Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 

GPS Packard Bell Compasseo 500 - 600

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
Salve !

Sunt fericitul posesor ul unui GPS Packard Bell Compasseo 500 , luat de curand din Italia , problema este ca vreau sa-l folosesc si prin Romania , iar Romania nu este cuprinsa in hartile cu care vine presetat GPS-ul si nici nu este nici macar pe CD-ul cu care vine acesta (GPS-ul) .

http://www.packardbe...5780000-53.html

de unde pot procura o harta a Romaniei care sa mearga pe GPS-ul meu ? Hartile diferitelor echipamente GPS sunt compatibile intre ele (ma gandeam ca poate fac rost de la cineva care are un alt model de GPS si care are si harta Romaniei) este posibil ? Am pe comp acasa Programul Route Planer Europe ( cu harta Europei )  sa incerc sa o incarc pe GPS-ul meu , o sa mearga ? ce credeti ? (extensia fisierului care contine harta este ".and" ) Astept o rezolvare a problemei mele !

Multumesc anticipat tuturor celor care se ostenesc sa-mi raspunda solicitarii mele !

Edited by alexpreda, 08 September 2007 - 22:42.


#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Aparatul tau are instalat "Destinator"; harta pentru Romania este f.slaba si incompleta. Sugestia mea este sa pui un Mio sau iGO!

#3
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
Problema e ca nici nu am harta Romaniei nici cea mai incompleta , nici slaba , nu o am deloc , e luat din Italia  , stiam ca nu are harta Romaniei dar am crezut ca pot face rost dupa aceea de ea , si asta incerc sa aflu daca pot face rost totusi de ea !?

Si nu mai raspuns la ce ceram in topicul meu ! Te rog citeste din nou !


PS: Multumesc pentru osteneala ca mi-ai raspuns totusi , dar incearca sa fii mai la obiect  !

As  mai avea nevoie de hartile : Austriei , Slovenia , Ungaria , Croatiei ,si Serbiei si daca se poate a Bulgariei ! sau mai simplu intregii Europe ! Posibil ?

Posibilitatea de a mi-l schimba (GPS-ul ) este practic inposibil !

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:43.


#4
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

Schimbare soft pentru Packard Bell Compaseo 500

                      

Cum se face si cu ce este compatibil GPS -ul meu ?


Cu ce soft poate fi GPS-ul meu compatibil ??? Ce soft imi recomandati  in asa fel incat sa nu mai am problema pe care o am acum oridecate ori vin in Romania sa stau sa schimb hartile intre ele de fiecare data cand trec dintr-o tara in alta  , ci sa se schimbe singure sau sa fie o singura harta a Europei detaliata .
Ce sa  mai zic de harta Romaniei care lasa de dorit . vreau ceva mai bun mai performant si pentru care pot gasi harti mai multe si  mai detaliate , ce imi recomandati ?
GPS-ul meu la : http://www.packardbe...5780000-53.html

Ceva sugestii ? Astept raspunsurile voastre aici !

Multumesc anticipat !

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:44.


#5
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
salut cristian. cum este harta greciei pe destinator. are toate drumurile/orasele + insulele?
aceeasi intrebare pt turcia si bulgaria (exceptie insulele evident  <_< )

Edited by McDude, 11 April 2007 - 10:55.


#6
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
cristian - avea dreptate omul, tu ai copiat linkul prescurtat de cg...
uita-te acum ca linkul nu mai are .... :)

#7
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Kittul de harti din ultimul link l-am incarcat azi dimineata! ;)

@ McDude

Nu l-am folosit decit in Bucuresti si s-a descurcat onorabil; nu stiu cum sint celelalte harti!

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:44.


#8
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View PostEl_Cid, on Apr 11 2007, 12:54, said:

cristian - avea dreptate omul, tu ai copiat linkul prescurtat de cg...
uita-te acum ca linkul nu mai are .... :)
Asa e ma ! Suparatule :console:  ! Omu avea dreptate ! Vezi  -_-  B)  ! Nu mai sari asa si mai verifica si tu cele spuse de ceilalti !

#9
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
De ce nu cautati voi si singuri, ca sinteti baieti mari! Imi pare rau ca v-am dat "buna ziua"! Si apelativul de "ma" nu face decit sa reflecte educatia aleasa! Bafta!

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:45.


#10
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
Nu poate raspunde nimeni cu re face o resoftare a unui GPS ? In speta modelul la care am facut referinta ? Un tutorial ? De ce anume ai nevoie ? Va rog mult chiar am nevoie de ajutor !

Ma repet am nevoie de un soft care sa aiba harta europei detaliat (cat mai detaliata , harta intregii europe ) va rog mult !

Ceva de la sony (nu stiu zic sony poate GPS-urile Sony au softuri mai performante si cu harti mai detaliate ) Eu in principiu as avea nevoie de harta Frantei , Italiai , Austriei , Ungariei si Romanie , cat mai detaliate ! aaa ! si sa nu uit daca se poate si a Germaniei ar fi perfect !

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:45.


#11
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
[quote name='cristian11' post='2687056' date='Apr 12 2007, 09:11']De ce nu cautati voi si singuri, ca sinteti baieti mari! Imi pare rau ca v-am dat "buna ziua"! Si apelativul de "ma" nu face decit sa reflecte educatia aleasa! Bafta![/quote]

Nu stiu de ce te superi asa usor , pentru ca in fond tu ai gresit scriind in mod repetat ca linkul dat de tin merge , ba mai mult mai facut si prost (cu "" de rigoare , bineinteles ) cand ti-am zis ca nu exsita adrese cu " ... " era mai mult decat evident ca tu ai dat "copy" la o adresa unde era scrisa prescurtat , si apoi i-ai dat "paste" aici ! si ti-am atras atentia politicos (si de altfel nu am fost pana acum altfel pe acest topic si nu numai aici) si tot tu te suparasi ? puteai sa verifici si tu ce scrisesi , nu ? ca si pcu pozele postate  nu credeai ce iti spun ! Faptul ca ai incercat si ai si reusit sa dai in cele din urma cu o mana de ajutor , asta nu contesta nimeni , ba mai mult ti-am multumit si iti mai multumesc inca o data pentru ajutorul tau , iar faza cu [quote name='cristian11' ]  Si apelativul de "ma" nu face decit sa reflecte educatia aleasa ! [quote] Asa o fi , eu stiam ca apelativul "ba" ,poate fi jignitor , nici decum "ma" . Daca asa lezat te-ai simtit de exprimarea mea care denota proasta mea crestere nu pot sa iti zic imi pare rau nu am reusit sa am un vocabular mai elevat ! Imi pare rau !  <_<  :console:
Stiam ca acest apelativ "ma" nu reprezinta o injuratura , dar de , se pare ca acu aflu si eu (de omu  cat traieste sa educa  :notangel: ) ca defapt nu e asa si defapt am sa dau fuga sa imi cer scuze toturor celor carora le-am vorbit cu "ma" (ce urat din partea mea  :notangel: ) !

Concluzie : Tot respectul pentru tine frate (am zis frate , te zigneste si asta sau nu vrei sa fii "frate" cu unu prost educat , ca sunt gata sa-mi cer scuze si pentru asta) ca ai dorit si incercat sa ajuti dar fa-o pana la capat si zi-ne si noua PAROLA !

[size=4]PS : o sa-mi schimb si semnatura pentru a-mi cere scuze tuturor celor carora le-am vorbit cu , mi-e si rusine sa mai scriu acum , "ma" vai ce urat !!! [/size] :notangel: !

Edited by Master-Vyk, 13 April 2007 - 09:28.


#12
vladraq

vladraq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.08.2004
Pentru debloacare

http://www.gpspassio...?TOPIC_ID=47556

ptr instalare TomTom

http://www.gpspassio...?TOPIC_ID=52616

Enjoy

#13
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postcristian11, on Apr 10 2007, 14:46, said:

Aparatul tau are instalat "Destinator"; harta pentru Romania este f.slaba si incompleta. Sugestia mea este sa pui un Mio sau iGO!

IGO nu este compatibil cu aparatul meu , se poate ca Mio sa mearga este compatibil cu dispozitivul meu ?


astept raspunsuri !

View Postvladraq, on Apr 26 2007, 11:34, said:



Mulumesc pt. raspuns dar eu nu am modelul ala de Compasseo ci ,odelul inferior 500 , nu 400 ! vezi poza de la linkul dat de mine !


Chiar nu reusesti nimeni sa-mi dea si mie cineva raspuns intrebarilor mele !

Astept in continuare parerile voastre !

Pana una alta RESPECT !

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:48.


#14
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

View PostMaster-Vyk, on Jun 22 2007, 16:38, said:

Chiar nu reusesti nimeni sa-mi dea si mie cineva raspuns intrebarilor mele !

Astept in continuare parerile voastre !

Pana una alta RESPECT !


Vinde-l si cumpara-ti un Mio C250 ca asta e compatibil si cu iGO. S-ar putea sa nu reusesti sa pui Mio Map pe Packardu' asta.

#15
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postnicuabc, on Jun 22 2007, 18:24, said:

Vinde-l si cumpara-ti un Mio C250 ca asta e compatibil si cu iGO. S-ar putea sa nu reusesti sa pui Mio Map pe Packardu' asta.

Cu schimbarea aia de soft cum se face , cu instalez unul nou si cu il dezinstalez pe actualul ? de pe GPS-ul meu ?

Cat de vandut nu cred ca-l dau asa usor !

#16
marko2003

marko2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2007
vezi ca e unu' pe okazii care spune ca se pricepe la modelul asta!

#17
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
uite aici cineva zice ca l-a deblocat. sapa putin pe acolo.
cat despre instalat miomap/i-go, se apropie periculos de mult de zona warez si de aceea nu se inghesuie nimeni sa posteze procedura de instalare :)

#18
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006
bun atunci astept cat mai multe PM-uri de la voi dacasubiectul se apropie de warez !

Chiar am nevoie de ajutor ! Va rog mult !

Multumesc !

Edited by alexpreda, 24 June 2007 - 20:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate