Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Sony-Ericsson K310i

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#73
radumix

radumix

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2006
da cablurile originale sunt foarte scumpe.  Astea  noname sunt foarte ieftine

#74
staicueduard

staicueduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 25.03.2006
stie cineva cam cat m-ar costa sa-l decodez (nu sa resoftez) in bucuresti?

#75
Luuucian

Luuucian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.01.2007

View PostpARaDiSu, on Jun 16 2007, 15:13, said:

si eu mi`am luat un k310i azi cu 9 lei de la germanos .... isi merita banii !!!
E liber de retea??

#76
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007

View Postradudorurus, on Mar 23 2007, 09:18, said:

Era un program mp3diet cu care poti comprima un mp3. Trebuie sa-i dai bitrajul (160, 128, 112, 96, 80, 64kbps) si il recomprima. Dar la orice recomprimare mp3 se pierde din calitate chiar daca este la acelasi bitraj.
Eu am comprimat muzica din 128kbps la 64kbps stereo 22khz fisierele ocupa jumatate din spatiu si se aude bine in casti si in amplificator daca pui loudness si putin bass.
Eu spun ca mai jos de 64kbps 22khz stereo nu mai este muzica.... este gunoi, junk.
Formatul AAC (*.mp4) are calitate mai buna decat MP3 la acelasi bitraj si dimensiune de fisier. Deci scazi bitrajul la AAC si obtii aceeasi calitate la o dimensiune mai mica.
AAC poti sa faci cu iTunes, Nero, chiar si cu Winamp.

Totusi daca vreti muzica... luati-va un MP3 player. Costa mai putin, are capacitate mai mare si se aude mai bine.
sal am pus aac si nu`l recunoaste:| e de la telu meu?:(

#77
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
E bun
http://e-katalog.com.ua/jpg_zoom1/46648.jpg


#78
catalin_gabytzu

catalin_gabytzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.08.2007
Si eu am un k310i si nu ma plang de el,bateria ma tine 4 zile sigur si nici mie nu imi merg .mp4 sau .aac
De ce oare?
Telu meu e luat de la vodafone in iarna.

#79
staicueduard

staicueduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 25.03.2006

View Postcatalin_gabytzu, on Aug 10 2007, 21:11, said:

Si eu am un k310i si nu ma plang de el,bateria ma tine 4 zile sigur si nici mie nu imi merg .mp4 sau .aac
De ce oare?
Telu meu e luat de la vodafone in iarna.
mai copii k310 e unul din tel sony care nu merg mp4 :( iar aac nu merge pe ff multe sony nici nu stiu pe care sony mere aac.in concluzie , tre sa pui m4a dar tot mp3 e baza!

#80
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
am gasit un pack cu iconite pentru baterie ( de la w810 )

ca sa le pun cum fac? de ce program am nevoie

Attached File  battery_by_cooljais.rar   14.65K   52 downloads

#81
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005
Dupa 6 luni de la cumpararea telefonului eram multumita de el, insa acum dupa + 4 luni (total 10) , de-abia astept sa scap de el. Cand vreau sa descarc pozele de pe el, mi se inchide si se redeschide, o ia razna. Se descarca la 2-3 zile  :thumbdown: , cand fac poze, imi arata ecranul verde sau cu multe dungulite, ca o poza stricata si alte bug-uri ... de care m-am saturat si vreau sa mi-l schimb.

Edited by michella, 18 September 2007 - 00:53.


#82
radumix

radumix

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2006

View Postmichella, on Sep 18 2007, 01:53, said:

Dupa 6 luni de la cumpararea telefonului eram multumita de el, insa acum dupa + 4 luni (total 10) , de-abia astept sa scap de el. Cand vreau sa descarc pozele de pe el, mi se inchide si se redeschide, o ia razna. Se descarca la 2-3 zile  :thumbdown: , cand fac poze, imi arata ecranul verde sau cu multe dungulite, ca o poza stricata si alte bug-uri ... de care m-am saturat si vreau sa mi-l schimb.
daca in  alea +4 luni nu l ai lovit sau udat atunci e doar o simpla problema de soft iar daca nu stii sa o faci acasa  dai 2-3 sute la service. Eu i am pus soft de w200 merge foarte bine si am 29 mb in loc de aia 16, etc etc e o jucarie buna lol . spatiul in plus  il folosesc pentru jocuri si cu softul asta de w200 imi merg si programele live tv de la orange (evident gratis  :kisstogether: ) .

#83
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005
Eu l-am luat pe asta, pt ca inca nu aparuse la Vodafone in decembrie, SE W550i ... si oricum nu mai investesc nimic in asta. Vreau un SE S500i :D

Edited by michella, 18 September 2007 - 01:16.


#84
radumix

radumix

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2006

View Postmichella, on Sep 18 2007, 02:15, said:

Eu l-am luat pe asta, pt ca inca nu aparuse la Vodafone in decembrie, SE W550i ... si oricum nu mai investesc nimic in asta. Vreau un SE S500i :D
eu l am luat cu 9 roni de la cosmote si il zapacesc linistit ca nu risc  avere  :rolleyes:

#85
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005

View Postradumix, on Sep 18 2007, 02:13, said:

daca in  alea +4 luni nu l ai lovit sau udat atunci e doar o simpla problema de soft iar daca nu stii sa o faci acasa  dai 2-3 sute la service. Eu i am pus soft de w200 merge foarte bine si am 29 mb in loc de aia 16, etc etc e o jucarie buna lol . spatiul in plus  il folosesc pentru jocuri si cu softul asta de w200 imi merg si programele live tv de la orange (evident gratis  :kisstogether: ) .

cum ai resoftat tu un k310 cu w200  <_< ?
din cate stiu unu e cid49 ( deci intai il aduci la cid52) si celallat e cid52
memoria in plus :)..lol , cum ai facut tu rost de inca 13 mega in plus?

posteaza te rog eu fisierele cu care ai resoftat k310

#86
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005

View Postradumix, on Sep 18 2007, 02:18, said:

eu l am luat cu 9 roni de la cosmote si il zapacesc linistit ca nu risc  avere  :rolleyes:

Ce anume ai luat cu 9 roni? K310i, W550 i sau S500i ? :mellow:

K310i , l-am luat cu ajutorul punctelor de pe abonament (la Vodafone) si diferenta de bani am mai dat 750.000 lei vechi. S500i , la Cosmote l-am vazut cu 829 lei .... dar vreau sa mai caut si in alta parte, la alta retea, poate il vad un pic mai ieftin ...  -_-

#87
radumix

radumix

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2006
lol si tu doar nu luam  cu 9 roni p990. k310. la cosmote e misto ca sunt libere de retea  nu ca la voda si  oranj

#88
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006

Quote

(alex_herdea @ Sep 18 2007, 07:21)
QUOTE(radumix @ Sep 18 2007, 02:13)
daca in alea +4 luni nu l ai lovit sau udat atunci e doar o simpla problema de soft iar daca nu stii sa o faci acasa dai 2-3 sute la service. Eu i am pus soft de w200 merge foarte bine si am 29 mb in loc de aia 16, etc etc e o jucarie buna lol . spatiul in plus il folosesc pentru jocuri si cu softul asta de w200 imi merg si programele live tv de la orange (evident gratis  ) .


cum ai resoftat tu un k310 cu w200  ?
din cate stiu unu e cid49 ( deci intai il aduci la cid52) si celallat e cid52
memoria in plus ..lol , cum ai facut tu rost de inca 13 mega in plus?

posteaza te rog eu fisierele cu care ai resoftat k310

radumix, da si tu niste detalii, cred ca sunt mai multi interesati de chestia asta

Edited by MMMMM, 18 September 2007 - 13:05.


#89
radumix

radumix

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.11.2006
lol mare filosofie nu e. intra pe http://topsony.com/forum sunt atatea tutoriale pe net in engleza despre k310@w200 . nu am aprofundat cid urile lol . ca  hardware radioul lipsa  si memory stickul sunt singurele diferente care nu afecteaza cu nimic meniul. d aia firmwareul merge struna  doar ca  pentru volum down la walkman nu a aparut inca patchul. poti folosi programul pentru pc myphonexplorer la extra-keypad sa l cobori  pana la urmatorul restart al telefonului ramane valabila modificarea. in principiu e simpla transformarea  lui k310@w200 . pui fs+custom pentru w200   apoi a doua etapa mainul. bafta

Edited by radumix, 18 September 2007 - 13:20.


#90
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006

View Postradumix, on Sep 18 2007, 14:17, said:

lol mare filosofie nu e. intra pe http://topsony.com/forum sunt atatea tutoriale pe net in engleza despre k310@w200 . nu am aprofundat cid urile lol . ca  hardware radioul lipsa  si memory stickul sunt singurele diferente care nu afecteaza cu nimic meniul. d aia firmwareul merge struna  doar ca  pentru volum down la walkman nu a aparut inca patchul. poti folosi programul pentru pc myphonexplorer la extra-keypad sa l cobori  pana la urmatorul restart al telefonului ramane valabila modificarea. in principiu e simpla transformarea  lui k310@w200 . pui fs+custom pentru w200   apoi a doua etapa mainul. bafta
Poti posta fisierele? sau niste linkuri
de pe http://topsony.com/forum nu se pot downloada decat in anumite conditii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate