Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

DanceFM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1041 replies to this topic

#127
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Ieri au fost ceva probleme pe Dance Fm, sunetul i-a cedat de cateva ori.

Edited by Ghane, 12 November 2013 - 03:04.


#128
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca sunetul a avut probleme, dar i s-a oprit motorul de cateva ori, trecand pe playlistul alternativ.

Edited by MembruAnonim, 12 November 2013 - 11:13.


#129
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Dance Fm are din nou aceleasi probleme cu fasaiala pe vestul Buurestiului.

Edited by Ghane, 25 November 2013 - 15:53.


#130
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Ciudat, nu a umblat nimeni la emisie in Pache. Si nici in aer nu se simte nimic schimbat, am acelasi semnal 66dB 89,5.

Sa nu-ti fi mutat vantul antenele de pe catarg... Posted Image

#131
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Cel putin pe Valea Cascadelor fasaie in mers. Perfect de acord ca pe langa el o fi receptia buna, insa pe vest este inascultabil (10.5km).

Edited by Ghane, 26 November 2013 - 01:36.


#132
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,056
  • Înscris: 14.10.2008

View PostMembruAnonim, on 25 noiembrie 2013 - 22:15, said:

Ciudat, nu a umblat nimeni la emisie in Pache. Si nici in aer nu se simte nimic schimbat, am acelasi semnal 66dB 89,5.

Sa nu-ti fi mutat vantul antenele de pe catarg... Posted Image
Cum zicea in decembrie 2011 dupa o repriza zdravana de vant: asta este cand ai vant puternic si antenele facute fundulitze, noduletze si asa mai departe. Posted Image

#133
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
In aceasta dimineata la iesrea din Mogosoaia, se prindea cu rds si nu fasaia. In Bucuresti am observat ceva probleme  prin zona Pacii de la intersectie pe tot drumul de pe strada Valea Cascadelor pana la intersesctia cu Bul Timisoara. Pe bulevardul Timisoara, este ok ca receptie.

Edited by Ghane, 26 November 2013 - 17:21.


#134
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
In parcarea de la Real Berceni, Dance FM se prinde ok cu rds.

#135
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Cum ziceam mai deasupra, in aceasta zona de langa Valea Cascadelor, la blocurile care sunt cu fata spre cet vest, semnalul pe o combina este cu fosnet, etaj 6 din 10, iar daca misc din antena care este de tipul panglica, se aude mai bine spre geam.
Chiar este o problema cu acest radio!
Degeaba se aude in sud pana la Parcarea de la real, in Mogosoaia, sau pe bul Biruintei in Pantelimon pana la pod la centura, caci pe vest fasaie atat in masina cat si pe un radio din apartament.

Edited by Ghane, 30 November 2013 - 23:33.


#136
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
La mine in Pantelimon daca-mi merg 4 posturi de radio bine, in rest numai ca fasaieli le prind. La mine Dance-ul se prinde binisor de cand au facut acele modificari

#137
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
66dB stabil pe 89,5 la o distanta considerabila de el, si in masina chiar nu are nici o problema in oras. Acum cateva luni l-am ascultat stereo in Ploiesti intre betoane, chiar si cu RDS in unele locuri. Nu o avea mare putere comparativ cu ceilalti dar nici slab nu e, sunt alte posturi cu probleme de receptie mai mari.

#138
Ghane

Ghane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 10.08.2013
Exact asta incerc sa explic, practic merge bine doar in zona de nord, centru, cea de pe sud, insa testeaza pe zonele de vest, Valea oltului dupa gradinita 229, Aleea Craesti, si ai sa te convingi, apoi mergi pe Aleea Macinului, strada Valea Ialomitei, Valea Cascadelor in ambele sensuri. In urma cu 2 luni pe zona de vest mergea ok, acum difera, se vede clar.
Sunt perfect de acord cu tine ca il poti auzi spre Ploiesti daca in Mogosoaia - Buftea avea si rds. Insa pun pariu ca radioul trebuie sa se auda bine in Bucuresti.
Cat priveste celelate radiouri, singurul care se prinde aiurea este HFM, testeaza receptia in Morarilor, Lucretiu Patrascanu, Aleea Brajul Sadului.
Cel putin in strada, in masina majoritatea merg ok.

View Postgabybcr, on 30 noiembrie 2013 - 23:41, said:

La mine in Pantelimon daca-mi merg 4 posturi de radio bine, in rest numai ca fasaieli le prind. La mine Dance-ul se prinde binisor de cand au facut acele modificari

Merci de raspuns, cred ca de la "acele modificari" se trage problema cu receptia anapoda in vest. La tine in cartier am vazut ca rezista bine printre blocuri. Insa ce spui acolo ca nu merg decat 4 radiouri, cade, pentru ca odata la 2-3 zile trec prin raza cartierului.
In linii mari la mine in Rahovei merge ok si prin bloc, ma declar fericit.

#139
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
Eu stau la etajul 2 , iar pe scara blocului merg bine numai Pro, Music si RRA sau RRC. Iar in casa cat de cat mai adaug si Magic, Sport.

#140
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Posturile publice nici nu intra in discutie, la ce putere si sistem radiant li se permite. N-am mai fi avut discutia asta daca ANCOM punea la dispozitie licente cu puteri decente si pentru privati.
89.5 de exemplu, ca suntem pe topicul lui. Emitator limitat la cateva sute de W si frecventa complet libera spre est, vest, nord. Probabil se vrea protejarea 89.4 EuropaFM Giurgiu dar nici cu putere inzecita Dance nu ar fi afectat receptia in Giurgiu, iar judetul era oricum sub acoperirea Costila. Pe scurt bataie de joc.
De HFM 103.4 nu mai zic nimic, bulgarii de pe 87.6 au semnal mai bun decat el. Sau Trinitas 88.5, Costila acopera mai bine Bucurestiul, statia nu isi are rostul asa cum e acum.

Revenind la Dance, muzici noi in playlist incepand de maine, dar si alte piese mai vechi readuse la viata. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 01 December 2013 - 20:53.


#141
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Ai uitat de Muzical care are semnal mai bun pe 97,6 decat pe 104,8.

Ma bucur ca Dance va baga muzica noua de maine.

#142
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
De unde sti ca maine Dance va baga muzica noua in playlist?

#143
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
De la sursa. Colectia de iarna '13-'14.

#144
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,056
  • Înscris: 14.10.2008
Cu Andrei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate