (vechile raspunsuri la intrebarea cind se vor monta? La sf. saptaminii incepem ... sunt satul de astfel de raspunsuri)
Mai zilele trecute ma suna Invest Imobiliar sa semnam actele, care acte ??? ii intreb eu, actul de vinzare-cumparare, bun, bun dar vinzare-cumarare pe baza a ce?? A acestor multe "lipsuri"; din apartament, hai sa fim seriosi  :thumbup:
Stateam zielel astea si citeam antecontractul de vanzare-cumparare si citez (pct. V):
.....PROMITENTA-VANZATOARE....... nu preda la cheie apartamentul conform celor mentionate mai sus, PROMITENTUL-CUMPARATOR va putea solicita instantei judecatoresti pronuntarea unei hotarari care sa constate convenia partilor privind vanzarea apartamentului sus-mentionat si transferul dreptului de proprietate sau va putea considera prezentul antecontract desfiintat deplin drept fara punere in intarziere sau alta formalitate, cu obligatia PROMITENTEI-VANZATOARE de a restitui PROMITENTULUI-CUMPARATOR sumele primite in avans, conform prezentului antecontract si de a plati PROMITENTULUI-CUMPARATOR penalitati in suma de 0,05% pe zi din sumele incasate cu titlul de daune interese, in conditiile ca PROMITENTUL-CUMPARATOR sa-si fi respectat intocmai toate obligatiile prevazute in prezentul antecontract, privind efectuarea platilor"
Foarte interesant acest pct., DAR cum nu este vina lor citez in continuare:.... ?In cazul in care contractul de vanzare-cumparare nu se va incheia in forma autentica din culpa PROMITENTULUI-CUMPARATOR dar nici PROMITENTA-VANZATOARE nu-si va executa obligatiile prevazute prin prezentul antecontract, PROMITENTA-VANZATOARE va avea dreptul sa comunice PROMITENTULUI-CUMPARATOR o noua data in vederea incheierii contractului de vanzare-cumparare in forma autentica.?
Deci si prin urmare esi sunt acoperiti din acest puct de vedere......
Asa ca imi ramine, cel putin mie, sa astept pina voi vedea apartamentul la cheie, locul de parcare trasat si accesul prin Str Fetesti rezolvat (simbata de lucra la acesta, pt ca tocam se sparsese o conducta de apa), dupa care voi semna actele.
Daca mai aveti ceva noutati, mai butonati si voi ceva pe aici...

Suma respectelor

Edited by OlderMan, 16 December 2008 - 11:36.


#161
boboloi70

boboloi70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.05.2008
Sa nu uitam ca dezvoltatorul si-a declarat insolventa !!!!!!!!!!!!!!!
In aceste conditii este foarte foarte greu de recuperat de la ei 1 LEU !
Putem uita de prevederile din contract prin care se poate renuta la apt sau penaliza dezvoltatorul !
Site Gigantconstruct este inchis de cand si-au declarat insolventa !
Un an cat mai bun in 2009 !
Boboloi

#162
adelaprotasovschi

adelaprotasovschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.12.2007
:wallbash: noutati ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate