Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Legatura PC - TV LCD

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
platinium

platinium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.05.2005
1. --In cateva zile doresc sa-mi achizitionez un TV LCD inca sunt nedecis asupra modelului ( Samsung LE-26R71B si Sony KDL-26S2000 ) ambele diag 66cm sau ( LCD TV Samsung 32R71B si  Sony KDL-32S2000 ) ambele de 81 cm voi ce parere avetzi avand in vedere ca il voi pune intr-o sufragerie de bloc ... ,
2. --Pot vedea pe aceste lcd-uri 2 posturi tv in acelasi timp prin functia PIP sau se refera la altceva ?
3. --In magazinele de specialitate sunt expuse aceste lcd-uri si pe ele se vede lacrima - este din cauza ca pe ele sunt rulate filme sau clipuri in format HDTV ( cele care au aparut si pe torrentele de la noi ? ) sau imi scapa mie ceva ?
4. --Pe calculator am o placa video Radeon X800PRO ( http://www.overclock...eon_x800pro.php ) pot conecta aceasta placa video la TV LCD si daca da ce cabluri imi trebuiesc ? placa video a venit exact cu cablurile din linkul dat de mine anterior . Dupa legare PC -TV LCD daca rulez filmele de pe torente HDTV se va vedea ca cele din magazinele de specialitate ( adica lacrima ) sau ei folosesc altceva pentru a obtzine acea calitate ?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si scuze daca intrebarile par aberante dar nu ma prea pricep si nu vreau sa arunc banii pe fereastra ....

#2
Tzur

Tzur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 03.01.2006
Trebuie sa-l conectezi la PC prin cablu VGA, DVI -> HDMI, DVI -> DVI (sunt rare LCD TV-urile cu intrare DVI adevarat), sau, in cazul tau cu ATI ai mai putea sa conectezi prin component.

In principiu, pt VGA (PC conection ii mai zic ei, sau D-SUB 15pin), problema e sa-l setezi ca al 2-lea display din windows, punandu-l la o rezolutie si frecventa astfel incat sa nu aiba loc rescaling din TV. Ideal este sa pice pixel pe pixel (pixel mapping 1:1).

Ca sa vezi care LCD TV-uri pot pixel mapping 1:1, consulta siteul asta: http://pixelmapping.wikispaces.com . In general Samsung si LG ofera pixel mapping pe VGA, dar daca vrei pe DVI, doar modelele scumpe sau cele >=37" din seria CR de la LG. (nu am testat personal, m-am documentat pt ca vreau sa-mi cumpar si eu unul pe post de monitor mare).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate