Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Topic DRIVERE - ASUS

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#145
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 CoMiRa, on 01 mai 2014 - 10:28, said:

Salut, am si eu o problema cu driverele pentru un leptop Asus X550D , peste tot pe unde am cautat am gasit numai drivere pentru windous 8 , dar eu nu vreau pentru windous 8, deoarece eu am windous 7 original, cu licenta.
Stie cineva unde as putea gasi drivere pentru acest leptop pentur windous 7?

http://drp.su/download.htm

Poate ajuta!

Edited by whitewizard, 04 January 2015 - 12:14.


#146
sddan

sddan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 06.01.2015
Nu pot instala driverul pt USB si cel pentru placa de retea pe Win 7. Asus 550jk.

In primul rand nu merge autorunul (asinstwiz stopped working). De aici cred ca incep de fapt toate problemele. Am deschis cu open si am instalat tot ce am putut din drivere. Nu am gasit nimic pentru USB, probabil e inclus in driverul cu motherboard. Dar tot nu merge. La instalarea Realtek imi spune "findfile failed", dau ok, iar dupa, "realtek network controller was not found. if deep sleep mode is enabled please plug the cable".  

Solutiile de pe net sunt toate aceleasi: intra pe site si scoate driverele.

Dar eu nu pot intra pe net sa caut drivere pentru ca nu am placa de retea. Nu pot sa conectez flah drive pentru ca nu merge USB-ul. Cerc vicios.

Edited by sddan, 03 March 2015 - 21:07.


#147
VietnamVBV

VietnamVBV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.02.2015
Salut, am si eu niste intrebari legate de drivere. Am un  laptop nou Asus G751JT-T7019D cu  i7-4710HQ 2.50GHz, Haswell™, 17.3", Full HD, 16GB, 1TB + 128GB SSD, Blu-Ray, nVidia GeForce GTX 970M 3GB, pe care am instalat Windows 8.1 retail. Am instalat tot de pe CD-ul primit cu doua exceptii touchpad-ul si placa audio pe care le-am luat de pe site-ul ASUS deoarece erau mai noi. Toate bune si frumoase totul merge bine, nu sunt conflicte. Nu am activat Windowsul sa-mi faca update automat ca sa instalez eu ce trebuie. Nvidia si-a facut update-ul singura la placa. Pe net recomandari peste recomandari : placa de baza sa aiba ultimul update neaparat ( ptr orice laptop). Driverul de placa de pe CD ( si de pe site) este unul din 2013 -2014. Am instalat doua programele, unul a lui Intel si 3DP Chip. Programul de la Intel zice ca totul este bine in schimb 3DP C imi spune ca placa de baza, placa de retea ( tot Intel) si Nvidia HDMI audio nu sunt la ultimul driver - ceea ce este chiar corect deoarece am gasit acele drivere. Totusi va intreb si pe voi daca laptopul merge OK si pe site-ul ASUS nu au aparut alte drivere merita sa merg pe mina 3DP Chip doar pentru a avea ultimile drivere? Programelul e simpatic deoarece la placa de baza imi atrage atentia ca ultimul driver ar avea ceva probleme cu porturile USB si ca ar fi bine sa pun driverul anterior. Adica fata de driverul pe care il am pe calculator au mai aparut DOUA versiuni mai noi dar ASUS le ignora .... Dar si programelul de la INTEL spune ca totul este OK. Eu pe ce sa ma bazez??? Instinctul imi spune sa dezinstalez 3GP C ca sa stau si eu linistit.:-)

Edited by VietnamVBV, 03 April 2015 - 23:37.


#148
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Iti faci probleme BIOS-ul actual?
Nu cred, asa ca stai cuminte.

#149
VietnamVBV

VietnamVBV

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.02.2015
salut Bios-ul este updatat la ultima versiune ... chiar inainte de a instala windowsul pe laptop. Nu mai am probleme. Cred ca sa instalez si utilitarul de la ASUS ca sa nu mai bag tot timpul CD-ul, sterg 3GP-ul si stau si eu linistit. Mai arunc un ochi si pe site-ul ROG si o sa vad ce merita instalat si ce nu.

#150
onymen

onymen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.12.2010
Care imi lasa si mie va rog un link ca sa descarc drivere pentru w7 32 bit ? Pentru un Asus f552wa. Am gasit doar pentru w8.1.
Multumesc

#151
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
am asus X751LN cu i3 si 840M, pot sa instalez ultimul driver de la nvidia(358.50)?

intreb fiindca pe pagina driverului scrie "Exceptions:
Notebooks supporting Hybrid Power technology are not supported (NVIDIA Optimus technology is supported)."

#152
daniel62

daniel62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.03.2016
Am cumparat un ASUS X540LJ. Se poate instala Windows 10 si gaseste placa de baza. Am instalat CPU-Z si AIDA64 dar la placa de baza spune: UNKNOWN (necunscuta). Imi afiseaza codul placi de baza: 63-0100-000001-00101111-060914 ( nu exista deca o cauti). Daca instalezi orice alt Windows (este posibil) dar nu poti folosi niciun port USB si nici touchpad-ul ( deci nu poti face nimic ).
Ce sa fac, sa returnez produsul? Unde gasesc un driever de la o placa de baza care nu exista ( oare e prea noua ?). Nu imi place sa fiu fortat sa fac instalarea expresa a unui singur tip de Windows.

#153
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce limba e asta?

Drivere gasesti aici: https://www.asus.com...pDesk_Download/
Acela este modelul unui laptop, nu al unei placi de baza.

#154
daniel62

daniel62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.03.2016
In AIDA64 imi scrie:
Motherboard ID : 63-0100-000001-00101111-060914
Motherboboard Name: Unknown Motherboard.
Daca , dupa instalarea unui alt tip de Windows, nu pot folosi nici portul USB ( pentru a folosi un mouse ) si nici touchpad-ul cum instalez placa de baza?

#155
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Esti limitat la windows 10 in mod oficial.Daca gasesti driver pentru fiecare hardware id in parte,noroc.

#156
adrian0602

adrian0602

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.08.2008
x540lj driver pentru win 7 unde se pot găsi
Sau care ar compatibil cu win 7


#157
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Ai 7 pe el acum?

#158
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Greseala asta am facut-o si eu, am cumparat ASUS X540LJ-XX001D si aceasi poveste drivere doar pentru Win10
Pot instala Win7, cea ce ma si intereseaza, insa nu gasesc drivere, poate a reusit cineva sa gaseasca......

#159
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Daca instalez Win7 pe 64 biti accepta driverele pentru wireless de la win10 insa doar atit, nu am USB nu am touchpad....

#160
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,828
  • Înscris: 07.06.2014
ori drivere modate, ori w10. atata vreme cat producatorul spune ca nu este facut pt alte sisteme de operare, iar singurul acceptat este w10, va incapatanati degeaba.

#161
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
... alte variante sint Linux sau trial pentru Windows (3 luni, legal).

#162
NickRvl

NickRvl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 30.10.2006
Nu stiu ce sint drivere modate, "speranta" mi-a fost data de driver-ul pentru wireless, nici acesta nu era pentru win7, iar cu Linux nu prea ma impac am incercat cu ceva ani in urma .....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate