Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Acte de vandalism in forma repetata - Pejo 206

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
Meridius

Meridius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.07.2005
Vad ca topic-ul devine din ce in ce mai sadic  :D

Keep it rolling!

#38
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Scrie-i cu vopsea "Taran" pe capota.  Daca-l vedem in trafic sa-i aratam si noi degetu'

#39
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Am participat mai demult pentru realizarea uni flagrant, cu masina personala. Conditii ca o inregistrarea sa fie proba: inregistrarea sa se faca sub prezenta si cu aprobarea unui procuror, persoana trebuie sa fie identificata si retinutaa in timpul desfasurarii actiunii, daca e cineva care doar  seamana 100% cu acuzatul ? .
Cand au facut respectivul flagrant au trebuit indeplinite toate conditiile, inclusiv panda langa camera de supraveghere cu procurorul langa. So , cu inregistrarea, chiar daca se vede super clar nu faci nimic pentru instanta.
Varianta mea: ii bati la usa cu o camera ascunsa sau un mic microfon si incepi sa il intarati, bineanteles formula de inceput trebuie sa fie : Buna Ziua , domnul X-ulescu ? Dupa care il intarati la modul finut pana recurge la amenintari. Cu acea inregistrare il pui sa iti spele masina de doua ori pe zi si sa iti bata covoarele bi-saptamanal. Sugerez ca folderul unde pastrezi inregistrarile sa il denumesti "Inregistrari papagali" , la fel ca mine . 100% testat.
Microfonul pus in haina de ex poate fi bruiat de frecarea mainii de haina astfel incat atunci cand tu il injuri si te lauzi cu relatiile tale sa nu fie prinse inregistrarea , ci doar cuvintele tale frumoase si politicoase, si injuriile si amenintarile lui
Astept un upload Buna ziua , Domnul X-ulescu ? ....

#40
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
aia cu picatura a fost cea mai buna :)
"picatura cand lipeste..." :lol:

#41
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
Si pana la urma, posesorul de Peugeot vandalizat ce a facut?

#42
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
si eu as fi interesat. se pare ca cineva a prins drag de masina mea. asa finut cate o dungulita de cheie, din cand in cand. suspifiunile mi se indreapta spre un mos comunist, care de asemenea e incurcat de masina mea. dar nu au aparut de la inceput semnele. hmm...in fine, sunt magazine prin zona, si mereu am dat vina pe diversi care trec pe langa.
dar la o inspectie atente se vede ca nu sunt lovituri din greseala, ci scurte si adanci la nivelul mainii (cheie)
doamne fereste sa fie mosul...

#43
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostT.rac3Er, on May 29 2007, 11:50, said:

si eu as fi interesat. se pare ca cineva a prins drag de masina mea. asa finut cate o dungulita de cheie, din cand in cand. suspifiunile mi se indreapta spre un mos comunist, care de asemenea e incurcat de masina mea.

A aparut o data in ziar o babuta care trecea pe langa masini si le zgaria cu cheia. Si a intrebat-o reporterul ce face si ea a zis "imi fac loc, mama, imi fac loc!". Poate e si la tine la fel... :P

#44
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
ba ce cheie ii deschidea drumul babei. grav e ca n-ai ce sa-i faci. e senila. dar atunci copii sa o duca la spital sa nu o lase pe strazi

#45
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View PostT.rac3Er, on May 29 2007, 11:50, said:

doamne fereste sa fie mosul...

Eu zic ca mosu' e de vina!!!!

#46
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
bate-i la usa cu avocatul :D

#47
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
si ce?
ca sa ii zic?
te banuiesc, ca esti tu. dupa aia zice ca il hartuiesc, ca alea. ...
camera e solutia.
sper ca cine a initiat topicul sa ne spuna cum merge solutia, si eventual niste filmulete demonstrative

#48
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
Cand va vad ce va canoniti cu atata tehnologie, legi, avocati... bleah!
Pandeste-l ca pe vremea haiducilor si bate-l pana rupi ciomagul pe carca lui! El asa ar face.
Astia nu stiu alta limba.  :mellow:

Edited by MAK, 05 June 2007 - 05:42.


#49
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
flagrant... dar cu smecherii din cartier :D le dai la toti 5 beri si ai echipa de commando :lol:
nu mai iese mosu' din casa dup'aia

Edited by El_Cid, 08 June 2007 - 15:42.


#50
iiiiii84

iiiiii84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 18.01.2008
Aduc si eu topicul in actualitate... totul a inceput cu 2 luni in urma cand am gasit masina (un logan) fara capace la  roti si oglinda rupta, am fost la asigurare am schimbat oglinda, mi am montat alarma dar la 2 saptamani m am trezit cu capota toata zgariata si cu acid sulfuric turnat peste ea. M am gandit cine ar putea fi pe cine am suparat eram negru de suparare si de nervi. Atunci m am decis sa mi montez o camera de supraveghere asteptand sa mai patesc ceva... si inevitabilul s a produs.. duminica noapte 3 tinerei vin zgariea masina cu dedicatie, unul din ei urineaza pe masina si pleaca.... la 1 min se intorc si se holbeaza ca dobitocii la camera cca 20 sec. Imaginile sunt la politie, la protv si tvr iasi pt difuzare este vandalism repetat persoanele au fost indentificate si in zilele ce urmatoare se va face interogarea acestora. Poze si filmuletele am sa le pun dupa ce o sa se incheie ancheta politiei.
P.S. Daca din intamplare desteptii care au facut asta citesc acest topic sa nu se panicheze pentru ca au fost recunoscuti si da acolo era o camera de supraveghere, si sa strangeti bani ca sunteti buni  de plata.

#51
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

View Postiiiiii84, on Jul 30 2008, 18:12, said:


Imi pare rau pentru intamplarea ta.

Zi-mi in ce zona s-au intamplat acestea, sa stiu sa ma feresc.

Edited by paul_kelso, 30 July 2008 - 22:07.


#52
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
România e plină de țărani... Am fost în vizită la cineva în București, în Drumul Taberei și când m-am dus la mașină pe la 12 noaptea, să iau ceva, i-am găsit ștergătoarele ridicate, iar în stânga mea era un Logan bleu marine parcat atât de aproape încât am intrat pe ușa din dreapta... :huh: Am dus-o și eu în altă parte, decât să am parte de surprize... Mai bine făcea la fel și inițiatorul topicului, spune că inițial a fost "amenințat" cu ridicarea ștergătoarelor... Cât o fi crezut ăla că stau acolo... I-am reținut și nr-ul de înmatriculare, just in case.

#53
iiiiii84

iiiiii84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 18.01.2008

View Postpaul_kelso, on Jul 30 2008, 23:06, said:

Imi pare rau pentru intamplarea ta.

Zi-mi in ce zona s-au intamplat acestea, sa stiu sa ma feresc.
Vandalismele au fost facute special pt mine, de fapt pt mama mea care este profesoara si elevii au schimbat tabla si creta de la scoala cu capota masinii. Totul s a intamplat in Iasi in zona Podul Ros.  Dupa cum am promis cand se termina o sa postez filmultetele si pozele eventual si poze cu vinovatii care s niste pusti....

#54
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postiiiiii84, on Jul 31 2008, 11:39, said:

Vandalismele au fost facute special pt mine,
Dupa cum am promis cand se termina o sa postez filmultetele si pozele eventual si poze cu vinovatii care s niste pusti....
Inseamna ca au avut un motiv, nu?
Daca-s niste pusti, de ce nu iei inca trei-patru prieteni si le aplici o mica corectie? Asa, de control, incat sa nu le mai trebuiasca tampenii d'astea niciodata. Faching idiots!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate