Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sony-Ericsson K310i

- - - - -
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#1
the_coolest_boy06

the_coolest_boy06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 14.10.2006
ce parere aveti despre acest telefon? cu noua oferta de la vodafone, nu mai ai ce spune! 0 $ cu abonament!!! am observat ca.....camera acestui telefon este de o foarte proasta calitate, incat pozele facute cu el, ies galbene! dar cu toate acestea, am fost uimit cand am observat cate de bine e aud mp3-urile la acest telefon! Am mai auzit ca este in mare conflict cu moto v360! ce i-ar mai lipsi acestui telefon Slot Card, ecran 176 x 220 pixeli, 262k culori, si bluetooth-ul!

#2
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005
Am telefonul de 1 luna si pozele ies chiar bune, fara nici o galbejeata. Iar telefonul l-am luat la 50$ la oferta din iarna. Sunt multumita de el.

#3
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005

View Postthe_coolest_boy06, on Jan 22 2007, 15:49, said:

ce parere aveti despre acest telefon? cu noua oferta de la vodafone, nu mai ai ce spune! 0 $ cu abonament!!! am observat ca.....camera acestui telefon este de o foarte proasta calitate, incat pozele facute cu el, ies galbene! dar cu toate acestea, am fost uimit cand am observat cate de bine e aud mp3-urile la acest telefon! Am mai auzit ca este in mare conflict cu moto v360! ce i-ar mai lipsi acestui telefon Slot Card, ecran 176 x 220 pixeli, 262k culori, si bluetooth-ul!

Da pozele ies cam rau daca nu ai lumina indeajuns.De fapt camera la acest telefon e buna daca vezi vreun ozn sau vreo vaca mov si trebuie sa faci o poza rapid.Deci daca vrei pentru poze gandeste-te la altceva. In schimb compenseaza la capitolul meniu in care gasesti cam tot ce-ti trebuie si daca nu poti instala usor jocuri si software java.Bateria in schimb se duce cam repede (3 zile) io o mai prelungesc avand ca fundal o tema mai intunecata.

#4
eperdos

eperdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 12.01.2007
eu l-am luat cu 30 $. sunt multumit, chiar incintat pe alocuri. insa intr-adevar bateria trebuia sa tina mai mult. pe specificatii se da unt timp mult mai mare decit real. insa in principiu e ok.

inca nu am cablu de date, dar vreau sa iau unul. sper  sa reusesc sa pun jocuri bune pe telefon  de pe calc prin cablu usb.

pozele sunt ok. as fi vrut mai mult de 10 sec la filmat.

meniul e ok. ma deranjeaza ca vadafone isi baga "mina" prin meniuri. as vrea sa pot scoate live-ul de pe tasta dreapta.

in rest e telefonul pe care mi-l doream. raport calitate pret perfect.

#5
overburn90

overburn90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2007
@eperdos

poti sa filmezi si mai mult de 10 secunde cu mobilul asta...

Selectezi camera, treci pe filmat

More->Shoot Mode->High Quality Video

Asa filmezi cat te tine memoria.

Si la faza cu meniul in care si-a bagat vodafone coada, trebuie resoftat mobilul.

Apropo, care ia telefonu cu Vodafone Live! activat, ar face bine sa isi schimbe setarile de internet cand nu vrea sa intre pe net de pe mobil.
Vodafone Live se conecteaza automat la anumite intervale de timp si mananca bani.
So beware.

Pozele facute cu mobilul asta ies galbene doar in conditii de iluminare slaba, dar se poate atenua efectul asa:

Camera, foto:

More->Picture Quality->Fine

Tehnic mobilul are si modul pentru fotografii de rezolutii de 1024x1280 , iar acesta se gaseste la:

Camera, foto:

More->Picture Size-> Extended

Singura problema ar fi ca fotografiile sunt marite digital asa, deci se pierde o parte din calitate.

Cand mi-am luat telefonul , am avut surpriza placuta sa aflu ca are si accelerare 3D embedded, ceea ce m'a mirat.
Mai ales grafica din jocurile de la fishlabs... mai vreau sa testez brothers in arms 3d de la gameloft sa vad daca imi merge...

apropo...
care stie de unde fac rost de driveri pentru un adaptor infrarosu facut de mobile action?
este MA-860 si am impresia ca e un model neoficial, sau facut pe vapor... dar imi trebuiesc driveri, pt ca cei de pe cdul adaptorului nu merg, iar pe net nu se gasesc.

Edited by overburn90, 07 February 2007 - 21:42.


#6
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postoverburn90, on Feb 7 2007, 21:40, said:

@eperdos

poti sa filmezi si mai mult de 10 secunde cu mobilul asta...

Selectezi camera, treci pe filmat

More->Shoot Mode->High Quality Video

Asa filmezi cat te tine memoria.

Si la faza cu meniul in care si-a bagat vodafone coada, trebuie resoftat mobilul.

Apropo, care ia telefonu cu Vodafone Live! activat, ar face bine sa isi schimbe setarile de internet cand nu vrea sa intre pe net de pe mobil.
Vodafone Live se conecteaza automat la anumite intervale de timp si mananca bani.
So beware.

Pozele facute cu mobilul asta ies galbene doar in conditii de iluminare slaba, dar se poate atenua efectul asa:

Camera, foto:

More->Picture Quality->Fine

Tehnic mobilul are si modul pentru fotografii de rezolutii de 1024x1280 , iar acesta se gaseste la:

Camera, foto:

More->Picture Size-> Extended

Singura problema ar fi ca fotografiile sunt marite digital asa, deci se pierde o parte din calitate.

Cand mi-am luat telefonul , am avut surpriza placuta sa aflu ca are si accelerare 3D embedded, ceea ce m'a mirat.
Mai ales grafica din jocurile de la fishlabs... mai vreau sa testez brothers in arms 3d de la gameloft sa vad daca imi merge...

apropo...
care stie de unde fac rost de driveri pentru un adaptor infrarosu facut de mobile action?
este MA-860 si am impresia ca e un model neoficial, sau facut pe vapor... dar imi trebuiesc driveri, pt ca cei de pe cdul adaptorului nu merg, iar pe net nu se gasesc.
In modul extended pozele au 1280x960 pixeli. Dar sunt marite artificial. Sunt dublati pixelii. Nu ai e unde sa scoti 1,22 MP din camera VGA (640x480).
Eu am un ad. infrarosu USB MA-620 si merge bine cu k310i, nokia6100.(incercat, sincronizare)
Poate iti faci singur un adaptor IR daca ai la computer pe placa de baza conector pt. IR (IR Tx, IR Rx, GND, +5VCC). Eu am gasit pe net vreo 5 scheme simple de tot.

Am rulat JBenchmark pe k310i si am obtinut ~380 puncte. Se misca f bine mai ales la sectiunea 3D(15-20 fps). La Motorola E398 am obtinut doar 40-42 puncte.

Attached Files


Edited by radudorurus, 08 February 2007 - 12:12.


#7
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006
Eu l-am luat pe k310i mai ieftin (39$ - 16,25$ in puncte (900 puncte cadou de la vodafone + restul ale mele)- 5$ discont pe factura) 17.75$+TVA=~55lei. Cool nu?!

Edited by radudorurus, 08 February 2007 - 12:20.


#8
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
si eu am k310 i, si sunt foarte multumit. L-am cumparat din octombrie 2006 si merge foarte bine. Am dat 180 Ron + cadou. E pe vodafone... Am la el si cablu de date.

#9
overburn90

overburn90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2007
eventual sa zicem ca imi fac adaptoru infrarosu
problema e ca nu o sa pot interfata compu cu mobilu...

#10
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postoverburn90, on Feb 8 2007, 12:57, said:

eventual sa zicem ca imi fac adaptoru infrarosu
problema e ca nu o sa pot interfata compu cu mobilu...
de ce?
daca placa de baza are deja com port care il setezi din bios sa mearga pe infrarosu, nu e nici o problema.
conectorul de pe motherboard are 4 pini la care se leaga adaptorul (un led infrarosu, un fototranzistor sau fotodioda, cativa tranzistori si rezistoare). Desi softul (driverele exista) in windows.
Ca sa trimiti  ceva la tel prin infra trebuie sa se conecteze, apoi apare pe desktop un link "send files to other computer" sau in "send to". apuci poza, tema, mp3, midi, *.jad (sau orice altceva)  cu mouseul si o tragi pe linku ala sau dai clic dreapta>send to>other computer.
Hai ca iesim din topic...

La mine functioneaza. Mi-am luat si softul pt sonyericsson dar inca nu l-am instalat. ala e cu Agenda, Calendar, File manager, Media Studio, MMS Studio si altele.

Am luat de pe wap de la sonyericsson 3 teme faine. Poate le postez aici.

Edited by radudorurus, 09 February 2007 - 14:15.


#11
the_coolest_boy06

the_coolest_boy06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 14.10.2006
se anunta un topic hot!

#12
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006
Foarte hot topicul.
N-a mai dat nimeni pe aici de aproape o saptamana.

Eu am instalat softul de la SonyEricsson. E ok. Am folosit sincronizarea si file transfer. Apare in MyComputer telefonul si in el cateva foldere in si din care poti copia fisiere. Mulre chestii nu apar (se pare alea protejate)
Mi-am pus niste teme faine de pe ESATO. Cautati acolo!

#13
calini1227

calini1227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.09.2006
intrebare: se pot pune aplicatii java, jocuri pe telefon? si daca da cum? merci :worthy:

#14
gec

gec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 10.08.2005
Eu recent am trecut de la batranul T68i la K310i. Pacat ca nu are Bluethoot.

Stie cineva cum se pot sterge jocurile? si ce player trebuie pentru redarea
fisierelor inregistrate de acest telefon?

Edited by gec, 17 February 2007 - 00:36.


#15
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postcalini1227, on Feb 16 2007, 14:36, said:

intrebare: se pot pune aplicatii java, jocuri pe telefon? si daca da cum? merci :worthy:
Le descarci de pe WAP sau le trimiti de la calculator pe infrarosu.(fisierul cu extensia .jar). Si apoi urmezi instructiunile.
(citeste ce am scris 5 posturi mai sus despre cum sa trimiti ceva pe IR din PC la telefon)

Edited by radudorurus, 19 February 2007 - 10:56.


#16
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postgec, on Feb 17 2007, 00:34, said:

Eu recent am trecut de la batranul T68i la K310i. Pacat ca nu are Bluethoot.

Stie cineva cum se pot sterge jocurile? si ce player trebuie pentru redarea
fisierelor inregistrate de acest telefon?
Nu poti sterge jocurile decat daca intri in telefon cu cablu USB si modifici atributele la acele fisiere.
Dar dupa cum stiu eu... se pierde garantia daca faci asta.
Sa ma corecteze cineva daca gresesc.
K310i are un player. Dar se pare ca poate pune in lista doar mp3.
Ceea ce inregistrezi este in format amr. mergi la fisierele mele si cauti pe acolo... apoi dai redare.
Nu e suficient? Sau vrei un player dedicat sa faca asta.. o lista... poate gasesti un player java. Ala canta tot ce gaseste prin telefon (mp3, wav, midi, amr, mp4 (adica aac)) daca suporta telefonul.

Edited by radudorurus, 19 February 2007 - 11:04.


#17
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
In playlist se pot adauga mp3 si mp4. Atributele fisierelor care nu se pot sterge din telefon nu se pot modifica nici prin cablu deoarece aceste fisiere sunt ascunse si nu se pot vedea. Niciun fisier sau folder ale sistemului de operare nu pot fi vazute  cu oricare dintre soft-urile de sincronizare cu PC-ul. Asta din cauza criptarii folosite...

Edited by razor74, 19 February 2007 - 15:12.


#18
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View Postrazor74, on Feb 19 2007, 15:12, said:

In playlist se pot adauga mp3 si mp4. Atributele fisierelor care nu se pot sterge din telefon nu se pot modifica nici prin cablu deoarece aceste fisiere sunt ascunse si nu se pot vedea. Niciun fisier sau folder ale sistemului de operare nu pot fi vazute  cu oricare dintre soft-urile de sincronizare cu PC-ul. Asta din cauza criptarii folosite...
Nu ma refeream la softul  de sincronizare si de conectare....
La Motorola se poate cu un soft de comunicatie P2K. Asa poti sterge si adauga orice in telefon si in orice folder. Am motorola E398 si se poate. (la fel  si la alte motorola pe acelasi sistem de soft).
Nu stiu daca pentru sonyericsson s-a facut un astfel de soft. Voi cauta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate