Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Crema de protectie solara

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
totonel2001

totonel2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 24.03.2002
Buna fetelor!
Vine iar vara si eu nu stiu cum sa ma mai ascund de soare. Ce crema de protectie solara imi recomandati? Nu vreau sa ma bronzez deloc...

#2
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 totonel2001, on Apr 13 2007, 09:22, said:

Buna fetelor!
Vine iar vara si eu nu stiu cum sa ma mai ascund de soare. Ce crema de protectie solara imi recomandati? Nu vreau sa ma bronzez deloc...


Cumpara o crema Loreal/Nivea/Garnier cu factor 50-60 (eventual pentru copii). Aplici cel putin de 2 ori pe zi. Efect garantat 100% (testat de mine).

#3
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Ba te bronzezi, dar nu te arzi (bronzul e dat de pigment, nu are legatura cu roseata arsurii).

#4
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Cremele pentru bebelusi au ecran total, aplicate corect nu te bronzezi deloc.

#5
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 dragos_avram, on Apr 13 2007, 18:57, said:

Ba te bronzezi, dar nu te arzi (bronzul e dat de pigment, nu are legatura cu roseata arsurii).


Mai nene, ti-as povesti eu ce-am patit cu crema aia cu factor 60, dar n-are rost sa-mi bat capul.
Doar atat spun: poti sa stai in soare uns cu crema aia, toata vara, pana faci insolatie. Tot alb ca varul o sa ramai. Singura chestie e sa folosesti crema cu simt de raspundere :D

#6
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Nu vreti sa fiti putin crocante? Sau macar in sange? Cruditati am de unde sa aleg.
Mai exista o varianta, iesi afara noaptea.

#7
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Cutzu, on Apr 13 2007, 20:46, said:

Mai exista o varianta, iesi afara noaptea.


Si fa plaja la Luna :D

#8
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Nu fiti rai mey, daca sta in casa nici o problema, a scapat si de dat banii pe creme.

#9
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
Din experienta, L'Oreal lasa o senzatie grasa pe fata (cea de factor 50), dar e eficient, si pe corp e ok. Cel mai placut impresionata (pentru fata) am fost de Photoderm max, de la Bioderma (Biotherma?), luat de la Farmacie, factor 100. Intra super repede in piele, senzatie deloc grasa, nici nu simteam ca sunt data cu crema solara.  O aplicatie ajungea toata ziua (de plimbat prin Bucuresti cu treburi inclusiv la amiaza).

#10
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006
Votez si eu pentru Bioderma.Produsele se gasesc in farmacii.
Eu cumpar mereu stickul de buze cu factor de protectie 50.E super bun!
LA fel si crema cu factor 100.

#11
mindulita

mindulita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.03.2004
eu am tenul uscat-sensibil cu tendinta de iritare si inrosire.
merg pe mina voastra, adica crema de la Bioderma.

crema de la La Roche Posay sau RoC ati incercat ?

#12
SpectraWave

SpectraWave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 14.04.2007
toate cremele sunt bune scurt!

puteti lauda o crema doar atunci cand ati incercat toate produsele de pe piata si le-ati comparat intre ele!

#13
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
SpectraWave: iti zic eu ca (virgula) crema ecran total de la Elmiplant (cel putin acum cativa ani) a fost complet bull-shit. Nu numai ca nu a ecranat total, dar m-am ars la greu. Si mai sunt multe altele proaste sau mediocre.

#14
mindulita

mindulita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.03.2004
deci, sa insiram ce-am folosit eu: Nivea factor 30, unsuroasa, apoi lucioasa, provoaca transpiratia prin blocarea porilor. Elmiplant - buna de dat pe calcaie. Garnier idem Nivea.

mi-am cumparat Bioderma - Photoderm MAX spf 50+, crema - 40 ml ptr. ten normal - uscat.
am dat cit am putut de mult, la jumate de ora dupa crema nutritiva de zi. se intinde bine, se absoarbe bine, ramine f. putin luciu, dar se estompeaza mai tarziu.
dupa 4 ore am uns din nou fata, ptr. ora 13, soare cu vint ! absorbtie buna, fara senzatii anormale.

votez produsul pentru utilizare ten uscat-normal (f. iritabil, roseata, usturimi etc.)

#15
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Recomand Vichy SPF 30 sau Piz Buin Oil Free SPF 30. Am incercat  Nivea, Ambre Solaire, prostiile de la oriflame si Avon. Cea mai de calitate mi s-a parut Vichy apoi Piz Buin, nici nu simti ca esti dat cu crema.

#16
hexa

hexa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.12.2006
Am înțeles că există creme cu filtru chimic (majoritatea) și creme cu filtru mineral care sunt mai bune, adică mai sănătoase pentru piele. Am văzut doar la Body Shop creme cu filtru mineral. Și erau foarte scumpe...
Voi ce știți despre asta? Și știți și alte creme decât cele de la Body Shop?

#17
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Eu m-am ars cu uleiul de plaja cu factor 20 de la Elmiplant :(, sau am facut o iritatie, nu-mi dau seama, aveam pielea rosie si incepusera sa-mi apara bubite dar si ustura ca atunci cand te arzi. Si nu sunt genul care sta intre 12 si 3 pe plaja.
Am mai avut Garnier cu factor 30 ,  si L'oreal , foarte bune, in sensul ca nu te arzi si te si bronzezi (in timp) dar lasa o senzatie destul de aiurea pe piele , plus ca mai raman si parti albicioase. In fine, nu arata prea estetic si nici senzatia nu e prea placuta.
Acum caut altceva, separat pentru fatza si corp si sa nu mai am nici senzatia de uleios si nici stratul ala albicios.
Cred ca am sa incerc Bioderma pentru fatza.

#18
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 ptap, on May 19 2007, 17:51, said:

Eu m-am ars cu uleiul de plaja cu factor 20 de la Elmiplant :( , sau am facut o iritatie, nu-mi dau seama, aveam pielea rosie si incepusera sa-mi apara bubite dar si ustura ca atunci cand te arzi. Si nu sunt genul care sta intre 12 si 3 pe plaja.
Am mai avut Garnier cu factor 30 , si L'oreal , foarte bune, in sensul ca nu te arzi si te si bronzezi (in timp) dar lasa o senzatie destul de aiurea pe piele , plus ca mai raman si parti albicioase. In fine, nu arata prea estetic si nici senzatia nu e prea placuta.
Acum caut altceva, separat pentru fatza si corp si sa nu mai am nici senzatia de uleios si nici stratul ala albicios.
Cred ca am sa incerc Bioderma pentru fatza.
Recomandarea mea nr 1 este Lancaster. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate