Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 Tv nou

De ce nu miros hainele a balsam d...

Canon EOS R1

Declaratie venit si siguranta XTB
 Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava
 

Restaurant cu specific pescaresc in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vjnookie

vjnookie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 29.02.2004
As vrea sa merg la un restaurant cu specific pescaresc in bucuresti dar nu prea cunosc.
Ati fost? Stiti undeva unde se mananca bine si nu tre sa dau tot salariul?

#2
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 vjnookie, on Feb 10 2007, 21:59, said:

As vrea sa merg la un restaurant cu specific pescaresc in bucuresti dar nu prea cunosc.
Ati fost? Stiti undeva unde se mananca bine si nu tre sa dau tot salariul?


Incearca Burebista pescaresc pe Titulescu.
Pofta buna :)

LE. mi-am amintit si de Mesogios, restaurant grecesc, are mai mult fructe de mare dar e al draq de scump.

Edited by Bebeluska, 11 February 2007 - 18:56.


#3
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 Bebeluska, on Feb 11 2007, 18:53, said:

Incearca Burebista pescaresc pe Titulescu.

ohooo! nu mai e de cativa ani :) pana acum cateva luni ii luase locul alt restaurant, "Corsarul", cu acelasi specific, insa inainte de sarbatori am descoperit ca s-a desfiintat si asta :(

#4
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 mianna, on Feb 11 2007, 19:39, said:

ohooo! nu mai e de cativa ani :) pana acum cateva luni ii luase locul alt restaurant, "Corsarul", cu acelasi specific, insa inainte de sarbatori am descoperit ca s-a desfiintat si asta :(


Ah, chiar nu stiam, oricum Mesogios mai exista cu siguranta :)

#5
[mz]

[mz]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 21.11.2006
Bun...si daca nu mai e, poate-mi explica cineva de ce pe site-ul www.burebista.ro, daca alegeti restaurantul Burebista traditional, apoi mergeti la CONTACT scrie:

Restaurant Burebista Pescaresc



Adresa: Bdul Nicolae Titulescu
                      nr. 39-49


Rezervari la telefon : 021 - 212. 54. 29


E - Mail : [email protected]

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Site-ul e restaurantburebista.ro . burebista.ro imi da 403.

#7
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,847
  • Înscris: 03.11.2005
Am vazut astazi un restaurant pescaresc, pe Berthelot (fosta Nuferilor) colt cu Popa Tatu, vis-a-vis de administratia financiara a sect 6. Venind dinspre calea Victoriei este ultima intersectie inainte de Virgiliu sau se poate intra din Stirbei Voda la semaforul de la intersectia cu Schitu Magureanu.
Mai am putin si fac link spre google earth  :D
Daca maninca cineva acolo poate ne spune si noua, ca as incerca si eu. Mercic

#8
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,928
  • Înscris: 04.02.2006
Poti incerca la "Pescarul", e chiar vizavi de Intercontinental; are specific pescaresc, dar, dupa mine, cel mai bun fel de mancare al lor e -Ciorba de porc "ca la mama acasa"-. Haios, intr-adevar....

P.S. Au niste preturi infecte, asa ca, nu te duce acolo cand esti rupt de foame!

#9
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 [mz], on Mar 3 2007, 10:24, said:

Bun...si daca nu mai e, poate-mi explica cineva de ce pe site-ul www.burebista.ro, daca alegeti restaurantul Burebista traditional, apoi mergeti la CONTACT scrie:

Restaurant Burebista Pescaresc



Adresa: Bdul Nicolae Titulescu
                      nr. 39-49


Rezervari la telefon : 021 - 212. 54. 29


E - Mail : [email protected]

ca nu l-au actualizat? :rolleyes: (asta asa, la repezeala, ca pot scoate si-o explicatie gen "e o conspiratie sa va aduca pe voi in zona, si sa v-astepte un lunetist catarat in turnu' primariei" :lol: )

nu e nevoie sa ma credeti pe cuvant, nici o problema, probabil imi joaca mie feste ochii - de vreo 3 ani incoace :) - si nu mai stiu c-am mancat la burebista, si nu la corsarul, pana acum cateva luni. dar de curiozitate, iti raspunde careva la numarul ala de telefon?

bun, mie la search pe google imi da asa:

RESTAURANT CORSARUL Restaurant specific romanesc pescaresc
Contact: Bd. Nicolae Titulescu nr. 39 - 49, sector 1, Bucuresti, Tel. 318.14.92, 318.14.91 (localizeaza pe harta)


ce zici, fac cu schimbul, dimineata unii si seara ceilalti? :rolleyes:  :D

Edited by mianna, 13 March 2007 - 02:09.


#10
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008

 Aprilia, on Mar 4 2007, 15:32, said:

Am vazut astazi un restaurant pescaresc, pe Berthelot (fosta Nuferilor) colt cu Popa Tatu, vis-a-vis de administratia financiara a sect 6. Venind dinspre calea Victoriei este ultima intersectie inainte de Virgiliu sau se poate intra din Stirbei Voda la semaforul de la intersectia cu Schitu Magureanu.
Mai am putin si fac link spre google earth  :D
Daca maninca cineva acolo poate ne spune si noua, ca as incerca si eu. Mercic
Am mancat eu acolo dar nu este prea stralucit.Credeti-ma ca pretzurile sunt mari(ex.:o lingura de incre de stiuca 30 Ron,niste midi in sos alb 45Ron,etc.).In concluzie daca vrei sa mananci peste bun tre sa ashtetzi pana vinje vara shi sa te duci la mare mai exact in Vama Veche si sa vezi acolo smecherie

#11
TheLittleOne

TheLittleOne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2011
Daca te mai intereseaza un restaurant unde sa mananci ceva peste ti-as recomanda restaurantul Istria. Am fost de curand acolo si am mancat pt prima oara scoici. Asta ca sa iti spun un fel de mancare mai cunoscut :P Au multe chestii din peste acolo. Preturile sunt medii. Restaurantul il gasesti pe victoriei, in spate la un bcr. Si ce mi-a placut e ca au si locuri de parcare. Asa ca nu am mai fost nevoit sa mai dau bani si la parcagii :D.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate