Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Gwm Hover Cuv

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
125 replies to this topic

#19
WIRRED

WIRRED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.01.2008

View Postromaximusro, on Jan 27 2008, 12:14, said:

din pacate pt posesori, ncap-ul chinezesc nu are nici in clin nici in maneca cu euroncap-ul european. e doar o metoda (magareasca) prin care chinezii vor sa insufle ideea ca fac masini sigure, cand de fapt realitatea e alta.


Imi cer scuze domnilor ca sunt offtopic, sper sa apara si un Logan SUV ca sa nu mai cumparam jucariile chinezilor B)

#20
novio

novio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.02.2006

View Postzoster, on Jan 27 2008, 11:10, said:

Masina asta este chiar foarte buna. Si eu am una din toamna 2007. Acum am 15000 km si totul e ok.
Zicea un coleg in randurile de mai sus ca e o bomba pe roti. Poate pentru altii, nu pentru cei ce se afla in ea. e supersolida si teste NCAP s-au facut. E adevarat ca in China dar cu sub sigla NCAP:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L05FS0hJbok?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7KY4Yi_NPHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Obiectiv vorbind este o masina ce reflecta corect raportul pret-calitate. Eu nu am nici un chef si nici posibilitati sa platesc de 3 ori pe atat doar numele(firma) pentru o masina.

mai bine lasa publicitatea si spune pe unde ai facut cei 15.000 km,  pe sosea, pe teren accidentat, care este costul reviziilor etc., ca suntem la jurnal de bord....

P.S
Cu CeNcapul ala ne-ai dat gata.

Edited by novio, 27 January 2008 - 21:08.


#21
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008

View Postnovio, on Jan 27 2008, 21:07, said:

mai bine lasa publicitatea si spune pe unde ai facut cei 15.000 km,  pe sosea, pe teren accidentat, care este costul reviziilor etc., ca suntem la jurnal de bord....

P.S
Cu CeNcapul ala ne-ai dat gata.
Chestia cu publicitatea las-o balta. Cine vrea publicitate nu o face pe forum. Nu are pentru cine...
Aici sunt oameni seriosi care dezbat  subiecte aprige pentru care sunt foarte pregatiti.
Profesorii ii supravegheaza si in caz ca nu spun ce trebuie( a se citi "fac reclama") trebuie trasi de ureche sau sa li se bage pumnul in gura( a se citi"dati afara de pe forum").
Cei mai tineri isi iau notite de la cei mai vechi si nu au voie sa ii contrazica, ca sa nu se supere...
Cam asa ar trebui sa se desfasoare lucrurile pe forum, nu?

#22
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
15000 am reusit sa-i fac la arat si semanat, pe Luna, ca doar pentru asta am luat Hover-ul.
(Cineva intreba daca intr-o limuzina se pot baga oi si porci...ca doar altfel la ce ar fi buna...)
Scriu din Timisoara, dar o data pe saptamana merg pe Luna cu Hover-ul. Acolo am facut 15000 km.
Revizia: 4 litri de ulei si un filtru. Cat poate sa faca?
4x20 + 1x20 + ceva manopera(totul in ron)
Fratilor sunt chinezesti piesele! Cat sa coste?

#23
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
Sarbatorile de iarna pe Muntele Semenic...
Pe Semenic am gasit zapada si gheata. A fost deosebit sa cuplez 4x4 si sa constat ca masina raspunde la comenzi chiar si pe gheata. Am suit pana la releul de televiziune. Aveam deja 12000 km. Au fost trei zile superbe...

Attached Files



#24
novio

novio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.02.2006

View Postzoster, on Jan 29 2008, 22:07, said:

Sarbatorile de iarna pe Muntele Semenic...
Pe Semenic am gasit zapada si gheata. A fost deosebit sa cuplez 4x4 si sa constat ca masina raspunde la comenzi chiar si pe gheata. Am suit pana la releul de televiziune. Aveam deja 12000 km. Au fost trei zile superbe...

Eu am intrebat la modul serios, ca ai facut pe luna sau pe circumvolutiuni-ile terrei, asta ne interesa.... Apoi, nu cred ca este un secret care sunt costurile la o revizie. Vrei sau nu vrei sa raspunzi este problema ta, dar nu trata raspunsurile de aici ca pe un atac la persoana.

... si hotaraste-te ai facut 12000 km sau ai facut 15000 km  :D

#25
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008

View Postnovio, on Jan 30 2008, 20:23, said:

Eu am intrebat la modul serios, ca ai facut pe luna sau pe circumvolutiuni-ile terrei, asta ne interesa.... Apoi, nu cred ca este un secret care sunt costurile la o revizie. Vrei sau nu vrei sa raspunzi este problema ta, dar nu trata raspunsurile de aici ca pe un atac la persoana.

... si hotaraste-te ai facut 12000 km sau ai facut 15000 km  :D
12000 erau intre Craciun si Revelion.
Acum sunt peste 15000 km.
Prima revizie a fost gratuita(discount din partea dealer-ului)
A doua 390 ron.
A treia...inca nu stiu

#26
MakaZz

MakaZz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2006
Am vazut si eu masina asta la reprezentanta la iesire din Tm, e foarte frumoasa. Sa o stapanesti sanatos !

#27
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
Doamne, in sfarsit un coleg de forum cu  multa omenie.
Multumesc!

#28
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Initial nu mi-a placut dar acum chiar visez la una. Au si pe Gpl? Ca de diesel nu s-a auzit inca la ei?
Sa o stapanesti sanatos si sa iti aduca numai satisfactii!

#29
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Dieselul... mai greu. Dar recupereaza repede producatorii de acolo. Am vazut pe siteul unui importator un model de pick-up cu motor diesel.

Dupa cum am zis si pe alt topic, mai zi-ne ce face "masinuta" @zoster. Ce stii, in service au ceva piese sau trebuie sa astepti pana vin din China ?

#30
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
Masinuta are acum peste 16000 km si e ok.
De piese nu am avut nevoie pana acum. Am primit asigurari ca sunt pe stoc in Romania.
Masinuta... are cam 1800 kg, se comporta bine pana acum.
Daca te obisnuiesti cu consumul mai ridicat, poti spune ca e o masina buna.
Va spun sincer ca in oras ia ochii la trecatori. Insa cred ca e mai degraba o masina pentru offroad.
De diesel nu stiu ce sa va spun ca nu ma intereseaza. Eu nu suport mirosul de motorina.
Cand am luat masina de la Bucuresti, erau 2 diesel in parcul auto. Una era chiar Hover si una se chema Wingle(pick-up), dar nu erau omologate. Nu cunosc motivul...

#31
TraficZone

TraficZone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.06.2006
Zooster, raspunde-mi si mie la mesajul privat pe care ti l-am trimis. As dorii mai multe informatii despre fiabilitatea masinii, deoarece reprezentantii dealerului din orasul meu sunt absolut pareleli la capitolul Hover CUV!

#32
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
Am raspuns.
Scuze, dar nu prea am avut timp in ultimile zile.

#33
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008

View Postspe, on Feb 14 2008, 08:39, said:

Dieselul... mai greu. Dar recupereaza repede producatorii de acolo. Am vazut pe siteul unui importator un model de pick-up cu motor diesel.

Dupa cum am zis si pe alt topic, mai zi-ne ce face "masinuta" @zoster. Ce stii, in service au ceva piese sau trebuie sa astepti pana vin din China ?
Despre Wingle este vorba, nu?
Arata bine!
Chiar e facuta in China?

Attached Files



#34
b_ionut

b_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.09.2002
pare interesanata aceasta masina si personal acum cateva luni am dat cateva mailuri sa solicit un drive test dar nu s-a deranjat nimeni sa imi raspunda ... O sa incerc sa ma duc peste ei poate asa ma baga in seama .....

Zoster inainte sa o cumperi ai testat-o sau ai luat-o asa blind ?

Chiar caut un 4X4 dar o sa fie folosit o mare parte din timp si in oras ... Cat ai consumul real in bucuresti ?

#35
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Omul e din Timisoara  :D ,nu sunt sigur daca poate sa iti raspunda la intreabare.

#36
zoster

zoster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.01.2008
Am testat Hover-ul in Bucuresti, dar foarte putin. M-am luat dupa pret.
Nu-mi pare rau.
La consum se incadreaza real intre 10 si 14(pentru Timisoara). Se pot obtine si valori mai bune.
In rodaj, cam pana la 7000 km, a consumat mai mult.
Au varianta de GPL.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate