Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Soft GPS pentru BECKER TRAFFIC ASSIST HIGHSPEED

- - - - -
  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#55
olteanu_dc

olteanu_dc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.10.2007
Ceao am si eu un beker trafic asist model 7914 si as vrea sa pun harta romaniei pe el credeti ca ma puteti ajuta careva?

#56
landa23

landa23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.09.2007
@FREAKTUNING & @i_t_i_x: vreau si eu vers de igo functionala pentru beker. poate un id de mess sau un tel. multumesc anticipat

#57
landa23

landa23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.09.2007

View Postlanda23, on Nov 11 2007, 12:13, said:

@FREAKTUNING & @i_t_i_x: vreau si eu vers de igo functionala pentru beker. poate un id de mess sau un tel. multumesc anticipat
multumesc mult pt link-uri! ideea e ca in read me imi spune sa sterg din flash memori ceva si sa pun folderul din arhiva. cum ajung in flash memory? merci mult!

#58
devis

devis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.11.2007
Salut fie vorba de Becker Traffic Assist Highspeed am si eu unul si nu am harta de roania nu a aparut ceva soft mai nou care sa contina si harta romaniei sau varianta ar fi sa schimb softu???

#59
julius6

julius6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.04.2005
Am un BECKER TRAFFIC PRO MODEL BE 4730 montat pe un Opel cu cd-uri pentru vestul Europei.Pentru Europa de est exista cd-uri cu harti?

#60
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
am si eu un gps becker 7934 si as vrea sa-l decodez si sa pun o harta pe el mai serioasa cu romania si inclusiv meniu si voce in lb romana. ma poate ajuta cineva? sunt in is. id: axxa84.  multumesc

Edited by axxa84, 04 December 2007 - 22:24.


#61
sp33d_man

sp33d_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.10.2007
deci.. imi zbat capul aici pe degeaba.. mi'am instalat Active Sync 4.2 si nu pot conecta GPSul la PC, ii bag cablul USB si nu face niik, nu mi'l vede, scrie ca "USB ii available" dar nici un "COM" port... :/ si chiar nu mai am nici o idee ce sai fac. Hard reset nush cum sa fac, nu mai vorbesc de a intra in explore la Becker! so... HALP! :(

#62
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007

View Postjulius6, on Dec 4 2007, 09:44, said:

Am un BECKER TRAFFIC PRO MODEL BE 4730 montat pe un Opel cu cd-uri pentru vestul Europei.Pentru Europa de est exista cd-uri cu harti?
nu,de la austria (inclusiv) incolo.

#63
sp33d_man

sp33d_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.10.2007
inca o nedumerire... Cand Conectez GPS'ul Becker Traffic Assist Highspeed 7934 la Calculator, cica cauta un Driver numit "Windows Powered Pocket PC", cred.. sau asa ii zice.. si am cautat pe google, etc.. si nu am gasit.. e ceea ce imi trebuia pentru a vedea Gpsul conectat?

#64
officialbranding

officialbranding

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.12.2007
Am ajuns si eu pe aici sa va cer ajutorul. Detin de curand un Traffic Assist Highspeed II 7988 (card 1 GB). Desi pe site-ul oficial scrie ca are 37 de tari pe harta, eu n`am decat 22. As vrea sa fac un update la soft sau sa pun un soft cu europe intreaga. Imi poate da cineva o solutie (linkuri pentru downloaduri.. etc). Detin la el doar cablu de date, cu ajutorul caruia oricum windows-ul nu`mi vede gps-ul, dar pot copia pe card eventualele fisiere. Merci!

#65
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postofficialbranding, on Dec 10 2007, 03:56, said:

Am ajuns si eu pe aici sa va cer ajutorul. Detin de curand un Traffic Assist Highspeed II 7988 (card 1 GB). Desi pe site-ul oficial scrie ca are 37 de tari pe harta, eu n`am decat 22. As vrea sa fac un update la soft sau sa pun un soft cu europe intreaga. Imi poate da cineva o solutie (linkuri pentru downloaduri.. etc). Detin la el doar cablu de date, cu ajutorul caruia oricum windows-ul nu`mi vede gps-ul, dar pot copia pe card eventualele fisiere. Merci!

Procedura e mai complicata si delicata; nu va merge doar punind pe card "ceva"!
Oricum, aici pe forum nu e voie sa postam asemenea solutii!

#66
officialbranding

officialbranding

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.12.2007
Am gasit solutia. Pentru cine e interesat sa ma contacteze. Stiu cum e sa fii disperat si sa cauti ceea ce iti trebuie. Singura problema e ca trebuie sa aveti card de 2 Gb. Harta intreaga a Europei (Europe.map) are 1,85 Gb.

#67
sp33d_man

sp33d_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.10.2007
sal, am gasit aceasta pagina in care itzi spune cum sa pui MioMAP pe Becker http://mikrom.bloguj...assist-7914.php

Daca stie cineva de un traductor de poloneza in engleza.. si sa fie bun, ii raman indatorat

#68
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsp33d_man, on Dec 10 2007, 21:23, said:

sal, am gasit aceasta pagina in care itzi spune cum sa pui MioMAP pe Becker http://mikrom.bloguj...assist-7914.php

Daca stie cineva de un traductor de poloneza in engleza.. si sa fie bun, ii raman indatora

pai de ce ai probleme, ca scrie si in engleza?
e un pic "scarpinat invers" metoda asta dar pare ca da roade!

#69
sp33d_man

sp33d_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.10.2007

View Postcristian11, on Dec 10 2007, 21:07, said:

pai de ce ai probleme, ca scrie si in engleza?
e un pic "scarpinat invers" metoda asta dar pare ca da roade!

am probleme cu celelalte pagini care tzi le da in acel link.. ca sunt de la un forum in poloneza..

#70
mlct1

mlct1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.05.2007

View PostFREAKTUNING, on Oct 9 2007, 15:54, said:

merge igo versiunea pentru PNA fara probleme pe becker si e foarte simplu de pus
Buna.
Poate ma ajutati si pe mine.
Am Traffic Assist 7934 si IGO miomap 2007  cu le combin simplu si fara probleme?
Ma ajuti te rog FREAKTUNING?
la:[email protected]
Multumesc

#71
mlct1

mlct1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.05.2007

View PostArbait, on Aug 25 2007, 09:08, said:

Am gasit o pagina dedicata acestei probleme dar, din pacate, este doar in germana, limba pe care nu o cunosc.
Poate un alt posesor de Becker care stie nemteste poate traduce tutorialul de aici --> http://pmb.lumumba.de/
In tutorialul cu pricina este rezolvata si problema aceasta ;)
Buna.
Am facut ce scrie acolo,cel putin prima parte,si nici vorba sa apara Win cu Taskbar cum zic ei.
Stie altcineva altceva?

#72
mlct1

mlct1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.05.2007
Buna.
Are cineva alta voice decat ioana?
in toate limbille ei zic "la test:intoarce dreapta la 50 m,ioana zice intoarce dreapta la 100m"
m-ie lene sa modific fisierele
n-am verificat real
poate in real e bine
dar are cineva language pt MioMap v.3.3?
Ms.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate