Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Crema de protectie solara

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
http://forum.softped...m...t&p=6848821

E verificata metoda, functioneaza.

#74
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005

View Postmalls, on 25th June 2012, 16:13, said:

Am vazut la piscina niste tipe care-l foloseau si ma intrebam daca are vreun efect...si ce efect.

In principal efectul e ca le va fi injurat arborele genealogic pe vreo 3 generatii de catre aia ca mine care ies din piscina si vad ca trebuie sa inoate prin 2-3 metri de ciorba unsuroasa care se face in jurul cate unei bovine de-astea intrata la racorit cu dressingu' de salata pe ea. So please don't. Sau macar da-l jos la dus inainte cat de bine poti.

#75
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Mersi mult, Corina!

#76
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostEnigel, on 21st August 2012, 10:29, said:

Nu pot sa cred, chiar te-ai facut mulatra? :o

Deci zi-mi, te rog, exact care a fost programul tau de plaja, de cate ori dadeai cu lotiune, tot-tot.
Pe aproape :D O singura data am mai fost asa bronzata, acum cativa ani. In general nu ma expun mult, dar anul asta am zis ca-mi permit. Daca vrei iti arat si diferenta :P

Pai stateam la plaja dimineata vreo 2 ore, de pe la 8-9 la cel tarziu 11 si seara, de pe la 5, pana la apus. Crema la greu, ca-s obsedata de protectie - am terminat 2 tuburi de Nivea :lol: si crema hidratanta dupa plaja.

#77
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Dar ai stat foarte mult, Malls. Hai, dimineata trec mai repede alea 2 ore, dar si dupa amiaza?...

Si ma mai intereseaza ceva :D.
Eu nu suport pielea uscata cu care ma pricopsesc dupa ce ma intorc de la mare.
Faptul ca ai folosit crema de protectie a intervenit si in problema mai sus mentionata?

A, si inca ceva.
Crema dupa plaja e mai speciala decat crema de corp pe care o folosesti de obicei?

#78
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Dupa amiaza stateam mai mult, dar de pe la 5-6 deja soarele era foarte bland. Cat despre piele, eu m-am dat cu crema de corp pe care o folosesc de obicei, una cu ulei de masline, si mi-a facut foarte bine. Acum sper doar sa nu mi se duca bronzul macar pana prin septembrie, pentru ca de obicei asa patesc.

#79
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Multumesc mult, Malls! Te-am innebunit :-)

#80
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Nu stiu daca e topicul potrivit insa am nevoie de ajutorul vostru.Tocmai  ce m-am intors dintr-o vacanta in sudul Italiei unde am avut parte de un soare foarte puternic si in ciuda faptului ca am folosit o crema solara si  de asemeanea seara dupa terminarea  sesiunii de plaja o crema pentru hidratarea pielii am remarcat ca in la doua zile de la intoarcere mi-au aparut doua pete cafenii de mici dimensiuni in zona nasului, si una pe frunte.Voi va-ti confruntat cu asa ceva?Ce produse ati folosit?Cred ca va trebui sa fac o vizita la farmacie sau un salon de cosmetica,mai ales ca as vrea sa plec la mare si weekend-ul asta cu prietenii.

P.S
Crema solara avea nivelul de protectie 10,si asta deoarece eram deja bronzat si nu am mai considerat necesara folosirea unei creme 30FPS asa cum am facut tot timpul vara aceasta cat am fost la piscina.

Edited by mobilewave, 23 August 2012 - 19:07.


#81
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Am rezolvat,nu mai este nevoie  :rolleyes:

#82
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Ce creme actuale de la 50+ în sus folosesc protecție minerală? Adică oxid de zinc și/sau titan.
Am căutat prin Carrefour și toate aveau filtre chimice.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate